Дискова херния - 3

  • 210 151
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 276
Ивет, логично, нелогично - това е положението.  Laughing И аз  имам същите болки точно в китките и глезените, даже и възпаление на сухожилието на ръката ми докара шийната дискова херния.
Но ако имаш под ръка невролог непременно се консултирай с него.
И така момичета и момчета - започва се:
Днес ще ми е първата инжекция с дискус / подкожно/, взех си и ензимите. Ходих до областния град, пратиха ме в митницата, от там оформяха два листа един час, после митничаря дойде с мен до пощата / да не би в колета да са ми пратили нещо друго/. Направо ще ме откажат от следваща доставка / може и точно това да целят с тази бюрокрация/  Simple Smile
За начина на дозиране на ензимите намерих две схеми в темата - едната на Тишо, а другата май забравих  на кого беше/ от ЕГТ-то е/.
Има ли значение по коя схема ще ги взимам?


# 691
  • Мнения: X
Аз скоро не съм се разписвала,но при мен нещата тръгнаха в малко по-различна посока,че на скенера се оказа,че имам и фрактура на прешлен..та,сега чакаме да мина и ЯМР,за да видим какво точно се случва с гръбнака ми/но,много чакане,бе #Crazy...вече месец и отгоре и още нямам отговор,...да съм чакала..ми чакам,имам ли друг избор/...Иначе и при мен има болки и в глезените и в китките...да не кажа,че всичко ме боли,често и врата ми изтръпва/особено сутрин е страшно...докато стана от леглото/...и ни лекарства помагат,ни физиотерапия/минах втори курс,на друго място....уви-отново ефекта беше никакъв/...От понеделник съм на санаториум в Наречен/понеже само там се оказа,че могат да ме вземат без много чакане по клинична пътека...пък и ми е най-наблизо/.Ако има някой,който е ходил,ще съм му благодарна да каже как са условията,че да знам как да се подготвям с багажа/щото на някои от санаториумите в които се обаждах за резервация,направо си казват,че е мизерия,че храната не става и т.н./

# 692
  • Мнения: 52
Ивет, логично, нелогично - това е положението.  Laughing И аз  имам същите болки точно в китките и глезените, даже и възпаление на сухожилието на ръката ми докара шийната дискова херния.
Но ако имаш под ръка невролог непременно се консултирай с него.

С какъв невролог да се консултирам, най много аз да консултирам него.......а не той мене. Повечето вдигат рамене на подобен въпрос и пускат някоя неопределена обща приказка....     За това ми се стори че хора с преживелищен опит ще са по наясно. 
А и явно в 350 хиляден град по статистика, а по нестатитика може да надхвърля и 500 хил., ......няма невролог със сериозен опит в гръбнак и периферна нервна система. Е не че не съм стигнала и до София, а ма и там се тая.....

# 693
  • Мнения: X
Една,от невроложките при които ходих/на въпроса ми що при толкова неща,дето пробвахме не спира да ме боли,да ми изтръпват крайниците и не мога да спя/ ми каза,че и те са хора и те не могат да знаят всичко......Поне ,беше откровена...

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 17:29 от Анонимен

# 694
  • Мнения: 52
Една,от невроложките при които ходих/на въпроса ми що при толкова неща,дето пробвахме не спира да ме боли,да ми изтръпват крайниците и не мога да спя/ ми каза,че и те са хора и те не могат да знаят всичко......Поне ,беше откровена...

Да,  добре че е била откровенна и обективна, че не може да знае всичко......защото някои са смешни от всичкознаене, егоцентризъм и високомерие.

# 695
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Ивет, логично, нелогично - това е положението.  Laughing И аз  имам същите болки точно в китките и глезените, даже и възпаление на сухожилието на ръката ми докара шийната дискова херния.
Но ако имаш под ръка невролог непременно се консултирай с него.
И така момичета и момчета - започва се:
Днес ще ми е първата инжекция с дискус / подкожно/, взех си и ензимите. Ходих до областния град, пратиха ме в митницата, от там оформяха два листа един час, после митничаря дойде с мен до пощата / да не би в колета да са ми пратили нещо друго/. Направо ще ме откажат от следваща доставка / може и точно това да целят с тази бюрокрация/  Simple Smile
За начина на дозиране на ензимите намерих две схеми в темата - едната на Тишо, а другата май забравих  на кого беше/ от ЕГТ-то е/.
Има ли значение по коя схема ще ги взимам?

nellli, и аз започнах със пакета на Тишо преди 1 година(Тишо  Hug),но след това се е появила т.н. силна Серапептаза, а другите 3 ензима(Панкреатин,Papaya Enzyme и Protein Digest) са доста по-слаби. Затова сега повечето пият този пакет ензими:

1. 3 пъти по 1 капсула http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Nattokinase-2-000-FUs-90 … ggie-Caps/33?at=0
2. 3 пъти по 1 капсула http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-High-Potency-Serrapeptas … e-Caps/23747?at=0
3. 3 пъти по 2 хапчета http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelain-415-mg-180-Tablets/436?at=0

Ти можеш да избереш сама,но аз лично препоръчвам този.  Peace  Силната серапептаза върши много добра работа.
Не забравяй важното правило: приемай ензими далече от храна- 1 час преди  или 2 часа след ядене.
Успех с лечението и хубави почивни дни на всички!

# 696
  • Мнения: 276
valpan , благодаря за отговора!
И аз ще ги пия по тази схема, но понеже вече си поръчах  папаята и нея ще използвам.  Simple Smile

# 697
  • Мнения: 615
nellli точно така се пият  Peace ,  както valpan ти е отговорила.

Здравей *Люба*  Hug  Моля те след това да споделиш нещичко за Наречен, защото тая пролет имам планове да хдоя точно там  Peace

# 698
  • Мнения: 0
Sorry за глупавия въпрос  newsm78  Тези хапчета има ли ги в българските аптеки? dontknow

# 699
  • Мнения: 615
Има ги, но излизат златни  и са с по малка активност ooooh!

# 700
  • Мнения: 276
Аз пак съм с питане: пия ензимите 2 часа преди ядене, мога ли след храна да вземам глюкозмин, хондроитин и хиалуронова киселина ?
Иначе съм на 4-та инжекция  и още не мога да кажа нищо съществено, освен че се научих да си ги слагам сама в коремчето-подкожно.

# 701
  • Мнения: 615
Да можеш да ги пиеш след храна!  Peace
Ефект очаквай 2 седмици след последната инжекция  Hug Поставят се мускулно  Naughty

# 702
  • Мнения: 276
Тишо, благодаря за отговора!
Четох листовката на руски, поне този език го разбирам   Laughing и там  пише, че освен мускулно може и подкожно и вътрекожно, а на опаковката даже и интавезонно е записано.
Имам калцирали бучки от пеницилин и дексаметазон навсякъде и мускулно е почти невъзможно да ги слагам.

# 703
  • Мнения: 615
За нищо  Hug
Забравих да ти кажа че се пият 1ч преди храна или 2ч след храна.
За поставянето щом си сигурна, че може ги поставяй както прецениш!

# 704
  • Мнения: 2 123
Здравейте и от мен  Simple Smile

Не ми е много приятно, че се налага да чета точно в тези теми, но пък поне обществото е мило и очевидно образовано по въпроса  Peace

Накратко. Моят съпруг е с диагностицирани с ЯМР 4 (четири) дискови хернии на съседни прешлени. Не мога да кажа точно кои, но със сигурност помня, че тази, която ни създава най-големи неприятности е на L3 - L4.
Болки има от години, но последните 4 месеца са кошмар.За този период лежа 2 пъти във ВМА, където направиха 2 серии вливания - ефект 0, но лекарите са категорични, че не трябва да се оперира, защото херниите са на съседни прешлени и ако се оперира ще е много много сложно.
Два курса физиотерапия при различни кинезитерапевти - ефект - влоши се. Опита на още 2 места масаж - нищо. В момента е с ужасни болки в крака. Почти не може да ходи пеша. Ако мине 300 метра, след това му е черно от болка. Търсим вариант, защото това си е жив ужас.

В крайна сметка отиде в клиника "Гръбначен център", където д-р Стоев му е казал следното:
не е ясно коя точно херния дава болката. За това - ще ги блокират една по една и когато открият пробламната гадина ще направят нуклеопластика

Въпросът ми е:
Има ли тук някой, който е минал през подобно лечение и какви са отзивите  newsm78



ПС
ето още малко за нуклеопластиката, но от друг сайт, че в него е по-подробно - http://www.mbalpuls.bg/news6.html

Общи условия

Активация на акаунт