Идва Юли с нов живот, плод на нашата любов!

  • 29 081
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 957
Много колики има моя Дани - кошмар. Лошото е, че нищо не разбрах от упътването за бебешкия масаж  Confused

Ох, явно с Данитата е кошмарно положението с коликите. Моят син , също Даниел, беше със страшни колики и в края на краищата нищо не помогна. Само времето- чакаш и търпиш. Временно облекчение имаше, когато му духахме коремчето със сешоара, но в тия жеги не смея да си представя как ще стане. Или го разхождахме с колата. Има разни клипчета с масажи срещу колики в ютуб. Разгледай ги. Иначе ако мога да препоръчам нещо е кремче за коремче - има го в България но е много малка тубичка или Windsalbe http://www.windsalbe.com/ него си го поръчвам от Германия. Предполагам пращат и до България. Помага газовете да излязат по-бързо и временно успокоява, но не премахва коликите. Ако ти представлява интерес ще ти пусна линк от къде го купувам.

Нутела, преносването не е индикация за секцио.Синът ми е роден 41гс + 3 дни. Има естествени стедства за предизвикване на раждането

1. секс, като спермата остава вътре, защото съдържала простагландини, а те помагали по някакъв начин да тръгне раждането

2. стимулация на зърната на гърдите - отделя се окситоцин

3.Топла вана с мляко или сметана вътре ( нямам представа защо)

4. Дълго ходене

5. коктейл ( като преносих предишната бременност ми го  каза акушерката в болницата) коняк и рициново масло по 20 мл. и портокалов сок ( за вкус, че рициновото масло е отврат)

6. Коктейл 1/4л. прясно мляко , канела (в рецептата е дадена пръчица, предполагам чаена лъжичка ще свърши работа ако е на прах) и няколко 5-6 карамфила се варят. Като изстине се прибавят по 20мл коняк и рициново масло.

7. качване на стълби

8. Изяжда се един цял ананас и се чака ( една приятелка се кълне, че тази рецепта действа много бързо)

Моят термин е утре и ако не се случи нищо смятам да прибегна към ананаса.  Sunglasses

# 691
  • София
  • Мнения: 515
fat.wombat,между другото тези неща дето ги изброи съм ги пробвала,без коктейлчетата Laughing та ефект никакъв.Според мен бебето когато е готово,тогава Grinning
Аз си мисля,че и този път ще пренося,ама да видим. Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 5 762
Здравейте момичета!
Влизам да честя на всички бебнцата...да са ви живи и здравички и много послушни!  bouquet

Ади,на теб специално искам да ти честят големия сладък бебок Hug  bouquet
Да ви е жив и здрав не съм те забравила!  bouquet Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 234
fat.wombat , колко много начини за ражданеее, срази ме  Hug аз част от нещата ги правя - без резултат за момента, откакто спрях да пия магнезий и контракциите ми спряха  newsm78
стискам ти палци бебето да си тръгне този път навреме  Praynig
довечера ще пиша след консултацията с док как ще раждам, не ми се иска да е секцио, но ще видим и той какво мисли, все се надявам да не е толкова гигантско бебето - аз съм се родила 2900гр., аморето - 3500гр (така поне твърди), къде го направихме и отгледахме това голямо бебе - не знам, важното е да е живо и здраво, пък ако ще и 8 кила да излезе накрая, тъкмо свеки вече сигурно и е купила ученическа чанта  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 694
  • Мнения: 4
Здравейте  отново момичета,
Днес в този топъл ден  реших да разгледам албумчетата  на родените бебенца през юли 2011 в снимка .бг  но за съжаление към този линк http://july11.snimka.bg/?album_pass;aid=604471;pid=24120307 ми иска парола, някой може ли да ми прати парола на ЛС!
Предварително благодаря!
Лек ден!

# 695
  • Мнения: 19


...Между другото може ли да ме добавите към страничката на юлската ни дружина във Фейсбук, ако можете, защото така и не можах да открия страничката  Grinning



И аз пак да си изпрося покана за групата, плийззззззззззз  Praynig

Фони - малкият е очарователен!!! Hug Много много здраве му желая!!!

Джен, благодаря за съветите Peace Пробваме да го къпем малката и По-малката заедно, уж е ОК, като изключим истериите на Теа, че искала майка й да я къпе - а аз в това време съм "засмукана" от бебето и няма как да й угодя. Оххх, хора, много ме боли едното зърно, ама много - рева и кърмя, не се издържа просто Cry Не помага ни ходене по цици , нито мазаха с Гармастан, какво да правя?

Tsvetomila Hristova

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 14:58 от Cvetomila_H

# 696
  • Варна
  • Мнения: 382
Буболече-Мече,
не се предавай в никакъв случай още повече , че имаш кърма, най-добре се срещни с някой консултант да видите на място защо малкият не иска да суче. Искам само да ти кажа, че на моята щерка , като беше на 6,5 месеца  се наложи отсъствам  за месец и половина, през това време се цедях с помпата (луд умора нема )  като се върнах тя (тя вече беше на 8 месеца) първо ме беше позабравила , даже плачеше като я взема, а за сукане да не говорим, но много бързо успях да и припомня за какво става дума. Та щом такова голямо бебе може да засуче отново след месец и половина пауза, какво остава за новородено.  Има много майки, които месеци наред цедят и хранят бебетата от шише с кърма, свикват и им е удобно. Но няма по-лесно нещо от това бебето да се храни от първоизточника.  Така , че не се отчайвай и предавай!

Оф , отивам след малко на превръзка , и нещо ми е нервно, добре че болката намаля много и това ме успокоява, че нещата са добре и пръстите ми оздавяват.

# 697
  • Мнения: 207
Здаравйте мамчета.  Hug Hug Hug

Джен то и твоите младежи  са едни сладури.  Hug

Нутелка стискам палци за тази вечер срещата с доки. Те и моите контракции почти ги нама след спиране на медикаментите.  newsm78
А мене нама да ме чакат след 18, че нали са двамамца и има опастност от преразтягане на матката и дори пръсване. Ама то и място вече няма за бандитите, така че ако не ги снеса преди 18, ще е 18-19. Simple Smile

Аз и днес си чакам без някакви признаци. Само девойката я усещам да ме натиска долу. Довечера ще вечерям ананас, пък дано да почнат контракциите, че ги няма никакви.  Flutter

# 698
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен!
Честито на всички  обебили се мами.Да са им живи и здрави бебетата и много да ги слушкат!   bouquet

И аз съм още 2в1 Simple Smile, ама трудно се издържа в тая жега вече. Вчера бях на тонове, всичко е ок, ще си дочакам датата за секцио, която е др седмица.... На 19 влизам в Шейново и живот и здраве на 20ти ще се раждаме! Хем нямам търпение, хем такова шубе ме тресе напоследък, ама няма начин  Laughing

С Ади се кърмихме успешно 8 месеца, та сега се надявам пак да успея, но си признавам че съм забравила за пълните гърди, разранените зърна, ама и аз ги имах тези проблеми в началото.
след това с времето нещата се регулираха от само себе си и кърменето беше песен Simple Smile, така че мами искам да ви дам кураж и да ви кажа, че само в началото е трудно, после нещата са прекрасни, няма по-хубаво нещо от това да гледаш бебето си как цока Simple Smile

# 699
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! На бързо да се отчета за днес, че чакам татито ни да си дойде  Heart Eyes
До сега съм ревала, малкият вдигна температура, звъннах на педито, тя каза да го поразсъблека, да не е от претопляне - еми да прегрях го! Сега го оставих по боденце, взе да я сваля, ох така се изплаших. Ама какво да правя, като е по-разсъблечен киха и хълца, като е облечен се претопля  Cry После го задавих като му давах глюкоза, чак посиня милия и аз го тупам по гръбчето, а той не може да си поеме въздух...пак като ревнах, искам да порастне вече, поне на годинка да е, че ми е много страшно, оххх
Кратунка, и Руми - с вас съм и ви стискам палци  Hug
Бубулече мече - важното е да не се предаваш, а да го пробваш на гърда. детето на моя приятелка засука чак в четвъртия месец, до тогава се хранеха от шише. Да не би да нямаш добре оформени зърна, ако е така защо не пробваш с колекторите за кърма? Носиш ги преди хранене и те ти оформят зърно, аз така се справям  Peace
Целувки мамчета  lovekiss

# 700
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Честито, Nia! Да ви е жив и здрав бебчо и много да слушка! На теб - бързо възстановяване!

Аз днес си направих огрооооомна разходка. Сутринта излезнах в 9:30 от вкъщи и се прибрах в 15:00 ... скоро не бях правела такова хоцкане  Laughing навън е горещо, но хубавото е че духа ветрец и става поносимо, а пък и се надявам след толкова много ходене бебка да реши да излиза  newsm17 И аз като повечето от вас си мислех, че рано-рано ще родя, а то какво стана почти си дочаках до термина. Утре следобед ще ходя при док да видим какво ще каже ...
Днес казах на майка ми, че не искам никой да идва на изписването и тя като се разрева, все едно че и казах няма да видиш бебка ... голяма драма направи ...100 пъти по-добре ще ми е да дойдат вкъщи, отколкото да се посурнат един билюк хора пред болницата ... ще станем като циганите, които даваха скоро пред Шейново с Антанаска (Нанси)  Joy

Иринка, дано тръгнат сами твоите "квартиранти" и раждането да мине като по вода

Бочинка  Hug миличка ... представям си как си се стреснала ...

# 701
  • Мнения: 374
Привет мами и коремчета!
На мен днес ми е термина, ноооо признаци на раждане НЯМА!
Както и да е, както казва Руми тове дете все ще излезе някак.
Влизам специално да споделя със Семруна, че аз есента бях с жесток радикулит, което е същото като дископатия, само че на прешлените между плешките. Голяма мъка беше, пих всякакви лекарства, инжекции и какво ли още не, но ефекта беше само докато вземах медикаментите, а като ги спра и се започваха пак адските болки (бях стигнала до там да спя седнала на дивана, че така сякаш по-малко ме болеше). От друга страна лекарствата бяха силни и не можех да ги пия непрекъснато, абе с две думи  - голяма мъка.
Една колежка ми препоръча тогава едно мазило Алга сан, рекламират го и е около 7-8 лева, има и лосион, само с него ме облекчи болката. Да подчертая, че то не лекува, но облекчава болката и то бързо след намазване. Вече не си спомням колко туби измазах и накрая ми мина след около 3 месеца мъки.
Това е исках само да споделя от какво ми е минало, защото знам за какви болко става въпрос....
И само да кажа на момичетата с вентилатори у дома, че аз май се докарах от вентилатора до това дередже, така че, внимавайте!

# 702
  • Мнения: 277
Ейй ме на пк при вас Mr. Green

На вън е страшен мор  Close, крихме се с една приятелка под сенките  с бебетата, минах и през ДМ-има намаление 15%, после в колата на климатик и вкъщи на хладно.

За преобуването нощно време- вече писах, че се разсънва моят Мишо и не преобувам, за последно го преоблувам към 23-24 часа и после сутринта към 7-8, защото на вскяа смяна на памперса реви и съответно буди баткото и става  ooooh!


Цветомила пробвай да кърми с протектор докато отмине разраняването

Дарато абе вие с кво го храните това дете  hahaha, браво все така да расте Еленка, ние на 25 дена вече сме с 1 кг над кг на които ни изписаха (в момента е към 3550).  Надявам се, че разходката ви е била пракрасна newsm51

Мока
хич не им се връзвай на уролозите, те да си гледат тяхната работа Crossing Arms, няма как на 10 дена след раждането да не ти е уголемена матката, ама ти все пак си посети гинеколога. Лохии макар и секцио ми текоха точно 23 дни Mr. Green, дано поне не ми дойде като първият път 10 дена след като ми спряха лохиите Praynig Praynig

Ека браво на вас Hug

Буболече най-добре се обаи на телефони на ЛЛЛ и потърси помощ, ако ли не както Сали ти е писала, има доста мами които цедят и хранят от шише, аз също съм се цедила и сме хранили от шише, но след катоа баткото стана на 5 месеца и тръгнах на работа.


На мамчетата в предстартова треска, нормално е да се тревожите, да мислите и да не сте спокойни, просто няма как да не минете през този етап  Hug

Ставам да правя таратор и слатки и да увкуся едни меса, че довечера ще имам гости  Wink

АБе я да кажат родилите майки освен, че се грижите за бебетат и татковците много ви помагат, килограми сваляте ли или само аз съм наказана да съм вечно дебела и да ходя с бременните си дрехи  newsm45 Аз свалих около 30 % от натрупаните кг и толкова

# 703
  • Мнения: 573
Здравейте и от мен!
Минавам да помоля за стиснати палчета за утре...Секциото е насрочено за следобяд, затова и все още съм тук. Приготвих багажа, сега остава да приготвя себе си и да се наглася за срещата с бебка...
Поздрави на всички!!!

# 704
  • Мнения: 356
Здравейте момичета! На бързо да се отчета за днес, че чакам татито ни да си дойде  Heart Eyes
До сега съм ревала, малкият вдигна температура, звъннах на педито, тя каза да го поразсъблека, да не е от претопляне - еми да прегрях го! Сега го оставих по боденце, взе да я сваля, ох така се изплаших. Ама какво да правя, като е по-разсъблечен киха и хълца, като е облечен се претопля  Cry После го задавих като му давах глюкоза, чак посиня милия и аз го тупам по гръбчето, а той не може да си поеме въздух...пак като ревнах, искам да порастне вече, поне на годинка да е, че ми е много страшно, оххх
И хълцането и кихането са нормални явления при новородените и не са признак за това, че му е студено. Понеже кихането е най-често когато бебето се къпе, сменя му се памперса или е голичко майките, или по-скоро бабите  мислят, че е изстинало, а това не е вярно. Ако искаш ще се опитам  да намеря статията да прочетеш точно на какво се дължът и кихането и хълцането при новороденото. Ето в този сайт бяха статиите http://www.kak-da.com/%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8 … D0%B5%D0%BB%D0%B8

Честито на всички мами, гушнали своите съкровища тези дни   bouquet  bouquet  bouquet

Ние сме добре. Аз съм изстинала нещо, но нещата вървят към оправяне. Кърмата ми обаче като че ли намаля  newsm78 Също така ми се зачерви кожата над белега на секциото. Нямам болка, нито сърбеж, а кожата е като протрита. Мислех, че е от контратубекса някаква алергия и спрях да се мажа, но мина вече седмица и не се променя зачервяването. Понеже наистина прилича много на протрито вече се замислям дали не е наистина това от това,  защото там коремчето още ми виси и ми се опират бикините и дрехите. Ама все пак ще почакам още малко и ако не се оправи ще отида да ме погледне лекар.

Вода на Матей аз предлагам и той я пие с удоволствие. Каката също беше като жабка.

За къпането - къпим се по-различно време, направо под мивката. Режим нямаме никакъв.

Преобуването през ноща - само ако е наакан. Иначе начурканият памперс не го сменям, защото Мати се разсънва и после трудно заспива. А сънят ни е кът, защото въпреки, че уж още се води новороден хич не му се спи на това момче и бодува почти по цял ден.

rumi_m2001, на теб, а и на всички момичета в предстартова треска - много стиснати палци  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт