Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Около 4.30ч сутринта започнаха контракциите.Преди това не знаех какво е контракцията и най-важното,че не съм разбрала кога са ми изтекли водите,може би докато съм си взимала душ.В 10.30ч бях горда мама на дъщеричка Grinning

# 16
  • Мнения: 191
Към 14ч на другия ден в 6ч родих

# 17
  • София
  • Мнения: 1 057
При първото ми дете контракциите започнаха следобед, към 16ч., след включване на система. Родих в 20ч. вечерта.
При второто - през нощта около 1ч., родих в 5ч. сутринта.
При третото - сутринта към 10ч. изтекоха водите, контракциите започнаха около 12ч., родих в 14ч.

# 18
  • Мнения: 9
В 19ч започнаха!В 11:30ч.на другия ден приключиха Crazy И между другото ,в нощта,когато започнаха беше пълнолуние....бяхме 5 момичета на куп #Crazy

# 19
  • Мнения: 416
С първото ми дете контракциите започнаха около 4.00 през нощта, а се роди чак в 19.00 часа. С второто около 19.30 часа и родих в 1.10 часа. Общото между двете раждания беше това, че първо водите започнаха да изтичат, след това дойдоха контракциите и големите мъки.

# 20
  • Pb
  • Мнения: 1 183
В 6.20 сутринта ме събуди остра, силна и прорязваща болка. Направо подскочих от леглото. В същия момент усетих леко пукване някъде в корема ми и водите започнаха да изтичат. 6 часа по-късно родих.

# 21
  • Мнения: 2 898
Все през нощта Joy

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Изтекоха ми водите в 5.00 ч сутринта, без болки; болезнените контракции дойдоха чак в 8 ч вечерта (но те не били истински, обаче си ме болеше), продължиха 24 часа, после почнаха истинските (с родова дейност) и след още 12 часа и половина родих...направих уникакално раждане с 36 часа болки.

# 23
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Болезнени имах през цялата нощ преди раждането,като се започне от 22ч. На следващия ден истинските дойдоха 2 часа преди да родя!  Crazy

# 24
  • Мнения: 191
Както писах вече от 14ч започнаха болките и в 6ч сутринта родих.Родилните ми болки започнаха в 23.30ч. Към 2ч се сетиха да ми включат система но уви вените са ми малки. Надупчиха и двете ръце. Надуха ми се.Като видяха че не става ми биха инжекция в дупето и започнаха още по страховити болки които не можех да издържам и казах на доктора че си тръгвам а тои ми каза където и да отида все това ме чака.
Искам да попитам мамите които са раждали нощем които не са спали от предният ден като мен как са издържали и тези 2ч дето лежиш на магарето  #Crazy

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Искам да попитам мамите които са раждали нощем които не са спали от предният ден като мен как са издържали и тези 2ч дето лежиш на магарето  #Crazy

Не бях спала предните 2 нощи и дни поради болки, притеснения, изнервеност от абокатите и че ми спукаха вените и т.н. В крайна сметка на родилния стол, когато трябваше да се мобилизирам, аз заспивах, бях страшно изтощена и не напъвах много ефективно, затова и се разкъсах.

# 26
  • Мнения: 9 363
Искам да попитам мамите които са раждали нощем които не са спали от предният ден като мен как са издържали и тези 2ч дето лежиш на магарето  #Crazy
Нещо не те разбрах. Магарето е мястото където раждаш в родилна зала - вагинално. Това ли имаш предвид? първото си дете родих през нощта, но на въпросното магаре бях само около половин час - за толкова родих и после ме шиха. помня защото часовника беше срещу мен и преди да легна и да ме преместят погледнах часовника. Доколкото знам после си полулегнала на кушетка в друга стая за 2 часа.  Ами аз през цялото време бях толкова развълнувана и не можах да заспя. Пък и имаше още една жена, с която родихме почти едновременно и си приказвахме.

# 27
  • Мнения: 445
И аз не изкарах повече от половин час на магарето. Родих с два напъна, после докато излезе плацентата, шиене и ме преместиха на кушетка в родилна зала и ми дадоха телефона да не скучая. Бях толкова превъзбудена, че въобще не ми се доспа, беше 21:30, слушах си бебчето как плачеше, таткото дойде за 15 минути да ни види.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 771
pepe27, магарето е за малко.
Преди раждането на дъщеря ми бяхме на купон, легнахме си в 3. В 5 ми изтекоха водите. Едвам успях да събудя мъж ми.
В предродилна всичко ми се губеше, хем ми се спи, хем контракции, хем ме карат да ги засичам по стенния часовник отсреща, който ми се размазваше пред погледа при всяка контракция. Магарето мина бързо. Спах около 2 часа след раждането. Тогава ме събудиха, че мъж ми дошъл да ни види.

Със сина ми пък изобщо не съм спала. Вечерта вдигнах кръвно и нямаше как да го сваля. Приеха ме в 23:55. В 4:27 родих.
И понеже бебетата си бяха при нас, а моя се хранеше на 1 час... съм заспивала седнала в леглото с него на ръце и само в просъница чувам "Тази жена дали си държи бебето" и отговарям положително Simple Smile
Много тежки 2-3 месеца бяха.

# 29
  • Мнения: 191
При нас е така. В болница  като родиш (аз родих за 30-40мин) и оставаш за още 2часа на магарето в родилната зала не те местят веднага.Като минат тези часове те преместват директно в стаята на леглото.Децата не стоят при нас.Ядосах се защото вместо да ми я донесат да я кърмя те и бутнали шишето с биберона.Заради това може би и кърмих малко.Но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт