Въпроси към Класически хомеопати 16

  • 63 056
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 462
Здравейте  Hug
Имам нужда от съвет:
Трябва хомеопатичното си лекарство да го приемам през деня,но е неизбежно да е близо до мобилните ми телефони. Бихте ли ми казали дали мога да увия с нещо шишенцето, за да не се влияе
Предварително благодаря  bouquet
Не е нужно да е дебел. Два пъти е достатъчно, аз така нося постоянно, но е добре да е в нещо като калъфче, за да не се къса фолиото, ако има ръбове из чантата или остри предмети
Аз си нося едно шишенце в ръка, тъй като съм с кола почти постоянно. Увих го с фолио и залепих с хартиено тиксо отгоре  Peace Засега удържа  Laughing

Относно добавките- моите лични впечатления са, че нито коластрата, нито зелената енергия имат кой знае какъв ефект/ имам познати три деца, които пиха миналата година и боледуваха колкото и моите/  Peace Подкрепям да се приемат повече плодове и зеленчуци ако детето разбира се желае  Peace

# 346
  • Мнения: 2 765
За мене естественото засилване на имунната система е най-добро - ще порасне детето и ще спре да боледува, да се ядат повече плодове и зеленчуци, да се излиза повече на въздух, да не се навличат децата и да се каляват, да се движат повече......

Извинявам се за спама....

 Ами какво да ти кажа, моето дете от както се е родило суров плод и зеленчук не е опитвало....Както и да го карам, под какъвто и начин да ги поднасям- не иска и не иска....Ами много ясно, че ще се опитам с нещо да компенсирам това.
 За каляването-зимата, когато тя беше на 5-6 месеца не съм пропускала ден без да спи навън, никога не е била навличана и т.н. Преди да тръге на ясла не е боледувала нито веднъж, но ето че сега се разбива да боледува и никои не може да ме убеди,че има такова нещо като закаляване, защото само аз си знам колко студ съм брала навън заради това пусто закаляване и накрая резултата е болнаво дете.  Tired

Нещата са субективни ,така че не ни обвиняваите, че даваме добавки,нека да бъдем толерантни..... Peace

# 347
  • Мнения: 1 513
От мненията изписани тук относно даването на подобни...витамини,се каза неведнъж,че хомеопатите Не препоръчват и дори Забраняват даването им!Така,че...Особено не го намирам за редно самият хом. да ти препоръча коластра,зел.енергия и ... Naughty
A пробиотиците, които ОДОБРЯВАШ в следващия си пост са от същата категория. Противоречиш си.

# 348
  • Мнения: 1 513
много ми  е чудно на всички които дават водорасли, коластри и тем подобни за засилване на имунната система и преди тръгване на градина/ясла.
Добре де като спрете да ги давате не мислете ли че децата пак ще почнат да боледуват?Защото не може цял живот да ги давате....
аз за водораслите съм горе долу ок , ама за коластрата- абсурд! Не мисля че е толкова ценна колкото я изкарват.
За мене естественото засилване на имунната система е най-добро - ще порасне детето и ще спре да боледува, да се ядат повече плодове и зеленчуци, да се излиза повече на въздух, да не се навличат децата и да се каляват, да се движат повече......
А какво ще стане ако спеш да ядеш въобще?
Това са хранителни добавки и в това словосъчетание се крият отговорите на всички въпроси поставени до тук. Ако спреш да ядеш ще огладнееш, после ще се разболееш ... Ако спреш да пиеш вода - по-бързо...
Като знам какви боклуци ядем всеки ден, предпочитам да давам нещо по-добро и по-чисто като водораслите.
На моето семейство влияят изключително добре (не съм лют фен) Всеки може да ме обори по всяко време ако ми даде нещо по-добро за здравия организъм на семейството ми. Избягахме от София и се преселихме като дауншифтъри на село ТОЧНО С ЦЕЛ ДА ЖИВЕЕМ ЗДРАВОСЛОВНО. Не всичко, обаче се оказа добро от здравословна гледна точка (нямам предвид само храната) и добавихме водораслите и други продукти към диетата си. Междувременно добавихме и изследване на патогенните зони в жилището ни, поставихме "неутрализатор" на правоъгълниците (патогенните) ..., ивзехме мерки и за водата, която пием, къпем се със слънчева вода. - маняци!
Нашият хом. има неутрално мнение по отношение на водораслите - нито препоръчва, нито забранява - т.е. гледа на тах като на ХРАНА. Все едно да попиташ може ли да ям днес пилешка супа ...
Суровите плодове и зеленчуци не винаги са добро решение за здравословно хранене (пак са по-добро от нищо), но ако има нещо чисто и добро - защо не. Купувам и био зеленчуци - 2 лв. краставицата - ама предпочитам да дам 2 лв. за краставица, отколкото за АБ ...
И такива разни разсъждения
А между другото въпросните водорасли били измислени от хомеопати ... ЗАЩО ЛИ?
Мисля си, че ако системата им за дистрибуция беше по-различна, 99,99% от ъхората, които сега са против биха били за. Просто парите въртят мисленето ни и не ни дават възможност да гледаме трезво и обективнио на фактите.
През лятот съм спряла всякакви добавки. Природата има достатъчно места, ото където да си ги набавиш. Но от Октомври - започвам пак. да се храня пълноценно.
И всичко това не означава, че не боледуваме. Напротив - боледуваме си. Естествения имунитет не неи подминава. Тук намесвам вече и т.нар. ГНМ, която наистина дава много обяснения на поставени тук въпроси.
Пак си дудням, ама ми дойде приказката. И понеже няма кой да ме прекъсва докато говоря ... Crazy

# 349
  • Мнения: 3 499
Аз не съм крайна, дано не се е засегнал някой от горния ми пост.
Ох, аман от дистрибутори - крави, телета и прочие. Т.нар. хомеопати имам предвид, та да не се обиди някой, който дава коластра. Аз също съм с дълбоки резерви към коластрата - кравешката.

Водорасли и аз съм пила, нямам нищо против тях, но не без нужда.

Биогая и нукс вомика ( вомиката гледайте да не е сутрин на гладно) - мисля, че няма проблем, пробиотикът си е пробиотик, но...да не забравяме, че въпреки това просто насища организма с полезни бактерии, а не премахва ПЪРВОПРИЧИНАТА за възникналата дисбактериоза. Тоест може да има рецидив. Аз лично не бих приемала пробиотици, ако не съм болна, щом не съм болна, значи в организма ми реално има баланс на популациите на микроорганизмите и няма нужда да се застраховам предварително.
Та пак да се цитирам Mr. Green
Стресът при тръгване на ясла, градина и прочее житейски преход е различен. Едно добре хранено дете може да започне да боледува повече, просто защото се стресира повече. Едно недотам "правилно" хранено дете може и хич да не боледува, зависи и колко дълбоко му влияе този преход. Това е моето мнение. Факт е и, че болшинството дечица боледуват първата 1 или 2 години. И то не защото 3-тата и 4-тата година има по-малко вируси и бактерии Mr. Green, нито пък чак толкова защото е израсло, а просто защото е свикнало с тази нова среда и шокът вече или не е толкова голям, или го няма. Така мисля аз

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 41 020
Мече,и аз така мисля! Peace Не е от това какво е яло и пило детето...


А относно написаното от kassii...не те разбирам особено,защо ли да си противореча? Rolling Eyes Пробиотиците не са витамини и не съм казала,че ги давам постоянно,а само когато сме имали проблем.Както и да е...вие си давайте водораслите,а ние пробиотика/български при това/  Mr. Green Peace

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Мече,и аз така мисля! Peace Не е от това какво е яло и пило детето...


А относно написаното от kassii...не те разбирам особено,защо ли да си противореча? Rolling Eyes Пробиотиците не са витамини и не съм казала,че ги давам постоянно,а само когато сме имали проблем.Както и да е...вие си давайте водораслите,а ние пробиотика/български при това/  Mr. Green Peace
Предполагам, че е имала предвид това, че пробиотиците могат да се набявят и по естествен път Peace и не е нужно да се приемат под формата на хапчета, таблетки, капки и т.н.
пп Момичета в постовете ви липсва толерантност към различното възприемане на нещата Rolling Eyes...

# 352
  • София
  • Мнения: 3 090
Здравейте  Hug
Извинявайте, че нахълтвам в темата ви, опитах се в нея да намеря отговор на въпроса си, но не успях.
Молбата ми е да ми препоръчате класически хомеопат, който не само да е добър, ами и да е на разположение.
От години се опитвам да лекувам семейството си с хомеопатия, смених няколко хомеопата,  но при всички проблемът беше, че точно когато ми бяха необходими, не можех да се свържа. Друг проблем беше, че често не си спомняха какъв ни е бил проблема предишните пъти и какво  са предписвали.
Знам, че звучи малко нереалистично, но дали в София има хомеопат, който се ангажира, склонен е на домашно посещение, ако се наложи и винаги си вдига телефона? (поне досега не съм попадала на такива)
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 353
  • Мнения: 750
Та пак да се цитирам Mr. Green
Стресът при тръгване на ясла, градина и прочее житейски преход е различен. Едно добре хранено дете може да започне да боледува повече, просто защото се стресира повече. Едно недотам "правилно" хранено дете може и хич да не боледува, зависи и колко дълбоко му влияе този преход. Това е моето мнение. Факт е и, че болшинството дечица боледуват първата 1 или 2 години. И то не защото 3-тата и 4-тата година има по-малко вируси и бактерии Mr. Green, нито пък чак толкова защото е израсло, а просто защото е свикнало с тази нова среда и шокът вече или не е толкова голям, или го няма. Така мисля аз
[/quote]
Моя син беше 2 години на ясла и трета в първа група, е такова боледуване като в първа група на третата година в една и съща градина не ни се беше случвало.

# 354
  • Мнения: 1 513
Мече,и аз така мисля! Peace Не е от това какво е яло и пило детето...


А относно написаното от kassii...не те разбирам особено,защо ли да си противореча? Rolling Eyes Пробиотиците не са витамини и не съм казала,че ги давам постоянно,а само когато сме имали проблем.Както и да е...вие си давайте водораслите,а ние пробиотика/български при това/  Mr. Green Peace
Водораслите не са витамини !!!
Много хора спират да се интересеуват от нещо ново и различно в мига, в който видят цената. Предполагам, че и твоят случай е такъв, защото ако знаеше повече за водораслите, пробиотиците, зелената енергия и т.н. предлагани хранителни добавки, нямаше да си правиш такива грешни изводи, до каквито си достигнала в следствие на малко информация, в следствие на нежелажие да се научи повече в следствие на високата цена или нещо друго пак свързано с цената или че някой ще печели повече ... о др. такива.
Това е тенденция и се отнася за много хора и не само за водораслите, а и за много други неща от живота. Така че не го приемай лично, а приеми РАЗЛИЧНИТЕ обективно.

# 355
  • Мнения: 1 513
Мече,и аз така мисля! Peace Не е от това какво е яло и пило детето...


А относно написаното от kassii...не те разбирам особено,защо ли да си противореча? Rolling Eyes Пробиотиците не са витамини и не съм казала,че ги давам постоянно,а само когато сме имали проблем.Както и да е...вие си давайте водораслите,а ние пробиотика/български при това/  Mr. Green Peace
Предполагам, че е имала предвид това, че пробиотиците могат да се набявят и по естествен път Peace и не е нужно да се приемат под формата на хапчета, таблетки, капки и т.н.
пп Момичета в постовете ви липсва толерантност към различното възприемане на нещата Rolling Eyes...
Наистина липсва толерантност, което не подхожда на интелигентната и напредничева аудитория в този форум.
Апелирам и аз към зачитане мнението на другите

# 356
  • Пловдив
  • Мнения: 41 020
Ееее,Вие го виждате все от "лошата" страна!Нито съм се засегнала,нито имам намерение...Кой както си реши така да действа.И Вие говорите за незачитане на мнение,а не някой друг... Rolling Eyes

Просто си изказах мнението!И...мааалко се пошегувках...а то какво излезе... Whistling

Сори за спама!

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Здравейте  Hug
Извинявайте, че нахълтвам в темата ви, опитах се в нея да намеря отговор на въпроса си, но не успях.
Молбата ми е да ми препоръчате класически хомеопат, който не само да е добър, ами и да е на разположение.
От години се опитвам да лекувам семейството си с хомеопатия, смених няколко хомеопата,  но при всички проблемът беше, че точно когато ми бяха необходими, не можех да се свържа. Друг проблем беше, че често не си спомняха какъв ни е бил проблема предишните пъти и какво  са предписвали.
Знам, че звучи малко нереалистично, но дали в София има хомеопат, който се ангажира, склонен е на домашно посещение, ако се наложи и винаги си вдига телефона? (поне досега не съм попадала на такива)
Предварително ви благодаря!  bouquet
За домашно посещение...малко се съмнявам Rolling Eyes, но доста от хомеопатите, когато е спешен и остър случай намират време да те приемат на същият ден, което за мен е достатъчно. Иначе и аз бих била доволна на домашно посещение, но това за хомеопатите е отделено много време и немалко средства(ако трябва да се ползва транспорт).
И на мен ми се е случвало, хомеопат да не може да си спомни какъв ни е проблема... Rolling Eyes, а при Борис той е само и един и същ...

# 358
  • Мнения: 1 513
Ееее,Вие го виждате все от "лошата" страна!Нито съм се засегнала,нито имам намерение...Кой както си реши така да действа.И Вие говорите за незачитане на мнение,а не някой друг... Rolling Eyes

Просто си изказах мнението!И...мааалко се пошегувках...а то какво излезе... Whistling

Сори за спама!
Hug  bouquet newsm10

# 359
  • Мнения: 1 513
Здравейте  Hug
Извинявайте, че нахълтвам в темата ви, опитах се в нея да намеря отговор на въпроса си, но не успях.
Молбата ми е да ми препоръчате класически хомеопат, който не само да е добър, ами и да е на разположение.
От години се опитвам да лекувам семейството си с хомеопатия, смених няколко хомеопата,  но при всички проблемът беше, че точно когато ми бяха необходими, не можех да се свържа. Друг проблем беше, че често не си спомняха какъв ни е бил проблема предишните пъти и какво  са предписвали.
Знам, че звучи малко нереалистично, но дали в София има хомеопат, който се ангажира, склонен е на домашно посещение, ако се наложи и винаги си вдига телефона? (поне досега не съм попадала на такива)
Предварително ви благодаря!  bouquet
Има не малко хом., на които можеш разчиташ постоянно и без домашно посещение. Нашият е такъв - няма раб. време. Ако се наложи - звъня по всяко време (в рамките на приличието, разбира се).
Имахме една докторка, която идваше и у дома като мъжът ми трябваше да я взима с колата и да я връща после - след "прегледа" Така ни оплеска и толкова се разочаровах, че едва не престанах с хом.- а бяхме в началото на новото мислене и тя беше вече втората.
Искам да кажа, че дом. посещение не би трябвало да ти е критерий. Ако хом. ти е добър, то и по тел. може да даде бърз съвет и в рамките на деня да ви и види. Това е повече от достатъчно. Ако вече сте се научили и да си говорите на един и същ език и се подготвиш с необходимото инфо преди да се обадиш - то разговорът може да трае и 1 мин. Има и такива, които сами се интересуват от състоянието на пациента си след като са предписали лечение и дори се обаждат те да попитат (и моят го е правил) ...

Общи условия

Активация на акаунт