НОЕМВРИйската дружина върви към третата си година!

  • 69 368
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
Здравейте дами Hug
Как сте всички?
Честито на всички празнуващи  bouquet
Ани, стискам палци бързо да се оправяте, че с тея болести аман  bouquet  Hug
Тофи, честит бебешор  Heart Eyes  Да сте много здрави, другото само идва  Hug. Дано всичко да се нормализира с кърменето. Йол играе подобно на Марти, само че тя идва с нейното бебе до мен, вдига блузка, незнайно защо си сваля  панталонките и започва да си кърми бебето Laughing
Тя уж се беше адаптирала, но от едно известно време е страшна - опитва се да рита Белослава, замеря я с предмети, раздърпва я за ръце или крака като кукла. Отделно се тръшка подобно на Симонка, всичко е напук, какво и става, кътници ли нз...седмица преди това беше най-добрата кака.
Ний се позагубихме , че пак сме в кюпа на болните. След 2 месеца тормоз със секрета на очите на Белославка -накрая ни пратиха на очен и с 1 движение всичко се нормализира. После малко сополки, уж преминаха и ни биха 2 -рия пентаским и оттогава мъккааа...вече сме на път за 3 бронхиолит, то не беше урбазон, медрол, вентолин, флексотид, аб, ацц, ериус.. уж се подобри, пуснахме кака на ясла и  наново.
 Днес бяхме на алерголог - пак има хрипове и  връщаме медрол + сичките екстри и сингулер за 10 дни (дано помомгне, че сме вече на ръба към астма Cry). Шамс ти беше във Франция нали, днес попаднах в нета за лечение на бронхиолит от кинезитерпефт, чувала ли си ?
Уфф, оплаках ви се..
Айде, ставам да будя милото детенце за поредната инхалация . Лека на всички  Hug  bouquet Hug

# 76
  • Мнения: 916
Валпург, в ЛЮксембург съм, но знам за това лечение от кинезитерапевт. Имам колега с малко момиченце, беше на 2 месеца като тръгна на ясла и още първата седмица - пневмония. Оттогава дробовете са й слабо място и се задръства със секрети много често, милата. Та колегата ми разправяше за това лечение от кинезитерапевт, страшно са доволни, много добри резултати давало и сега при първи симптоми водят детенце и им се разминава. А сума време висяха по болници... Предполагам обаче, че трябва да се намери кинезитерапевт, който знае какво прави. ще го питам утре за повече подробности.

Да се оправят дечицата, а и майките (аз се тръшвам нещо, Фафи вдигна Т. за ден-два, без видим симптоми и без да се оплаква от каквото и да било. Мина му, ама сега аз съм наред и се чувтвам като газена от слон)....

# 77
  • Мнения: 8 952
Хм! Абе кво става с тея болести??? Природата вече съвсем се побърка май! Уж лятото има спад на респираторните заболявания, а като ви чета..... Ужас! Дано бързо да оздравяват децата!
valpurg , направо се потресох от изброените лекарства... Флексотид и Сингюлер на толкова малко дете..... Пускахте ли за изследване секрет от нос/гърло? Аз на твое място бих пуснала секрет на двете деца, че да не кажа на всички в семейството. Възможно е да има някаква бактерия, която да си предавате взеимно. Разбирам, че има съмнения за алергия - щом са предписали ериус, флексотид, сингюлер... Алергиите обаче са много трудно установими. Често припокриват симптомите на вирусни или бактериални инфекции. Дано намерите правилното лечение!
mamaAnna , наистина много ви се насъбра. Дано бързо се оправяте! Нещо имуностимулиращо даваш ли?
Нана, права си за киселото мляко! Има едни таблетки тук - лактофлор, съдържат лактобациликус булгарикус и ги дават именно за нормализиране на чревната флора и повишаване на имунитета след боледуване. Давала съм на каката.
Шамс,, оздравявайте и вие!

# 78
  • София
  • Мнения: 70
valpurg , направо се потресох от изброените лекарства... Флексотид и Сингюлер на толкова малко дете..... Пускахте ли за изследване секрет от нос/гърло? Аз на твое място бих пуснала секрет на двете деца, че да не кажа на всички в семейството. Възможно е да има някаква бактерия, която да си предавате взеимно. Разбирам, че има съмнения за алергия - щом са предписали ериус, флексотид, сингюлер... Алергиите обаче са много трудно установими. Често припокриват симптомите на вирусни или бактериални инфекции. Дано намерите правилното лечение!
Peace
Нищо не ти пречи да пуснеш секрет.... И за Никол ми казваха, че може да е алергично нещо, също Ериус й давах, но при положение, че след като "оздравя" пак започна наново поисках да й се вземе секрет от носа. И честито Streptococcus pneumoniae - после антибиотик. Много ми беше мъчно, това й беше първия антибиотик, но знаех, че нямаше как да се размине и този път. Като я оставих в Гърция още пиеше антибиотика. След като свърши антибиотика, реших че е добре един курс с Изопринозин. До края на седмицата ще го пие и дано да няма нищо вече. Но септември искам пак да й пусна, преди да тръгне на градина.

Всички болнички да оздравяват  Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 21
Благодаря ви момичета, утре сме на контрола и ще поискам изследване на секрет, то май това е единственото изследване и кръвния тест, но разбрах че той не е на 100 % и е 125 лв (кръвния).
Интерсно хомеопатия дали може да се прилага на бронихолит или след лекарствената терапия за укрепване.
Шамс ще ти бъда много благодарна, а тез колеги при вас или тук, едната ни педиатърка по подобен начин й прочиства носа ( само че с 10 кубикова спринцовка) и я натиска по гърлото когато се разкашля.
Бързо оздравяване на всички   bouquet

# 80
  • На топло...
  • Мнения: 584
Олеле, Валпург Hug! Горкото детенце... Дано се оправи, стискам палци много силно Praynig!

Между другото Йоши е бил болен точно три пъти, първия път го простудих на плажа, третия изкара с Яни заедно ротавирусна инфекция пролетта и втория, който беше най-упорит и продължителен, но пък без лекарства, само температура и отпадналост, без желание за ядене, пиене и т.н... беше след една ваксина, която ни сложиха уж безпроблемно. А всъщност той покашляше съвсем леко. Т*пата аз отидох да и кажа, че няма да слагаме сега, да му мине кашлицата, но тя прецени, че не било проблем, защото било само горе, повърхностно, щяло да мине до ден-два, да, ама не! Сега ходим за такива работи единствено ако аз преценя, че са напълно здрави, без хрема, без кашлица, да ги прослуша пак, но решението е мое... И се обаждам вече по телефона да отменям часове, не ходя на място...
Дано при вас не е от това, но имай едно на ум Peace!

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 11:11 от nanunana

# 81
  • Мнения: 8 952
Има едни хомеопатични гранулки - Стрептококцинум. Дават се превантивно против стрептококиви инфекции. Давах на каката миналото лято, че имахме проблем  с нея с подобни зарази. Имаха невероятен ефект като превантивна мярка. Дават се веднъж седмично. На Симона обаче не съм се наканила да давам, а май няма да е излишно!

# 82
  • Мнения: 916
Валпург, разпитах подробно колегата (не знам доколко ще ти послужи, защото става дума за тук). Значи, процедурата се прилага стандартно за бронхиолит, за да се избегнат медикаментите. Кинезитерапевтът прави масаж на гърдичките и като започне детето да покашля, аспирира. Прави се през няколко дена и ефектът бил много добър. Каза, че не било от най-приятните гледки обаче...

# 83
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, симпатяги!
Отдавна не съм се разписвала, ама за нищо не ми стига времето. Работа - вкъщи....вкъщи- работа....и ясла, готвене и чистене за разнообразие Flutter
Болничките бързичко да оздравяват! Аман вече от тези болести, няма ли да свършват вече! До преди 2 седмици Алекс беше за 10 дни на АБ, защото в яслата имаха скарлатина в групата и им правиха масово изследване и тя беше с положителна проба, та пи превантивно. Утре трябва да излязат новите проби, да видим дали я е преборила тази бактерия Praynig Praynig Praynig
На всички именници и имали повод да празнуват - честито на патерица, ама на истинска патерица, защото вчера паднах много нелепо и съм си счупила крака Sad Ама това, че е счупен го разбрах едва вечерта, когато милото ме закара в ИСУЛ, т.к се наду и започна да посинява.... Не ми го гипсираха, т.к времето е много топло, а аз съм слабичка и доки се притесняваше да не отече съвсем и да спукам гипса  Joy Сега ми е по-ведро, ама снощи не спрях да плача, защото една такава нелепа травма ми промени цялото ежедневие и пълноценен живот.... А паднах на равно.....пред един магазин, на сухи, но хлъзгави плочки....
Та сега около месец ще съм затворник вкъщи и ще се опитам по-редовно да се включвам.

Иначе Алекс е добре. Ходи на ясла, но от 01-08 затварят и ще се редуват бабите да я гледат, поради осакатеността на майка й. Ама така е- като обичам да си виря нависоко краката Mr. Green

Ще се върна да ви поизчета, та да вляза в час с клюките Party

# 84
  • Мнения: 433
Ееее, Мишле, къде се изпльоска  newsm78 бързо и безпроблемно заздравяване на крачето!

Бързо оздравяване на болничките!

Валпург, няма ли някакъв начин да смените климата? то понякога само от смяната на въздуха и излизането от апартамента се оправят децата  Praynig  Praynig

# 85
  • Мнения: 297
Добро утро  Hug
Мишленце  Hug бързо адаптиране с крачето и дано не те боли,иска си време да мине   ooooh!
valpurg много ти се насъбра  Hug ,дано бързо отмине проблема .Успех днес на лекаря  Praynig
elleee щом е  пила Аб би трябвало да се е махнала бактерията,поне при Радост се махна.
Лек и ползотворен ден   bouquet

# 86
  • Мнения: 8 952
Мишле, много съжалявам за произшествието! Дано бързо се оправиш!  Peace
Диданка, къв е тоя аватар???  Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 3 789
Добро утро!

Диди е пуснала кафенце, ето нещо и от мен, да допълни прекрасния петъчен ден - малко прохлада в топлия ден


Момичета, в кръга на шегата, ама от сегашния си печален опит ви казвам - внимавайте какво си пожелавате! Naughty ooooh! Защото аз напоследък често мърморех, че искам да си почивам, да си полегна, да си полежа с книжка в ръчичка........ето, сега си лежа, със счупен крак, не мога да мръдна, всяко движение ми коства усилие...докато отида до 00 и съм вече вир-водичка......  Сега вече не искам да лежа, а да ходя, да ходя, да ходя......

Хубав петъчен ден на всички! Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 70
elleee щом е  пила Аб би трябвало да се е махнала бактерията,поне при Радост се махна.

Дано  Praynig Хубаво беше след АБ пак да я пробваме, ама тя е Гърция сега, та чак като я взема за градината септември ще я водя.

Мишке, кофти начин да си починеш си намерила, ама дано се оправяш бързо  Hug

Аз днес съм много петъчна- хич не ми се бачка...  smile3507

# 89
  • Мнения: 162
Здрасти, мацки!
Мерси за подкрепата, наистина имах нужда  Hug. Махнахме абоката и пием Суметролим за всеки случай, че много му се бил синал имунитетеа от варицелата и всичко на куп. Иначе и пъпките позавяхват вече. Дано най-се тне успеем да се видим здрави  Praynig Другата седмица го изпращам с баба му в Разград, че до 20.08 поне не трябвало да ходи на ясла....тъкмо ще смени и въздуха малко.
Мишле, бързо оздравяване! И аз вече много внимавам с желанията, че последните пъти като искам да си "почина" е все с болно дете в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт