Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Здравейте,
Някой от вас ползвал ли е renta-car. Може  ли да ми препоръчате от къде да си наема кола и какви са условията за това?Ще летим за Мюнхен през юни, но ще пребиваваме повече в околностите.

Ние си наехме кола от летището в Меминген, предварително резервирана от бг през посреднически сайт. Кредитната карта, с която се резервира трябва да е на името на шофьора, има още доста неща, които трябва да се имат предвид, прегледай тази тема има подробно обяснено всяка стъпка относно условията за наемане  http://magelanci.com/topic/6144-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D … 0%BF%D0%BE%D0%B4/

# 331
  • Мнения: 131
violenza,
А за колко време ви отблокираха сметката, или върнаха сумата пари, след като им върнахме колата?Вие по-точно коя компания ползвахте при наемането на кола?

# 332
  • София
  • Мнения: 13 148
violenza,
А за колко време ви отблокираха сметката, или върнаха сумата пари, след като им върнахме колата?Вие по-точно коя компания ползвахте при наемането на кола?
Не съм violenza, но да кажа, че не отблокират веднага сумата. След 2-3 седмици става, а при късмет - след 10 дни. Не знам как е ако са оставени пари в брой. Винаги сме плащали с карта.

Освен това има бензиностанции на самообслужване, където първо се слага картата, за да се сипе бензин. Също блокират сума (колкото е резервоарът на средно голяма кола). След това си взимат парите, за които сме заредили, но сумата остава блокирана около 2 седмици. Когато ни се случи за пръв път, доста се бяхме уплашили. След това избягвахме такива бензиностанции, но понякога в неделя или в извънработно време няма друг избор.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Да, бавят се, мисля че след  3 седмици ги отблокираха, от Италия сме чакали 2 месеца...
Ние резервирахме от  Авис.

# 334
  • Мнения: 131
Благодаря за отговорите. Всяка информация е добре дошла за нас. За първи път ни е и сме доста притеснени.

# 335
  • Мнения: 463
Момичета аз пак да се включа, нещо интересно около Бремен, Хамбург, Дортмунд?

# 336
  • Мнения: 45
Здравейте. През юли пътувам към Португалия и ще имаме няколко часа във Франкфурт. Има ли възможност от летището да се хване метро или автобус до Стария град - Рьомерберг?

# 337
  • Мнения: 1 142
Има S-Bahn, пътува 1/2 час до центъра. Има автомати за билети. Попитай, ще те упътят.

# 338
  • Мнения: 21
Най-добре с S-Bahn, може да се хване от самото летище. S8 или S9, на 15 мин. са. За 15 мин. се стига до Hauptwache, откъдето лесно можете да отидете до старата част на града или да се разходите по Zeil - голяма пешеходна търговска улица. Зависи какво искате да разгледате - мога да ви упътя Simple Smile. Билетът е 4,65 евро в едната посока. Автомати има на самото летище, приемат монети или банкноти до 20 евро.

# 339
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Момичета аз пак да се включа, нещо интересно около Бремен, Хамбург, Дортмунд?
В Хамбург може да се види  Miniatur Wunderland, шпайхерщат , елбтунел (старият) , Санкт паули, около пристанището...

# 340
  • Мнения: 45
Най-добре с S-Bahn, може да се хване от самото летище. S8 или S9, на 15 мин. са. За 15 мин. се стига до Hauptwache, откъдето лесно можете да отидете до старата част на града или да се разходите по Zeil - голяма пешеходна търговска улица. Зависи какво искате да разгледате - мога да ви упътя Simple Smile. Билетът е 4,65 евро в едната посока. Автомати има на самото летище, приемат монети или банкноти до 20 евро.

Благодаря ти. Ами може би да погледнем къщата на Гьоте и катедралите до площад Рьомерберг, да се разходим. Да усетим малко от германската атмосфера.  Grinning

# 341
  • Мнения: 12
Здравейте. Имам кацане във Франкфурт, но сега поглеждам, че е на Летище Хан. Видях, че е доста отдалечено от града. Мисълта ми е: има ли нещо, което може да се разгледа около летището или трябва да се примиря, че ще чакам няколко часа на него?  Grinning

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Хаан е в абсолютното нищо. Даже не е село, има няколко хотела, къщи и жилища за летищния персонал. Поне два часа е пътя до някой по-голям и интересен град. За съжаление и на самото летище няма нищо интересно.

# 343
  • Мнения: 21
Благодаря ти. Ами може би да погледнем къщата на Гьоте и катедралите до площад Рьомерберг, да се разходим. Да усетим малко от германската атмосфера.  Grinning
Нe съм чела, че ще правят ремонт на тунела тук от 16.07 до 25.08 Crazy В такъв случай, можете да вземете S-bahn 8 или 9 до ЖП гарата (Hauptbahnhof) и оттам да се прикачите на U-bahn U4 до спирка Dom/Römer, която е точно до Рьомберг. Къщата на Гьоте е сравнително близо също Simple Smile

travelersmile: Hahn e доста далече (~120 км от Франкфурт). Долколкото се сещам, има голф игрище наблизо, но май нищо друго интересно.

# 344
  • Мнения: 45
Много ти благодаря! Wink

Общи условия

Активация на акаунт