Отговори
# 420
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
Здравейте,момичета!
На мъжът ми му предстои пътуване по работа в Германия.
Някъде из темите четох са самолетни билети на много ниски цени. Но сега като ми трябва,естествено немога да намеря темата.
Бихте ли ме насочили за авиокомпания и цени на билети?
Благодаря предварително!

# 421
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Wizzair & Ryanair
Цените зависят от дестинации и дата на пътуването

# 422
  • Мнения: 83
Здравейте! Планирам пътуване до Нюрнберг. Може ли да ми кажете има ли автобус от летището до Ротенбург об дер Таубер? От Ротенбург об дер Таубер има ли автобус до Бамберг и от Бамберг до Нюрнберг? Питам ви, защото като гледам влаковете между тези градчета има по няколко прекачвания, което малко ме притеснява. Благодаря ви!

# 423
  • Мнения: 2 741
Здравейте, вижте сайта на Flixbus. Много са удобни, имат и уай фай. Аз съм ги ползвала само Мюнхен- Нюрнберг.

# 424
  • Мнения: 336
Аз честно казано не вярвам да има директен автобус до там. Дори на сайта на града го няма като опция.
Евентуално проверете как се стига от Нюрнберг до някой от по-големите гладове в близост до Ротенбург и после дали има влак/ автобус.
Другото,  което се сещам е,  че понякога е по-евтино да си вземете кола под наем вместо влак - зависи колко хора пътувате и кога ще купите билетите...

# 425
  • Мнения: 133
Аз не виждам автобус за тази линия, има трансфер до Нюрнберг и от там вече различни варианти с прекачвания. Кола под наем наистина изглежда оптимален вариант, за съжаление в някой райони наистина е трудно без кола.

# 426
  • Мнения: 83
Благодаря ви момичета!  Надявам се да се справим в ситуацията. Ще бъде приключение.. Мъжът ми за съжаление не е привърженик на колите под наем. Още веднъж благодаря!

# 427
  • Мнения: 4 936
Здравейте! Планирам пътуване до Нюрнберг. Може ли да ми кажете има ли автобус от летището до Ротенбург об дер Таубер? От Ротенбург об дер Таубер има ли автобус до Бамберг и от Бамберг до Нюрнберг? Питам ви, защото като гледам влаковете между тези градчета има по няколко прекачвания, което малко ме притеснява. Благодаря ви!
скоро бяхме - от Нюрнберг до Бамберг с влак - на около час са влаковете. Билети- на място на гарата или от автомат или от гише - онлайн са само за 'експресните влакове" IC  и те са s по-скъпи билети, всички са директни.

# 428
  • Мнения: 83


gold__, много благодаря. Само, че сега сме изправени пред ново предизвикателство. Купихме си билети за началото на декември до Нюрнерг с wizzair . Проверявайки обаче в DB се оказва, че в периода от 20 ноември до 9 декември ще има ремонтни дейности по линиите Нюрнберг- Ротенбург об дер Таубер и Ротенбург об дер Таубер- Бамберг. Проблемът е, че по тези линии няма автобуси или поне аз не мога да открия. А не искам да се отказвам особено от Ротенбург, защото навсякъде пише, че е приказен град. Лошото е, че няма откъде да разбера какво ще се случва като няма влакове през този период. Ще сме много хора и не знам как ще се придвижим от Нюрнбург до Ротенбург. Ако някой има някакви идеи, ще съм благодарна да ги сподели. Хубав ден ви желая!

# 429
  • Мнения: 133
По принцип винаги има осигурени автобуси, които покриват отпадащите линии, трябва да има информация в страницата на die bahn, когато дадете търсене на въпросната отсечка

# 430
  • Мнения: 4 936
не се притеснявай - това е Германия! Всичко ще са организирали!
В Нюрнберг ли ще отсядате?
 ние бяхме в този
ibis Hotel Nürnberg Altstadt
точно срещу гарата , същевременно в стария град - перфектна локация и една българка таботи в него Simple Smile

# 431
  • Мнения: 83
Сърдечно ви благодаря Na Di и gold_ !  bouquet Надявам се всичко да е ок. Дано и самолетът да не ни врътне някой номер да закъснее. Иначе в Нюрнберг съм резервирала B&B Hotel Nürnberg-City, който е на 500м. от жп гарата и на пешеходно разстояние от историческата част на града. Още веднъж благодаря. Simple Smile

# 432
  • Мнения: 340
Здравейте!
Имам нужда от малко помощ. Летим след няколко дни до Мемингем, като крайната ни цел е Халщат, Австрия. По принцип винаги хубаво си планирам пътуванията - маршрути, хотели, забележителности, но сега нямам никакво време, а района не ми е познат. Много ще се радвам ако някоя добра душа ми помогне с няколко съвета наготово.
Ще бъдем с кола под наем. Мисля си за първа нощувка някъде около Нойшвайнщайн - Фюсен или Гармиш...посъветвайте ме - по кой път да хванем (можем ли да включим някъде тук част Романтичния път или не е рентабилно?). На следващия ден - посока Халщат. Откъде да минем? Обичаме красиви места, уютни малки градчета...да включим ли Залцбург в маршрута или ще ми препоръчате нещо по-интересно в района? Още две нощувки (чудя им си и на тях)и обратно към Мемингем за полет. Бърза работа, знам, но това е положението....Всякакви идеи приемам Hug

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
   Вместо по романтичният път може да мините по Германския алпийски път. Пътят е дълъг 300км и се простира от Берхтесгаден до Линдау на Боденското езеро.Ние сме изминали една малка част от него, но изживяването беше изключително. Препоръчвам го за добри шофьори и хора издържащи на n броя завои. Ако тръгнете от Фюсен, естествено ще минете през трите замъка. Аз лично препоръчвам Линденхов. Съвсем близо до него е едно приказно селце-Обермергау.
  До Гармиш е ждрелото Партнахклам, много красиво място, особено през зимата.
  Ще минете покрай големите алпийски езера, трудно ми е да препоръчам някое, всяко има различна атмосфера.
  До Берхтесгаден е лятната хижа на Хитлер, посещението, на която е силно изживяване за хора интересуващи се от тази част на историята.
  За Залцбург ви трябва поне ден. На път за Халщадт  минете през Бад Ишъл. Цялата Горна Австрия е осеяна с езера. Градчето и езерото Сент Волфганг на мен са ми любими.
   Ами това е. Съвсем набързо нахвърлях някои идеи.  Simple Smile


# 434
  • Мнения: 340
За което благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт