Майче маха със ръчички и усмихва се на всички! - Тема 3

  • 24 358
  • 722
  •   1
Отговори
# 570
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ох, и ние трябва да идем вече на ортопед  ooooh! Гледам й гънчиците, равни ми изглеждат, ама знам ли?  newsm78 На 28-ми сме за ваксината, но едва ли ще имат направление (оказа се, че трябва да го взема от педиатърката, не от личната лекарка на малката), сигурно ще идем на частно, то така или иначе здравната каса не поема ехографа
Мариета, не се пратиснявай. Знаеш ли аз какви дълги и правби крака имам (ех, че съм скромна) Изместването на тазобедрените стави няма нищо общо с правите крака  Grinning Важното е, че сте го хванали на време. И аз съм била с такива "гащички" и всичко се е оправило. Сега и спомен нямам, че е имало такъв проблем, и нормално си родих, и всичко. Майка ми и тя е имала луксация, но нейната я пткриват късно. 1 година е била в специален апарат, не е излизала от там. Там са я къпели, обличали, всичко, била е на 1 годинка и нейните крака са прави. Не се притеснявай излишни, че бебка усеща всичко  Hug
А, на Гала даваха причини за появата на луксация. Помня, че се срещаше по-често при момичета, ако бебето е било седалищно или повечето време е било застанало така. Другите не ги помня, но не споменаха нищо за наследствено. И аз си мислех, че е, но май не е

# 571
  • Мнения: 1
Ето най-накрая малко снимки от нас:

http://www.prikachi.com/images/181/3594181c.jpg - Ники в парка с мама (миналата седмица), пазим се от слънцето вече с шапка
http://www.prikachi.com/images/182/3594182l.jpg - пак с мама
http://www.prikachi.com/images/183/3594183l.jpg - пак така, поглед "Хитър Петър"
http://www.prikachi.com/images/184/3594184N.jpg - каката през това време с тати на море
http://www.prikachi.com/images/185/3594185A.jpg - пак там, на палатка, к-г Градина

Лека нощ за сега.

Последна редакция: ср, 20 юли 2011, 23:46 от SYMa

# 572
  • Мнения: 251
Eeeeeeee,сколасах!От петък вечер се опитвам да ви изчета по нощите когато всички спят.Най-накрая успях.
Бях десет дни в Добрич при баба ми и нямах нет.Иначе си изкарах добре,имаше топ обслужване-връщам се от разходка,масата сложена.Сутрин се събуждам-закуската за Ева вече е готова.Бабето да е живо и здраво,през декември ще навърши 81,но е като хала Heart Eyes

Бубе,много ти е минало през главата.За напред-само положителни емоции!Нали знаеш,че най-тъмно е точно преди зазоряване.

Хоупче,все се каня да  те питам знаеш ли,че Филип на 26 май има имен ден.Ина се роди тогава и обмислях да я кръстим Филипа,но е нетрадиционно за Бг.Считам обаче,че Св.Филип и е закрилник.

Елфи,стига се оплаква от килограмите.Прекрасна си!


# 573
  • Мнения: 251
Срам не срам,ще побликувам следващ пост,защото прескача,а забравих да не отварям през експлорера.

За косата-предния път що рев изревах,що пари потроших по шампоани,маски, диагностики,ампули-мъжът ми в чудо се видя.Бях сигурна,че оплешивявам безвъзвратно и необратимо-ама още имам коса.Так,че който му е за пръв път-няма страшно Mr. Green

За акането-ака на 3-4 дни.Понякога мъъничко помагам с термометъра.Легнала съм на ухото,че усвоява всичко и не треперя.

За биберона-бях си поръчала книгата и DVD-то на д-р Карп преди един месец и чак сега дойдоха.
Днес гледах филма и там обяснява,че не трябва да бутаме биберона в устата,а като го засмуче бебето-леекичко да се опитваме да го издърпаме и така то започва да го засмуква постепенно.Ама,че го обясних...Иначе филма е прекрасен и всички препоръки за успокояване при нас работят-кротва се на мига.

Лошото е,че вчера виках лекар по повод оченцето на Ина,но се оказа,че според доки имаме още жълтеница и утре ще я водя пак да я боцкат миличката.Отново ще правя циркове при личната,която иска да и слага ваксините,без да отчита жълтеницата #Cussing out

# 574
  • Мнения: 1 130
Аз пак да питам - знаете ли кога се разопакова парчето погача с парите и какво се прави с питката - хвърля ли се. Нашата още си седи така, само я свалих от високото.
Олеле, аз съвсем забравих за това. Нашата кърпа седи върху секцията, дано не са тръгнали буболечки, че свиейки ще умре, не стига, че се командировах при баща ми, ами и оставих кърпа с лук, мед и хляб на секцията. На мен ми казаха, че се маха след 1 седмица, но не ми казаха какво се прави.
Сутринта имахме големи преживявания, Павел тъкмо се беше наспал и го взех, седя си на една пейка с него и по едно време ми мокри нещо ръката и си викам ".. много бързо се изпоти" ама хич не го поглеждам. Даже му облегнах гръбчето на корема. След няколко мин. го поглеждам,  той се наакал до врата. Тръгнах да го събличам, за да го къпя, ами то няма събличане. Лепнах му акита на главата Grinning Изкъпах го направо в банята под душа. Облякох го, накърмих го и започна едно лудо повръщане - ту него, ту мен. Хайде пак в банята, че пак лепеше. Докато слагах памперса се наака отново и пак на нова сметка баня, но този път в леген, реших само дупето. Но докато го миех, той реши да се изпикаее във водата. Mr. Green Взе ми акъла, явно иска да се къпе, за това прави всякакви мизерии. Та след 1 час, къпане, обличане и пак къпане, най-накрая заспа и дойде и моя ред за къпане

# 575
  • Мнения: 32
мариета - ще се оправите - бъди спокойна за да не усеща мъничката че се притесняваш от нещо. Всичко ще е наред Simple Smile

аз само на бързо да се похвалим - днес плувахме с малката - е няма такъв кеф  Party голямо пляскане беше голямо чудо - малко учудена в началото но после ела ни виж - не ще да я гушкам ами сама иска и се оттласква и се хили на баща си Simple Smile абе голямо шоу

нанди и сладкото го направихме - черпя!!!
SYMa - много сте хубави Simple Smile както и всички снимки които видях Simple Smile е няма по-красиви от нашите бебони Simple Smile
с този ортопед се чудя дали да ходя ...
 утре ще пиша повече Simple Smile  Hug а за  кекса - кажете че рядко правите да имам "статистическо проучване" за спора #Cussing out

за ваксината (хепатитната) нас ни яде цяла седмица  #2gunfire сега двете ги понесе в пъти по-добре

# 576
  • Мнения: 30
Моите хора най-после заспаха и реших малко да разпусна с  beer2 и  typeuu
Ще се постарая наистина да съм спокойна, че голяма съм паника като става въпрос за детето ми (чак сега разбирам майка ми какво й е било)
SYMa, много са ти хубави дечицата   love001
 dessince, то голям екшън при вас  Laughing
desi_shisha, каква е тази книга и DVD - от къде се поръчва? Да ти е живо и здраво бабчето, поне до 100 да ги докара  Wink И аз искам така да ме глези някой, ама няма кой  Crossing Arms
Каква е тази питка? Нещо съм пропуснала  newsm78
Lussy, мила, много се радвам, че брат ти вече е по-добре!!!  Hug Дано всичко се нареди  Praynig Между другото и нашия татко е водолей  Wink Изобщо сме семейство въздухари - аз и малката сме близнаци, той водолей  newsm52
dennii, много се радвам, че бебчето ти вече е добре! На нас ни казаха да ги носим 3 месеца, а не един, но може при нас да е по-сериозно. Нищо, и 4 ще ги носим ако трябва, само да е оk!!!
Още веднъж ви благодаря!!! Вече съм по-спокойна   love001

# 577
  • Мнения: 331
Desi Shisha, как ще има имен ден Филип на 26???  newsm78 Аз четох, че ноември има имен ден. Ще може ли и трето мнение да чуя, че ако му пропусна празника на детето  #2gunfire
SYMa, лелеле, то Каката ли да гледам (има невероятнааа коса Heart Eyes), онзи сладкия бебок ли (страхотни очи Heart Eyes) или майка им, която изглежда все едно не е раждала ( Crossing Arms )
Луси, радвам се, че при брат ти има положително развитие  Hug
Абе, вие от тоз ибей как пазарувате така смело, мен нещо ме е шубе да не ме изпързалят  Outta Joint , защото ако стане сакатлък ММ ще ме линчува  Crazy newsm78

# 578
  • Мнения: 289
Имам 2 въпроса към ЛЛЛ
Първо: Ако ме ужили оса, пчела или нещо подобно пречи ли това на кърмата? Мога ли да я кърмя или трябва да се цедя? И колко време ще отнеме, ако се наложи да мина на АМ? Не че ми се е случило, но все кръжат около мене такива гадинки и да питам, преди да се случи  Grinning
Второ: Кърмата ми май намалява. Преди се хранеше само от едната гърда и й стигаше, сега трябва да давам и другата, че да се наяде. Може ли това да е от топлото време? Опитвах компресии, момпресии, нищо, сърди се и не иска повече. А яде около 10 минути от едната. Дам й другата и за още 5 минути и е доволна  newsm78
Благодаря ви предварително, момичета.  Hug Наистина без вас сме за никъде   bouquet

Здравей Нелка
 Само по себе си локалното ужилване при майката не би следвало да представлява проблем за бебето,Ако се налага на майката да се поставят определени медикаменти бихме могли да направим справка за съвместимостта им с кърменето.
 По втория ти въпрос.Производството и отделянето на мляко от гърдите ти е спрямо нуждите на бебето и зависи от количеството мляко,което то изсуква.
 Дори Ели обикновено да се засища с едната гърда има периоди на усилен растеж,през които тя преминава и тогава може да се нуждае от допълнителна порция кърма.Ти чудесно си избрала да опиташ с компресия,а предлагането на другата гърда,след като бебето е изпразнило едната му позволява да си набави допълнително количество мляко,ако има нужда.Честото сукане и предлагането винаги на втората гърда(след пълното изпразване на първата) стимулира лактацията.Обикновено на гърдите са им нужни няколко дни,за да отговорят на нарасналите хранителни нужди на бебето и да започнат да произвеждат повече мляко.
 Би ли споделила предлагаш ли на бебето други течности,залъгалка или шише-биберон?
  Интересен и важен факт за кърмата е,че предното,първото мляко,което изсуква бебето е като състав по-воднисто и служи за утоляване на жаждата.Именно затова кърмените бебета не се нуждаят от допълнителен прием на вода.
 Би ли споделила също така как пълни памперсите малкото човече,какъв е цвета и вида на кожата му,влажни ли са лигавиците,бебето наддава ли добре,жизнено и енергично ли е?
 За да си спокойна,че твоето бебе задоволява жаждата и глада си ,можеш просто да  му се довериш относно това колко често и колко продължително желае да суче.Напълно обяснимо е ако в горещото време бебето желае да суче по-често,но пък това носи и позитиви,обезпечавайки лактацията.


Въпрос към ЛЛЛ:може ли да ям люти чушки?Лазар е изцяло на кърма и затова питам.
 
Привет Лава,
 Въпреки,че се срещат различни митове,относно това каква трябва да бъде диетата на кърмачката,по време на кърменето менюто на жената може по нищо да не се различава от обикновеното.Ако не съществува някаква фамилна обремененост с хранителни алергии,би могла да си хапваш от любимите храни,като разбира се е добре да има умереност и разнообразие.
 Лютите и пикантни храни също  биха могли да не се изключват от менюто на кърмачката.Като пример могат да се вземат всички онези кърмачки,които живеят в страни където пикантната храна е тяхната обичайна и традиционна кухня.
Ако все пак намираш, че детето усеща дискомфорт след прием на люто би могла да спреш и да го проследиш в следващите няколко дни как би се чувствало без тях

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 02:04 от *Cveteto*

# 579
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Такааааа,  изпратих таткото с каката в парка, малечка  спи в люлката на фона на "фюр Елизе" и аз да се разпиша

Благодаря за милите думи за момичетата ни  bouquet, хубави са ми, на мама гарджетата

Луси, радвам се че брат ти вече е по добре и скоро ще си е у дома

 Елли, Соник едва я изчаках да и порасне косата/чак на 2 години/ и като я подхванах , всеки ден с две различни прически, сутрин и след обяд, щото милото не можеше на обяд да спи с вързана коса.То не бяха плитки, опашки, кокове, фибички, обаче и писна, сега едва я навивам да си поиграя с косата и, но пак поне три пъти в седмицата е с нещо завъртяно на главата.

desi_shisha, какво и има на оченцето на Ина, нещо съм изпуснала, ако си писала преди извинявай Hug

Сима, много сте хубави всичките, каката какви къдрици има, чудна е , а ти все едно не си раждала,  Hug

Хоуп, няма старшно в ибей, аз от там количката на беба купих, пък мъжо що машинарики дребни си накупи.Четеш оценките на другите, рейтинга на продавача, ако е ок и има много пол.мнения, няма страшно.Зависи и какво искаш техника, много трудно ще се навия от там заради гаранцията, която ще изгубим ако е от там, макар че някой дават и гаранция.

Бубе, къде  се изгуби, пиши как сте Hug

За погачата нищо не знам, сега не сме правили, а от преди пет години спомени нямам Embarassed

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 02:59 от nandi

# 580
  • Мнения: 331
Момичета, тук е 12 през нощта, а е 37 градуса. Всички климатици бичат,  а аз съм оплезила език,Филип пък категорично отказва да яде  ooooh!

Нанди,много готин клоун (макар и тъжен), а крадеца на носове е просто уникално сладък  Heart Eyes

# 581
  • Мнения: 2 172
Вие сте вкарали и нови кодове за поздрав.Доста време ми отне,докато разбера какво е това "ДУ" и "ДД"  Joy

Та сега значи ДУ от нас  Grinning

SYMa страхотни снимки.Много красива кака,супер сладък бебок/който незнайно защо много прилича на моите бебоци  Mr. Green  Heart Eyes  / и много готина слаба мама  Sunglasses /завид,завид  Crazy /

Нанди....гоояма съм шматка.Исках да кажа момИченца,писах момИченца,даже си го изговарях 5 пъти и незнам защо все пак е излязло момченца  Laughing Моля да ме извиниш и да го приемеш като пожелание за следващото  Laughing

Аз съм супер щастлива,защото най-накрая реших проблема с комарите и тази нощ спах като бебе без да се събудя нито за миг  Crazy Разкачих 2-та слоя пердета,отворих прозореца/защото е само открехнат от късата страна и що да видя.Онзи ден от бурята мрежата се отворила и зейнала и тези ми ти комари се навъдили отзад на пердето и смучат ли смучат от моите сланинки  Laughing  Как пък не се сетих да проверя мрежата  ooooh! Та сега всичко е изтребено до крак,изсмукано с прахосмукачка,пердетата изпрани,щорите измити/10 часа в банята,че бяха станали направо черни  Embarassed / и щастлива,доволна и наспана мама  Flutter Толкова енергия имам сега,че чак се къпах рано рано в 7:30 с всички възможни обезкосмяващи процедури,че бях заприличала на Йети  Laughing

Луси,днес ще ти пиша,обещавам  Party

# 582
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Абе, вие от тоз ибей как пазарувате така смело, мен нещо ме е шубе да не ме изпързалят  Outta Joint , защото ако стане сакатлък ММ ще ме линчува  Crazy newsm78
Ти пък за едното линчуване ли си Mr. Green АЗ да набарам намаления пък все ще изтрая мърморенето на сержа Mr. Green Mr. Green Вече даже и не му обръщам внимание Twisted Evil Скоро се наложи да купя лятна нощница на Слави за градината...дадох 16лв. Shocked от прост бг-магазин....а от англиските сайтове вземам две за 12лв. с доставката.....
Днес моето малко момче става на 3 месеца...боже как бързо минаха ooooh!


Хоупче от жегите е нормално да не искат да ядът...Боримечков и той намали драстично АМ но пие чая на ХИП като жабче  Crazy Той не че е бил от много яжните ама сега пак стана с манекенски милилитри
Сума страхотни сте...и аз завид, завид Mr. Green
ЕЛфи престани жено! Ща банна  Twisted Evil Хиля се като идиот у нас
Мариета да ме види на снимката и да знае кой да търси днес на кафето Mr. Green

# 583
  • Мнения: 251
desi_shisha, каква е тази книга и DVD - от къде се поръчва?

Мариета,ето тук има инфо-  http://www.happiestbaby.com/about-dr-karp/
Хоупче,на мен монахините от ордена на Майка Тереза ми казаха,че на 26 май е празника на Св.Филип.Може би по католическия календар newsm78
Идваха в болницата при раждането на Ина и така разбрах.Може би по православния календар е друго.

Нанди,на Ина изведнъж и гурляса очето,нещо явно се е напрашило.Във Варна е такава мръсотия,че въобще не се очудвам.

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 09:45 от desi_shisha

# 584
  • До морето :)
  • Мнения: 328
И аз чакам Мариета, да запознаем астралните близначета  Grinning
ЧЕСТИТА МЕСАЧИНКА НА ВСИЧКИ БЕБОЦИ - БОРИС И ЕМИЯН
Абе на моя термин никоя мама ли не роди  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт