Отговори
# 195
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета.Изчетох темата, но никъде не открих информация за цени на храната в Бавария.Предстои ми пътуване до Залцбург, Баварските замъци, Констанц с острова Манау и накрая Мюнхен, но не мога да преценя каква сума да взема със себе си ThinkingЗная, че евентуално кредитната карта ще ми свърши работа, но все пак като ориентир..... newsm78 Не планувам някакви специални посещения по заведения, но например най-старата бирарията в Мюнхен задължително ще я посетим. bowuu За информация сме двете с дъщеря ми-14г. Ще ви бъда много благодарна за всякаква информация относно цени на храна, улична, кръчми и т.н. Hug Все още обмислям, извън основните туристически забележителности в Мюнхен, какво да посетим-дали английската градина, замъкът Нимфенбург, или немския технически музей, въобще още ми е каша в главата, а след няколко дни заминаваме Tired

# 196
  • Мнения: 1 142
минимум 500 евро
ориентировъчно по 100 евро дневно

# 197
  • Мнения: 459
Момичета, бихте ли ме ориентирали за цените на такситата? Хотела ми е на 20 км от летището във Франкфурт, за каква сума да съм готова?

# 198
  • Мнения: 7 605
Такситата на летище Франкфурт са по-скъпи защото плащат за правото да стоят там. Едно такси от там за 20км ще ти излезе към 50евро.

Ако имаш възможност, обърни се към хотела и ги помоли да ти пратят такси за посрещане. Ние така правим, нашата таксиметрова фирма винаги ни чака на летището и плащаме 65евро за 45км. С такси, хванато от летището, е към 90евро.

# 199
  • Мнения: 459

Tatjana
Благодаря!

# 200
  • Мнения: 101
Здравейте,
Предстои ни пътуване в средата на октомври (с дете на 1.5 години) до Меминген, с цел баварски замъци+Мюнхен. Ще разчитам на помоща Ви за да съставя програмата. В сегашните ни планове няма нищо окончателно, така че съм отворена за идеи.
Ще сме за 8 дни, като искаме да посетим Мюнхен, но не и да прекараме цялото време там. Препоръчайте ми хотел/апартамент в града на поносими цени.
Възможно ли е според Вас един такъв тип програма - с влак до Фюсен за разглеждане на замъците в близост, примерно 4 дни+от Фюсен до Мюнхен пак с влак, за още 4 дни?! Дали пък няма да е и по-изгодно с наемане на автомобил?!
Bled, ще се радвам да споделиш как върви твоята подготовка за пътуването из Бавария Peace
Благодаря предварително!  bouquet

# 201
  • Варна
  • Мнения: 816
Патенце, и ние плануваме едно пътуване да Мюнхен и около него през зимната ваканция на децата.  Ще следя темата. Ще се движим с влак и автобус. Миналата година бяхме с кола до Германия, на такива задръствания по магистралите попаднахме...

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, полетът на wizz каца в 12,35 на летище Меминген. Дали ще успеем да хванем шатъл в 13,10ч. или да запазвам по-късен? Нямаме чекиран багаж (ако това е от значение за времето).

# 203
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Момичета, полетът на wizz каца в 12,35 на летище Меминген. Дали ще успеем да хванем шатъл в 13,10ч. или да запазвам по-късен? Нямаме чекиран багаж (ако това е от значение за времето).

Аз го бях запазила. Вързан е с полетите на wizz (трансферите през сайта на wizz е за този автобус). Изчаква, ако има закъснение на полета. Имат и офис във фоаето на летището, ако има много голяма закъснение предполагам, че ще ви пренасочат за другия автобус. Летището е много малко (слиза се на пистата и след 20 метра е входа) и щом сте с ръчен багаж се минава много бързо.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, полетът на wizz каца в 12,35 на летище Меминген. Дали ще успеем да хванем шатъл в 13,10ч. или да запазвам по-късен? Нямаме чекиран багаж (ако това е от значение за времето).

Аз го бях запазила. Вързан е с полетите на wizz (трансферите през сайта на wizz е за този автобус). Изчаква, ако има закъснение на полета. Имат и офис във фоаето на летището, ако има много голяма закъснение предполагам, че ще ви пренасочат за другия автобус. Летището е много малко (слиза се на пистата и след 20 метра е входа) и щом сте с ръчен багаж се минава много бързо.

Много, много ти благодаря  Hug  bouquet Запазвам го тогава.

# 205
  • Мнения: 19 015
запис, че другата седмица съм в Бавария   Party

# 206
  • Мнения: 14 418
Супер!
Значи ще летите до Меминген Peace
Приятно изкарвене и като се върнете пишете и покажете,моля Hug

# 207
  • Мнения: 19 015
някой да е ползвал flixbus от летището на УИЗ до Мюнхен?

тръгват в 1245, но дали изчакват

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Поради кризата с бежанците някои от автобусите от/до Мюнхен не спират на обичайните места на центр. автогара. Моля, ако някой скоро е пътувал с шатълите, да сподели.  Hug

# 209
  • Мнения: 19 015
Поради кризата с бежанците някои от автобусите от/до Мюнхен не спират на обичайните места на центр. автогара. Моля, ако някой скоро е пътувал с шатълите, да сподели.  Hug
.
В момента съм на автогарата в  Мюнхен. Бежанци няма.
Нямаше и на гарата

Общи условия

Активация на акаунт