Отговори
# 225
  • Мнения: 4 734
Здравейте, искам да попитам за коледните базари в Koln заслужават ли си посещение? В смисъл усеща ли се коледното настроение? Интересно ли е и за децата? Освен това като пише в сайта на града, че са до 23.12.15 дали това означава, че и на този ден целия са отворени... newsm78 Просто искаме да отидем за няколко дни точно преди Коледа, но ме интересува дали работят и на 23.12.?

# 226
  • Мнения: 7 605
Здравейте, искам да попитам за коледните базари в Koln заслужават ли си посещение? В смисъл усеща ли се коледното настроение? Интересно ли е и за децата? Освен това като пише в сайта на града, че са до 23.12.15 дали това означава, че и на този ден целия са отворени... newsm78 Просто искаме да отидем за няколко дни точно преди Коледа, но ме интересува дали работят и на 23.12.?

Щом пише че е отворен до 23ти, значи ще работи и на 23ти. Имай предвид, че е доста пълно с народ, последния ден обикновено е доста пълно. Блъскаш се в хора, когато стане тъмно си пиват и не е много добре за деца (не толкова заради алкохола, а заради блъскането и от народ не можеш да видиш какво се предлага на щандовете) - това се отнася за всички базари, не специално Кьолнския.  Peace  Иначе да, интересно е (макар и доста комерциално) и определено се усеща Коледно настроение. Аахенският базар е също много известен и хубав, с влака сте за нула време там.

# 227
  • Мнения: 4 734
Tatjana, благодаря... А кой базар всъщност е по-интересен - в Кьолн или Аахен? 

# 228
  • Мнения: 7 048
Съвсем близо до Кьолн е Бон, там също има хубав базар.

# 229
  • Мнения: 38
Здравейте, има голяма вероятност за 3-4 дни в края на януари да бъдем в Кьолн. Че ще е студено не се и съмнявам, но дали ще става за разходка - да разгледаме

# 230
  • Мнения: 4 734
Brrrrrr , ако не вали и е сухо защо да не става... Ние живеем на близо от там и не е кой знае колко сурова зимата... И сняг да има (което е съмнително) като се облечеш по-топло и с удобни обувки - няма проблем... Зимата в Бг е много по-студена.... Peace
Ние много обикаляме зимата, даже с децата ходим... Ееее не е като през лятото, ама и зимата има какво да се види... Mr. Green

# 231
  • Мнения: 38
lunna pateka , много ти благодаря - това ми трябваше да чуя. Аз искам по улиците на града да се помотам (да усетя града)  bouquet А и някоя забележителност, ако видя ще е супер.

# 232
  • Мнения: 7 605
В Кьолн и района принципно рядко има сняг, така че да, става за разходки  Wink

Лунна пътека, Аахенският базар е много известен, много хора го посещават, но щом сте в Кьолн, по-добре идете на Кьолнския  Peace 

# 233
  • Мнения: 2 741
 А времето в Нюрнберг в началото на февруари дали става за разходки? Благодаря  bouquet

# 234
  • Мнения: 4 734
Tatjana, ние не живеем в Германия, но понеже сме наблизо и искам да отидем до някой коледен базар преди Коледа. Избрах Кьолн защото е наблизо и видях снимки от минали коледни базари там... Но и Аахен ни е на път... newsm78 Та затова питам къде все пак е по-шарено... Mr. Green

# 235
  • Мнения: 7 048
 Brrrrrr, ако те притесняват два пръста сняг, значи Кьолн не е за теб. 
Била съм в този регион през зимата - Кьолн и Бон, не ми се е случвало да видя такива студени и снежни зими, както в България.
Наслади се на този прекрасен град. Peace

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Нашето пътуване съвсем наближи и ми изникна въпрос, моля за помощ  Wink
Искам да пътуваме от Нюрнберг до Мюнхен с Байерн карт, т.е. трябва да е с регионален влак, но между тези градове /а и двата са в Бавария/ виждам само ICE. Възможно ли е да няма регионални влакове или аз нещо бъркам?

# 237
  • Мнения: 19 012
избери в търсачката All excluding ICE или only local transport

# 238
  • Мнения: 14 629
Tatjana може ли да ми препоръчаш най-евтин хотел във Висбаден?

# 239
  • София
  • Мнения: 1 173
След броени дни живот и здраве ще сме в Кьолн  Peace  и за наше щастие ще работят Коледните базари. Освен вурстчетата и греяно вино какво други си струва да опита човек Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт