Отговори
# 255
  • Мнения: 2 762
 Мюнхен (MUC) -централното, Терминал 2

# 256
  • Мнения: 19 023
аз летях до Меминген, но там летището е много малко

# 257
  • Мнения: 2 762
 В мобилното приложение на Фликсбус има някаква мижава карта и написано някакви спирки 21-22,но къде да ги търсииим....на сайта не намерих...На сайта на самото летище пише, че директна връзка до него може с Фликсбус...Освен на място ще питаме на информация...

# 258
  • Мнения: 19 023
не ми е познато това летище и не знам
в Меминген имаха информационно гише след изходите, вероятно ще има и на това летище

# 259
  • Мнения: 2 762
 Ами аз само веднъж съм била там и то 2011год...Имам време ще търся още инфо...

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
 Не сме ползвали точно тези бусчета, ние ползваме Airportexpress от Инголщадт до летището в Мюнхен. Тръгват на всеки час и в двете посоки. На летището има поне четири спирки, със сигурност на терминал 1, 2 и център. Предполагам, че бусчетата са организирани по същия начин.

# 261
  • Мнения: 2 762
 Намерих го...И то благодарение на картата в мобилното им приложение, на сайта им не намерих...

 Слагам го тук, може да е полезно на някой...

 https://www.google.bg/maps/place/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B1% … 0ab5bb59d!6m1!1e1

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
много са точни Фликсбус  Peace

препоръчвам и Бамберг и Ротенбург об дер Таубер
+1

# 263
  • Мнения: 926
Здравейте, иска ми се напролет да си направим с ММ ексурзия до Бодензее. чудим се дали да пътуваме сус самолет или кола. Ще сме трима. Гледах полетите до  Меминген - точно май месец когато смятаме да ходим са доста по- високи цените от м. април. С кола никога не сме ходили към Германия. Та се двуомя със самолет и там да наемем кола или да тръгнем от тук с колата. Ще бъда благодарна да споделите маршрут - през кой градове се минава, цени на винетки, куде може да се спре евентуално за нощувка и какаво може да се види в райно където отиваме. Въобще не съм запозната с  Германия и ще бъда много благодарна на всякакви мнения и съвети

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 10:33 от мама_съни

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
   За мен Боден зее съвсем не е най-красивото езеро в Германия. То и името му го показва, не е така живописно разположено, както алпийските езера например. Констанц е красив малък град, от него хващате ферибот и можете да посетите Майнау ( острова на цветята ). В Линдау и Брегенц от австрийската страна също е много приятно.
   Ако пътувате с кола ще мините през Алгой, по пътя са ви Фюсен и замъците. Това е най-красивата част от Бавария, подножието на Алпите, а ако имате възможност и да се изкачите по-нависоко има фантастични места.
   Моят съвет е обаче да си прецените добре времето за път и чакането по границите. Вчера по новините казаха, че пак въвеждат граничен контрол на границата с Австрия при Розенхайм, плюс всички не шеенгенски граници пътят може да се окаже доста дълъг. За Меминген вижте полетите в сряда, те обикновено са по-евтини от неделните.

# 265
  • Мнения: 2 836
може ли и аз да попитам като заговорихте за езера - някое красиво живописно място около Франкфурт или около Кьолн ?

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
  Не е е точно там, но поне е в тази посока- долината на река Мозел. "Панделката на Мозел" е много красив завой на реката, прилича на завоя на Арда при язовир Кърджали. Не мога да се сетя как се казваше точно, но беше село в Заарланд , до което имаше еко пътека със страхотен изглед към реката.
  Цялото течение на Рейн е много живописно. Слизали сме нарочно от магистралата, за да караме успоредно на реката.

# 267
  • София
  • Мнения: 13 175
може ли и аз да попитам като заговорихте за езера - някое красиво живописно място около Франкфурт или около Кьолн ?

Колко около Кьолн? С кола под наем сме правили разкошна еднодневна разходка по поречието на Рейн, в частта която е от Кобленц нататък. Невероятни гледки, китни градчета (Боппард остана в сърцето ми) и замъци, "накацали" над реката. От Кьолн до Кобленц е около 1 час по магистралата. И в Кобленц има какво да се види.

# 268
  • Мнения: 2 836
може ли и аз да попитам като заговорихте за езера - някое красиво живописно място около Франкфурт или около Кьолн ?

Колко около Кьолн? С кола под наем сме правили разкошна еднодневна разходка по поречието на Рейн, в частта която е от Кобленц нататък. Невероятни гледки, китни градчета (Боппард остана в сърцето ми) и замъци, "накацали" над реката. От Кьолн до Кобленц е около 1 час по магистралата. И в Кобленц има какво да се види.

Мерси за информацията , но уви без кола ( а фликс бус ще се движим само)
И някой друг замък, ако кажете дали има около Кьолн, Бон, Дюселдорф, Франкфурт

# 269
  • Мнения: 7 100
В района на Бон има едно градче, Кьонигсвинтер, там има много красив замък. Но не съм влизала вътре, само отвън снимах
Скрит текст:
Drachenburg се казва. Гледката отгоре е прекрасна
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт