Дискова херния - 3

  • 210 217
  • 740
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 615
prinarmed Aз търся лечение за ДХ  и се интересувам от твоите рецепти!  Hug
Моля те да ги споделиш  Praynig

# 541
  • Мнения: 0
Нека направя малко уточнение на по-горният ми пост, че май така е много объркано.

Въпросът ми за ендоскопската операция беше по-конкретно за този метод:

http://www.youtube.com/watch?v=bTAP4SRrU0s&list=UUTHO7SWCw2V … &feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=mmD4q9DvoAk&feature=related

Метода го прилагат в APEX SPINE CENTER, Munich

това се практикува и в болница Света София (май само там за сега в BG). Дали има някой (освен Хачо Бояджиев  Simple Smile ). който да се е оперирал там по този начин?

Много суперлативи има, но ... друго е ако можеш да сравняваш. Все нещо "против" трябва да има.

prinarmed, много объркан пост си написал. Я го прочети и го редактирай, че нищо не разбрах (май не само аз)

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 16:04 от stranded

# 542
  • Мнения: 274
 #Shocked Popcorn

prinarmed и на мен ще ми е изключително интересно!

# 543
  • Мнения: 167
Нека направя малко уточнение на по-горният ми пост, че май така е много объркано.

Въпросът ми за ендоскопската операция беше по-конкретно за този метод:

http://www.youtube.com/watch?v=bTAP4SRrU0s&list=UUTHO7SWCw2V … &feature=plcp

Метода го прилагат в APEX SPINE CENTER, Munich

това се практикува и в болница Света София (май само там за сега). Дали има някой (освен Хачо Бояджиев  Simple Smile ). който да се е оперирал там по този начин?

Много суперлативи има, но ... друго е ако можеш да сравняваш. Все нещо "против" трябва да има.

prinarmed, много объркан пост си написал. Я го прочети и го редактирай, че нищо не разбрах (май не само аз)

Имаш ли инфо за цените?

# 544
  • Мнения: 0
Нека направя малко уточнение на по-горният ми пост, че май така е много объркано.

Въпросът ми за ендоскопската операция беше по-конкретно за този метод:

http://www.youtube.com/watch?v=bTAP4SRrU0s&list=UUTHO7SWCw2V … &feature=plcp

Метода го прилагат в APEX SPINE CENTER, Munich

това се практикува и в болница Света София (май само там за сега). Дали има някой (освен Хачо Бояджиев  Simple Smile ). който да се е оперирал там по този начин?

Много суперлативи има, но ... друго е ако можеш да сравняваш. Все нещо "против" трябва да има.

prinarmed, много объркан пост си написал. Я го прочети и го редактирай, че нищо не разбрах (май не само аз)

Имаш ли инфо за цените?

Имам, но това не е показателно, защото не знам какво друго плаща здравната каса или здравноосигурителната ми компания. Иначе цената която трябва на платя аз е между 1000 и 2000 лв (не искам да заблудя някого с по-точна сума).

# 545
  • Мнения: 0
Ето още едно детайлно описание от пройзводителя на апаратурата, която ползват в Света София:
http://www.youtube.com/watch?v=sUZk7cISRSM&feature=player_embedded

Оказа се, че и wikipedia знае за метода TESSYS (TESSYS method):
http://en.wikipedia.org/wiki/Tessys_method

Всичко изглежда много готино, но ще се радвам някой преминал през това да сподели лични впечатления.

Поздрави

# 546
  • Мнения: 2
Zdraveite!Ot niakolko dni vi cheta.Moiat maj ima DH.Ot mesets e s golemi bolki vkluchitelno i kraka.Dnes biahme na snimka i ako moje niakoi da pomogne sas zakluchenieto-polisegmentna stenoza na spinalnia kanal i stranichnite retsesuri na bazata na tsirkumferentni diskovi protuzii i fasetnoligamentarna hipertrofia.   newsm78 Osven tova da kaja che predi dve sedmitsi beshe na pavel banq,lekarstva injektsii i t.n.Ako triabva she napisha tsialoto razchitane na izsledvaneto.

# 547
  • Мнения: 0
Всъщност, предният ми коментар се отнасяше повече за проблеми с щитовидната жлеза, за която ми се стори доста малък интереса, въпреки че съм изредил доста обещаващи рецепти (още повече указания). Иначе, за дисковата херния всъщност, понеже почти навсякъде в заглавия в интернет така пишат - "дискова херния" и отзад в скоби - "дископатия" - аз се заблудих, че двете са едно и също, едва ли не като две имена на едно и също нещо. Но всъщност се оказа, че има една разлика - дисковата херния е етап на усложнение на дископатията - значи, винаги, когато има дискова херния, това е вид дископатия, но невинаги дископатията се усложнява до дискова херния. Значи, рецептите, които имам в книгата, всъщност са за дископатия, като цяло - но надявам се все пак, да помогнат и за дискова херния. За хернията казват, че се развива и влошава с дълги години, значи е тежко хронично заболяване и значи, може да се окаже, че лечението ще изисква също толкова дълги и продължителни усилия и стриктно спазване на режим, но все пак вярвам, че някакво лечение има - струва ми се, още повече чрез масажи и физически упражнения, отколкото чрез приемане на храни/билки/отвари. Според мен, трябва да се свържете с наистина добър, много добре обучен масажист, с голям опит. Преди време гледах предаване с такъв човек по телевизията, но просто съжалявам, че нямам контакт - с него например - поне, за да питам. Но мога да пробвам да звъня в предаването и да питам и за дисковата херния, като цяло, и за контакт с този - или други - масажисти. Щом, като гледам, обещават лечение и чрез по-изкуствени, по-технологични (и по-недостъпни за повечето хора) съвременни методи, значи струва ми се, трябва да има и по-естествени методи, някакъв вид масажи и физически упражнения - в крайна сметка, всичко е природна/народна медицина, няма резки граници! И въпреки всичко, не губете вяра и продължавайте да търсите лечение - според мене лечение има, просто рядко достига до нас като информация! Ще се опитам да ви помогна и ако стигна до нещо ново, след време пак ще пиша тук, в темата! И все пак, ако могат да помогнат, ще ви дам и рецептите, които имам сега.

# 548
  • София
  • Мнения: 2 020
Ех, prinarmed, след назидателния тон в
първия ти пост и след проявения интерес към
предлаганите от теб рецепти, очаквах наистина
нещо уникално. Пък то се оказа, че ти откри
разликата между дископатията и дисковата херния...

bolu, най-добре напиши цялото разчитане, но
моля те, пиши на кирилица.

# 549
  • Мнения: 661
prinarmed много усукваш ! Ти изобщо наясно ли си за какво заболяване става въпрос и дали рецептите ти са дископатия , за дискова херния ,  за ентероколит или за анални фисури ???  Имаш ли изобщо някакъв опит с болни от дископатия / дискова херния   ? В крайна сметка на кое трябва да се доверим - на  масажистите , на физическите упражнения или на билките от твоята книжка ?

# 550
  • Мнения: 0
Значи, съжалявам, че бях се заблудил, че дископатия е същото, като дискова херния - имам рецепти точно за дископатия, главата не е "дискова херния" наистина, а е "дископатия" - заблудих се, понеже така ги пишат на много места - едно след друго и си казвам - явно са едно и също. Е, ще ви пратя и шестте рецепти, ако желаете, може да са малко странни, но няма нищо вредно в тях - и да, може и да са прекалено слаби за дискова херния. Но въпреки всичко, не губете вяра, че лечение има - нито тази "книжка", нито най-големия специалист, нито който/каквото и да е е съвършено или знаят всичко - винаги има какво да се допълни, какво да се надгради - добри масажисти има, може да не са много, но струва ми се, че точно добър масажист може и да лекува дисковата херния напълно - просто ще се опитам да вляза в контакт с добър масажист. Аз даже и за дискова херния не вярвам да няма никакво лечение! Поемам отговорност за глупавата ми грешка, не съм искал да заблуждавам никой, но не искам и да се отчайвате и отказвате напълно! И ако успея да се свържа с добър масажист, след време ще пиша пак тук или направо ще ви кажа - и масажист да е, и да не е - все ще има някакво лечение, трябва да излезе отнякъде! Ще променя първия ми коментар, за да не заблуждавам (едва ли не нарочно) хората - явно нещата с дисковата херния не стоят така, както със заболяванията на щитовидната жлеза - за която имах чувството, че се сблъсквам със стена, въпреки че има обещаващи указания. Аз сам съм се заблудил, което беше наистина глупаво, но не съм очаквал! Аз не съм специалист - но можете да вярвате поне на нещата, които цитирам дословно от книгата, поне за мен тази книга е наистина ценна и макар и не всичко, с нейна помощ могат да се излекуват (или най-малкото да има подобрение на) много заболявания! Значи, рецепти само за дископатия намерих в нея, но за дискова херния (за което разбрах) вътре не намерих. Вината е моя, за което съжалявам много, но много ви моля, само не губете надежда, все още можем да стигнем до истината, пак ще се опитам да добавя нещо! Сега ще променя онзи коментар, не искам да ви се струва, че нарочно заблуждавам някой за нещо! Който иска, все пак ще ви кажа и рецептите, които имам - но разбира се, не съм сигурен, че са достатъчно силни за херния! Все пак, дайте си шанс - все пак, търсете лечение, аз поне не мога да повярвам, че няма никакво! Ще ви пиша пак в темата след време!

# 551
  • Мнения: 0
Значи - ето ги и всички рецепти, които имам за диско-патия (!), а не точно за дискова херния :


Рецепта 1 :
за болки в кръста и схванатост,
от Ивайло Сотиров, гр. Плевен :

"Смачква се до омекотяване лист от прясна зелка и се намазва с 1 с.л. несолена свинска мас. След това обилно се поръсва със захар и се слага на болното място. Превързва се с вълнен шал и така престоява няколко часа. Най-добре е компресът да се прави вечер."


Рецепта 2 :
за дископатия,
от Василка Недева, народна лечителка, гр. Чирпан :

"С нея е излекувала много хора - и освен това е лесна за изпълнение. Лягате по корем, като преди това сте ожънали един сноп коприва. Ваш приятел ви шиба на болното място с копривата. Ще се появят обриви, но няма страшно, защото бързо ще отминат. Първите няколко удара ще ви боли и сърби, но после няма да чувствате нищо. Само с една процедура ще забравите за дископатията. Прави се няколко пъти през два-три дни."


Рецепта 3 :
за дископатия и болки в кръста,
от Маргарита Вълкова, гр. Варна :

"Вземат се слънчогледови пити, и то преди да са прецъфтели, и се нарязват на кубчета. След това се пълнят в буркани, чрез натискане догоре, и се пълни с ракия. Запечатва се и се държи на слънце 20 дни. Болното място се намазва с натриване, докато течността попие. Тази рецепта е много ефикасна."


Рецепта 4 :
от г-жа Генчева, гр. Пловдив :

"Смесват се 40 мл. силна гроздова ракия, 2 разбити жълтъка от яйце и 1 ч.л. счукана и пресята стара турска керемида. Тази смес се нанася на вълнен плат. Слага се на кръста вечер. Държи се до сутринта. Трябва обаче, да се спи на твърдо легло и процедурата се повтаря до пълно излекуване."


Рецепта 5 :
от г-жа Стратиева :

"Госпожа Стратиева се излекувала с билката мумийо. Всяка сутрин на гладно и вечер преди лягане пиела по 1 с.л. вода с разтворена, колкото грахово зърно в нея мумийо. Със същата доза, плюс 1/2 с.л. 95-процентов спирт се натрива болното място в продължение на 5-10 минути.
Това продължава 25 дни. След 10 дни почивка отново се прави сеанс от 25 дни. При нужда се прави и трети сеанс."


Рецепта 6 :
от Валентин Тодоров, София :

"Да се счукат 4 глави чесън и да се разбъркат с 3-4 с.л. пепел от лозови пръчки и 2 равни с.л. свинска мас. Болното място се намазва съвсем леко със свинска мас, сместа се слага в марля и се налага. Отгоре се слага парче найлон да покрие лапата и се завива с вълнен шал. Да не се държи повече от 2 часа. Прави се три вечери поред с прясно приготвена лапа. Ако има нужда, след 2 седмици се повтаря."


Все пак, надявам се да имате някакво подобрение, след време ще ви пиша пак в темата! И отново съжалявам за глупавата ми грешка, но няма да се повтори!

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 08:47 от prinarmed

# 552
  • Мнения: 2 018
момичета, дискова херния и дископатия едно и също ли е?

имам болки в гърба от известно време... сега поутихнаха, но близо седмица не можех да вървя изправена.... само с йога и топли компреси се оправих. Седнала нямах почти никакви болки.  Rolling Eyes

миналата година ми се случи същото, но не съм ходила на лекар. Тъй като е отшумяло сега, няма смисъл.


уф...извинявам се за безсмисления си въпрос.. сега прочетох нагоре, че явно са различни заболявания.

# 553
# 554
  • Мнения: 1
Много интересни рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт