Кога е време да сваля решетките на леглата?

  • 1 010
  • 14
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Е това ми е въпроса, замислям се сериозно през последната седмица. Повод е новото умение на Михаела прехвърля се през таблите на двете легла и спи при сестра си. Не би ме притеснявало ако не пречеше, но вече седмица Валерия все е недоспала, изнервена, по-трудно се съсредоточава. Така си е свикнала никой да не я притеснява, а сега се случва сестра и посреднощ да се изтопурка върху нея следват съответно писъци и успокояване близо час и след малко може пак да се случи, почна и на сън да проплаква ooooh! Единственото решение което виждам е да махна решетката на пакостницата, че ще има падания това е ясно пак ще вадя дебелите юргани за омекотяване на ударите. Защото за мен не е решение разделянето на леглата и сънена (дори не съм сигурна че е будна нощем) ако си е в леглото се прехвърля на някоя страна  а не ми се иска да го прави през решетката. Майчета, минали по моя път дайте идеи и евентуални решения на този проблем. Предварително благодаря на отзовалите се  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Когато започнаха да прескачат решетките (някъде на вашата възраст) махнах по 2 пръчки, колкото да могат да влизат и излизат. Но решетките ги оставих, за да не падат. Изцяло ги махнах към 2,5 год. На 3 сменихме бебешките легла с големи. Според мен са малки още за цялостно махане, ще падат. По-добре махни 2-3 пръчки само. Но това само ще ги предпази от падане, няма да ти реши проблема с гастролирането в чуждото легло. Разбери защо го прави. Може би е уплашена от нещо или се чувства самотна.  А ако събереш леглата по дължина с долепени решетки, да могат да си държат ръцете?

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ами проблема е че нашите легла са от старите, на тях пръчка освен да отрежа няма как да махна. Гостролирането според мен го прави защото може, забавно и е пък и вижда как се възпротивявам и я местя (заради Валерия) и малко напук се получава. Когато е самотна Михаела, най-често нощем ако се сабуди и преди не и пречеше да буди всички със викове Simple Smile а сега просто се прехвърля като не цели винаги да събуди Вали. Освен да търся психологическа причина и тя да е вид ревност. Валерия е в период залепена за мен, докато Миша е по-самостоятелна а аз не настоявам (не мисля че е редно) и тя да е лепната за мен по този начин. Могат да си държат със сила косите, но ръцете никога  Mr. Green Ще го мисля, дано и омръзне да се прехвърля така постоянно скоро  Praynig

# 3
  • Враца
  • Мнения: 166
Раздели леглата, сложи нещо та като падне да не се удари лошо. След няколко падания ще спре според мен. И Васил скачаше така по главата на сестра си докато спеше, но сега съм разделила леглата и той престана.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Миналата нощ видях или по-скоро чух в тъмното подготовка за прехвърляне малко след като я преместих преди да си легна, детето беше видимо изплашено  Confused Подозирам че е страх от тъмното, е с това не знам как да се боря  Tired

# 5
  • Мнения: 3 638
Аз също им направих дупки в решетките, когато почнаха да си гостуват и да прескачат неудържимо  Simple Smile Може би е само някакъв период, моите, например, искаха да са заедно, когато не са били добре...
За страха от тъмното съм виждала в Холандия да продават едни малки лампички за детска стая, които се слагат в контакта и светят съвсем малко, колкото да има някаква светлинка. Може да опиташ с нещо подобно  Thinking

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Хм, тя идеята е добра ако си имаха отделни стаи може би. Валерия само от светлина от коридора се буди, та свикнах по тъмно да ходя Simple Smile Тази вечер не съм местила Михаела и не мисля да го правя, още не са се будили. То това нощно будене е нова мода, след 1-вия си месец не са ми го правили освен при някакво неразположение, но тогава е имало и сълзи. Миналата нощ на няколко пъти среднощна седянка прекъсвах. Седнали една срещу друга в тъмното си се разправят и хилят. Явно някакви смешки или нови бели споделяха, ма пусто като не научих бебешки съм в неведение  Laughing

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Развитието при нас е следното. Валерия дотолкова свикна сестричката и да спи при нея, че сега пък не иска сама в легло  ooooh!

# 8
  • Мнения: 35
Здравей desitoo,
ние вчера премахнахме нашите решетки след като видяхме какви акробатики изпълняват на тях ooooh!
Отначало на обяд влезнаха в едното легло и двамата и излезнаха по два пъти от него сериозно се бях замислила за скорошно махане. Само не видях как го правят номера. Вечерта баща им като видял как единия лази върху решетката, като коте върху плет и така се придвижва и сяда на нощното си шкафче, веднага грабнал отвертката и даже махнал едната преди да го видя.  Сега се радват на свободата си Grinning
Едвам заспаха днес на обяд Whistling Постлах им дюшеци и завивки до леглата ако паднат да е на мекичко докато свикнат. Сега се надявам скоро да свикнат че и моите обичат да си" гостуват ".

# 9
  • Мнения: 741
Ние махнахме три пръчки от решетките, когато станаха на 1 г. и 10 месеца. Така хем не падат нощно време, хем като се събудят, си излизат сами от креватите.

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За сега се въздържам да режа пръчки. Леглата им са от старите дървени, на които единствения начин да махнеш пръчки е с триона, а едното ни е дадено за ползване само. Него няма как да срежа, не искаха да го плащаме а после да го връщаме  Confused Отлагам и свалянето на целите решетки, че все на земята ще спят, така се въртят нощем  ooooh! А за момента бързо излизане от леглото не са ми правили, или поне не скоро. Имали са по 1-2 падания, но не и с цел да се измъкнат.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Препрочитам тази тема и се чудя на акъла си защо съм искала толкова рано да махам решетките на леглата  ooooh! . Но и този ден дойде, Михаела без проблем прескача решетката и ме е страх да я оставя без натзор да го прави. Особено нощем си е опасно. Тя първа навлезе в "бебешкия пубертет" и тотално си смени от 2 дни режима. Заспива в леглото си без чувал, ако е със ще има да си будуваме цялата нощ (както първата в която се случи докато към 5 сутринта пробвах и това   Blush ). По някое време като се събуди (всяка нощ по 3-4 пъти и двете го правят, но преди кротуваха най-много да запеят, но млкъкваха като чуят ш-ш-шт) излиза през решетката и идва да се гушкаме. Не може ли да дойде целия блок я чува  Sad Вали все още не е минала през тази трансформация, но всеки момент очаквам включване. Винаги е било при нас така всяко ново нещо за Миша след 2 седмици максимум го може и Вали Simple Smile

# 12
  • Мнения: 256
Наложи ми се да махна решетките,когато Дара и Емма бяха на 18 месеца.Емма започна да излиза от леглото си с акробатични  подвизи,а решетките и стгаха до носа!Леглата им бяха едно до друго по дължина на стената и Емма започна да се мята в леглото на Дара и да я дразни,да и взима одеалото и т.н. Simple Smile.Малко след това разделих леглата,но и това не помогна и се наложи да махна изцяло решетките/нямаше опция за наколко релси само/.Емма,явно усетила силата си,започна да излиза през нощта и да идва при нас.Преди това любезно събуждаше сестра си  Twisted Evil,която започваше да реве ,защото не може да излезе и трябваше да ставам и да я взимам......и така започна нашият нощен кошмар ,който продължава и до днес независимо на какви легла спят Grinning
Когато махнах решетките паднаха само няколко пъти в началото и няколко от тях дори не се събудиха-аз спя много леко.На 3г.и половина се преместихме в нов апартамент и им купихме огромни легла,не от детски магазин,на едно можем спокой о да спим двама възрастни,с тях ще ги женя  Simple Smile.
С риск да стана отегчителна с дългия си пост ще споделя,че ако Емма не беше започнала да излиза, дългоооо щях да ги държа с решетки  Embarassed Laughing

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
С решетки е в пъти по-удобно  Peace Нощните ни кошмари ги свързах с порастването, докато една жена не ме светна с идеята да не са урочасани. Е това беше, два дни ги водих да им пеят и отново всички спим, децата сами си потърсиха чувалите а с чувал Михаела няма как да прескача решетката Mr. Green, премятането в съседното легло го правят и двете и то вече не ме притеснява. Стига леглата да са долепени, опитах с раздалечаване но малката Миша е смела и оставаше заклещена и пищяща между двете легла  ooooh! Махам решетките обаче за следобедния сън, защотото тогава чували не искат и риска е налице  Confused

# 14
  • русе
  • Мнения: 647
На около 2 и нещо ги махнах защото почнаха да ги прескачат и няколко пъти се случи да има сериозни паданици бързо свикнаха и не се е случвало да падат докато спя а като направиха 3г им взехме нормални легла и ги оставих сами в тяхната стая

Общи условия

Активация на акаунт