Има ли начин да решим ние какъв да е полът на детето ни?

  • 10 022
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Сега съм на 34, а мъжът ми е на 37. Заедно сме почти 12 години и досега всичко, което сме правили е в името на това един ден да имаме детенце и да го отгледаме в добри условия. Имаме да изплащаме кредит за жилището, в което живеем още 2 години. Тогава най-сетне ще можем да си позволим да станем родители. Предвид несигурното ни финансово положение не можем да си позволим да имаме повече от едно дете. Засега изкарваме добре, но за в бъдеще знае ли човек? С мъжа ми винаги сме искали да имаме дъщеричка. Предвид това, че не можем да си позволим повече от едно дете, има ли начин ние да определим полът на детето?  Чувала съм, че в САЩ много родители чрез инвитро процедури успяват да определят полът на бъдещия им наследник. В България това възможно ли е?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Мисля, че в БГ е невъзможно все още.

 Малко в страни от темата, но по вашата логика само 10% от населението на България( и много други страни) биха имали деца.Никой няма със сигурно финансово състояние, но всяко дете което е родено е отгледано.А годините си летят.....и не е казано, че като решите да правите дете ще стане веднага.Не разбирам хора като вас, както и да е.
 Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Де да можеше, но...

Ще следя темата с интерес  newsm62

# 3
  • Мнения: 9
Биляна, разбирам какво казваш, но досега все сме се бъхтили, време е малко да си отдъхнем. Едно дете за мен и две за мъжа ми ще са ни напълно достатъчни. Мъжа ми има един син, който тази година беше абитуриент, а най-вероятно ще е и студент. Половината му заплата отива за издръжка на сина му, което също трябва да се вземе предвид все пак.

# 4
  • Мнения: 9 487
Мн ми интересно, ако се окажеш бременна с момче, ще направиш аборт, щото не е момиче ли? Thinking
Или си склонна въпреки споменатите финансови проблеми, да си платиш за инвитро, само и само да е момиче??

# 5
  • Мнения: 9
Мн ми интересно, ако се окажеш бременна с момче, ще направиш аборт, щото не е момиче ли? Thinking
Или си склонна въпреки споменатите финансови проблеми, да си платиш за инвитро, само и само да е момиче??


Разбира се, че няма да правя аборт, ако се окажа бременна с момче. Но съм склонна да си платя за да бъде момиче, да! Финансови проблеми точно в момента нямаме, но за в бъдеще най-вероятно ще се появят такива, въпреки че след 2 години ще сме си изплатили вече жилището. Затова 1 дете стига и съм готова да си платя за да е момиче.

# 6
  • Мнения: 2 401
И аз ще следя, аз лично за пръв път чувам, че чрез инвитро е възможно да се определи предварително полът на детето.
А не мислиш ли, че като до такава степен сте завладяни от мисълта да имате момиче, ако все пак родиш момче, вместо да се радвате, че сте станали родители, вие ще бъдете предимно разочаровани, да не кажа и по-силна дума?

# 7
  • Мнения: 1 677
Една приятелка много искаше второто й детенце да е момиченце, тя беше чела и използвала някаква таблица за определяне пола на бебето. Е, при нея се получи, има си една принцеса на почти месец, но не мисля, че на тези таблици трябва да им се вярва, при нея може би тава беше желаното съвпадение.

# 8
  • Мнения: 9 487
В Индия пък нещат щерките..тук обратното Laughing:
http://www.dnes.bg/redakcia/2011/05/30/nejelanite-momicheta-na-indiia.119929,5

Шефа горе си знае работата...по-добре да не му се меси човек Wink

# 9
  • Мнения: 9
И аз ще следя, аз лично за пръв път чувам, че чрез инвитро е възможно да се определи предварително полът на детето.
А не мислиш ли, че като до такава степен сте завладяни от мисълта да имате момиче, ако все пак родиш момче, вместо да се радвате, че сте станали родители, вие ще бъдете предимно разочаровани, да не кажа и по-силна дума?

Ние не сме фанатици, не мисля, че ще бъдем разочаровани, ако детето ни е момче, но просто много искаме момиче! Това е всичко.

# 10
  • Мнения: 27 524
Само с ин витро може, иначе не.  Simple Smile Процедурата обаче е много скъпа и не знам дали се допускат майки без репродуктивни проблеми да се възползват от нея.

# 11
  • Мнения: 9
Само с ин витро може, иначе не.  Simple Smile Процедурата обаче е много скъпа и не знам дали се допускат майки без репродуктивни проблеми да се възползват от нея.

За мен е ясно, че инвитро. Знаеш ли къде в България може да ми се направи такава процедура за предварително определяне на пола на детето?

# 12
  • Мнения: 565
Можеш да се обадиш в софийските клиники по стерилитет и да поразпиташ дали предлагат тази услуга. Напоследък доста жени се насочват заради по-ниски цени към Истанбулски клиники.
Но ми се струва, че е по-добре първо да попиташ за процента на успеваемост при тази процедура и след това да решиш.

# 13
  • Мнения: 9 905
вие после ще искате да е руса.

по-добре запази парите, дето ще ги отделиш за инвитро, за онези черни дни, дето ги чакате в бъдеще  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 050
Аз имам решение-направо вземете си осиновете едно момиченце. Така е най-сигурно. Парите за инвитрото ги дайте за издръжката на доведения ти син (защото той скоро няма да попада в графата дете и няма да му се дължи издръжка). И си живейте живота.

От толкова планове - един ден ще установиш, че живота ти е минал, а ти не си му се насладила. Може ли да си до толкова детайлна?! Сега изплащаме апартамента, после детето, ама то е момиче, после ще имаме едни финансови проблеми...луда работа!
Аз за разлика то Биляна не се учудвам на хора като вас. Жал ми е за хора като вас.

Да заченеш инвитро, само за да е момиче? Ами ако дадеш куп пари и то все пак е момче? Цял живот ще си носи стигмата, че е от пола, за който не сте платили.....Не се залъгвай! Ако платиш за процедура, а се случи момче, ще си разочарована. И няма да можеш да го криеш цял живот.

Ако си готова за момиче, тогава просто не си готова за родител. Готова за родител си тогава, когато искаш живо и здраво дете и това какво има между краката ти е последната грижа.

Общи условия

Активация на акаунт