Въпрос за риска от Даун

  • 4 395
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Надявам се съм един бъдещ татко, но в момента аз и приятелката ми сме в доста тежка ситуация. Тя е към края на 17-а седмица и рискът за Даун ѝ се оказа 1:60. Чак в понеделник ще ѝ правят амниоцентеза, където доколкото разбрахме също има риск. Така евентуално след седмица от сега погледнато ще знаем дали бебето ни е болно или не. Това прави дните тежки, чакането отвратително, а притеснението свръх голямо. Ще е успокояващо, ако такива от вас, които също са имали висок риск за Даун, но в крайна сметка страшното се е разминало, споделят. Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 420
Ако забременея още веднъж не бих си направила този тест пак именно заради тези страхове. Не знам дали са ви обяснили, че и при добър и лош резултат теста не дава никаква гаранция, че е достоверен. Т.е. дори и резултата да е 1:1000 никой не дава гаранция, че няма да си това 1 /надявам се разбираш какво имам в предвид/. Според мен този тест само всява излишни страхове. Изчакайте амниоцентезата и се надявам всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 403
единствено може да се вярва на амниоцинтезата!!!!! успокой момичето, все още шансът да няма нищо на бебето е огроооооомен!!!!! Успех!!!

# 3
  • Мнения: 102
 Hug Вярвам,че бебчето ще е здраво. И моя резултат не излезе кой знае колко добър,но не стигнах до амниоцентеза.
Изчислете само вероятността бебето да е с даун е 1,43%
Помнете че независимо дали е 1:70 или 1:12000, винаги го има 1-то и риск и вероятност винаги има.
Посетете Национална Генетична Лаборатория Доц. Геориева и Проф. Кременски са много отзивчиви и прекрасни хора.
Също така направете качествена ФМ - при добър специалист. Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 9
Аз съм бивша бременна от 27 април тази година и съм точно 1-цата от вероятности за Синдром на Даун! Бебенцето ми нямаше никакви  маркери за проблем , само амниоцентезата  показа хромозомните аномалии, а направих амниоцентеза, защото съм на 41 години ........ Верно е , че имам друго дете , но .....     Правете всички изследвания! Успех!!!                   

# 5
  • Мнения: 284
МАМА2 много съжелявам за случилото се Sad. Винаги съм си мислила колко ли трудно се взема такова решение.

# 6
  • Мнения: 9
Мили момичета, четох съвсем наскоро , че статистически погледнато  бебета със Синдром на Даун се получавали в дните с висока слънчева активност, Тогава се отчитала по-висока радиация и незная още какво! Та поради тази причина реших да погледна  времето от 01.01-04.01.11г. и се оказа  точно така , много висока сл. активност! Боже, сега и това ще гледаме....

# 7
  • Мнения: 101
Тя е към края на 17-а седмица и рискът за Даун ѝ се оказа 1:60.
При мен ситуацията е аналогична - току ще си видях резултатите от БХС (късен, ранен не съм правила) и  .... Ето какво ми сервираха:
Риск за болест на Даун 1:60
Риска за болест на Едуардс 1:51 000
Риск за дефекти на невралната тръба: нисък
-----
Free - bcG - 8.89 (част от медианата)
AFP - 1.52 (част от медианата)
-----
Възрастов риск за Даун 1:670
Възрастов риск за Едуардс 1:6 100

Говорих с лекарката ми - тя каза да изчакам прегледа при Марков, където той ще проследи всичко и ще ми каже какво мисли - ако трябва да се прави амниоцинтеза. Проблемът е, че часът ми е чак на 22.08 - тогава ще съм 20 г.с. + 5 дни, а от док. разбрах, че амниоцинтеза се прави пряко сили до 22 г.с., тоест ако Марков нещо се усъмни ще трябва да реагирам веднага. Утре мисля да отида и до Майчин дом при Кременски, да чуя и него. Док ме успокои, че скоро ще изражда бебе с резултати 1:34 и до тук всичко е ок с него, но нали се сещате какво ми е в главата в момента   !!! И сега съм се ошашкала и си мисля ... каквото и да ми каже Марков, дали да не правя амнио все пак... Ако някоя от вас има опит и с това, моля да сподели. Мога ли да разчитам само на това, което Марков ми каже при ФМ, ако е спокоен?
Благодаря предварително за мненията!
toto, моля да споделиш вашите резултати след като излязат!

# 8
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
June, говори с Кременски и после решавай.
Амниоцинтезата е единственото сигурно. Колкото и добър да е специалистта, който прави ФМ, пак може да не види нещо.
Желая ти успех! И дано всичко бъде наред!

# 9
  • Мнения: 403
ами, ако амниоцинтезата потвърди..как се взема решение в 20седмица...ох, да пази Господ, направо не ми се мисли;
не пиша за предния цитат , а по принцип...

# 10
  • Мнения: 1 897
Ако забременея още веднъж не бих си направила този тест пак именно заради тези страхове. Не знам дали са ви обяснили, че и при добър и лош резултат теста не дава никаква гаранция, че е достоверен. Т.е. дори и резултата да е 1:1000 никой не дава гаранция, че няма да си това 1 /надявам се разбираш какво имам в предвид/. Според мен този тест само всява излишни страхове. Изчакайте амниоцентезата и се надявам всичко да е наред.
Аз също,това изследване за мен е много относително.На една моя позната БХС и показа риск 1:10,жената се побърка от притеснение докато изчака амниоцентезата,а резултатът от нея беше,че няма никакъв риск.Успех на всички!

# 11
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте от мен. И аз съм се накиснала в този филм. След ранна ФМ+БХС на единият ми близнак с много висок риск, дугия бебок е ОК. Искрено вярва, че и второто бебче е здраво  Praynig ... ноооо вече 15 дена не съм на себе си ... правихме хорионбиопсия, която ни върнаха от лабораторията поради недостатъчен материал .... сега пак ще правя (след около 2 седмици), обаче амнио  ooooh!

мama na hrisi , дай боже и при нас като при твоята приятелка да се окаже фалшива тревога  Praynig

има ли и други мами с висок риск, който се е опровергал след амнио? ако споделите хубави новини да се поуспокоя малко  Confused

# 12
  • Мнения: 101
medimed, аз съм прясна от историята с Даун  Sick ! На следващата страница има друга тема за Даун, която е много по-обширна, момичетата много ми помогнаха. И аз съм писала там - ще ти пратя линка на лични, много е полезно. Ти си с близнаци ли? Не беше ли нещо, че не се прави БХС при бременост с близнаци  newsm78 ? Или съмненията са от ФМ? Аз бях с резултат 1:60 и бях полудяла, изплаках си очите ... след амнио-то се оказа, че всичко е наред - юнакът е добре и дай боже все така да е ...  Praynig С мен тогава влезе една девойка с 1:45 и също имаше отрицателни данни за Даун !!! Изпращам ти другата тема - прочети всичко там и ако имаш въпроси ми пиши - насреща съм   bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт