Майче маха със ръчички и усмихва се на всички! - Тема 3

  • 24 331
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 172
МАрта...ааа,не  Stop В цял ръст не ставам  Laughing Като лоена топка съм-75 кила чисто месо/всъщност сланина  Mr. Green /

SYMa ...да,да...от днес са.Аз след Буба веднага се снимах,да се покажа,че не ми личат 26-те години  Laughing / да,бе,да мечтая си аз  Mr. Green

Благодаря ви момичета,но това не е нищо  Flutter Още съм дебела и гадна  ooooh! А тази вечер направо се улях  ooooh! Имаме гости и съм затънала в уиски ,кашу и панирани пилешки хапки с портокал и мед  Crazy
Доста си подпийнах,сега не ми пука,но утре ще рева,знам си аз  Tired

# 61
  • Мнения: 23
Бубееее стига се филмира, мисли позитивно за да идват позитивни неща при вас!  Hug;

Елфи, хубавичка си ти, спор няма... пък за кг - те, ще ги свалиш вярвам в теб!  Hug

Оф, аз направих една беля... за втори път забравям, че преварявам вода на котлона... само че този път я забравих около 3 часа, направо ми прималя като се прибрах от разходка и ММ ми вика "олее кво си направила..."  ooooh! Резултата е обогряла тенджерка (която свеки я купи специално за Еди, една малка сладка и там щяха да се правят само негови нещица, горката нищо не ми каза, само ми каза да внимавам като излизам да проверявам друг път печката) ... Ох, много тъпо и гадно ми стана.

Отгоре на всичко пак нещо гърлото ме дразни, веднага си взех хапченца, дано се размина, сега и ехинацея ще си взема, че не желая пак да се разболявам.

Иначе се снабдих с нови дънки, нали вече съм си във форма... да ама с един размер по - големи, колкото и да съм във форма... но нищо, хубавичко ми стоят (уф че скромност  Mr. Green Laughing)

Бубе, ами четох в едно списание за това замръзяване, незнам до каква степен ще се запазят витамините, но пък е идея...

Елфи, понеже знам че Виктор е роден май месец, тааа значи захранила си го зимата - с готови пюренца или си му правила в къщи?

Ако има и други майки, които за захранвали през зимата децата си, нека споделят своя опит!

# 62
  • Мнения: 137
Myst даваш ли нещо за разстройството? и ние днес сме по-нарядко с пълни памперси, ще видим до вечерта колко ще станат. Аз давам 3x5 Биогайа

Освен Биогайа, давам чай от копър на Хип, с малко хидратин, но е голяма мъка с капкомер по-малко.
Аз съм на диета и смуча Лактофлор.

Лека вечер

# 63
  • Мнения: 1 152
Айде да кацна и в новата темичка  Grinning
Нели  bouquet

Бубе, радвам се, че дребчо е по-добре. Знам също, че майчиният инстинкт е изключително нещо и ако има нещо, което те притеснява, не мисли, че се вкарваш във филми, а направи това, което смяташ за необходимо. По-добре притеснения, които да се окажат напразни, отколкото спокойствие, което да има неприятни последици за бебчо  Hug
За нервността при бебчовците- и Рая е нервна от около 2 седмици. Стряска се, но при силен шум, или понякога когато и разкопчавам копчетата на дрешката (колкото и да съм внимателна). Маха с ръчички и пери пръстенца, но не съм забелязала да е повече от "нормалното". Иначе дърпа ушета и косичка като се мъчи да заспи, а не може и се нерви. И при нас не действа номерът с повиването- даже става по-страшно- рита с крака, изнервя се още повече и започва да плаче. Изчетох много неща, но от наблюденията на поведението и стигам до заключението, че си отработи някакъв навик  ooooh! Когато е нахранена и наспана-няма нерви и дърпане на уши и коса  Peace.
За имунизацията- изобщо не се е възпалявала и малко ме притеснява- дали това не означава, че ще трябва да правим повторно БЦЖ  newsm78
За акитата- и нашите са зеленикаКви от около седмица, но четох, че така се получава и при претопляне. А в тези жеги...май с това си го обяснявам нашето зелено аки  Thinking.
За повръщането- и дребка повръща след всяко ядене- понякога по-малко, понякога повече. Но Рая е и доста лакома, та май по-скоро на това се дължи повръщането при нея. На втората консултация е качила 1 кг., а за мен това е достатъчно показателно, че явно си връща това, което и е вповече. А сега в жегите забелязвам, че суче по-малко време, но по-начесто.
За замразяването- и аз мисля да замразя пресни плодове и зеленчуци, даже направо пюренца ще правя и ще ги замразявам.
За кремчетата  п/в подсичане- за сега, слава Богу, не ми се е налагало да ползвам. Видя ли дори мъничко зачервено (даже и да ми се привижда  Crazy) мажа със Судокрем и на сутринта няма и следа от червеното. Много съм доволна, въпреки леко тежичката, но не чак толкова неприятна миризма. Дано не ми се налага, но тук в една аптека продават т.нар. бял мехлем Рачев, който върши чудеса при по-сериозни проблеми с дупенцата. Илиана много се подсичаше като бебе и само този мехлем спасяваше положението. Вкъщи не оставаме без него, защото е страхотен и за други проблеми- рани, изгаряния. Струваше около 4-5 лева последно като го взимахме преди месец.

 Hug

# 64
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
ДД и от мен
аз писах, писах, ама всичко се бъгна и сега на ново в по съкратен вариант.

Елфи, сватя, много добре изглеждаш, и изобщо не ти личат тия кила дето ги казваш  bouquet

Гери, аз съм захранвала зимата /Соня е родена на 10 май/, но не съм замразявала плодове и зеленчуци.Като се замислих, започнахме  с картоф, после тиква, морков и така.Ябълки на село съхраняваха без да са замразени и ползвах от там, после докато порасна достатъчно да яде пресни, черешки, пъпеш и така нататък си беше баш сезона .Пюрета и дадох за пръв път след годинката, така че не съм купувала.НО трябва да уточня, че Соня си караше предимно на кърма, а и до годинка и давах първо да се насуче и после каквото съм приготвила.

Болничките бързо да оздравяват и хубавите си майки да не притесняват Hug Hug

Хоупче, ще стискам палци, да се нареди всичко с новия дом Praynig

Това от мен, отивам за каката, после ако ме оставят пак ще пиша.

# 65
  • Мнения: 2
за захранването -- е как чак зимата бе хора? Нали след 1 месец може да се почва,днес бях при лекарката и ми каза ,че след 4тия тъй като наддавам добре на кърма!

Неразбирам,знам че има хора които от 2рия захранват,сега уж беше след 3тия ,сега след 4тия
абе незнам,ама няма намерения да замразявам каквото и да било..
А не мисля ,че зеленчуците на магазина нямат нетрати.. ако имате домашни супер ама иначе.
И все пак има толкова много фирми за детски храни. Който са здравословни  и с подхрани зеленчуци и плодове.
Аз  мисля с пюренца да почна, не съм решила още най-добре ми изглеждат на ПЛАЗМОН.
незнам защо и ще наблягам на спанаци и броколи,че аз не ям такива зелени неща и няма как да му ги дам на детето от кърмата си.А аз си замразявам кърма  Sunglasses Sunglasses Мисля ,че ако ми спре ,което не виждам как... аз мисля  ,че се увеличава още повече ,но все пак
Гери извинявай ,щях да забравя .Честит ви празник:)  Hug Hug Hug
JIRA ама сега прочетох както му има на маничето ,повръщанията от какво са.НАли тук се обсъждаше за рефлукс ли как беше .не помня името точно
Дано всичко мини нормално ... как ще патуваш в тия жеги ,то детето ще каталяса.Стой си на дупето за сега,да си спокойна. Hug Hug Praynig
Елифче... в тия жеги евала ти правя , аз не мога много само по малко се нацапвам да ме позаприлияа  на човек , и без това съм като слон.
Но ти си си супер и без диети  Sunglasses newsm08 newsm08
Но път косата държа винаги да е направена... незнам защо тя винаги ми е била слабост

Иначе малкия заспа одавна и аз реших да  1ironing newsm28 newsm79 newsm75 1dishes
и хапна доволно картофки със салатка
Е сега ме чака един хубав   bath
ООО момичета ,климатика ме спаси от жегите... нали не е хубаво да държа малкия на климатик.И стоим в стаята без и съм го пуснала и така идва студетоно и при нас но не чак толкова силно и дажее спахме спокойно на обед на по хладничко и малкия днес е много по спокоен.Само по памперс и е щастлив ,и само прихърква  Laughing Grinning

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 23:10 от Tanpaxo

# 66
  • Мнения: 2 172
Елфи, понеже знам че Виктор е роден май месец, тааа значи захранила си го зимата - с готови пюренца или си му правила в къщи?

ГЕри
....ами зимата трябва да е било,не помня с точност,ноември може би  Thinking
Захраних го с готово купешко на Ганчев /срам не срам,но нямам възможност за хипове-мипове  Crazy / Мисля че беше картоф с морков,със сигурност беше зеленчуково,двукомпонентно.Първият ден изяде половин бурканче ,а на следващия цяло,говоря за големи бурканчета от 190 гр Crazy
Прие се много радушно,все едно цял живот пюрета с лъжица е ял,но той и сега си ми е ящен  Laughing


Танпахо
.....аз пък държа на грима много  Flutter Зима,лете...с мен си е  Laughing Виж косата ми в момента е толкова изгоряла,че то няма какво да и се прави,просто е разплетена.Надявам се скоро да се похваля с прилична прическа  ooooh!

# 67
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте и от нас  Grinning Днес моята кокона спа доста. Пропусна едно ядене през деня ит сън, да я видим вечерта какво ще прави. Ох, родих се с тази биба - размрънка се, дам й биберона и заспива  Mr. Green
Бубе, моят език е бил "вързан", не се притеснявай, не е болка за умиране. А за размерите - при всички деца е индивидуално. Ние по таблици в края на 1-вия месец отговаряхме на края на 3-тия  Mr. Green
За жегите - как сесправяте с тях. Ние днес спяхме чисто голи. Сложих я върху един еднократен чаршаф и така. После само по памперс, привечер й обляках една тениска. Сега е с боди с дълъг ръкав, но сме на отворен прозорец
За захранването - не съм мислила за замръзяване. След четене реишх, че моите представи за захранване са най-близки до ето това:
http://papa-bebe.com/zahranvanepraktika1.html
Само, че ще започна да давам сокче след навършени 5 месеца, след 6-тия - пюрета
За леженето по корем и главичката - ние много отдавна вирим главата  Mr. Green И като реве (дори да умира от глад) вдигна ли я на рамо и започна да се озърта. Голямо клюкарче е  Grinning
http://prikachi.com/images/55/3558055i.jpg
http://prikachi.com/images/57/3558057c.jpg
http://prikachi.com/images/59/3558059N.jpg

# 68
  • Мнения: 32
Добър вечер ...
Ние днес къде ли не ходихме - къпахме си кучака, Габче спа на плажа, ходихме на кафенце, готвихме, вече измих чиниите приготвих закуската за утре (само да се опече) и пиша ...

Да се оплача ... днес голям зор голямо чудо - не ще ни гърди ни шишета - пропусна ядене и половина ... най-накрая в девет и половина влязохме под душа и милото заспа веднага ... и къпах спящо бебе ...  ooooh! после пак рев като я извадихме от кабината и едвам заспа на гърда ...
и така ... Simple Smile

Честит ви празник Simple Smile Гери   Gift

dudence и ние си търкаме очичките и върти невидим кичур коса Simple Smile

елфче племенника ми на хип не ги ще иска ганчев Simple Smile и аз мисля да ползвам тях когато не мога да и направя Simple Smile

Бубе nelka_bg - ние имаме къса юздичка но между горния венец и устната до колкото разбрах newsm78 не знам какво е ама докторката го каза още на домашното посещение и каза че ако не се оправи до няколко години може да се цепне  Thinking и ще го оправят

за захранването - мислех да предложа картофче или каша през септември - октомври и то само ако почне да се заглежда по нещата които ние ядем и да показва че иска, а за замразяването - със сигурност ще и направя нещичко ...

за климатика - ние няма как без него щото къщата ни е само стъкло - цялото западно изложение е витрина ... като в пустиня сме - денем жега вечер хладно Simple Smile без климатик е убийствено

за плажа - водя я навсякъде с мен независимо къде - само на изпитите стоеше с баща си, а на плаж беше за първи път преди да направи два месеца

за утре съм намислила басейн парти с малката ама да видим дали няма да изникне нещо Simple Smile ако е като днес пълня и басейна и да се поплацика детето - и то душа носи Simple Smile пък ако позадреме може и аз да почета малко Simple Smile

айде да полягвам аз вече ...

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 00:01 от къщичка в гората

# 69
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
така, прибрах каката, сложих бобеца да се вари и да си допиша писането.

На плаж Моника ходи отпреди да стане на месец, първо привечер да гледаме залеза, а последния пър сутринта до към 11.Седи си в кошницата за кола или в мен, винаги на сянка, слънцезащитен крем не и слагам, но я пазя.На басейна е от както беше на 3 дни, водех каката да си играе и така и беба, но пак сме били винаги на сянка, тя или си спеше или сучеше,н сега вече и се заглежда Heart Eyes.

 Tanpaxo , а ти заяо бързаш да захранваш, мен първия път ме беше страх и си кърмех основно, по лесно е , сега пак така смятам, а и по полезно.Беба ще яде различно от кърма меню, когато може да седи сама стабилно и има зъбки, до тогава само на мама млякото , а дори и с АМ да се хранеше пак така щях да постъпя./Пюрета купувах Гербер, Хип и на мен ми бяха скъпи, Ганчев ги пробва веднъж, но не ги хареса и затова карахме на Гербер/

Климатика у нас не се спира и преди писа.х от началото на юни до края на септември, и в магазина да отидем, там пак на климатик, в колата тоже, иначе рискуваме да се сварим в собствен сос.

Къщичке, не се ли върти малката докато я къпеш?Мен ще ме е страх така, иначе с коритото сама се справям, но да я гушна ме е страх.

# 70
  • Мнения: 32
о тя е като хипнотизирана вътре - колкото и нервна да е била преди да влезем се успокоява и се отпуска ... щом заспа вчера смятай  Mr. Green
nandi и аз не мажа с нищо против слънце и гледам да я пазя на сянка само ...

момичета кажете нещо за кашите ...

# 71
  • София
  • Мнения: 294
Добро утро Майчета!
Искам да попитам дали някой има този шезлонг - люлка на Fisher price

(Снимката  е линк)
После ще се включа по темите , че не съм ви чела последните странички  Embarassed
Моята маймунка не ме оставя на мира , по цял ден иска да ми е в ръцете когато не  сме на вън в количката. В количката кротува , но само ако я бутам , спрем ли на едно место започва да мрънка.
Не се издържа вече  Sad . Нищо не мога да свърша в къщи , сега съм се хванала като удавник за сламка за този шезлонг и дано това ми е спасението , че просто .....  ooooh! Tired #Cussing out #2gunfire

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
момичета кажете нещо за кашите ...
Какво за тях Flutter
Добро утро от морсия бряг....пия кафе, пуша цигари и се наслаждавам на едва доловимия нет тука Mr. Green /Луси извинявай...вчера нямаше нет Twisted Evil/ Пиши как е Венци защото ви мислим Hug
Боримечков още не е ходил до плажа...но ще го водя утре най-вероятно защото днес имаме културно-масово мероприятие...посещение на делфинариума във Варна. о този повод...към 17ч. ще съм на заведението на делфинариума...на Правдето имам телефона но на другите...не Blush Та който иска.....0889624465 ми е телефона. Тук в почивната база и мобилния сигнал е доса слаб и почти винаги съм извън обхват Crazy
Жени аз без тренировки хвърлих Борис в боя Mr. Green имахме едно ходене до Девин и сега до морето....това е най-дългия му път....добре се справи - ще видим и на връщане Mr. Green Купих му едни играчки, които закачих на кошницата и голямо каране им се кара и се кефи.....може би това го занимаваше.
БУБЕ как е Рафи?
Всички деца да оздравяват Hug
За стряскането - Борис се стряска много от шума произлизащ от Слави....ама то умрял да си ще се стреснеш от шума дето се вдига у нас когато е буден Слави Mr. Green
Нели нещо не мога да кажа за този шезлонг...нашия е от по простите на Чиполино...Борис се забавлява за сега в наго и то защото пери ръце и бута отстрани и играчките като луди се мятат

# 73
  • Мнения: 331
Такаааааа, докато някои се мъчим в жегата , Боримечкови се вейкат безгрижно по морето  Twisted Evil Close Обмислям да започна да ти пращам анонимни смс-и Херо, така и така си си публикувала телефона, в три през ноща и после през 5 минути  Mr. Green И така до като съмне  Mr. Green  Twisted Evil Mr. Green

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Такаааааа, докато някои се мъчим в жегата , Боримечкови се вейкат безгрижно по морето  Twisted Evil Close Обмислям да започна да ти пращам анонимни смс-и Херо, така и така си си публикувала телефона, в три през ноща и после през 5 минути  Mr. Green И така до като съмне  Mr. Green  Twisted Evil Mr. Green

Ща банна Twisted Evil
То тук едва нета ловя в тая пустош дето съм дошла...ти обхват търсиш при мен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт