Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 30 **

  • 43 749
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз съм на ръба да се самообеся и да изчезна безкрайно  Sick

# 61
  • София
  • Мнения: 2 082
Аманита, какво се е случило?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 162
amanita, spoko Hug, излей си мъката и ще ти мине.

# 63
  • Мнения: 359
amanita, имаш голям гуш от мен  Hug Ако ти се споделя, на линия съм  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 472
Всички сигурно сме били на този ръб,но минава идва следващият ръб и т.н и т.н.
Малки деца -малки ядове,са казали старите хора:)
По-спокойно я карай,ще си им нужна още дълги години!
Ако имаш странични дразнители,елиминирай ги и се щади повече!Ако е възможно,само с децата се занимавай.
Казвам го,защото,на мен явно не ми стигаше напрежението с две бебета на ръце,а и позволих на едно изкукуригало,ревниво бабче да ми стъжни животеца.Тя ме нервира,аз викам по децата.Изкарвах си го  на тях Embarassedи не ме е срам да си го призная,защото съм човек и допускам грешки PeaceХубавото беше,че овреме се усетих какво причинявам на себе си и семейството си заради тази жена и вместо да викам по децата,виках по нея Mr. GreenКакто и да е ,отплеснах се Simple Smile
С теб сме Аманита!Не си самааа!Ще ги сразииииим!!!!

# 65
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте. Просто ми идва малко в повече напоследък. Баткото с пълна сила навлезе в "ужасните две" - само крещи, пищи, тръшка се, удря и т.н. по цял ден. Не ми дава да храня и бебето. Иска да става само на неговото. Отказа се и от количката и съответно разходките ни се простират до... края на блока  Tired Ако решим да идем по-далече не ми дава ръка на улицата, ходи където си иска и прави каквото си иска. Нищо кой знае какво ще си кажете, само че явно не съм от много търпеливите...
Записах го на градина от 1 септември. Може и да е грешка, ще видим. Знам, че сред деца му е 100 пъти по-интересно отколкото при изнервената му майка.
Всички сте имали такива периоди, сигурна съм. Предполагам, че и аз ще се преборя. Просто ми трябва повече сила явно.
За капак си имахме татко само за 19дни, а не за месец, както му беше обещал шефа. Сега продължаваме борбата пак само с бабата. И добре, че е тя, защото иначе изобщо нямаше да се справя...
А бебето е най-доброто и усмихнато бебе на света (засега)  Mr. Green Само дето е крайно време да спре да яде по 3 пъти нощем  hahaha
Дайте идеи как да разнообразявам баткото навън? Излизаме с кола-кракомобил, с колело, с акумулаторна кола (купих му я преди 1 седмица с голям кеф) и всичко му е скучно  Crazy

# 66
  • Мнения: 102
amanita  Hug няма дума, която да те утеши. Но най-хубавото при децата е, че всичко е временно, и това ще отмине. Първата година е най-трудна и аз още от сега се подготвям психически за януари догодина, за голямото стискане на зъби. Че както не ни приеха ни на градина, ни на ясла, в къщи ще бъде бойно поле  Tired

При нас режимите се напаснаха чак, когато малкия мина на 5 хранения някъде на около 7-8 месец (ако помня точно). Дано и при вас това се получи скоро, че малко да имаш минутка отмора. За разходките - ние много обичаме топки и това винаги ги е развличало, и двамата. Но ние сме облагодетелствани, че сме точно до едно училище и там можем да ритаме в двора. Иначе разходките ни са от едни люлки, на други люлки, от едни пързалки, до други пъразлки и така обикаляме квартала. Сега с увеличаването на размера на талията ми, намалява и кръга на обикаляните площадки. Когато бях само с каката това да отида до морската градина или до морето нищо не ми представляваше, но после с малкия в количката или в слинга даже из квартала си беше мъка  ooooh! С новото попълнение даже не мога да си представя, каква програма трябва да измисля, мамите с трички ще помагат с идеи  Heart Eyes

Но ще се справим, нали за това сме мами  Hug

# 67
  • Мнения: 5 776
Ох,amanita спомних си какъв танц на радостта изтанцувах миналата година,когато приеха баткото на градина.От една страна се чуствах като лоша майка,че се зарадвах толкова,че за няколко часа на ден ще е далеч от мен,но наистина бях на път да психясам,таткото го нямаше вече повече от година.По цял ден мрънкане,тръшкане и блъскане,малката тамън и тя беше проходила,къщата приличаше на кочина,докато оправя пораженията от някоя беля те направили още 3  CrazyВ градината Панайоти свикна много бързо,само първите 2-3 дни имаше драми,а след седмица сам бягаше натам  Wink След месец вече имаше голяма разлика,беше се успокоил значителни,спряха тръшканията и писъците,започна да се заиграва нормално с малката,да слуша и разбира много повече.Дано и при вас има такъв ефект  Hug   bouquet

# 68
  • Мнения: 4 555
Запис и от мен.  Embarassed
Вчера едни мацки гледаха снимката на сладките ми момчета, после ме гледаха мен съжалително. Много им бяха смешни физиономиите - гледат снимката: усмивки, гледат мен: оооооо!, снимката: усмивки, мен: ооооо!
 Joy  Joy  Joy

amanita, това е най-трудният период. Ще мине. После не че ще стане кой знае колко по-лесно, но определено е по-спокойно. Съветът ми е единствено и само към теб: когато можеш, почивай!  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 56
И аз да се разпиша докато имам време Simple Smile
И при нас лудницата е пълна. Гледаме се сами през деня и с тати вечер. Бабите идват от време на време "да помагат" и така. Вчера си тръгна по живо по здраво едната и слава Богу, че щях съвсем да изтрещя, ако беше останала още един ден. За свекървата става въпрос де. Сега в неделя и майка ми идва за няколко дни и после съм се зарекла поне два месеца без баби. И аз така - те ме нервират, аз се карам на малката и после си скубя косите от угризения. Затова по-добре без тях.
Малкият не спи през нощта, добре поне, че голямата вече си спи по цяла нощ, но и тя понякога се буди като малкият много реве. Таткото се е изнервил до крайност от ситуацията и той ми мрънка и ден и нощ особено през нощта. Аз все още изтрайвам ама ми е много спокойно Simple Smile
Това е при нас, успокоявам се, че все някога ще мине и това.

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също съм мама на породени деца. Малката сладкишка е родена на 5.07.11г а голямата е родена 15.08.09г. У дома е голяма лудница едното плаче, другото пищи третото (мъжа ми) мрънка, че не му обръщам внимание. При нас баби няма едната е в Русе другата в Бургас мъжът ми работи по 12часа на ден  и съм сама с бебка и каката която навлиза в периода на ужасните две и само пищи,хапе и се тръшка а на мен нервите не ми издържат.Но когато заспят  вечер идва голямата наслада поне четири часа тишина докато мъничка не се събуди за хапване.

# 71
  • Мнения: 5 776
Момичета да ви постна една снимчица,която мярнах в нета



Успокоих се,че моите са направо ангелчета  Mr. Green Ако ми погодят такъв номер няма да се сетя първо да ги снимам  Laughing
!Scent! добре дошла в темичката  welcome

# 72
  • Мнения: 1
Мария - уникална снимка.
Тези  деца ги чака блестяща професия като бояджии или художници. Чудя се как им е хрумнала тази блестяща идея.

# 73
  • Мнения: 4 555
Тази снимка трябва да бъде поствана в началото на всяка наша нова тема.  Joy Да си казваме по едно 'е, и по-зле от нас има' и да караме нататък с усмивка.  Grinning

# 74
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Абсолютно съгласна  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт