Дайте съвет за този "режим"

  • 2 451
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Купих Милумил. Както предположих, в тоя град Лактана няма  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 39 876
Купих Милумил. Както предположих, в тоя град Лактана няма  Crazy
Дано го хареса, поне моя нямаше проблеми с млякото. Пробвай като начало с 150 +5.
Моя син качваше нормално на месец, 300-470. Това го пиша, защото съм чела, че млякото помпало.

# 47
  • Мнения: 160
Може би защото го препоръчват за злояди деца. Но освен че уж има малко аромат на ванилия, май не е по-различно от другите.

# 48
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Имам за още няколко пъти от ДМ-ското и ще дам това.
Само на мен ли ми се стори или розовия Хип е много по-скъп и на цената на Аптамил? Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 160
Много по-скъп от кое?
По принцип е доста повече като грамаж. Странното при Хип-а е, че май само тяхното мляко е на по-различна скала и дозировка на приготвяне.

# 50
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Видях разфасовки по 300гр  Rolling Eyes
КАкто и да е. Довечера в 20ч ще е първата проба на Милумила  Peace Ще пиша после дали го е харесал  Rolling Eyes

# 51
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хареса го. Хапна 160гр в 20ч и ще видя кога ще се събуди  Crazy
Нещото, което ме притеснява е, че това мляко е за злояди деца и пишеше, че от него наддавали повече  Rolling Eyes А той си е прилично дебел - на 3м тежеше 7200гр/64см  Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 39 876
Нещото, което ме притеснява е, че това мляко е за злояди деца и пишеше, че от него наддавали повече  Rolling Eyes
На мен лично ми се искаше, но така и не успях да постигна такъв резултат. Алекс от края на 4ти месец беше на това мляко. Захраних на 8.
Качвал е по 500, 600. На годинка беше 9,220.

# 53
  • Мнения: 15 379
Кой и къде е казал, написал или публикувал, че Милумил е за злояди деца???

Милумил е формула за деца с леки храносмилателни смущения - оригвания, леки газове, безобидни повръщания. Именно затова млякото е с малко по-голяма гъстота от Аптамил.
Млякото няма вкус на ванилия от поне 3 години.

Митът, че Милумил е формула за злояди бебета (а то не знам дали има такива изобщо!) се разпространява успешно, не зная по какви причини.

Другият мит, че Милумил помпал - калоричността на 100 мл. готова смес е напълно идентична със същото количество приготвена готова смес на Аптамил, Хипп, Лактана и пр. +/- 2-3 килокалории.

# 54
  • Мнения: 158
Здравей Аманита,
Моят син беше голяма лакомия. До 6 месеца не му смогвах с бибероните, но никога не съм му ограничавала млякото. Спомням си, че откакто се е родил пиеше с една доза повече от индикациите за възрастта му. До 6 месеца качваше по кило, кило и половина на месец и педиатърът ми започна да мрънка, и дори спомена възможността за по-ранно захранване, което в страната, в която живея е ерес. След 6тия месец апетитът му се регулира и качваше по 200 -300 гр на месец, а след като проходи престана да наддава известно време. В момента на почти 2 години е 11 кг. Пиша ти това, за да не се притесняваш. Някои бебета се раждат с по-голям апетит. Не се се притеснявай, нещата се ще се регулират постепенно.

# 55
  • Мнения: 160
Освен това, сега като почнат да пълзят ще изгорят излишните натрупани мазнини  Peace Wink

# 56
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хехе, това е много индивидуално. Габи пропълзя на 10 месеца  hahaha
Sourcherry, благодаря за инфото.
Засега беб си хапва по 160мл и се храни на 3.5ч, което е супер. Снощи направи пауза от 5ч. Прави ми впечатление, че независимо кога е ял се буди точно в 1ч като по часовник  Crazy След това яде в 4 и 7.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 876
Ще напасне режима. Важното е, че си поспала 5 часа Simple Smile

# 58
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А, да бе, поспала. Габи заспива към 22.30 и аз докато пооправя в нас стане поне 23ч така че спя най-много 2 часа  Laughing Laughing Laughing

# 59
  • Мнения: 68
Гладно е детето и млякото, което даваш не му стига.
Правилото е да остава малко мляко на дъното на шишето, като показател, че бебето се е нахранило.



И аз мисля така. Ако го оставиш да яде колкото да му се яде, в един момент то може само да разреди храненията. Не го ограничвай с яденето. И аз минах по този път с моето дете и опитът ми показа, че детето разрежда храненията, когато само е готово. Яде, колкото му се яде, и се отказва от нощното хранене, когато само реши. Всичко останало е мъчение за двете страни. Като поотрасне ще израсте теглото. Моето дете се буди по много пъти на нощ и много плаче, но се отказа от нощното хранене преди няколко седмици. Наясно съм с нощните ставания и спането на 1-2ч за денонощие за родителите. Така е при нас и до ден днешен. Не тормози детето и не го лишавай от енергията, която му е нужна за да расте. Организмът не е глупав и сам решава от какво кога има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт