Отговори
  • Мнения: 506
Няма да се впускам в подробности и  да разказвам поради какви причини сме се разделили и аз пожелах така да е.След много време си говорехме казах му ако иска да е с нас то нека бъде-отговорът му не можел било го страх.....ние да сме отидели при него.Е да но има пречки които ме спират и не желая с детето да ходим при него.Оставила съм го да си помисли сериозно Какво иска всъщност Да е с нас ли или не?
Ще го видя какво ще реши окончателно ала без да поставя условията си.

# 1
  • Мнения: 1 129
Съжалявам за неприятната ситуация при теб. Не съм, обаче съгласна със заглавието. Ако искаш да потърсиш мнение за конкретния случай е едно, но не всички мъже, които са си тръгнали не искат да се връщат при децата си. Зависи от хората и ти го знаеш, сигурна съм. От какво го е страх бащата на детето ти? Може би това е въпросът от който трябва да тръгнеш да размишляваш.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 931
     Ако правилно съм разбрала, проблемът не е в това дали да живее с детето, а къде да живее - у тях или у вас. Има желание, но при неговите условия. Твоите са други.
     Тези въпроси не се разрешават с ултиматуми от която и да е страна.   

# 3
  • Мнения: 506
В случая той няма желание да е с нас в моя дом а аз в неговия ни най-малко не искам да съм засега майка му докато е там Не!

# 4
  • Мнения: 892
В случая той няма желание да е с нас в моя дом а аз в неговия ни най-малко не искам да съм засега майка му докато е там Не!
Защо си правите на инат.....

# 5
  • Мнения: 506
sunman в неговия дом намесата на свекървата е много голяма и той я слуша все нея каквото каже тя.
На инат самия той си го прави не аз.Аз гледам детето ни и не ме е страх от трудностите ясла детска градина и т н от които него го е страх за детето ни ама как щяло да свикне нямало детство дрън дрън.....

# 6
  • Мнения: 1 129
sunman в неговия дом намесата на свекървата е много голяма и той я слуша все нея каквото каже тя.
На инат самия той си го прави не аз.Аз гледам детето ни и не ме е страх от трудностите ясла детска градина и т н от които него го е страх за детето ни ама как щяло да свикне нямало детство дрън дрън.....

Каква ти е тезата и какъв ти е въпроса не мога да разбера?!?

# 7
  • Мнения: 892
sunman в неговия дом намесата на свекървата е много голяма и той я слуша все нея каквото каже тя.
На инат самия той си го прави не аз.Аз гледам детето ни и не ме е страх от трудностите ясла детска градина и т н от които него го е страх за детето ни ама как щяло да свикне нямало детство дрън дрън.....
По принцип две жени в една къща.....Simple Smile
Явно мъжът ти /по голям ли е от теб/,се комплексира ,че си по добре материално...

# 8
  • Мнения: 278
Аз я разбирам, понеже съм горе-долу в нейната ситуация, само дето съм при мъж ми /все още/. И аз знам, че ако си тръгна оттук никога няма да искам да се върна. Той пък е страхотен инат и не иска да се изнесем и да бъдем самостоятелни. Може би и мъжът на авторката е подобие на моя мъж, само дето моят не го е страх, а всичко далеч от родното му село и роднините му му е противно и недостойно за неговото присъствие.

# 9
  • Мнения: 506
Незнам какви са му комплексите но определено е решил май да живее по лесния начин с приятели да излиза и която му се върже върже.Имахме прекрасни условия за живеене в моя град но не би послуша майка си да се върне при нея.Очевидно има неща които го задържат в неговия град.Неща по-важни от собственото му дете Sad
Ако толкова много иска да е с детето си би положил усилия да се промени за да е с нас.Не би си тръгнал от глупост...
Не би се ядосвал за дребни неща и не би създавал проблеми за няма нищо буквално.
Но нека си живее както иска.Аз продължавам да гледам детето ни и няма да изоставя детето си никога а винаги ще съм до детето ни.
Дано след време осъзнае глупостта си....и поведението си.Хората трябва да си помагат да преодоляват трудностите заедно а него най-малката трудност го изкарваше от равновесие...пример Детето е много болно защо еди си кой го гледал.Защо е тръгнало на ясла?Искал детето да си е вкъщи и да не ходи на ясла детска градина ако имаше начин и на училище да не ходи............... Задоволява се с 1 път в месеца да вижда детето си.Е това нормално ли е???????Аз ако бях на негово място нямаше да си тръгна така бързо като него...Нищо не искам да спасявам нещата зависят от него самия да се промени начина си на поведение мислене и да заповяда ако е готов

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 13:00 от стела2008

# 10
  • Мнения: 892
Незнам какви са му комплексите но определено е решил май да живее по лесния начин с приятели да излиза и която му се върже върже.Имахме прекрасни условия за живеене в моя град но не би послуша майка си да се върне при нея.Очевидно има неща които го задържат в неговия град.Неща по-важни от собственото му дете Sad
Ако толкова много иска да е с детето си би положил усилия да се промени за да е с нас.Не би си тръгнал от глупост...

Идеални условия,обаче ти му ги предоставяш и му натякваш ,и той  комплексира.Накарай го да се почуства малко мъж,да усеща че той води нещата... Не говори против майка му,всяко дете обича майка си,няма смисъл от такива глупости...Може,да има по добра работа във своя град ....
п.п Ако наистина искаш да спасиш брака си,оставете малката на бабите и заминете само двамата за ден два...

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 12:58 от sunman

# 11
  • София
  • Мнения: 17 368
Ами, Стела, не си много справедлива. Той иска да живеете на едно място, ти искаш да живеете на друго и никой не отстъпва.
Само че детето е с теб, ти имаш това предимство.
Представи си, че детето живееше с него, при майка му, в домът, в който не искаш да стъпиш. Ти би ли отстъпила и би ли отишла да живееш там само и само да угодиш на мъжа си?
Ако толкова много иска да е с детето си би положил усилия да се промени за да е с нас - не става така работата. Представи си, че на теб някой ти каже, че от утре трябва да си напълно различен човек, за да живееш с детето си. Не може да се промени така човек.
Явно нещата не опират само до това къде да живеете, ако се обичахте и искахте да сте заедно, щяхте да намерите компромис. А това натякване на детето, детето ... малко се криеш зад това дете. Не ти се иска да кажеш - Ако искаше да е с мен, щеше да се промени - защото е болезнено да си признаеш такова нещо. Разбираемо е. Но се плъзгаш по много тънък лед като сипеш обвинения с детето напред като щит.

И последно, не мога да повярвам, ама шокиращо за мен самата, съм абсолютно съгласна със сънмен  Shocked Много е вярно това, което е написал:
Идеални условия,обаче ти му ги предоставяш и му натякваш ,и той  комплексира.Накарай го да се почуства малко мъж,да усеща че той води нещата... Не говори против майка му,всяко дете обича майка си,няма смисъл от такива глупости

# 12
  • Мнения: 278
А в твоя град самостоятелно ли живеете или при вашите? Защото ако живеете при вашите за него е същото както за теб да живеете при техните. Дори условията да са по-добри, той си го счита онова за негов си дом. И понеже е свикнал да живее например без удобства, затова според него и на детето така ще му е добре. Върви му обяснявай например как си е друго да има парно и топла вода... Няма да те разбере.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Е щом той си има негов дом ти свой и ,но никой не желае да живее в домът на другия,просто създайте ваш общ дом където ще живеете задено с детенцето си .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 120
създайте ваш общ дом където ще живеете задено с детенцето си .
По-лесно е на готово.

Общи условия

Активация на акаунт