Туба и Джансел, Запленяваща сърцето (Gönülçelen) и след това - Тема 123

  • 40 794
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 036
Здравейте!
Рина благодаря за новата тема и за имената на нашите любимци добавени в заглавието и!  bouquet

За приятелството преминало в любов мисля, че това може да се случи, ако човек търси спокойствие и сигурност. И дали е истинска любов - не съм сигурна. Дано всеки намери това, което търси.

Снимките и комиксите са от тази година. Авторът ги е публикувал с дати 21.06.2011г.; 24.06.2011г. и 25.06.2011г.

# 76
  • Мнения: 0
Ами ако един човек е разочарован от някоя страстна любов , дали ще търси и след това "пеперуди" - независимо на каква възраст е ? Thinking
Или ще е по - спокоен , ако усеща повече любовта на другият към себе си ?
Тези въпроси си задавам аз .
Цвети,човек винаги,или почти винаги има в живота си една голяма изпепеляваща и разочаровала го любов.Това обикновено е първата любов.При нея всичко е силно,красиво и мечтаем да бъде вечно,но много рядко се случва така.После,започваме да гледаме с други очи,и те са по–верните.Не че пеперудите изчезват,не ,те пак са там,пак преминава ток през цялото ти тяло при всяко докосване от човека,който все още не си сигурна дали обичаш,пак ти омекват коленете когато го видиш,пак мечтаеш това никога да не свършва,но вече мислиш и наблюдаваш и реакциите на другия,стараеш се да го направиш щастлив и правиш всичко възможно,да не го загубиш.Ето за това връзките създадени по–късно са по трайни.Вече освен усещането за пеперуди има и нещо друго /както аз казах на съпруга си когато се оженихме "докато изгледаме децата,няма да имаме време да се разведем"/ Това разбира се е в кръга на шегата.Аз винаги съм вярвала,че в дом,в който има любов,има и здраве,и късмет. В този ранен час го пожелавам на всички ви.Нека първия член на вашите семейства бъде любовта,после мъжа,жената и децата !
 

   

# 77
  • Мнения: 0
   Пожелавам на всички приятен и весел ден с моето едва ли толкова хубаво кафе,колкото на Шатци,но и то е приготвено с много обич и старание  Hug Hug Hug


           

# 78
  • София
  • Мнения: 7 895
Добро утро Hug
lub4eto мерси за кафето  Simple Smile
Темата с ново име , малко тъжно ми стана ама няма начин всичко си има край Hug Тази синя тема ме подсети за "Синьото кафе" култово място за поколения тинейджъри.И него  вече го няма  Sickсега там е метростанция Joy Joy Joy Не можах да намеря по свестен запис на Милена и група Ревю от онова време затова ви поздравявам с това  Hug

# 79
  • Мнения: 1 095
Аз също смятам, че приятелството може да прерастне в любов, и аз като Мишето съм го виждала при мои приятели. А ето за пример и Халит и Берг, те доста дълго време са били приятели преди да се появи любовта, а сега са щастливо женени. Heart Eyes Heart Eyes Всичко е възможно. Hug

Мерси за темата Hug   bouquet Hug
Не, не, Халит и Берг не са били приятели. Познавали са се, (той е имал общ проект с майка и, а и все пак и двамата са от семейства на артисти, в гилдията се познават), но чак приятели. Дори в първия сезон, в първите епизоди е имало доста голямо напрежение ( конфликт) между тях двамата...
Според мен, прителство между Туба и Онур, не е имало. Те са били просто познати и колеги от Аси (нека не бъркаме нещата)...

Добро утро момичета!!!
Любче, благодаря за кафето и за хубавото пожелание:
"Нека първия член на вашите семейства бъде любовта, ..."

Арабките цяла нощ се чудеха откъде е този кадър....


най-накрая една от тях се сети, да "завъртят" снимката.... Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 07:50 от kali_georgieva

# 80
  • София
  • Мнения: 7 895
kali_georgieva Туба и Онур са били приятели и то добри още от времето на Аси.Чела съм го в интервюта мисля , че на Онур.Така твърдеше той  Hug Интервюто го има в старите теми за Гордата Аси и ако някой иска може да се порови Joy Joy Joy   
Не просто колеги, а добри приятели са били.Та той разказваше ,че по време  на снимките на Аси за живяли като в "Биг Брадър" и т.н.
Освен това Онур  освен с Туба и със Сами също е бил приятел пак от тогава , не че има някакво значение де Joy Joy Joy 

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 07:54 от Shatzi

# 81
  • Мнения: 1 095
kali_georgieva Туба и Онур са били приятели и то добри още от времето на Аси.Чела съм го в интервюта мисля , че на Онур.Така твърдеше той  Hug Интервюто го има в старите теми за Гордата Аси и ако някой иска може да се порови Joy Joy Joy  
Не просто колеги, а добри приятели са били.Та той разказваше ,че по време  на снимките на Аси за живяли като в "Биг Брадър" и т.н.

Приемам..., щом Онур го е казал... (явно той още от Аси му се е искало Туба да не му е само колежка...)  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

П.П.  Оооо и сас Сами???? Ами той и в живота май е "приятел", като в сериала... (Хасрет/Мурат/Левент и Туба/Сами/Онур)... Ааай, сега още повече го заобичах... (толкова колкото Левент)Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 08:11 от kali_georgieva

# 82
  • Мнения: 10 033
Добро утро  Hug
Прекрасна тема, Ринка, както винаги!   bouquet
Благодаря за кафето, клипчетата и най-вече коментарите от снощи. Страхотни сте, момичета! Аз също смятам, че приятелството може да прерастне в любов, и то истинска, с пърхащи пеперуди в стомаха, с омекване на коленете и т.н. Може би ще е различно от страстната любов от пръв поглед, но също е любов. Просто и на мен се случи, затова знам.  Peace
Затова  нямам много вяра, като ми кажат за мъж и жена, че са просто приятели. Могат да бъдат добри познати, но щом си споделят интимни неща и нещо ги влече един към друг, търсят общуването си, все си мисля, че помислите поне на единия не са съвсем приятелски. Вероятно така се е случило при нашите хора. Чисто приятелство от Онур... не, не мисля. По скоро е чакал  удобния момент и се е примирявал с приятелството, докато успее да я заинтригува достатачно. Абе, какво знам аз, просто си мисля на глас.  hahaha Joy Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 7 895
Колкото до това дали дългото приятелство може да прерасне в любов за мен не.Ако стане така значи и двамата са имали чувства докато е траело "приятелството"  Joy Joy Joy
А иначе ако става въпрос двама приятели изведнъж да проимат  връзка без кой знае каква любов това може .Макар че и такива не познавам  Joy Joy Joy

И аз така  kali_georgieva обичам Онур точно толкова колкото и Левент .Той Левент си му е прототип Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 08:20 от Shatzi

# 84
  • Мнения: 14 513
       


        Hug  Добро утро Hug


Любче,Шатци,благодаря за кафетатаи музикалното настроение. Heart Eyes

    Пожелевам слънчев и приятен ден на всички  Nature Sunny

# 85
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро и от мен , в тази дъждовна утрин !!! Hug
Много е приятно тук , май "елитният клуб" се завръща с тези споделени мисли . Страхотни сте ! Heart Eyes Поздравявам ви с една незабравима българска песен :


# 86
  • Мнения: 23 411

Не, не, Халит и Берг не са били приятели. Познавали са се, (той е имал общ проект с майка и, а и все пак и двамата са от семейства на артисти, в гилдията се познават), но чак приятели. Дори в първия сезон, в първите епизоди е имало доста голямо напрежение ( конфликт) между тях двамата...




Това откъде го измисли?  newsm78 Халит и Берг са били много близки приятели 5 години, а от две години и половина са заедно в живота. Никога не са имали конфликти помежду си. Напротив.

# 87
  • Мнения: 4 535
    Красив ден с малко "синя" живопис!

# 88
  • Мнения: 0
Добро утро!
 
Поздрави за страхотната тема, Ринка!

И аз ще бъда в тон и цвят!  Grinning   Поздрави за всички завладени от "магията"  Джансел-Туба!!!

http://www.youtube.com/watch?v=RT1coaoDce4&feature=related
 

Нека си призная, "малкия грях", но аз продължавам да си мисля, че освен прекрасно приятелство, между тези прекрасни актьори имаше ( а може би има все още) силно привличане, но в едни моменти
личеше повече при Джансел, при други при Туба.  Grinning

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 09:12 от gakika

# 89
  • Мнения: 3 478
Добро утро, момичета! Благодаря за приятната атмосфера, която всяка сутрин създавате! Шатси, Любче!   bouquet Hug
На въпроса на Танчето - за прерастването на приятелството в любов. Аз не бих употребила думата "прерастване", защото предполага: 1) някакво степенуване на двете състояния; 2) някакво количествено натрупване на чувства във времето. По-скоро става дума за "превръщане" - ще рече изведнъж в приятеля откриваш нещо друго. Сещам се за принц Уйлям и Кейт. Той разказваше, че живеели в една къща много момичета и момчета - приятели. Но ... после на някакво там университетско ревю видял Кейт на подиума в някаква прозрачна рокля и ... се влюбил. Така че - да, възможно е приятели да се влюбят, но ... това са различни състояния на човека и са разпознаваеми. Аз ще напиша какво означава да си влюбен, а пък всяка една от нас ще разпознае къде го има и къде го няма. Състоянието на влюбването (с което започва любовта, но и не съвпада с нея) е описано в литературата.
- Да се влюбиш означава преди всичко да се почувстваш очарован от нещо в другия (нещо, с което превъзхожда другите). Това е феномен на вниманието - всички или всичко друго е изместено от съзнанието. Влюбеният е като парализиран, "очите са неподвижни, погледът е вцепенен, пленник на едно единствено същество". Главата - готова да се отпусне върху гърдите на любимия; , тялото, ако е възможно, се свива - като че ли човек се сктреми към нещо вдлъбнато и затворено, отглеждане образа нан любимото същество.(При старата симпатия и близост погледът може да се задържи повече към друг, отколкото към останалите, но няма такава диспропорция, както при влюбения). Прилича на мистичния възторг на вярващия.  Simple Smile Затова влюбеният е и разсеян за всичко останало в света.
- След това в еволюцията на влюбването идва период на взаимопроникващо обединяване, когато другият отговори. Всеки отдава на любимото същество мисли, желания, действия, живот, т.е. живее не от себе си, а от другия. Това е период на "любовен възторг" и се проявява в разцъфтяване  Grinning Всичко изразява щастие. Очите имат по-мек поглед от обикновено - "като смола"; погледът се плъзга върху всичко, но не се съсредоточава върху нищо; не толкова вижда, колкото "погалва" предметите. "Устата е полуотворена във всеобемаща усмивка, която неспирно блика долу в ъгълчетата." Това е изражението на оглупяването. Laughing Душата губи своята нормална дисциплинираност и прецизност на поведението. Чувстваме се блуждаещи, въздушни - състояние на благодат, при което влюбеният се усмихва на всичко.
И сега ще завърша този пост с думите на един голям испански писател и философ - Ортега-и-Гасет от миналия век:
"От два века насам много се говори за любовни връзки, а не за любов" .
Защото любовта прилича на желанието, но не е просто желание, тя е една непрекъсната незадоволеност и действеност.  Любовта прилича на близостта, но тя не е просто близост, в нея има психическа температура (милувка, гальовност, ласкавост, подкрепа). В нея има физически съюз, но тя не е физически съюз, а единение, сливане с личността на другия, утвърждаване на другото същество, каквото и да е отношението му към Аза.
Приятен (макар и мрачен и дъждовен) ден на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт