Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 62 243
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 300
Да ме прощавате, ама лелка е state of mind, а не телесна форма. С което искам да ви помоля да спрете.
Още месец и ще има възможност за Златно огледало, преброяване на красавиците преди Коледа, а най нетърпеливите могат да ни наградят със снимка и сега. Не е нужно утвърждаването на вашето самочувствие да става чрез присмех и мачкане на останалите.

# 691
  • Мнения: 4 916
Така е.
Изоставям тази сюжетна линия на темата, тя и без това не носи някакво положително усещане.

# 692
  • Мнения: 54
Темата е много полезна за мен, благодарение на смислените и духовити мнения на Мамасита.   bouquet

# 693
  • София
  • Мнения: 12 555
Да, чудесно е, когато човек намери начин да поддържа физиката си в добро състояние.

Само се чудя аз като бях с 52 килограма по-дебела от в момента преди година и половина, колко ли проста съм била.

Но пак казвам, Мамасита, не може да съдиш другите, когато не знаеш защо тялото им няма перфектната за теб форма.

# 694
  • Мнения: 2 590
Нана, сега след като си с 52 кг по-слаба стана ли по-богата и душевно? Thinking

# 695
  • София
  • Мнения: 12 555
Нана, сега след като си с 52 кг по-слаба стана ли по-богата и душевно? Thinking

Ми, явно съм за Менса вече, знам ли  newsm78 Или поне съм отървала Руслан Терзийски  hahaha

# 696
  • Мнения: 3 034
Новолунието наближава. Личи си.  Laughing Аз пък познавам вманиачени да се тъпчат, с което избиват липсите на много други неща в живота си. Всъщност хроничната злоупотреба с храна и водещите хранителни разстройства са именно показател за други липси. Тъй че, ззалитането в проповядване е смешно. Мисля е ясно, че говорим за отношение преди всичко към себе си, уважение към тялото и грижа за него. Неминуемо се намесва и патоса, няма тема, в която да не избухне звездата на съчувствието към онеправданите, но аз също твърдя, че болшинството затлъстели са такива именно поради преяждане и заседнал начин на живот. Има и статистики особено в най-затлъстелите нации. Разбира се, впоследствие и те се разболяват, но като резултат. Всякакви оправдания с болести са валидни за доста малка част от населението. А отношението към себе си за мен е много показателно за отношението към всичко и всички.

Случаи като този на Нана  са именно показател за отношение и уважение на човек към себе си - за мен.

# 697
  • Мнения: 2 590
болшинството затлъстели са такива именно поради преяждане и заседнал начин на живот.
Болшинството- да, но там е работата, че няма как да знаеш този или онзи от какво, защо и как точно е попаднал в състоянието в което се намира, вместо прибързано да съдиш.

# 698
  • Мнения: 3 034
Ти няма как да знаеш аз как съдя, но пък аз знам. И съм доволна от резултата. Уважавам хора, които уважават себе си - и чисто физически, защото прекрасно знам колко по-лесно е да си опна краката пред телевизора и да подъвча, вместо в края на деня да нарамя дисагите на тренировка или да си променям хранителните навици. Последните за мен са показател за воля, дисциплина и интелигентност - все качества, които искам познатите ми да притежават. Всичко е свързано.

Освен това, аз познавам хора със заболявания, и то унаследени, които имат всички предпоставки да бъдат затлъстели, и не са. Да, струва им много усилия, но и са много горди от себе си. Дори тренирам с такива хора. Така че, бройката хора в света, които наистина по никакъв начин не могат да избегнат затлъстяването е просто несериозна, сравнена с всички отдали се на тъпчене съвсем съзнателно.

# 699
  • Мнения: 2 590
Нямах предвид точно теб, нищо, че те цитирах, така се падна.
Включих се за едно изказване на Мамасита малко по-назад в темата.
Случаи има всякакви и аз лично познавам хора, които въпреки тренировки, въпреки хранителни навици, продължават да качват, но се борят с ужасни ендокринни проблеми, хормони и т.н. и просто един ей такъв като Мамасита да му каже, видиш ли колко нещо не му е наред с душата, щом и тялото не в перфетна форма, още повече мачкат самочувстие, психика и без това на затормозения и измъчен човек, който достатъчно тежко се съди сам себе си. Там ми беше идеята, но явно само по външния вид се съди тук.

# 700
  • София
  • Мнения: 12 555
Нямах предвид точно теб, нищо, че цитирах теб.
Включих се за едно изказване на Мамасита малко по-назад в темата.
Случаи има всякакви и аз лично познавам хора, които въпреки тренировки, въпреки хранителни навици се борят с ужасни ендокринни проблеми, хормони и т.н. и просто един ей такъв като Мамасита да му каже, видиш ли колко нещо не му е наред с душата, щом и тялото не в перфетна форма, още повече мачкат самочувстие, психика и без това на затормозения и измъчен човек, който достатъчно тежко се съди сам себе си. Там ми беше идеята, но явно само по външния вид се съди тук.


 Peace
Ей точно това имах предвид и аз.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 957
все качества, които искам познатите ми да притежават. Всичко е свързано.

Ето тук започва да ми звучи леко отблъскващо. Не че има значение, но си говорим. Ако вместо "да нарамят дисагите" правят нещо друго за себе си, какво? Ако имат по-свободен хранителен режим? Не са ти вече добри познати? Ако нямат нищо против да са закръглени? Считаш ги за хора с недостатъчно добри качества?

# 702
  • Мнения: 3 034
Ментова, аз говоря за хора, които очевадно, очевидно и всякак са занемарили грижата за себе си. Не говоря за супермодели и световни красавици, а за елемнтарно уважение към тяло, зъби, нокти, ако щеш. Закръглен и затлъстял са две тотално несъпоставими категории. И хора, които правят нещо за себе си, обикновено правят по нещо и за вида си. Просто така са устроени. Затова написах, че за мен е въпрос на уважение. Е, да, имах едни преподаватели, които бяха възприели образа на интелектуалеца в комплект с черни зъби и мирис на водка в седем сутринта, но за щастие бяха изключения. Познатите ми са резултат на съзнателен избор, мисля това важи за всеки мислещ индивид. Някои ги избират по други признаци, аз държа на определени качества. Иначе няма как да сме на една вълна просто. По красота не съм ги избирала още.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 289
като бях с 52 килограма по-дебела от в момента преди година и половина, колко ли проста съм била.

закопа ме  Thinking
аз едни 3-4 кг ме измъчват дето ту е почти ок положението, ту ги изпускам, особено зимно време...
днес и след кашкавалките и сладоледа... Laughing
казвай си тайната... Crazy

# 704
  • София
  • Мнения: 12 555
като бях с 52 килограма по-дебела от в момента преди година и половина, колко ли проста съм била.

закопа ме  Thinking
аз едни 3-4 кг ме измъчват дето ту е почти ок положението, ту ги изпускам, особено зимно време...
днес и след кашкавалките и сладоледа... Laughing
казвай си тайната... Crazy

90-дневната диета. В момента я въртя за четвърти път. Плюс малко воля  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт