Цьолиакия-тема 7

  • 170 925
  • 858
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 199
Иле,разбирам страховете ти.Може да дадеш много неща,малкият ще се радва,ще открие нови вкусове,ще му харесат...Ами ако се окаже,че все пак има проблем към глутена!?Тази радост ще трябва да му я вземеш.Ако се наложи да захранвам един ден,ще сменя само хлябът,той изобщо да не разбере.Ще бъде така,докато стане ясно,че няма проблем вече,което с нас едва ли ще се случи.Навиците,които сме изградили у децата си е лесно да разрушим,но ако трябва да ги връщаме!?Пиша аз как бих постъпила.Защото на детенцето ще му светват очичките после всеки път,когато види опаковка на нещо,което си му давала...Всеки си решава Hug Hug

И сега дописвам.Иле,не искам да те плаша,най-малко това....Но всички ние знаем,че най-трудното на диетата е не че ние правим повечето неща,а когато излезем на детската площадка и изобщо навсякъде ,където се яде.Макси не е опитвал нищо,от това което вижда у децата,и пак ги гледа жадно  Tired.Просто не изключвай вероятността,да се върнете на диета.Прегръщам ви двамцата с малкия Крис!

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 10:01 от rozi_maxi

# 76
  • Мнения: 527
Момичета, купувам от LIDL едни малки като кремчета такива все едно в кутийки на данонино, по шест са в стекче различни плодови вкусове с извара, четох четох и ми се струва че нямат глутен - не е изрично отбелязано. Някой да знае със сигурност?
Иле дано да излезете от нашите редици и да влизаш само за да си хортуваш в тази тема.


Точно за тези млекца не мога да кажа, но според мен в повечето неща на Лидл, там където не са упоменати специално пшеница и другите глутенсъдържащи зърнини - НЯМА.  Например ние се престрашихме със сладолед на клечка с ядки, НЯМА глутен в него. Много пъти е пробвано. А е и хубав. Пращах и специално писмо до Лидл и ми отговориха, че нямат по-различна информация за съдържанието на продуктите, освен описаното на етикетите от производителите, но моята практика показа, че в 99% от случаите описаното на етикетите е вярно. И не съдържат глутен.  Peace

# 77
  • Мнения: 51
За закуска яде питки, малко по късно забелязах че устните му се зачервяват а вътре станаха белички..нещо като афтички...звъннах на Д=р Пантелеева но беше след нощно дежурство и каза да звъннем утре..намерих това:

http://www.lekar.bg/news-124/info-1474/%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%BE. … 0%B8%D1%82%D0%B5/

Втория абзац...:
На първо място трябва да се уверите, че проблемът не се корени в неоткрито до момента заболяване. Хората, страдащи от целиакия и болестта на Крон, са склонни към образуване на афти...
 Sad

дадох орбазон и намазах с Дактарин... smile3518

# 78
  • Мнения: 199
Иле,хайде сега,няма да плачеш.Може и да имате целиакия,може и да нямате.Приемаш го и това е.Вече знаеш,че не е толкова страшно.Поне сега вече ще разберете със сигурност.Предполагам защото до сега не беше доказано при вас,затова ти толкова време си таяла надежда,че може да не е това,а при повечето от нас се разбра от началото и си знаем и това е.Каквото и да излезе,НЕ Е НАЙ-СТРАШНОТО!Винаги има по-лошо!Това ни крепи.Колко съм се ровила в нета,за какви болести научих,тръпки те побиват!При болестта на Крон също се спазва диета.Една диета нищо не е  Hug

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 18:51 от rozi_maxi

# 79
  • Мнения: 113
Бут, бут на темата - никой нищо не пише. Иле, какво става при вас? Момичета това е фейсбука ми - добавете ме, pls Simple Smile

Nevin Ahmed

на профила съм с бяла шапка с козирка на фона на една планинска местност

# 80
  • Мнения: 51
Добре сме, не смея да го казвам даже ...едно хранене замествам за сега..нямаме проблем..акито е нормално, няма пукане на коремче, няма повръщане...ще видим има още време.
Каквото е писано Рози е права, че страшното беше Муковисцидозата...с Целиакия се пази диета и всичко е наред.

Неви добавих те във фвйса  Wink

# 81
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте момичета.Бихте ли ми казали след колко време имаше подобрение на състоянието при децата ви, след като започнахте диета без глутен?Ние изкарахме една инфекция и от там ни започнаха проблемите с дрискането.Съмняват се за целиакия, и сме на безглутенова диета.В понеделник ще влизаме в болница, за да се установи точно за какво става дума.Приятен ден и благодаря.

# 82
  • Мнения: 1 849
K.А.А., зависи от състоянието на детето. Но определено след 2 седмици започва да намалява дрискането и става съвсем нормално. Корема спада (подуването и газовете) до към 1 месец. Въобще колкото е по-малко детето, толкова по-бързо се повлиява. При нас за около 1,5 месец даже и ЕМА тестовете бяха вече отр. (-). При някои деца тестовете, т.е. пълното изчистване от глутена е по-дълго - за 3-6 месеца, но външното подобрение е най-бързо - започват да се усмихват, ходят стабилно, закрепват, качват килца - още след първия месец. Успех! Дано всичко е било летен вирус, типичен за летния сезон.

# 83
  • Мнения: 77
К.А.А. Миленка е права при нас подобрение настъпи още след първия месец от диетата , но глутена го изчистихме след първите шест месеца ако не и повече защото се оказа че съм му давала някои храни които имат глутен без да предполагам. Дани също така може би след един месец му спадна коремчето и започна да придобива нормален вид да има енергия да тича, играе и да расте. Стискам палци всичко да е наред , но дори и да се окаже цъолиакия няма нищо страшно с времето се свиква и децата се чуствам много добре.
 
Искам да поръчам на Шер някои неща и ако някой иска може да се комбинираме за поръчката.
Прекрасен ден   bouquet

# 84
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Благодаря за инфотО. само още нещо да попитам.Имахте ли период на запек и неизхождане?кЪРКОРЕшЕ ЛИ ВИ КОРЕМА?

# 85
  • Мнения: 1 849
Определено имаше такъв период, след спирането на диарията. Той е типичен понеже децата не ядат много плодове и зеленчуци особено в началото и се позапичат. Коремчето къркори първите 6 месеца. Даже и след това при някои по-нови и дразнещи храни.
Дори и сега (над 3 год. диета) понякога като яде по-неподходяща или целулозна храна - къркори. И сега понякога когато му се ходи в тоалетна, казва че го боли корема и като се изходи - минава веднага. Не знам при другите така ли е?  Thinking

# 86
  • Мнения: 168
Да определено има период на запек ,при нас /1 год. от диетата/все още ни мъчи запек от време на време.Предполагам това е защото не яде храни като боб,зеле,грах ,рядко давам леща,не знам страх ме е все още от тези храни,а и най лошото е че и вода не пие много. Sad
Иначе подобрение след започване на безглутеновата диета имаше  след месец ,като изхожданията намаляха и след още месец вече имаше енергия,проходи и започна да се усмихва и играе.Много зависи обаче какво е състоянието на детето, както е казала Миленка.

Миленка на мен ми е трудно да определя все още от коя храна може да я боли коремче,само когато й се ака казва че я боли ,но не коремчето ,а дупенцето защото има лоши спомени от запека,иначе къркорене не съм забелязала да има.

Направихте ли зимнината вече за дечицата,аз мисля другата седмица ,споделете по какъв начин приготвяте и какво,благодаря предварително.  bouquet

# 87
  • Мнения: 77
Да и ние в началото имахме запек, и коремчео му къркореше много често, но постепенно отшумя, и наистина при хапването на неподходящи храни прокъркорва. Дани пък от два дена ака малко меко и не мога да разбера от какво е дали е от храна или нещо друго нищо му няма иначе. Единственото което е ял различно е течния шоколад за който Рози писа във фейсбук.
Мариетка ние другата седмица ще правим зимнина, доматки, сок от домати, сладко, пипер, и малко нектар.

# 88
  • Мнения: 199
Юли,тогава го спирай.Не искам да подвеждам никого.Макси също ака меко понякога,но яде много пъпеши.Може и да не става шоколада.Просто споделих.Пък може и да направим запитване Peace

# 89
  • Мнения: 77
Рози няма проблем не се притеснявай оказа се че е вирусче така че не е от шоколада Laughing
Днес Дани е първи ден в градината, отиде с голямо желание, с раничката на гърба и ми каза:" Мамо да не забравиш и безглутеновия ми обяд" ей нямам думи сладурко Laughing
Ще го взема веднага след сън и ще видим как е било.
Прекрасен ден от мен и много усмивки

Общи условия

Активация на акаунт