Отговори
# 60
  • Countryside
  • Мнения: 11 631

Шоколадовият музей, меко казано, не ми хареса, или по-скоро го отчитам като грешка, връщайки се назад във времето и сравнявайки, какво видяхме по-късно и за къде по-малко евра. Ако се върна назад, смело мога да заявя, че за мен това бяха най-излишните 15 евра, харчени някога. Единствено си струваше да си пиеш капучиното и бирата на терасата долу в кафето на приземният етаж, защото има прекрасен изглед към реката, всъщност си е на реката.

Нали ви казах да си спестите парите от музея за магазина и за сладкарницата  Mr. Green
В сладкарницата има страхотни сладкиши и кафе. Кьолш-а не струва  Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 9 494

Шоколадовият музей, меко казано, не ми хареса, или по-скоро го отчитам като грешка, връщайки се назад във времето и сравнявайки, какво видяхме по-късно и за къде по-малко евра. Ако се върна назад, смело мога да заявя, че за мен това бяха най-излишните 15 евра, харчени някога. Единствено си струваше да си пиеш капучиното и бирата на терасата долу в кафето на приземният етаж, защото има прекрасен изглед към реката, всъщност си е на реката.

Нали ви казах да си спестите парите от музея за магазина и за сладкарницата  Mr. Green
В сладкарницата има страхотни сладкиши и кафе. Кьолш-а не струва  Mr. Green
Е, да- ама това го прочитам сега.  Mr. Green
Аз си бях разпечатала всичко препоръчано ми от вас и си бях поставила за цел да обиколя всичко споменато.
Иначе, да-сладкарницата си заслужава най-много! Grinning

# 62
  • Мнения: 492
Имате ли впечатления от езикови курсове за ученици и летни програми за обмен в Германия ?

# 63
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Може ли някой да ми помогне с инфо за евтин хотел в Дюселдорф или околностите?!
Благодаря ви предварително!!!

# 64
  • Мнения: 1 354
Германия е последното място на което бих отишла по какъвто и да е повод  Grinning
Макар че, като ходим до Белгия е супер близко

# 65
  • Мнения: 904
Германия е последното място на което бих отишла по какъвто и да е повод  Grinning
Макар че, като ходим до Белгия е супер близко
[/quot


Интересно на какво се дължи това категорично становище?

# 66
  • София
  • Мнения: 9 494
Може ли някой да ми помогне с инфо за евтин хотел в Дюселдорф или околностите?!
Благодаря ви предварително!!!
Аз съм писала и по-нагоре. Но ето още веднъж:
Хотели:
......
Дюселдорф - Hotel Fürstenhof- 4 нощи
Това е хотелът, в който бяхме отседнали ние и от който съм много доволна.
Но, разбира се, изборът в букинг. ком е много голям и всеки може да се разтърси и прецени, кое е най-удачното за него местенце. Hug
Моите критерии бяха-поне 3*, добра локация и включена закуска и на цени до 50 -55 евро на нощ за двойка стая. Рейтинг на хотела, поне 7. Peace

Германия е последното място на което бих отишла по какъвто и да е повод  Grinning
Макар че, като ходим до Белгия е супер близко
И влезе в тази тема, само за да го кажеш! newsm78
Ами радвам се за теб! Wink

# 67
  • Мнения: 37
Здравейте, следващата седмица ми предстои служебно пътуване до Берлин. Прочетох цялата тема, но не виждам нищо написано за този град. Може ли да ми кажете къде във форума мога да прочета инфо за Берлин. Най-вече ме интересуват съвети за шопинг и забележителности, които не бива да се пропускат.

# 68
  • Мнения: 7 078
Ето тук http://www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/ можеш да видиш забележителностите на Берлин.

# 69
  • Мнения: 646
Ако си фен на шоколадите в Берлин непременно виж това:

Rittersport shoko welt

http://www.ritter-sport.de/#/de_DE/berlin/

Можеш да си направиш  шоколад по твой вкус, кафенето също е много приятно, а за магазина - да не говорим.

Музеи: Pergamon Museum - уникално нещо е, пренесени са цели сгради от Арабия, Персия, Гърция.

Ако можеш се качи и в Райхстага. Безплатно е.

Берлин е интересен град, кажи ако нещо по-конкретно те интересува.
Шопинг... не знам, като навсякъде е - едно и също.

# 70
  • Мнения: 37
Благодаря за отговорите. Нямам конкретни въпроси, защото не съм била в Германия и каквото и да прочета все ще ми е от полза. Обичам да се подготвям преди да пътувам до някъде, за да използвам времето оптимално. Надявах се, че във форума има тема с повече инфо конкретно за Берлин. Защото ме интересува всичко, в това число и цени на таксита ако някой знае и т.н.

# 71
  • Мнения: 558
ако искаш да влезеш в Райхстага, трябва да се запишеш онлайн поне 2 раб. дни преди това. Ина4е няма вход, но не пускат вътре без предварителен запис.
Музеят Пергамон ще ти се стори интересен, леко наподобява на британския музей в Лондон, ако не си била там. Ако си падаш по гледки от високо можеш да се ка4иш на кулата. Храната не ми я препоръ4аха в ресторанта там, но кафе и сладкиш може да си вземеш и да се наслаждаваш на гледката. Такава гледка има и от върха на колоната на победата - Siegessäule.

В момента във Фридрихщатпаласт върви прекрасно шоу- Yma, ако ти остане време.

За шопинг препоръ4вам магазините TK Maxx- има дрехи на разли4ни марки на доста по-ниски цени...  

Транспортът в Берлин е много добре уреден, имат нощни автобуси, метрото работи до доста късно. Доста от автобусите са на 2 етажа. А тези със символа М+ номер имат спирки на пове4ето от забележителностите. Т.е. не се налага да се купуват билети за туристи4еските автобус4ета.

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 12:25 от Azalee

# 72
  • Мнения: 76
Привет! Омотах се с наименованията на  влаковете - РЕ, ИЦ, ДБ и тнт. Може да е писано по напред в темата, но моля за кратко разяснение на съкращенията. Юни ще съм за два дни /от петък до неделя/ в Германия /с Wizz  до Дортмунд/. Основната цел е Дюселдорф и ако остане време - Кьолн. С какво е най-изгодно да се придвижваме до там от Дортмунд и обратно / ще сме двама/? Тука чета за някакви невероятни суми за влакове и май ще се окаже доста по-изгодно с кола под наем /35-40Е на ден/?
Позадрави!

# 73
  • Мнения: 558
DB е deutsche bahn , т.е. немската железница. RE = регионален експресен влак - бърз влак, който се движи само из една провинция, спира и на по-малки спирки. IC/ ICE e експресен влак, който спира само на големи гари и се движи в няколко провинции или и до други държави.

от летището в Дортмунд взиматe шатъл до центр. гара в Дортмунд и от там влак RE до Дюселдорф. Проверете цената на билета на автоматите. След като ще сте двама проверете дали няма да ви излиза изгодно картата schöner Tag NRW за до 5 4овека. Мисля струва 37€  и важи от 9h do 3h през нощта за  вси4ки превозни средства из цялата НРВ провинция.
Ако няма да разглеждате някакви музеи, спокойно може да отделите 1/2- 1 ден за Кьолн. Катедралата си заслужава, намира се то4но на гарата. и може би кратка разходка из стария град покрай реката. Той пък е зад катедралата. Друго няма какво толкова да се види- нито в Кьолн, нито в Дюдорф. Или пък аз съм му свикнала и не ми прави впе4атление.

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 00:46 от Azalee

# 74
  • Мнения: 646
След като ще сте двама проверете дали няма да ви излиза изгодно картата schöner Tag NRW за до 5 4овека. Мисля струва 37€  и важи от 9h do 3h през нощта за  вси4ки превозни средства из цялата НРВ провинция.

Ние бяхме двама, казнахме в Дортмунд и се движихме точно с такава карта, тъй като тя важи и за градския транспорт в градовете от провинцията - Дюселдорф, Кьолн, Бон  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт