ДЗИ - БЕЛ

  • 5 002
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Да, ставаше въпрос да се сравнят резултатите за нивото на преподаване.Това се сетих аз.Резултати в 7 и 12 кл,но никаква статистика не открих в нета.
Не смятам ,че броя на явилите се има голямо значение ,тъй като резултатите са осреднени.Но така или иначе даже за резултатите от матурите по училища не открих информация.
За 10те топ училища в София е ясно ,че ще имат близки резултати ,но ме интересуват и други училища освен софийските.

# 16
  • Мнения: 2 567
Джуди, Ася, не знам дали ви разбирам добре кои точно резултати търсите, но на сайтовете на РИОтата има пусната статистиката с минимални и максимални балове след всяко класиране по училища, както и резултатите от самите матури, но не по училища, а като обобщена статистика. Не знам това дали би ви свършило работа. Става дума за изпитите и кандидатстването след 7клас. Бях виждала и за ДЗИ за училищата в нашия град, но не беше от тази година. Може да пуснат такава статистика малко по- късно през годината.

# 17
  • Мнения: 411
Лети ,моята идея беше след като е сформирана паралелката в 7ми клас да бъде изведена средната оценка по БЕЛ, с която децата са влезли и след това съпоставена с ДЗИ накрая.Това първото не съм го срещала като статистика,но тази година даже и само резултаи от ДЗИ по училища не намирам .
Резултати от ДЗИ по английски език по училища също не откривам за тази година.

# 18
  • Мнения: 2 567
Ася, разбирам. Не мисля, че съм виждала подобна. Може би просто трябва да си пазиш статистиката за баловете, с които за влезнали децата, когато твоето е кандидатствало и после като видиш резултатите от ДЗИ да направиш някакво сравнение само за себе си, но това не би ползвало хората, които примерно идват след теб и се чудят кое училище да изберат за децата си.
Или пък да обикаляш училищата и да разглеждаш изнесените поименни списъци с оценките от матурите. Да обиколиш и училищата, които са имали прием на ученици и разгледаш и техните разлепени списъци с поименни балове и после да видиш и статистиката от ДЗИто, която все някога излиза Simple Smile А, бе, това са си едни големи обиколки все пак Simple Smile Затова разчиташ на бг-мамма за инфо за училището, от което се интересуваш и се надяваш да има хора, които да споделят. Ти сама видя как беше за Аркуса. Почти никакво инфо.

# 19
  • Мнения: 411
Да ,има неща ,които само при оглед на училището се забелязват и отчитат-атмосферата,отношенията между учители и ученици поведението в междучасията ,мат. база т.н.
Но поне "сухата" статистика би могла да ни бъде предоставена за да сравним и направим своите изводи.

# 20
  • Мнения: 416
Провери в школа "Софроний". През зимата в една тема, която доколкото си спомням беше за осмокласници на първата страница бяха изнесени имената на децата, в кое училища са приети и коя школа са посещавали. Голям процент бяха обучавани в "Софроний" и "Веди". Разрових се и в други теми и пак за тези две школи менията бяха много добри. 

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 372
Положително би било да се направи подобна статистика.Дава се информация за успеваемостта по един и същ предмет,на едни и същи ученици,но след 5 години.Дали тези,които са се справили отлично,са продължили в същия дух,дали тези,които са се представили слабо, са повишили успеха си или не,изобщо това дава представа за гимназиалното обучение. Peace За жалост, такава информация няма.

# 22
  • Мнения: 24 467
Аз, Летисия, търсех по училища, миналата година имаше, а тази- не.
Нямам за идея да сравнявам резултати между VІІ с ХІІ клас, а по- скоро резултати между училищата.

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 09:54 от Judy

# 23
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Приятелка със син абитуриент сподели, че според него, ДЗИ БЕЛ бил доста елементарен и в пъти по-лесен от матурата на седмокласниците, та не знам доколко сравнение на резултатите ще е обективно.

# 24
  • Мнения: 411
Да, аз също предполагах така ,че в 7ми е по труден изпита.Но ако такива статистики се правят цялостно за училищата, в които са учили децата преди да са приети , после след като са сформирани паралелките и накрая в 12 клас -това ще покаже цялостните тенденцието в училището и като цяло нивото на преподаване.
Какъвто и да е формата на изпита ,той трябва да покаже ниво по определен предмет.И ако има драстични разлики в изпитите в 7 и 12 клас не говори добре за стандартите на изпитите и на оценяването.А също и за преподаването.
Всъщност струва ми се ,че това се прави ,но информацията не вижда бял свят.

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 10:47 от asya asya

# 25
  • Мнения: 3 200
Приятелка със син абитуриент сподели, че според него, ДЗИ БЕЛ бил доста елементарен и в пъти по-лесен от матурата на седмокласниците, та не знам доколко сравнение на резултатите ще е обективно.

 Joy
Няма лошо, сравнявайте. Само дето децата не са държали изпит-тест след 7 клас.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 372
Приятелка със син абитуриент сподели, че според него, ДЗИ БЕЛ бил доста елементарен и в пъти по-лесен от матурата на седмокласниците, та не знам доколко сравнение на резултатите ще е обективно.

 Joy
Няма лошо, сравнявайте. Само дето децата не са държали изпит-тест след 7 клас.
И това го има.Мисля,че набор 94 беше първият с тест,но не съм сигурна,за 95 обаче съм сигурна.След 2-3 години мисля,че подобна съпоставка ще бъде възможна и удачна.Макар,че и сега би била полезна Peace.

# 27
  • Мнения: 3 200
... Мисля,че набор 94 беше първият с тест,но не съм сигурна,за 95 обаче съм сигурна...

Набор 93 беше първият

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте, дъщеря ми е 12ти клас и ще кандидатства в МУ- София. От тази година влиза и оценката от БЕЛ в балообразуването. Можете ли да препоръчате добра и коректна школа за курс по български език?
Свързахме се с школа “Елина”, където и беше предложен курс понеделник или сряда- възможни дни за нея, но след като тя плати 40 лв за входящ тест, без да ни предупредят за тази такса, са и казали, че курса ше е през уикенда - нещо, което е невъзможно за нея и всъщност сме излъгани. Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт