Дискова херния - 3

  • 210 197
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 958
Добро утро на всички!   bouquet

Споделете ако знаете повече за крампите...? От седмица зачестиха. Онази вечер по време на плуване се появиха в басейна, но се справих, спомних си, че на времето по морето често ми ставаше.
От вчера следобяд, обаче, прасеца на левия крак ми е доста болезнен - не е като много силна крампа, но едвам стъпвам. При ходене и разтягане болката намалява, но ако постоя легнала 10 мин. и после пак е силна. Започнах магнезий, друго в нета не намерих. За първи път е така продължително. Дали може да е свързано с дх или от напрежение?

# 46
  • Мнения: 615
Няма общо с ДХ! По скоро  е липса на витамини минерали  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря ти!

На моменти се улавям, че тази болест ме направи доста параноична, само се наблюдавам и всичко свързвам с дх....Sad

# 48
  • Мнения: 669
Може би си го натоварила с плуването.И аз получавам,често крампи на проблемния крак.Бях писало как ги облекчавам.Изпъвам крака ,а  пръстите са в контра шпиц.Може и да е липса на витамини,но много често хора с дх или бивши нейни притежатели се оплакват от крампи.Мисля,че се пие и витамин С.По-добре не пий нищо и не ги мисли.Понякога са болезнени с дни ooooh!

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 20:43 от aha

# 49
  • Мнения: 615
Благодаря ти!

На моменти се улавям, че тази болест ме направи доста параноична, само се наблюдавам и всичко свързвам с дх....Sad

И аз съм така  Hug Обаче всичко свързвам с .........  Crazy

# 50
  • Мнения: 9
Zdraveite.Otnosno krampite.Mnogo 4esto te sa svarzani s lipsata na magnezii.Ima dosta preparati pod formata na tabletki i na olio za masag.

# 51
  • Мнения: 282
За крампите да кажа и аз:
Преди да получа ДХ, съм имала крампи само по време на бременностите си, и то не през цялото време, слава богу.
Откакто сме дружки с ДХ (вече над година), имам крампи почти постоянно, особено неприятни са нощем. От два месеца насам по съвет на лекар пия магнезий, 500 мг на ден, и съм по-добре, но някак имам усещането, че съм „на ръба“ - а съм спряла, а отново ме е схванало. Т.е. от време на време почти получавам крампа, но с контрашпиц излизам от нея.
А болката в прасеца, хеле пък на „болния“ крак, си е баш от нерва, притиснат при гръбнака... поне при мен.
Препоръчвам магнезий. И, хм, повече движение.

Хубави дни без болка за всички!   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 958
Pump17 - интересно, че и при мен тази болка, която си е като почти постоянна крампа, но не от най-силните, е при болния крак, левия, тъй като хернията ми е от ляво. Но така продължително, вече 3 ден ми се случва за първи път.

Колко време пиеш магнезия?

На мен ми казаха сега ударно 2 дни по 3 прахчета от по 300 и после по 2. Около 10 дни.

Като се движа е доста по-добре...но кръста иска почивка, а кракът ми иска ходене. Мисля, че съм мат....Wink


aha - не съм преплувала много...Simple Smile едвам, едвам...голям страх беше докато се отпусна, че кръста ще го понесе добре.

# 53
  • Мнения: 11
Gemilla, до сега не бях се интересувала от тази книга, но реших да проверя какви отзиви има за нея в Амазон, от където пазарувам редовно. Направо се изумих като видях, че има 400 и нещо отзива, като общата оценка е повече от добра. Зачетох се в отзивите, и разбира се има и доста отрицателни и то добре аргументирани. Но повечето хора са се излекували! За мен това е до някъде непонятно, но от друга страна отдавна е доказана връзката между мисленето и това, което се случва в тялото на човек. Определено се запалих и ще взема книгата на английски, но ми се щеше и на български да я имаме. Ти все пак на български ли я чете? Струва ли си изобщо? Защото не знам мъжът ми (той е с дисковата херния) дали ще иска да я чете на английски.

# 54
  • Мнения: 282
Pump17 - интересно, че и при мен тази болка, която си е като почти постоянна крампа, но не от най-силните, е при болния крак, левия, тъй като хернията ми е от ляво. Но така продължително, вече 3 ден ми се случва за първи път.

Колко време пиеш магнезия?

На мен ми казаха сега ударно 2 дни по 3 прахчета от по 300 и после по 2. Около 10 дни.

Като се движа е доста по-добре...но кръста иска почивка, а кракът ми иска ходене. Мисля, че съм мат....Wink
Аз продължавам да твърдя, че е много вероятно тази болка да идва от нерва, вследствие на някакво голямо натоварване на кръста преди два-три дни, а не от мускулна крампа  Sad. Макар че де да знам как е при теб...
Крампата се случва внезапно, просто усещаш как неконтролируемо ти се сковава, втвърдява и направо „вдървява“ мускулът и много боли. Най-често това става нощем, докато си спиш сладко-сладко и се обръщаш и протягаш в леглото... С крак в контрашпиц и евентуално разтриване обикновено се отпуска.
Ако е от нерва, то ежедневни упражнения вкъщи би трябвало да помогнат осезаемо да се „поотблокира“. Опитай!
Магнезия го пия вече 2 месеца, и миналата седмица една лекарка, при която бях по друг повод (ендокриноложка) искаше също да ми изпише, като разбра, че вземам, ми каза да продължавам да го пия, щом нямам проблеми със стомаха). Магнезият е добавка, не е лекарство, и би трябвало спокойно да може да се пие по-дълго. Мисля още поне още месец, месец и нещо да го пия, пък ще видим.

За ходенето - ами ходи с колан на кръста, да го поддържа, така издръжливостта рязко се повишава Simple Smile. Аз не съм безусловен привърженик на коланите, знам, че ако постоянно се носят, мускулатурата отслабва и е вредно, но моя го нося сега само когато очаквам сериозни натоварвания (примерно ако ще ходя/стоя дълго без възможност за сериозна почивка, или ако ще пътувам дълго с кола); иначе ходя без. В първите месеци обаче го носех по-често, примерно на работа, по цял ден, голяма гадост - но определено помага. Ако си с колан, можеш да вървиш километри и километри, без да те боли кръстът (или поне без да те боли силно).

# 55
  • Мнения: 71

Gemilla, никът, който търсиш е Огнян.

Страхотна си! Благодаря!  Simple Smile

Дано винаги имаш силата и търпението да помагаш, и никога повече силни болки да не те спохождат!

# 56
  • Мнения: 71
Ти все пак на български ли я чете? Струва ли си изобщо? Защото не знам мъжът ми (той е с дисковата херния) дали ще иска да я чете на английски.
Здравей, Люляк!

Аз я четох на български, но се измъчих доста. Има откровени безсмислици в превода и на места се губи връзката, но като цяло идеята става ясна. Има добро описание на диагнозите, които много от нас срещат в резултата си от ЯМР. Виждам и тук хората молят за тълкувание на заключението от скенера, защото повечето лекари не си правят труда да го обяснят на достъпен език. Според мен книгата си струва парите дори само заради тези обяснения. Иначе за мен тя се оказа безценна. От друга страна, съм повече от сигурна че не би работила със същия ефект при всекиго
на какъвто и език да се чете. Трябва да си поне малко отворен към неординарни идеи, за да не се откажеш още в началото, както и да намериш силите да се изправиш срещу пробемите, които изскачат пред теб, когато се отървеш от болките.

Стискам палци да проработи и за твоят мъж!

# 57
  • Мнения: 2 492
Изкарах тежка нощ ... почти съм се навила за операция.

Във вторник съм при доц Габровски за мнение.
Ето това ми е ЯМР, не е много удачно да искам коментар от не медицински лица, но повечето от вас са достатъчно изпатили.

Резултат:
Запазена физиологична лумбална лордоза.Телата на прешлените са със запазени размери, лекостепенна клиновидна дегенеративна деформация на тялото на ТХ 11. Под дискалните плочки на Л5 и S 1 се визуализират хиперинтензни в Т 1 и Т 2 дегенеративни зони. В тялото на Л 2 се изобразява окръглена хиперинтензна в Т2 и Т 1 зона На ниво ТХ 10 - ТХ 11- ТХ 12 - Л1 се визуализират дискретни медианни дискови протрузии.На ниво Л1 - Л2 се изобразява медианна и парамедианна в луво дискова протрузия, незначително компримираща текални сак. На ниво Л 4 Л 5 се визуализира от медианна до латерална в дясно дискова протрузия, компримираща текалния сак и стенозираща десния неврофорамен. На ниво Л 5 - S 1 се установява медианна и парамедианна в дясно екстериоризирала дискова херния, компримираща текалния сак и дясното коренче. Не личат патологични сигналноинтензни фокуси в миелона, конус медуларис и кауда еквина.

Заключение : Дегенеративни вертебрални промени. Малък хемангиом в тялото на Л2. Дискова болест.

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 10:28 от Nepukistka

# 58
  • Мнения: 669
Не се навивай толкова бързо на операция,с тези "дегенеративни промени" newsm78.Хвана ли са ти до Т10 от там като слезнеш до опашката всичко е заболяло.Това са бая нива.Ако трябва да ти правят ремонт ще е на половината гръбнак.Хемангиома е много под въпрос,може би е добре да се проследи във времето отколкото да го оперират веднага.Това  л5 я1 предполагам е S1.Само за там пише дискова херния,/която МОЖЕ БИ е за операция/другото е протрузии.Моят съвет е да се полекуваш по старателно с лекарства и да не ходиш друг път да плуваш толкова много,поне докато положението не се стабилизира.Нали се сещаш,че не съм лекар,а изпатил пациент.Махането на дх може да доведе до влошаване състоянието на протрузиите Thinking
Бас държа,че доктора към който си се запътила ще ти предложи вариант рязане...Иди на консултация и някъде другаде.Аз съм малко пристрасна ,но жертвай някой лев и иди при Бусарски или Романски...за консултация не за операция.Поразтърси се и виж какво пише за "хемангиом",за твоят пише,че е малък...но мерилото на всеки е различно.За това в "ив.Рилски!Не лягай на всяка цена !Успех!

# 59
  • Мнения: 2 492

Не зная, толкова важни неща ми предстоят в момента професианално и т.н.
Една операция ще провали много неща, защото ще отнеме време да се възстановя.
Но какво ми остава с тези чести парези на десният крак, от онзи ден пак не мога да стоя дълго права и чувствам болка от седалището до долу.

Най- тъпото е, че аз съм си докарала този проблем - бях много пълна, за три години свалих половината от теглото си. В момента съм в норма дори по френският стандарт, но късно ...

Общи условия

Активация на акаунт