АВГУСТ - време за море, но ... със сладко бебче в ръце!

  • 34 383
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
И при нас го има хълцането Simple Smile не се притеснявай Simple Smile обикновено вечер като си легна и започва, а понякога и през деня като се заблея пред някой филм - много е готино усещането  Heart Eyes

# 46
  • Варна
  • Мнения: 418
ЦОООП  Embarassed и аз да се запиша.
Грийни, много хубава темичка, мерси мила Hug
Мале, мамчета, не знам за вас ама едва вирея в тая жега. Освен това всекъра много здраво си проси скандала, че може преди да отида да зараждам другата седмица, да му покажа от къде изгрява слънцето  fight То угодия нама, все кусури намира г-н "Перфектен". Голям неблагодарник ей!
Сорка ама ми се мрънка, пък няма на кой да се оплача.
Хубави прегледи на всички, аз ще видя моят малък мъж в сряда  Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 2 089
Хълцат, да, нищо необичайно. Някой май беше писал нещо за хълцането в последните странички на старата тема.
За зреенето - не се шашкай, с миналата бременност от средата на 8 месец бях с уж 4 степен, пък бебето си растеше здраво и така и не пожела да излезе до 7 ден преди термина, когато ме оперираха.

Мацки, писах, писах сутринта, накрая нещо ми се скапа интернета и изгубих целия пост  Twisted Evil Crossing Arms, мързи ме да повтарям всичко.

Само да кажа на Теди, че много се радвам за бързото и раждане и се развълнувах от разказа и. Чакам да се похвали как е минало изписването и как се чувства бебо удома  Heart Eyes Дано да имаш достатъчно кърма да го отхраниш тоя голям юначага  Hug Heart Eyes

Естелитка, то и аз си мислех, че бебето ми ще е подложено на жестока дисциплина, ще си ляга и заспива само, ще се храни под час и ще има строг режим, но животът ме опроверга. Така че не се настройвай предварително, за да не се разочароваш и отчаеш в първите месеци с бебенце.
Изключително рядко се случва кърмено бебе да се храни на режим, особено в първите месеци. Защо? Ами защото нуждите му от кърма непрекъснато нарастват. А за разлика от шишето с АМ, където можеш за секунди да регулираш тази нужда, с гърдите не е така. Нужна е стимулация, за да се увеличи количеството, т.е. бебето да суче по-често.
Това изисква такива усилия от малката душица, че много често бебето заспива още докато суче. В първите седмици, наистина от умора. Е, как да то даде сърце и душа да го събудиш, за да го сложиш обратно в кошарата и да го приспиш. Макар че съм преобувала моя син след хранене, а не преди, понеже акаше докато се храни, след което сме го вдигали на рамо за да се уригне, детето си спеше непробудно, буквално като капнало от умора.

Романол, много красиви мебели. Изобщо много се радвам на бебешко обзавеждане...може би защото при нас няма място за нищо, освен за една кошарка. И аз непрекъснато разчиствам мои дрехи, които не нося често, за да освободя място за нещата на големия, а сега и за малкия калпазанин. Няма място за скрин...пък и един скрин хич няма да е достатъчен за всички джунджурии на бебето. Имам чувството, че ги правят все по-малки и неефективни...

Кой се жалваше от болки в ставите  newsm78. Нормално, организмът ни произвежда хормон, който отслабва ставните връзки, за да може таза да се разшири достатъчно, за да пусне бебето да излезе. При мен, обаче нищо братче не помръдва този път  ooooh!. Всичко се е вкостило на моята преклонна възраст  hahaha и нито ме болят стави, нито кости. А миналия път не можех да клекна от болка в колената.

И аз се интересувам дали наистина само с дълъг ръкав/крачол изписват бебетата. Аз вкъщи не бих мъчила детето, но ако пък си имат протокол трябва да се съобразя с тях  newsm78

Такива ми ти работи, няма да се престаравам с писане, за да не ми се бъгне и тоя пост  Mr. Green и да се ядосвам после  hahaha

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Айде бе, дърта била и се вкостила Naughty Моя милост си е баш бая дъртило, ама си се разширява и олабва и всякакви ставички и костички ме болят. Не съм напълняла хич (още си стоя на вариациите 3-4 кила), ама се чувствам (и съм) тромава като син кит hahaha

От днес вече си имам декларация, че половинката си признава детето и нЕма къде да мърда Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Имам си и декларация, че живеем на семейни начала, за онзи отпускоболничен по бащинство, който смятаме да си ползва дарлинга (е той може да си ползва колкото си иска отпуск почти, но друго си е да си върнеш някой лев от държавата Whistling).

Имаме си и договор за новата квартира и дупе да ми е яко идните седмици - разчистване на багажи, пакетиране, местене, оправяне, ходене за мебели, щори, килими и не знам си още какво... ooooh! Горкана аз Tired

В сряда ако мога ще се домъкна в Океанчето, че прегледът ми е рано сутринта, но на гладно, че щели да ми правят и изследвания и не знам колко време ще ме замотат, а после задължително трябва да хапна нещо Rolling Eyes Надявам се да се сваря, а и да не е много жега, че иначе ще пропусна Peace

 Hug на всички  bouquet

# 49
  • Мнения: 4 738
Моми4ета, какви са признаците на нормалното раждане????? Говоря признаци няколко дни напред..... newsm78
Сно6ти си помислих, 4е 6те раждам - сковах се цялата - кръст и корем, болки и не мога да вървя.... От долу не6то ме натиска и права даже не мога да стоя.....
С предната бременност не съм имала такива не6та - родих секцио само 4 дни преди термина и ни6то - нито болки и си вървях добре.... Сега термина ми е на 7.08. /преместен от 13.08./, но от седмица някъде не мога да вървя - болки от долу и дърпане усе6там /корема ми е остър и много ниско разположен/.... А доки въоб6те не реагира на това и ми даде 4ас за следва6та консултация след 3 седмици,т.е. на 25.07..... Shocked Shocked Shocked  А аз незнам 6те устискам ли до тогава, а да не гожорим 4е о6те съм на работа /тук се дават само 10 дни преди термина, а и не мога болни4ни да си взема...... не ми се пла6та ако си седя у дома..../
Та кажете какво е 4увството .......

# 50
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Лунна пътека, тая тежест едва ли е признак за раждане. Или трябва да ти изтекът водитите или контракции трябва да почнат, и когато станат по около 40 секунди всяка, през 5-6 минути, значи наближава. Контракциите приличат на менструални болки, кръста те свива, въздуха ти почти спира ...
Ариана, я кажи как пишеш по-дълги постове. На мен като ми свърши прозорчето и вече не ми дава да виждам какво пиша (аз пиша по 10-пръстната система де, и много не ми трябва да гледам, но се дразня като екрана ми трепери непрекъснато).
Брадата, я светни за тая декларация за отпуска по бащинство. Предния път нямаше такива неща и татито призна детето чак като се роди. Сега обаче какво трябва да направи милото, за да може да хапнем някой лев от държавата (има си частен бизнес и няма да седи в къщи, но като му се полага)  newsm78

Бургаските мами, много сте организирани  Hug Софийските няма ли да се събирате пак (предния път пропуснах, но този може да дойда)

# 51
  • Мнения: 433
Лунна пътека, следи за периодичност на болката, ако я има може и да са родилни контракции. А при второ раждане при контракции на 10мин трябва да си в болницата вече. Иначе пробвай с нош па - ако мианават значи не са опасни. И все пак - ако са родилни няма да спрат, а ще се усилят във времето.

# 52
  • Мнения: 17

Имам си и декларация, че живеем на семейни начала, за онзи отпускоболничен по бащинство, който смятаме да си ползва дарлинга (е той може да си ползва колкото си иска отпуск почти, но друго си е да си върнеш някой лев от държавата Whistling).
 Hug на всички  bouquet
Обясни ми моля те за този болничен по бащинство - моят човек няма как да излезе платен отпуск, като дойде бебчо, - те излизат накуп цялата фирма... Ще съм супер благодарна ако има възможност да си постои вкъщи като се приберем от родилното.....

# 53
  • Мнения: X
Чл. 45а. (Нов - ДВ, бр. 10 от 2009 г.) (1) Отпускът при раждане на дете по чл. 163, ал. 7 от КТ се ползва въз основа на писмено заявление на бащата. Към заявлението се прилагат копие от акт за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство, както и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето. Предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението. Ако бащата няма право на този отпуск, предприятието е длъжно да го уведоми за това незабавно, като мотивира отказа си.

(2) Отпускът по ал. 1 се заявява и ползва в календарни дни.


Ползва се от деня на изписване на детето.

# 54
  • София, България
  • Мнения: 2 222
А тази декларация, че е припознал детето откъде да я вземем, за да я попълним  newsm78 И как да го припознае преди да се роди  newsm78 Или трябва след раждането да го движим тоя въпрос?
И още - къде да я занесем тази декларация, като той си е фирмата ... на счетоводителката ли  newsm78

# 55
  • Мнения: 1 165
Здравейте мами!
Днес цял ден съм вързана в нас и чакам да дойдат да ни оправят климатика.По закона на Мърфи точно в най-големите жеги ние в нас ще се потим като нерези.Направо е ужасна жега, не се трае.Не мога и да изчистя в нас докато ги чакам, защото като дойдат ще ми направят пак кочина  #Cussing out
Днес мислех да ходя да си купувам последните неща за болницата- еднократни гащи и 2-3 сутиена с предно закопчаване.Реших, че няма да вземам сутиени за кърмачки, а просто ще си взема сутиени с предно закопчаване. За бека съм приготвила за болницата гащеризончета с дълги ръкави и крачоли, но като гледам какви жеги са, се чудя дали да не сложа и само няколко бодита с късо ръкавче...  Thinking
Вчера съм изчистила стаята на беба и съм финализирала подреждането.Стаята вече си чака обитателката Simple Smile Готова е за посрещане на малкото човече.
И моя багаж е приготвен, в петък милото ме кара при сестра ми във Варна и започвам да си отброявам дните до 25.
До петък в нас имам да свърша някои неща, като например да изчистя навсякъде, да измия банята, тоалетната, да изпера всички събрани дрехи на милото.Не че до 25 няма и сам да си пере тук дрехите, но аз да си знам, че като съм тръгнала всичко е било готово. Само, живот и здраве, преди да ни изпишат, ще помоля майка ми да дойде в нас да изчисти, защото според  моята половинка да е чисто, означава да няма мръсни чинии. А прахосмукачка може да не пуска и 1 месец...няма  да му направи впечатление. Март месец като бях в болницата, като си дойдох в нас, сякаш някой беше  разпилял 1 чувал с вълна по пода  ooooh! А като го питах "Чисто ли е в нас" и той горд ми отговаря "Естествено, аз не цапам"  hahaha Той милия може и да не цапа, ама...и не се сеща  че трябва да се пуска прахосмукачка, да се мие пода, да се бърше прах.... А бе какво да ви кажа- мъжка му работа

# 56
  • Мнения: 17
Чл. 45а. (Нов - ДВ, бр. 10 от 2009 г.) (1) Отпускът при раждане на дете по чл. 163, ал. 7 от КТ се ползва въз основа на писмено заявление на бащата. Към заявлението се прилагат копие от акт за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство, както и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето. Предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението. Ако бащата няма право на този отпуск, предприятието е длъжно да го уведоми за това незабавно, като мотивира отказа си.

(2) Отпускът по ал. 1 се заявява и ползва в календарни дни.

Ясно. Аз пък си помислих, че е някакъв вид болничен и се изплаща от държавата.... Жалко... Cry

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Алексче ви е дала члена от закона, а аз съм си запазила това, като инфо:

Цитат
На основание чл. 163, ал. 7 от КТ, когато майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на изписване на детето от лечебното заведение.

Съгласно новата редакция на ал. 6 на чл. 50, осигуреният за общо заболяване и майчинство баща има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, за срок до 15 календарни дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 7 от КТ, ако отговаря на условията по чл. 48а. За получаване на паричното обезщетение бащата подава молба-декларация /проект на образец, приложение № 13 към НИИПОПДОО/, към която прилага заверени от осигурителя копия от: заповедта за разрешаване на отпуска, удостоверението за раждане на детето и документа от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.

Декларацията за припознаване на бебето (която ще ми трябва за болницата, тъй като нямаме брак с милото) и декларацията, че живеем заедно на семейни начала, са написани и заверени от нотариус. Две от първата и една от втората ми струваха 31лв. Не знам за отпуска на таткото дали се иска нотариално заверена декларация в нашия случай, но решихме за всеки случай да я направим така, че да не ни моткат после от НОИ, ако решат да се заяждат. Допълвам, че това го правим само защото не сме женени. При бракуваните просто се прилага копие от брачното свидетелство към документите Peace

Ивче, точно от НОИ се плаща на принципа на болничните - 90% от средното дневно възнаграждение за работните дни, които влизат в тези 15 календарни дни след изписването на бебо Peace

# 58
  • Мнения: 2
радос,
Ако счетоводителката ви се занимава с подаването на документите до нап и нои - -на нея и ги дайте да ги предвижи. много  важно бащата да е осигурен за риск общо заболяване и майчинство. не знам мъжът ти на какъв принцип полага труд - управител ли е, собственик ли е, на трудов договор ли е, самоосигуряващ ли е.. счетоводителката трябва да знае за какво му вкарва парички и на колко се осигурявате.

Ваня КК
я не им се връзвай на старите! все ще има кой с каква глупост да се опитва да те тормози. Я работодатели, я роднини, я шумни съседи... Аз съм си затворила очите, ушите и си правя каквото си знам и както си искам Добре, че милото е разбрано.. какво да ви кажа. Баба ми ме събуди онзи ден сутринта да ми даде ултиматум да кръстя детето на вуйчо ми... Rolling Eyes да беее, да. И мармотите завиват шоколад.... затворих и телефона и от 2 седмици не им вдигам. като родя, ще им кажа около 40 ден. за какво да си образувам нерви?

това не знам дали е само в ашата италианска фамилия, но като наближи хубав повод имам чувството, че родата се превръща в шайка буйстващи лунатици...

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 14:53 от knitter

# 59
  • София
  • Мнения: 2 089
Ариана, я кажи как пишеш по-дълги постове. На мен като ми свърши прозорчето и вече не ми дава да виждам какво пиша (аз пиша по 10-пръстната система де, и много не ми трябва да гледам, но се дразня като екрана ми трепери непрекъснато).

 newsm78
Не знам, на мен ми се явява скрол даун лентичка, след като изпиша и последния ред и като я придърпам надолу виждам какво пиша.

това не знам дали е само в ашата италианска фамилия, но като наближи хубав повод имам чувството, че родата се превръща в шайка буйстващи лунатици...

Тц, не е само във вашата, а и в нашата италианска фамилия  hahaha
Вече имаме 1 брой сърдит дядо, че не му щем името за внучето (аман! той самия не си харесва името и цял живот иска да го наричат с друго име, ама ние да сме проявели уважение).
Имаме и много напираща да помага баба (моята собствена майка), без да я е грижа, че живеем на няма и 60 кв и в тия жеги ще изпопукаме, ако спим на затворени врати.
Няма угодия на родата и емоционалното и изнудване. Оставям ги да страдат и да преценят дали да ни се сърдят или не, не задължавам никой да е съгласен с мен  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт