Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 550
  • 259
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 17 987
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

Винетка да, веднага след границата има будка, откъдето можете де си вземете.
Паркинг- ние спирахме точно до природонаучния музей, огромен и безплатен  Shocked.

Сега сме планирали някакъв Дино парк, интересен бил за деца, май не е точно в Букурещ обаче, проверете  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 22 984
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

Винетка да, веднага след границата има будка, откъдето можете де си вземете.
Паркинг- ние спирахме точно до природонаучния музей, огромен и безплатен  Shocked.

Сега сме планирали някакъв Дино парк, интересен бил за деца, май не е точно в Букурещ обаче, проверете  Peace

Благодаря много, а до арката и парламента дали ще има къде да спрем. Rolling Eyes

# 197
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Да не те Излъжа, но до Арката не.
Около нея не беше ли огромно кръгово...
За мен няма смисъл да спирате за Арката, просто минете с колата покрай нея.

# 198
  • Мнения: 17 987
Пред Парламента има паркинг. Арката с кола стига, освен ако не искате снимки.

# 199
  • София
  • Мнения: 22 984
Ами за снимки беше идеята, ама ако е много неудобно ще пропуснем.  Simple Smile

# 200
  • Мнения: 17 987
Ох, то сигурно е късно вече  Laughing
Снимки и ние имаме на паркинга, отзад се вижда парламента за фон. Сега обаче искам да влезем вътре, чувала съм от предишната ни екскурзоводка много любопитни факти, днес четох още, искам да видя този лукс и грандоманщина. Входа е 25 леи, това ОК, но пише, че се влиза само с екскурзовод. Има ли там такива? Как се процедира?

# 201
  • София
  • Мнения: 22 984
За кое да е късно?  Simple Smile

# 202
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Ох, то сигурно е късно вече  Laughing
Снимки и ние имаме на паркинга, отзад се вижда парламента за фон. Сега обаче искам да влезем вътре, чувала съм от предишната ни екскурзоводка много любопитни факти, днес четох още, искам да видя този лукс и грандоманщина. Входа е 25 леи, това ОК, но пише, че се влиза само с екскурзовод. Има ли там такива? Как се процедира?
Когато ние влизахме беше само с екскурзовод. Свободните електрони ни събраха в група и юруш.
Беседата беше на английски. Имаше немски и руски май.
Аз лукс не видях, поне не това, което си представям като лукс Simple Smile

# 203
  • Мнения: 17 987

Да не би вече да сте ходили  Laughing

missNoir, на място ли успяхте да влезете или с предварителна резервация? Отиваме там и чакаме група, така ли?

# 204
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Спомням си, че отидохме и ни записаха в група за следващия ден, но не си спомням защо ни оставиха за другия ден.
Дали бяха свършили часовете или ние така сме преценили, не помня.
Трябваше задължително да си носим личните карти или червените паспорти, нещо такова.

# 205
  • София
  • Мнения: 22 984
А,не,не за юли е планирано посещението. Само че сега започвам да се чудя дали ще сме с детето или без. Ще видим дали изобщо ще има и кой да я гледа.  Laughing Обичам да планирам от рано иначе и за това от сега се интересувам кога, къде и какво.  : Mr. Green .  Пътували сме сравнително много, но това ще ни  е първото пътуване с кола извън България и ми е малко по-притеснено за паркинги и неща, свързани с колата.   Blush

# 206
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
missNoir, на място ли успяхте да влезете или с предварителна резервация? Отиваме там и чакаме група, така ли?
Не съм missNoir, но мога да отговоря.  Laughing
Има определени часове за обиколки с екскурзовод на различни езици, най-често са на английски. Може да отидете и ако не е запълнена текущата група /около 25 човека, по спомен/ - да се включите. Ако е запълнена - можете да се запишете и чакате за следващата група /в случай, че има свободни места/ или за другия ден, като имате фиксиран час за начало на обиколката. Ние предпочетохме втория вариант.
Режимът на достъп е строг - изискват задължително документи за самоличност и се минава на проверка през метални детектори.
За лукса - не знам кой с какви представи е, но обиколката си заслужава - има какво да се види там, но не е само това - от екскурзоводите могат да се научат интересни факти - както за самата сграда, така и за историята на Букурещ и Румъния. Peace

# 207
  • Мнения: 17 987
Абсолютно подкрепям за екскурзоводите Peace Мен една прекрасна дава ме запали, толкова увлекателно разказваше, тя пробуди любопитството ми.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Аз не съм казала, че не си заслужава и че няма смисъл от екскурзовод или нещо в този дух.

Моите предварителни представи за лукса му не се оправдаха, докато грандоманщината ме изуми, включително изнесените факти от екскурзовода.

# 209
  • Мнения: 31
Здравейте, за 6 май ще посетя Букурещ. Мисля, че съм запозната с основните неща, но не мога да схвана картите за градския транспорт. Мога ли като чужденец да си взема карта за по 2 пътувания за метро или надземен транспорт и струва ли нещо самата карта от делно от вкараната в нея сума

Общи условия

Активация на акаунт