НОЕМВРИйската дружина върви към третата си година!

  • 69 263
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22
Aз като една майка на Владимир направо се засрамих, че не знам че днес детето ми има имен ден. Embarassed
Честито и на останалите именници!

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 130
Честито на всички именници! Много здраве и късмет!

# 62
  • Мнения: 297
Добро утро  Hug кафенце
При нас нищо интересно,вчера имаше страшна буря с градушка и цял ден бяхме у дома,успя малко да разхлади,но идва нова вълна с 40 градуса в сряда  Mr. Green който може да се скатава
Лек ден     bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 167
дидипиди, какво е това кафе в 1ч?  Mr. Green

прохладна седмица, момичета!

Какво става със срещичката?
Ние днес трябва пак да ходим на лекар с Ида. Милата продължав да кашля. В петък я водих и й изписаха вентолин, прави някакъв спазъм на бронхите. Като я слушам как продължава да кашля май няма много голямо подобрение.  ooooh! Честотата на кашлянето понамаля, през деня почти не кашля, но като се закашля в някои случаи едвам си поема дъх. Цяла нощ съм като на пружинка - закашля ли се и скачам да я повдигна, че иначе се дави.  Tired

# 64
  • Мнения: 8 905
Добро утро и от нас!
След поредния уикенд на море, днес отново с огромно нежелание се надигнах за работа.... Ех, кога ще свърши този месец, значи?! 

Илка, аз съм много доволна от прахчетата АСС 100. Втечняват бронхиалния секрет и много по-лесно може да се изкашля детето. За Вентолина съм доста предубедена. Каката често й  изписваха при кашлица  Салбутамол на таблетки, което е активното вещество на Вентолина и идва същите мг. Но като поотрасна на няколко пъти  й се случи да се поразтрепера и да получи сърцебиене след прием. Дават го като страничен ефект и с напредване на възрастта на детето вероятността да се прояви тази нежелана реакция нараствала.
Дано бързо се преборите с кашлицата!

Тофи, как върви?!

# 65
  • На топло...
  • Мнения: 584
Илиянче, каква е кашлицата, суха като магарешка ли?
Аз все с нашето средство да се намесвам, но ако е такава и не може да си поема дъх, помага 1:1:1 мед: сода: канела. Объркваш по чаена лъжичка от трите и даваш по малко да смуче. Пристъпът преминава веднага Peace. Нас само така са ни правяли като деца.

Утро, стискам палци да устискаш месеца.

Йоши спа сам-самичък в дневната, която постепенно се превръща в истинска детска стая. Басти вчера му сглоби леглото. Невероятно, но не се е будил през нощта, не е хленчил, само го чухме, че си приказва сутринта, но не дойде при нас. Отивам да го видя, той си играе с количките и ми обяснява как Микеш е спал при него - котката Grinning.
Дано все така продължава! Аз се притесних много вечерта как ще спи самичък, но явно си хареса леглото. Преди няколко дни уж се беше наканил да спи на дивана там, застлах му го с чаршафи и одеяло, но се разхленчи и си го прибрах в спалнята.

# 66
  • Мнения: 297
Рано пиле,рано пеее  Crazy
Айде да ви сипя по едно кафе да се събудите нещо за подкрепа  Mr. Green
 и нещо за настроение 
Лек ден   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 70
Честит Имен Ден на всички празнуващи днес  baloni

# 68
  • софия
  • Мнения: 118
Илинден. Peace  bouquet

# 69
  • Мнения: 398
baloni Честит имен ден на всички празнуващи baloni

# 70
  • Мнения: 162
Е нямам такъв карък...
Миналата седмица Дани се оказа с пневмония - почти двустранна. В събота на контролния преглед - нямало подобрение и или трябвало да влезем в болница, или на венозен АБ - избрах си второто, сложуха му абиката и се прибрахме. В неделя се появиха пъпчици и ходихме пак на преглед - Варицела.... Shocked е няма такъв зор. Сега дребчо е с абокат и адски пъпки, излиза само за инженкция и обратно в къщи...милото ми детенце. Дано минава и това, че съвсем се изтормози  Praynig

Честито на празнуващите!

# 71
  • Мнения: 916
Боже, Ани, горкият Дани... Да се оправя бързо и никакви болести вече   Hug Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 167
Ани  Hug бързо да се оправя малкия Дани, милото детенце от болести не може да се отърве! малко сменети климата, малко на планина се качете. и внимавай, че след варицелата имунитета рязко спада.

# 73
  • На топло...
  • Мнения: 584
Ани, искрено се надявам да се оправи Дани бързо Praynig, миличкият Sad... И силно прегръщам теб - да имаш и ти сили Hug.
За имунитета нещо ми попадна днес. Тъй като ми стана фикс-идея да си подквася мляко българско тука, че ми писна от това кремообразното, се рових къде какви закваски и как се правят точно. Та на една страница ми попадна, че е хубаво след антибиотици, инфекции и т.н. да се позахрани човек с кисело мляко... Ама ти си знаеш сигурно Peace.
Установено е, че някои от изследваните щамове Lactobacillus bulgaricus и S treptococcus .thermophilus притежават изявени здравословни качества: влияят благотворно върху плазмения холестерол и триглицеридите; намаляват риска от артеросклероза и от исхемична болест на сърцето; бързо възстановяват стомашно-чревната екосистема след продължително лечение с антибиотици и остри инфекциозни заболявания; повишават защитните сили на организма; имат антикарцерогенен ефект.
Оттук http://www.lbbulgaricum.bg/bg/forus.php?m=1&s=4 .

Лека вечер и на имениците да се чувстват поздравени, ако са още трезвЕни!   bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 585
Малко късно, но все пак: Честито на всички именници! Да са живи и здрави, името да им носи късмет и да дочакат внуци и правнуци с тяхното име!

Ани, никак не ви завиждам! Били нали и тя все си е болна и нещо я мъчи, та напълно ти влизам в положението! МНОГО стискам палци малката душица да не се измъчи, а твоите нерви да издържат! Стискам палци за бързо оздравяване! Това за имунитета е напълно вярно - пада силно! След варицелата миналата година моята госпожица си лепна ангина...

Лека вечер на всички от мен!

Общи условия

Активация на акаунт