Отговори
# 315
  • Europe
  • Мнения: 548
Нюрнберг като цяло не е много интересен, още в началото наши приятели немци също не ми го похвалиха особено, но за отправна точка е добре. Има хубав парк Леголенд за деца, но трябва да е топло времето.

Аз на твое място бих си наела кола под наем, надали ще е толкова по-скъпо от транспорта. А предимствата са хиляди.

Мюнхен след последните събития с емигрантите няма да те очарова, само една две джамии му липсват и съвсем ще се почувстваш като в арабския свят. Според мен за самия Мюнхен в момента 1-2 дни са абсолютно достатъчни. Това е мое мнение. Бяхме разочаровани през миналата есен.

Романтише штрасе го минахме с кола, самото пътуване по него си е съвсем обикновено, шосе като шосе - интересното е в отбивките по пътя. Ние умишлено се "губихме" няколко пъти в разни малки, чудни селца. Но това при теб, както си с транспорт, няма как да стане. Ще имате определени места за спиране.

Във Фюсен мога да ти препоръчам хотел, съвсем добър и на приемлива цена, точно в центъра с хубава закуска и паркинг. Собственикът е много готин, арменец е, много честен и вежлив. Бяхме си забравили разни неща и ни ги прати до България без проблем. Пак там на близо ти е въженият мост - Highline 179, мисля че се минава обаче границата с Австрия, но е на 30-40 мин. път. Ние го открихме случайно, гледайки високо горе в небето, после питахме GPS-а покрай какво минаваме и така го научихме. Но това е спомен за цял живот, препоръчвам го. Плаща се около 15 евро, има паркинг, в подножието има детски парк, но си трябва хубаво време - хем за да е приятно, хем за да има гледка. Вълнуващо е!

Също до Фюсен е и Нойншвайнщаин, замъкът от емблемата на Дисни. Лично мое мнение, повтарям, лично аз бих го разгледала само от вън - прекрасен е, грешка беше, че се мотахме половин ден и платихме и за вътре - по около 20 евро. Беше и в ремонт и въобще не ми допадна отвътре. Най-много ни впечатли кухнята на замъка Laughing. И като цяло пак си трябва хубаво време, защото си има ходене - или пеша или с файтон. Имаше километрична опашка за билети, после километрична опашка за файтони, изобщо едно чакане неоправдано. Отвън е супер, мое мнение. Мариенбрук също беше в ремонт (Marienbrucke), видяхме го само отдалеч. Но пишеше, че към края на ноември 2015 ще бъде отново отворен, така че дано да работи вече.  

Много повече ми хареса малкия замък - Линдерхоф. Като от приказка е и имаше интересна история за слушане вътре и прекрасни зали. Отвън има водна каскада, фонтани, много красиво и запомнящо се. Препоръчвам!



Последна редакция: вт, 03 май 2016, 14:38 от aleina

# 316
  • Мнения: 134
Ако решим да не влизаме в Нойншвайнщаин до къде можем да стигнем без билет, дали ще е можем да го видим отвън  newsm78

# 317
  • Мнения: 134
И за Нюрнберг да питам. Наистина ли не си струва? Като че ли беше доста препоръчвам из форумите  newsm78

# 318
  • Мнения: 19 019
Ако решим да не влизаме в Нойншвайнщаин до къде можем да стигнем без билет, дали ще е можем да го видим отвън  newsm78

В момента панорамният мост над замъка е затворен поне до юли 2016, но датата я променяха няколко пъти, та като нищо ще удължат срока, аз лично се отказах миналата есен да ходя до там точно заради това. От този мост се вижда тази гледка

Инфо тук
http://www.neuschwanstein.de/englisch/tourist/index.htm


На мен Нюрнберг ми харесва, центърът е много красив

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Можете да стигнете спокойно до стената на замъка, до външния двор. Сигурно съм крайна, но за мен този замък е пълна бутафория. От далече е много красив, но когато стигнеш до него заедно с още стотици хора около теб, видиш стълпотворението от коли и огромните опашки за билети, магията изчезва. То е така за почти всички световни забележителности. Той няма и някаква голяма историческа стойност, освен че след като го е построил кралят буквално е разорил Бавария.
   Харесвам Нюрнберг, уютен ми е, има много история в него. Зависи човек какво изживяване търси, не бих го пропуснала, но в случая доста се отклонявате.

# 320
  • Мнения: 7 077
До Нойшванщайн можете да стигнете и пеша. Ние оставихме колата на паркинга/чакахме около половин час да се освободи място!/. След което тръгнахме нагоре, върви се през една горичка, приятно е. За малко повече от 20-тина минути бяхме горе. Вътре не сме влизали, бях чела отзиви предварително. Красива гледка към замъка има и от пътя отдолу -
Скрит текст:

# 321
  • Мнения: 646
Аз се включвам с въпрос за Франкфурт и околностите. С влак от Франкфурт кои населени места би било интересно да се посетят?

# 322
  • Мнения: 2 743
На мен стария град на Нюрнберг също много ми хареса. Там не е Леголанд, а Плеймобил парк  Peace
И според мен за Мюнхен 2 дни са предостатъчни. Ние също пропуснахме Нойшванщайн заради отзиви от местни и приятели, че вътре не е нищо особено. Замъка в Chiemsee на мен много ми хареса.

# 323
  • Мнения: 7 605
Аз се включвам с въпрос за Франкфурт и околностите. С влак от Франкфурт кои населени места би било интересно да се посетят?

Зависи какво търсиш.
Визбаден и Майнц са съседни градове, Лимбург има хубав стар център, за разходка препоръчвам и малко известния Идщайн, където обаче гарата е малко отдалечена от центъра.

# 324
  • Мнения: 134
Благодаря на всички за съветите  bouquet Сега обаче доста се разколебах. Затова споделям предварителните ми планове и ще очаквам мненията Ви отново  Embarassed
Пътуваме на 5 октомври до Меминген. От летището към Фюсен за 2 нощувки.
1 ден - Нойшванщайн и Хохеншвангау /разходка само отвън край двата/ + Фюсен
2 ден - Оберамергау + Гармиш Партенкирхен
          Вечерта отпътуваме за Мюнхен за 5 нощувки
3 ден - Мюнхен център
4 ден - Дворецът Херенхимзее, ако остане време Залцбург
5 ден - Нюрнберг или Регенсбург
6 ден - Мюнхен БМВ и зоологическата градина
7 ден - полет
Пътуваме 3 възрастни и мисля да ползваме Байерн тикет. Мислите ли, че е изпълнимо? Какво пропускам? Къде прекалявам? Всякакви мнения ще ми бъдат полезни  Hug

# 325
  • Мнения: 2 743
Ако аз избирам, между Регенсбург и Нюрнберг, бих избрала Нюрнберг. Регенсбург центъра е малък- площадче с катедрала и няколко тесни улички със стари сгради, за един час и сте готови, а само ще биете път. В Нюрнберг има повече какво да се види.

 Мюнхен- Кимзее си е цял ден. Байернтикет почва след 9ч сутринта, така че и тогава да тръгнете, ще стигнете в 10,30-11ч . Докато се придвижите до корабчетата, да стигнете до островите и обратно, си кажи речи цял ден.  Peace


# 326
  • Мнения: 134
Цитат
Ако аз избирам, между Регенсбург и Нюрнберг, бих избрала Нюрнберг

Моят план също беше такъв, но имаше разнопосочни мнения и се разколебах  Peace

Цитат
Мюнхен- Кимзее си е цял ден

Тук значи Залцбург отпада  Simple Smile . Или да отпаднат езерото и двореца?

Благодаря simpatiuh4e  Heart Eyes

# 327
  • Мнения: 2 743
Ако отидете на езерото имайте оредвид, пе билети за замъците се купуват на касите от където тръгват корабчетата. Peace

# 328
  • Мнения: 7 605

4 ден - Дворецът Херенхимзее, ако остане време Залцбург


Херенкиймзее се произнася. В Бавария, ch е чете к.  Wink

# 329
  • Мнения: 131
Здравейте,
Някой от вас ползвал ли е renta-car. Може  ли да ми препоръчате от къде да си наема кола и какви са условията за това?Ще летим за Мюнхен през юни, но ще пребиваваме повече в околностите.

Общи условия

Активация на акаунт