Дайте съвет за този "режим"

  • 2 446
  • 64
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Привет. Искам мнение относно храненето на бебето. Примерен режим:
6.30 - 160мл АМ
9.30 - 160мл АМ
12.30 - 160
15.30 - 160
18.30 - 160
21.30 - 160
около 1ч - 100тина мл АМ
максимум в 4 - пак 100тина мл АМ
И следва в 6.30 пак...
Не е ли много млякото, което пие? И твърдо продължава да яде на 3 часа. Даже го гледам, че и преди 3тия час е огладнял...Пие мляко на Babylove. Ака нормално. За последния месец е наддал кило и половина  Embarassed И вече е 7200.

# 1
  • Мнения: 914
Лори още яде през около 3ч. общо 6 пъти.Няма да го оставиш гладен-води се по него.
Днес в парка едни "разбирачки" ме съветваха рано сутрин когато пие АМ в 5-6ч. да и давам сок за залъгване. ShockedТя през деня не иска и да го опита,а това беше върха.

# 2
  • Мнения: 3 968
amanita бебето само си показва кога и колко е гладно. И моето бебе на тази възраст ядеше горе-долу на три часа, но по-малко АМ, но аз и кърмех по това време.

# 3
  • Мнения: 3 241
Според мен e абсурдно да се дава вода или сок за заместване.
 Naughty
А цялото мляко ли си изпива? Остава ли нещо в биберона?

А какво е млякото, знам, че има млека, които засищат по-добре, дали не би било решение?

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Нищо не остава в шишето  Shocked Всичко изпива... Даже иска и още, ама засега не давам  Rolling Eyes
Млякото е на Бейбилав.
"Притеснява ме" че нощем яде много. Не съм пробвала с вода, но не мисля, че ще мине номера... Най-много да направи 4-часова пауза. Изключително рядко прави 5-часова  Tired А аз едва гледам, защото баткото ляга най-рано в 22ч, а сутрин беб ме буди най-късно в 7 като преди това сме имали 3 хранения  Crazy

# 5
  • Мнения: 3 241
Щом не остава май му е малко и не се наяжда.
А тези 160 как ги сметна - 120 вода + 4 мляко?

Разбирам изтощението ти  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 39 816
Щом не остава май му е малко и не се наяжда.
А тези 160 как ги сметна - 120 вода + 4 мляко?
Това би трябвало да е 130-140 мл готово мляко.
160 би трябвало да е 150+ 5 лъж. мляко.

amanita, и според мен му е малко млякото. Може и да разреди храненията при по-голямо количество мляко на едно хранене.

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ще пробвам с повече тогава.
Да, 150мл вода и 5 лъжици са 160мл готова смес  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 816
Пробвай с 180мл вода, макар, че най-вероятно ще му е много.

# 9
  • Мнения: 3 968
Според мен 180 мл са му много. Давай му колкото му се яде, то само ще се откаже от нощното хранене.

# 10
  • Мнения: 15 379
Гладно е детето и млякото, което даваш не му стига.
Правилото е да остава малко мляко на дъното на шишето, като показател, че бебето се е нахранило.

Бих сменила млякото с Лактана. Много по-добро от това на дрогерията.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 816
Sourcherry, сори, какво значи "това на дрогерията"?
Аз нямам голям опит с АМ, само НАН и Милумил съм използвала.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 251
Babylove е марка на DM, а пък DM е верига дрогерии.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 816
Babylove е марка на DM, а пък DM е верига дрогерии.

Мерси за пояснението. Преди време ми бяха казали да търся нещо в ДМ, ама ме досрамя да питам какво е това Simple Smile И още не знам Simple Smile, т.е. не съм го виждала ни отвън, ни от вътре.

# 14
# 15
  • Мнения: 3 241
Въпреки че говорим за 5 лъжички АМ, явно наистина е гладно, още 30мл отгоре няма да са толкова много.

Не познавам млеката на БГ-пазарa, но Sourcherry сигурно е права, че друго може да е по-засищащо
 Peace

# 16
  • Мнения: 15 379
Не зная дали Лактана е по-засищащо, но отново е органично мляко, което съдържа 4 бифидобактерии, мастни киселини и пр. добавки, които липсват в млякото на дрогерията. Според мен е в пъти по-удачен избор.

# 17
  • Видин
  • Мнения: 4 921
И по-скъп. Което си е от значение при две малки деца...

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Аманитка,и аз мисля ,че му е малко млякото  Peace Ако даваш повече ,ще прави по-големи паузи и ще намали броя на храненията си  Peace
Лактана е страхотно мляко,но и два пъти по-скъпо.За съжаление не всеки може да си го позволи  Tired

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Аматика и аз съм на мнение, че трябва да му правиш 180мл. вода +6 лъжички...така може да се засища добре и да прави по-големи паузи. Пробвай....нищо не ти пречи.
Ние сме на Лактана Био...еми кво да кажа и аз съм с две деца ама от другите млека или не яде или не ака...Лактаната му заспа. Така, че сме на нея.
Самуил може и да се буди защото предното мляко не му е стигнало....дай му по-голямата доза и виж как ще се държи детето.
АЗ храня на поискване и през ноща дори...не ме притеснява, че пие мляко вечер...щом е гладен Crazy

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Е то и аз храня на поискване. Тази нощ е ял - 19.30, после 23.30, после 2ч, после 4.30 и ми стопи лагерите  Mr. Green ИСкам да се наспяяяяяя
А ако му дам 180мл няма ли да повърне?  Rolling Eyes
И как при положение че е наддал 1450гр за последния месец не го засища това мляко? Или не е такава логиката

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Той ако не го иска и ти не го натъпчеш няма да повърне...според мен. Щото Борис /моя хубусник де/ ако се е наял колкото и да бутам шишето не ще...бута с език и това е Crazy
Не го засища за по-дълго време имах предвид в моя пост....т.е засища го но не го нахранва и той след 3ч. е гладен пак...нормално според мен. Значи нашият режим....ако мога да го нарека режим, че яде в едни часове дето хич не са...за ядене ама нейсе Crazy Сутрин към 5ч. има едно хранене и от там почва през 2ч. да яде по 100-120мл....това му е максимума /ама той до скоро ядеше по 60-70мл. и бях се видяла в чудо/ така яде до обяд. После прави голяма пауза от 4-5ч. неядене.....яде към 18-19ч....до 20-20,30ч. пак две хранения през 2ч. и това е...по-късно от 20,30ч. не ще да яде и това е...и следващото му хранене е чак към 4,5,6ч......различно.
Та мисълта ми е не че не го засища...просто да не му е достатъчно да изкара повече от 3ч. неядене.....дали ме разбра? Rolling Eyes

# 22
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Теб те разбрах  Laughing
Само че някой по-напред беше писал, че имало и по-засищащи млека от Бейбилава  Rolling Eyes Та за туй ми беше въпроса.
Може ли да не му е засищащо при положение че качва кило и половина  Embarassed

# 23
  • Мнения: 3 241
Аз бях писала, че  има по-засищащи млека.
Да си призная нямам личен опит - но сега прочетох, че ефектът се постига с различни въглехидрати и по принцип няма ефект върху теглото.

Sourcherry, освен Лактана друг вариант няма ли?
Не са ли млеката, но които пише комфорт от този тип?

# 24
  • Мнения: 419
Май само аз не съм разбрала. На каква възраст е бебето?

# 25
  • Видин
  • Мнения: 4 921
3 месеца и 16 дни

# 26
  • Мнения: 15 379
Ивенце, обикновено формулите са с почти идентична калоричност, предвид възрастта, за която са предназначени.
Аз давах Аптамил на моето дете, защото тогава нямаше Лактана за съжаление.

Не зная дали проблемът е в незасищане от конкретното мляко, просто предложих Лактана като много по-добър вариант за хранене на едно бебе. А това е важно.

Бебето си качва добре, просто бих предложила по-голямо количество млечна смес. Явно е, че запазва нощните хранения, защото е гладен и млякото не му достига. А може и да е едно от редките изключения за бебета, при които по-ранното захранване (от около 4 или 5 навършени месеца) е препоръчително, предвид по-големият прием на мляко и апетит. Обикновено се започва с чиста оризова каша - в шишето с млякото или по стандартният начин - с лъжичка.
Това ще прецени най-добре педиатъра, който наблюдава бебето.

# 27
  • Видин
  • Мнения: 4 921
О, според педиатъра отдавна сме на сокчета, а вече и зеленчуково пюре. Така че този вариант отпада  Laughing
Днес наобяд изяде 190гр. След което малко върна, заспа по някое време и в 14ч се събуди. През цялото време му се връщаше мляко. Ял е в 14.30 спейки 130гр. После вече си е бил на 3ч. В 17ч му дадох още 130гр и издържа до 21ч. Просто не знам вече  #Crazy Понякога мрънка, защото му се спи, а аз решавам че е гладен и изобщоооо - много е сложно  Crazy

# 28
  • Мнения: 160
Здравей Аманита. Ние също минахме на Бейбилав, защото почна да ни излиза скъпо Лактаната - кутията отива за 4 дни ( а с вашия режим, направо не знам сигурно се стопява из а по-малко) . Може би има резон в думите на мамите, че Бейбилав засища по-малко. Защото откакто минахме на него, малката вече не издържа 4 часа между храненията ( между другото писах и в темата за мялко Бейнилав едно въпросче - подобно).

Можеш да му даваш в различните часове различни милилитри. Трябва да го следиш кога е по-гладен и тогава да му правиш 180. Може и преди лягане да дадеш толкова. Аз за да спра нощните хранения давах по 90 мл. Не знам дали даде ефект. Но пък аз съм паника да ен наддава много откакто сме на АМ Simple Smile

Можеш да си пишеш как реагира след всяко ядене по часове и така да се ориентираш кога да дадеш 150 с 5 лъжички и кога 180 мл с 6 лъжички.



Май всичко е по схемата "проба - грешка" Simple Smile

# 29
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не мисля, че в нашия град има Лактана.
Мисля да пробвам Аптамил - добър вариант ли е? Или кажете какво да пробвам  Rolling Eyes

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Мисля да пробвам Аптамил - добър вариант ли е? Или кажете какво да пробвам  Rolling Eyes
Със първия давах Аптамил...страшно доволна бях и детето си ядеше добре и акаше нормално. Сега с втория взех пак АПтамил щото нали бях доволна от него....но не...запече се яко...не ядеше като нормално...някакви си 50-60-70мл. максимум. Аз лично не ти го препоръчвам.

# 31
  • София
  • Мнения: 15 251
Херолина, от времето на Слави промениха формулата на Аптамил.
Имаше теми когато направиха промяната и пуснаха на пазара новата версия. Майките и бебетата повече харесваха старата.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 816
Аз имам опит само с две млека - Нан и Милумил.
Каката беше на Нан. За малкия педиатърката ми препоръча Нан и Милумил, но малкия не хареса Нан-а.
От Милумила бях много доволна.

# 33
  • Мнения: 160
Не мисля, че в нашия град има Лактана.
Мисля да пробвам Аптамил - добър вариант ли е? Или кажете какво да пробвам  Rolling Eyes

Аптамил е най-скъпия на пазара, така че едва ли би те устроило. А и моето бебе хем с комфорт го хранех, акаше веднъж на 2-3 дни. Може би Миу-миу ( нали и той е на Милупа) е ОК и като цена и хранителност. Но това го казвам от наблюдения над приятелки. Нека някой друг каже!

# 34
  • Мнения: 160
хахаха докато си напиша поста и ...... Boten Mary виж какво написала Simple Smile

# 35
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Добре тогава ще търся Милумил  Rolling Eyes Пък дано намеря  hahaha Още по-добре ще е ако го има в ДМ та да карам мъжо да купи от Германия, че там цените са значително по-ниски  Shocked

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Херолина, от времето на Слави промениха формулата на Аптамил.
Имаше теми когато направиха промяната и пуснаха на пазара новата версия. Майките и бебетата повече харесваха старата.
Да, да...това ми каза и собственичката на магазина от където пазаря. Но не исках да го пиша, че щеше да стане...на мен ми каза една жена..пък аз ти казвам на теб Crazy Та жената ми каза, че са намалили суроватката за сметка на това увеличили наккаво друго вещество от което идвало запека.... Rolling Eyes

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Добре тогава ще търся Милумил  Rolling Eyes Пък дано намеря  hahaha Още по-добре ще е ако го има в ДМ та да карам мъжо да купи от Германия, че там цените са значително по-ниски  Shocked
Има го в ДМ...или поне съм го виждала в нашия в СТара Загора. Но Лактана Био е немско...ако може него да ти донесе... Rolling Eyes

# 38
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, знам, че е немско, но мъжО е тираджия и рядко влизат в градовете. Спират на едно място, където има Лидл, Алди и ДМ. Само от тях мога да се възползвам  Confused

# 39
  • Мнения: 914
Беба пие розов Хипп ,който я засища и от новородена до ден днешен ака 2-3 пъти на ден.Като цена е малко повече от НАН,който е сравнително ефтино АМ.

# 40
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Още утре ще ида да видя къде какво предлагат.
Ауу вече се виждам как спя по цяла нощ без да ме будят  Crazy Crazy Crazy (дано не падна от облаците само  hahaha)

# 41
  • София
  • Мнения: 39 816
amanita, представям си. Аз почти 3м не знаех кога е ден и кога нощ, но моя беше кърмаче.
Като смениш формулата (АМ) все пак пробвай с по-малко количество, т.е. с това което храниш в момента (150 +5)

# 42
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, задължително ще дам 160мл и ще гледам реакции  Whistling Crazy

# 43
  • Мнения: 15 379
Лактана. Не вярвам да не се зарежда във Видин, не е малък град.
А и винаги би могла да го поръчаш от аптеката или магазина, от който пазаруваш.

Ако си се ориентирала към мляко на Милупа, тогава нека да е Милумил. По-гъсто от Аптамил е. Вероятно е именно това да го засища. Млеката обаче не са с органичен произход, но пак са хубави.
Друг добър вариант е Розов Хипп.

# 44
  • Мнения: 3 114
В ДМ има продукти на Милупа.

# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Купих Милумил. Както предположих, в тоя град Лактана няма  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 39 816
Купих Милумил. Както предположих, в тоя град Лактана няма  Crazy
Дано го хареса, поне моя нямаше проблеми с млякото. Пробвай като начало с 150 +5.
Моя син качваше нормално на месец, 300-470. Това го пиша, защото съм чела, че млякото помпало.

# 47
  • Мнения: 160
Може би защото го препоръчват за злояди деца. Но освен че уж има малко аромат на ванилия, май не е по-различно от другите.

# 48
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Имам за още няколко пъти от ДМ-ското и ще дам това.
Само на мен ли ми се стори или розовия Хип е много по-скъп и на цената на Аптамил? Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 160
Много по-скъп от кое?
По принцип е доста повече като грамаж. Странното при Хип-а е, че май само тяхното мляко е на по-различна скала и дозировка на приготвяне.

# 50
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Видях разфасовки по 300гр  Rolling Eyes
КАкто и да е. Довечера в 20ч ще е първата проба на Милумила  Peace Ще пиша после дали го е харесал  Rolling Eyes

# 51
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хареса го. Хапна 160гр в 20ч и ще видя кога ще се събуди  Crazy
Нещото, което ме притеснява е, че това мляко е за злояди деца и пишеше, че от него наддавали повече  Rolling Eyes А той си е прилично дебел - на 3м тежеше 7200гр/64см  Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 39 816
Нещото, което ме притеснява е, че това мляко е за злояди деца и пишеше, че от него наддавали повече  Rolling Eyes
На мен лично ми се искаше, но така и не успях да постигна такъв резултат. Алекс от края на 4ти месец беше на това мляко. Захраних на 8.
Качвал е по 500, 600. На годинка беше 9,220.

# 53
  • Мнения: 15 379
Кой и къде е казал, написал или публикувал, че Милумил е за злояди деца???

Милумил е формула за деца с леки храносмилателни смущения - оригвания, леки газове, безобидни повръщания. Именно затова млякото е с малко по-голяма гъстота от Аптамил.
Млякото няма вкус на ванилия от поне 3 години.

Митът, че Милумил е формула за злояди бебета (а то не знам дали има такива изобщо!) се разпространява успешно, не зная по какви причини.

Другият мит, че Милумил помпал - калоричността на 100 мл. готова смес е напълно идентична със същото количество приготвена готова смес на Аптамил, Хипп, Лактана и пр. +/- 2-3 килокалории.

# 54
  • Мнения: 158
Здравей Аманита,
Моят син беше голяма лакомия. До 6 месеца не му смогвах с бибероните, но никога не съм му ограничавала млякото. Спомням си, че откакто се е родил пиеше с една доза повече от индикациите за възрастта му. До 6 месеца качваше по кило, кило и половина на месец и педиатърът ми започна да мрънка, и дори спомена възможността за по-ранно захранване, което в страната, в която живея е ерес. След 6тия месец апетитът му се регулира и качваше по 200 -300 гр на месец, а след като проходи престана да наддава известно време. В момента на почти 2 години е 11 кг. Пиша ти това, за да не се притесняваш. Някои бебета се раждат с по-голям апетит. Не се се притеснявай, нещата се ще се регулират постепенно.

# 55
  • Мнения: 160
Освен това, сега като почнат да пълзят ще изгорят излишните натрупани мазнини  Peace Wink

# 56
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хехе, това е много индивидуално. Габи пропълзя на 10 месеца  hahaha
Sourcherry, благодаря за инфото.
Засега беб си хапва по 160мл и се храни на 3.5ч, което е супер. Снощи направи пауза от 5ч. Прави ми впечатление, че независимо кога е ял се буди точно в 1ч като по часовник  Crazy След това яде в 4 и 7.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 816
Ще напасне режима. Важното е, че си поспала 5 часа Simple Smile

# 58
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А, да бе, поспала. Габи заспива към 22.30 и аз докато пооправя в нас стане поне 23ч така че спя най-много 2 часа  Laughing Laughing Laughing

# 59
  • Мнения: 68
Гладно е детето и млякото, което даваш не му стига.
Правилото е да остава малко мляко на дъното на шишето, като показател, че бебето се е нахранило.



И аз мисля така. Ако го оставиш да яде колкото да му се яде, в един момент то може само да разреди храненията. Не го ограничвай с яденето. И аз минах по този път с моето дете и опитът ми показа, че детето разрежда храненията, когато само е готово. Яде, колкото му се яде, и се отказва от нощното хранене, когато само реши. Всичко останало е мъчение за двете страни. Като поотрасне ще израсте теглото. Моето дете се буди по много пъти на нощ и много плаче, но се отказа от нощното хранене преди няколко седмици. Наясно съм с нощните ставания и спането на 1-2ч за денонощие за родителите. Така е при нас и до ден днешен. Не тормози детето и не го лишавай от енергията, която му е нужна за да расте. Организмът не е глупав и сам решава от какво кога има нужда.

# 60
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разбира се, че не го ограничавам. Просто се изумявам какви количества изяжда.
А за правилото да остава мляко в шишето - как точно се гледа? Защото той изпива 130мл, после почива за 1-2 мин, изпива още 30мл и така до безкрай може да продължаваме. Как точно се определя кога ще остане в шишето? Когато вече тотално не иска или? Може и по 1ч да продължи едно хранене и пак да си иска...

# 61
  • Мнения: 15 379
Аманита, колко мляко изпива за 24 часа?

Мерилото "Да остане малко мляко на дъното" е предвид едно хранене. Идеята е, че бебето се е нахранило и само отказва шишето, но все пак е останало мъничко мляко, което не желае повече.

# 62
  • Видин
  • Мнения: 4 921
1160мл вече втори ден подред...(откакто си записвам - от 2 дни) че и малко повече днес...
Да, разбрах за този принцип. Но нали това казвам - ще му дам шишето, ще пие-пие, ще му писне, ще изчакам 5мин, ще му дам пак, пак ще пие и така. Не знам кога да спра  Rolling Eyes
Одеве например изяде само 130мл след баня и беше рев, рев, че му се спи и не иска да яде повече. Така ли трябва да е? Да почне да реве и да се ядосва  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 15 379
Количеството е нормално.
Ревял е, защото му се спи.

За да няма чуденки, аз бих постъпила така - прави 180 мл. вода с 6 мерителни лъжици АМ и давай.
Би трябвало на този етап да му е ок откъм количество. Сама знаеш, че като започне захранването, тогава изхранването е по-лесно, в смисъл, че няма рев и глад през 3 часа.

# 64
  • Мнения: 68
В началото бебето яде с голям глад и лакомо. Постепенно суче по-бавно, и ако накрая не се откаже само (пуска биберона и не позволява да му го напъхаш отново), то поне суче много вяло. Тогава се познава, че вече се е нахранило. И няма да се сърди ако му извадиш биберона от устата и му пъхнеш залъгалка. Редно е да не го храниш постоянно, а в рамките на 20 мин. Колкото изяде толкова, след това след 2.5-3ч. отново, за да не се смеси в стомахчето старата с новата храна. Пробвай наистина да направиш 180мл Вода с 6л. АМ и да му ги дадеш без пауза. Колкото изпие наведнъж - толкова. В каря на краищата може да е много гладно, но и обемът има значение. Не бива да се разстяга стомахчето.
Моят син първите 5 месеца наддаде 5кг. В следващите 5 - още 1кг общо. Имах чувството че е бездънна яма - колкото наливах, пиеше и не отказваше. Но съдех по сученето. Винаги е ялогромни количества. Всъщност даже последните 3 месеца си седи с постоянно тегло. А нищо не отказва. Беше шишо, а сега е слаб. Аз също се притеснявах да не го обременявам с повече кг още от първите години. Но теглото се израства. Като почна да се обръща и да се върти... няма спирка. Сега лази и за секунда не застава на едно място. Не мога да го преоблека. Движението му изразходва цялата енергия.

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 15:07 от vessenceto

Общи условия

Активация на акаунт