Майче маха със ръчички и усмихва се на всички! - Тема 3

  • 24 280
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 153
  ДУ! Laughing Laughing
Е вярно много пишете- и аз, с този пилешки мозък не запомних какво трябваше да коментирам! Embarassed Crazy
Хера: Сутрин ставам, влизам във ФБ и първо гледам за снимка от теб да ми оправи настроението- така, че мисли му :ако пропуснеш някой ден съм зла и си го изкарвам на ММ! Joy
Джиджонка: Ходили сме само при нашата доки- тя твърди,че просто я прехранвам, но аз не съм съгласна! Според мен си има рефлукс и затова се старая да я храня изправена- ужасно се страхувам да не аспирира нещо!!! Sad
 Колкото до стреса: още го има и то в много силна форма-просто незнам как ще оправим тази работа! newsm78
Благодаря още веднъж на всички момичета, които поздравиха Маги и коментираха Криско!  bouquet
Бубе: Е как можа да ни развалиш кефа да си мислим, че и звездите са обикновени хора . Mr. Green Аз, разбира се подозирах, че ФШ е играл там, но се правих, че незнам! Mr. Green
За талисманчето ни: Аз не съм била с вас, когато се е родило, но е невероятно детенце-да е живо и здраво , все ще се отучи да си яде палчето!
Syma: Завид, завид колко много помощ си имаш- искам и аззззз!!!!
Искам да се обърна и към учещите за изпити: АЗ съм взела стотици изпити в живота си и знам, че има голяма доза късмет, но и голямо учене! Когато няма време, съм учила с ''ключови думи''. т. е. запомням 5-6 важни думи, около които после наслагвам всичко останало! Понякога съм разчитала на логика, а и на преговор в последния ден-т. е. прехвърляне на страниците да ми минат пред очите, защото имам зрителна памет! И най-важното: сядам с увереност пред изпитващия и го гледам право в очите, каквото и да ми коства, за да го убедя, че знам! Дано да съм ви била полезла момичета!
Луси:Венци е наддал добре според мен, а ти си страхотна майка и се справяш чудесно!Разбирам те, колко ти е трудно, но не се отказвай от кърменето-гадния период все някога ще отмине и после ще се радвате един на друг! Hug

# 706
  • Мнения: 2 172

Снощи буквално ми се стъжни животеца !!! 3 часа имаше неистов рев, пищя това дете та се къса. Беше урочасало зверската. Бях я извадила навънка и я видяха 100 човека, я облечена като принцеса - всички и се радват, гушкат и като се върнахме ела да видиш. Пищи, синее не се спира.
Баят и 100 пъти не помага и не помага. Какво да правим с тия уроки не знам, много урочасва и ни синьо помага, ни нищо. По едно време с хиляди молебени взе да се унася, спа 5 минути и пак скача, бахти кошмара изживях. Сега съм като пребито куче.



Това ,надявам се, не го мислиш сериозно  doh  Laughing
Понякога се изумявам как в 21 век може да се вярва на такива бабини девитини  ooooh!

За чалгата
- на който не му харесва този тип музика , да не ходи на кръчма тогава  Stop
Кръчмите са именно заведения с етносен характер и атмосфера и няма как да звучи рок,поп или метъл  Laughing Има си друг тип ресторанти и заведения за любителите на такава музика  Peace
Аз съм професионален музикант в класическата сфера,но не ми пречи да уважавам и другите стилове  именно ,защото и те са музика и са вложени не малко умения и професионални аранжименти Wink Не може просто да се махне с ръка и да се каже: "Това не е музика,не става,гадна и противна е!"  Laughing Да,може на някой да не му допада,аз не казвам,че съм някаква заклета чалгаджийка,въобще даже,но уважавам хубавите и стойности песни,разглеждам ги от музикантска гледна точка и ми е приятно да слушам някои от тях  Peace

# 707
  • Мнения: 1
ДД и от нас Simple Smile еи момичета направо ме расвеселихте с вашите постове за свекървите,умрях от смях  Laughing и много сте изписали немога да ви изчетаа..Ние сега се прибрахме от разходка и беба заспа точно преди хранене,та маи пак ще пропуснем и после ще наваксаме:)Ние от вчера пак сме с ревливата програма,ужас до 00ч едвам издържах.И ние хващаме уроки то детето два ден се сдра да реве,останах без ръце значи  Tired и накрая маима ми и пребая та се успокои ,те хората от радост урочасват а някои и от злиба,има всякакви хора,аз затова избягвам да се срещам с много хора Simple Smile На Маги и тук да и честитя имения ден на патерици,да е жива и здрава и много послушна   bouquet Аз също пускам музика на малката щото много реве и си танцуваме за да се поизмори малко и по лесно да заспи,даже имаше период си заспиваше сама ама сега от 2 дена е ужас...дръжте се момичета ,бебетата бързо растат и ние с малко търпение ще израстнем тези проблеми Simple SmileТалисманчето и аз да напиша ,че е станал голям красавец пу-пу да е жив и здрав и все така да расте Simple Smile На Лусии да и кажа да не се притеснява за качването на Венци,мисля  че си е наддал добре....Прекрасни снимки сте качили,децата ви са страхотнии Simple Smile оставям ви че малката се сабуди и ще се храним,пожелавам ви приятен и спокоен ден и надявам се по късно пак да се включа.....а ако съм пропуснала нещо моля да ме извините,немога да се наспя нещо напоследък

# 708
  • Мнения: 3 459
Това ,надявам се, не го мислиш сериозно  doh  Laughing
Понякога се изумявам как в 21 век може да се вярва на такива бабини девитини  ooooh!
Ами серизоно го мисля да. И не мисля че трябва да се чувствам длъжна да ти го обяснявам.  Tired Не за първи път ми се случва, ако ти се случи може и да разбереш.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 302
Мен ако питате, почти всеки си пуска чалга в даден момент от живота, но почти никой не си признава Laughing. Мен пък на Планета ме кефят клиповете и грима понякога, а като бях малка обичах да слушам разни тъжни балади, в случаите, когато страдах от несподелена любов Laughing Laughing Laughing. Ще го пробвам малкия каква музика харесва като се върне ММ да ми оправи звука на компа, страх ме е само да не покаже афинитет към твърде хард рок музика, че от нея ми гръмва главата, а пък по време на бременността предимно такова пускаха колегите да се слуша в стаята и аз като малцинство нямах право на глас Laughing Laughing Laughing.

В уроки не вярвам много, обикновено обвинявам уроките, ако ми се зареди някаква гадна серия в живота, просто защото имам нужда да обвиня някого, но не защото наистина мисля, че някой може с един лош поглед да ми обърка живота Rolling Eyes. Показвам си гарджето на всички да го видят какъв е убавец, а ревът си го обяснявам с това, че е бебе, а бебетата реват. Знам, че като порасне, ще е добро дете и няма да ме нерви така.

# 710
  • Мнения: 111
за червеното конче , има хора със отрицателна енергия, знам, че малките деца са много уязвими на такива енергии и по тази причина съм го вързала. Това за баене и т.н. не го вярвам. Вярвам, че има лоши очи, но най-силно можеш да се предпазиш, като не се поддаваш, имам чувството, че си изграждаш някаква бариера против това негативно поле. А колкото повече се страхуваш, толкова си по-уязвим. Това е моето обяснение.

# 711
# 712
  • Мнения: 2
A Добър ден Simple Smile
Тая тема с уруките бях я захванала един път... ,но никой не ми отговори=  Thinking
Е и аз си вярвам в тия неща ,че моята свекърва редовно уручасваше малкия като беше първите месеци!!!!!
ТО не е плач.Та детето посинява от рев , и видно няма причина ,е на това какво му се вика....
Аз също много ме хващат уроки,но при мен ми се доспива и адско главоболие...
Но детенцето оле милото .... бяха ми казали да не го свикваме ,да му баем ,ама няма как...

Може да ви звучи смешно , ММ бае... баба му го е научила.... и добре ,че е той
и ако е уручасано аз си разчеквам устата,да се прозявам и той но не винаги...
Имаме червено конце ,което сложихме първо на дясната и после ми казаха,че трябва да е на лявата до сърцето.... и сякаш по малко го хваща....
Е ще ви дам пресен пример....

Вижда ме една баба в болницата и почва да се тюхка..."Аууу не мога да си представя ,че и моята дъщеря е била толкова малка!!!!!"
-А  аз се засмях! после излизам от болницата,спирам да си взема една принцеса и тя зад мен!!!!
-Аууу на баба ,ПФ да не та уручасам....нали има нещо вързано??
Аз: ДА има!!!!   #Cussing out
-Аууу какво бе ? -вика бабата
Той лапнал пръста и тя.....-Ама не му давай да си лапа пръста...!!!1
По принцип му давам биба ,но просто беше въпрос на време да изчакам опашката и да му дам..бибата
И аз стоя само и я гледам... 100 пъти му се почуди...  newsm78 newsm78
АМа викам си що не си върви по  пътя.... еи тва дете после в нас.... като се прибрахме....
Като рече ,че ще реве ,не иска сам да стои в кошарката иска да го нося... в тия жеги как се носи....
А ММ е в АНглия и нямам как и на снимка .... еи казвам ви ... без да си измисля... сълзи ми капят от очите от прозяване....

Е не задължавам никой да вярва  Wink Wink
Но съм го изпитала и на мене и на детето....Но въпреки това ,никога докато бях бременна не си сложих конче или нещо такова..... може би е до настройване...
А за лошата енергия... Е научих се да вярвам ,че всичко става с живота... и това е изпитание от връзката с моя мъж
Но тя е широка тема.. Но когато повярваш ,че той ще е и ,че един ден ще сме женени  е то се случи ... след 7 години връзка ,в която незнам какво не сме минали
Е спирам да пиша ,че по принцип съм си сладкодумна и че мога да пиша да пиша  Hug Hug

# 713
  • Мнения: 2
А забравих да ви споделя... В ибей ,си намерих памперси... 120 бр за 22 лв на ПАмперс и
на Хъджис.. 192бр за 48лв:) става въпрос за 3ката .... номер 
а сега намерих и 4ката за сносни пари...

# 714
  • Мнения: 331
ДУ от нас  Mr. Green

Елфун, сега видях каретата - уникално ти стоят  Heart Eyes Аз съм за номер 1 - адски слаба и млада си с него  Hug Имаш и страхотна професия   bouquet

За ученето и изпитите - аз имам магистратура и докторат от чужбина, където преписването е кауза -пердута - има камери в залите, а хванат ли те си -  smile3544 bishop Та, и аз, точно както и Мартето е писала , учех с ключови думи. И до ден-днешен като чуя "пролиферация" и ми изплува цялата тема  Mr. Green

За свекървите и свекърите, и изобщо за всичките роднини - аз съм случила и от двете страни. Майка ми е като шесторъката Шива - чисти, глади, готви и гледа детето до като аз typeuu    sleepuu    pletka Свекърва ми пък ме носи на ръце (почти буквално) - беше ни на гости зимата и изтърпя най-ужасната част от моята бременност. Заради гестационния ми диабет милата жена всеки ден ми готвеше специални манджи, да са без въглехидрати, без захар. А аз с чудния си характер + полудели хормони само бучах и трещях. А колко подаръци имам от нея.. Да са ми живи и здрави родителите - и моите, и на ММ. Само една смешна случка ще ви разкажа (от рода на тази с прашките) - дойде ни тук на гости бабата на ММ - на 80 години се метна женицата сам-сама на самолета и обиколи половината земно кълбо. Страхотна баба и много добър човек. Та, до като аз съм била на работа тя се чудела какво да ми помогне и съзряла дънките ми , разбира се зарязани насред хола, които са целите скъсани - и решила да ги закърпи  Mr. Green Как ще ходи Хоуп-а с изпокъсани дънки , да и се смеят хората  Naughty Mr. Green Добре че ММ я хванал на време и обяснил, че такъв им е модела.  Crazy И последна случка с Баба  - готвя аз вечеря, риба котка (тук така и казват, мисля че в БГ се казва сом) и я питам :"Бабо, искаш ли риба-котка?", обаче тя колко чула-недочула опулва ей такива очи  Shocked и ми вика : "Аааа, как бе, аз котки не ям! "  Joy Жената решила, че котка готвя, не риба-котка  hahaha

Такааа, дано съм ви развеселила и да настъпи мир, щото не виждам сми да се караме баш на тема "за" и "против" чалгата  Mr. Green Hug

hohiho, страхотна красавица е и твойта Магдалена  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 16:48 от Норе

# 715
  • Мнения: 2
Абе вие за чалга ли се карате...... ХАХАХАХАХАХА
айде моля всички я слушат, не се правете ,че и кючеци друсате  newsm62 newsm35 newsm35
оп-оп

Че какво му има на планетата... не ми идва на акъла да я пъсна ,иначе си я харесвам ами се имам по нещо за правене я чистене,я стоене на компа:))))
А пък и да ви кажа и клиповете и стила вече са толкова съвременни и модернизирани.... даже нашите певици изглеждат доста добре ,за пример са
ПОне ме карат ,да се замислям и да се старая да изглеждам добре и модно:)
За това ,че от всичко на света може да се използва най-доброто и полезното...
Няма безполезни неща..  Peace Peace
Айде ще почна да ви поздравявам с някой хит и ще слушате всички  Laughing Laughing Laughing Sunglasses

Hope... пишете за учене ,е да се похваля.... ще записвам дистанционно магистратура Велико Търното... Инфомационни технологии в изпълнителната и съдебната власт... НАдявам се да ми е полезна много ,че преднаха уж хубава ама ,не че съм търсила работа в бг за сега кой знае каква ама ако завърша това ще гледат с друго око на дипломите ми ....  Praynig Peace

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 17:20 от Tanpaxo

# 716
  • Мнения: 2 614
Здравейте и от нас с Коко! Hug
Майчета,искам да попитам вие колко време съхранявате кърма в хладилник(не в камера или фризер).Някъде четох,че може за 7-8 дни Rolling Eyes.Пробвах и изцедих към 30-40 мл. след голямата пауза снощи и реших така малко по малко да съхранявам,че да мога ако ми се наложи да отсъствам.При всяко цедене мога ли директно да добавям към вече охладената кърма?На мен ще ми трябва за неделя или понеделник-до тогава ще са минали 3-4 дни и мисля само в хладилника да я държа и да добавям.Дали е правилно това? newsm78
Другото,което се чудя е,колко кърма да събера? Бебоците на седмици горе-долу колкото Калоян по колко кърма средно изяждат на едно хранене? Питам,защото досега не съм давала от шише.
На всички месечинковци от вчера и днес-честито!  bouquet

И въпрос към консултантите по кърмене: Ако искам да цедя само след хранене ли може? Защото аз тогава не мога нищо да изцедя от гърдата-максимум 10 мл. А от другата ако изцедя ме е страх,че на следващото кърмене няма да му стигне,тъй като именно тази гърда е на ред(аз все още ги редувам,не предлагам и двете гърди).Така,че винаги ми е било интересно как става номера Embarassed

Здравей zlatttka,

ето в тази тема има описано подробно всичко за съхранението на кърмата Указания за цедене на кърма . както и по- надолу в темата тази Таблица за бърза справка
Според източниците, млякото събирано в рамките на едно денонощие и съхранявано на температура от 0 до 15 градуса, може да се замрази наведнъж в края на денонощието или по-рано. След първото изцеждане, обичайно се поставя етикетче с датата и часа, в който млякото е било изцедено. Ако предишното изцедено мляко е било съхранявано в посочения температурен диапазон, може да се изцежда директно към вече изцеденото мляко. Ако млякото се съхранява при температура 19-22 градуса, от първото до последното изцедено мляко не бива да има повече от 10 часа. При температура около 25 градуса, не повече от 4-6 часа от първото до последното изцедено мляко. Ако предишното мляко е било замразено във фризер, новоизцеденото мляко трябва да се охлади в хладилник за около половин час, преди да се добави към вече замразеното, както и новото охладено мляко, трябва да е по-малко от вече замразеното.   
Тук можеш да потърсиш отговора на въпроса От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми . Факт е, че бебетата, както и възрастните не се хранят с едно и също количество на всяко кърмене.  ЗАтова ако според таблиците е редно да изсуче 200мл, а бебето изсуче 120, това не би трябвало да е смущаващо, ако тургора на кожата му е добър, нааканите и напишканите памперси не са намаляли и бебето, като цяло има здрав вид 
Относно питането ти покое време да цедиш преди или след кърмене - може да цедиш и преди кърме, както и сутрин рано да изцедиш от втората, след като си предложила първата гърда за закуска. Възможно е, ако ти е удобно да цедиш и докато Коко суче. Майки споделят, че за тях така е по- лесно да цедят, т.к. рефлекса на потичане е по- силен, без това да е задължително условие. Относно съмненията ти, че кърмата няма да достига на КОко, след като цедиш преди кърмене – имай пред вид, чепо време на сукането и цеденето на кърма се произвеждат нови количесва покриващи нуждите на бебето. Но е възможно, след като си изцедила едната гърда добре, Коко да иска да суче по- често, така ще подава сигнали на организма ти, че потреблението на кърма е увеличено и има нужда организма да се настрои за новите количества. Респективно, след като решиш да спреш събирането на кърма, е възможно няколко дни производството да е увеличено и да се налага да изцеждаш малки количества, докато изчезне напрежението от гърдите. Т.к. цедената от теб кърма е повече от количеството, което покрива дневните нужди от кърма на Коко Peace
Надявам се това да дава отговор на въпросите ти, ако имаш още, ще се опитаме да бъдем полезни!  Peace

Хубава събота на всички!  bouquet

П.С. ЩЕ си дочета пропуснатото и ще пиша повече  Hug

# 717
  • Мнения: 660
А, здрасти и от мен!

Ама сте заформили едни интересни теми...  Mr. Green

Чалгата - и на нас /семейно/ не ни е любимия стил и вкъщи телевизии, излъчващи този стил не се гледат също.

Свекърва ми е най-добрата, защото е далеч. Mr. Green

Червен конец и аз не съм сложила на Нико, но като го къпя вечер му мия лицето от челцето към косата...не знам дали има ефект, но от баба ми го знам и Рая мия по същия начин.

Аз да благодаря на ЛЛЛ и да се похваля че вече пием АМ само преди лягане (т.е. сега) и то не защото нямаме кърма ами за да спинка по добре Габи (пък и да ми починат гърдите) от 3-4 дни сме пак кърмачета  bowuu кърмата която цедя сега я пазя за обяд утре и така имам време да събера за следобеда - много съм щастлива Simple Smile В този ред на мисли да питам - от сутринта ме боли дясна ареола - имам предвид от време на време като убождане в горната лява част ако има значение. Видимо нищо и няма - сякаш имам топлийка отвътре  newsm78

къщичка в гората, искрени поздравления за постигнатия успех. Много се радвам, че от АМ с Габи сте минали на кърма и би било чудесно да продължавате в същия ритъм.
Би ли споделила малко повече за болката в ареолата? Кога я усещаш? По време на кърмене, или в друг диапазон от време? Обикновено такъв ефект, който описваш - все едно имаш карфички в гърдата - може да се получи по време на самото кърмене в гърдите. Това е нормално състояние при рефлекса на потичане на млякото - обичайно докато бебето суче от едната гърда, от другата гърда също потича мляко. Понякога подобна болка в гърдата би могло да има и при застой на мляко нея. Как мислиш при теб може ли да е някое от тези предположения?
Аз да благодаря на ЛЛЛ и да се похваля че вече пием АМ само преди лягане (т.е. сега) и то не защото нямаме кърма ами за да спинка по добре Габи
- при много бебета тази сънливост след прием на АМ се дължи по-скоро на това, че АМ е по-трудно смилаемо и е необходимо повече време, за да бъде преработено от стомахчето на бебето.
кърмата която цедя сега я пазя за обяд утре и така имам време да събера за следобеда
Ако е удобно, може ли да обясниш, че аз не разбрах какво точно имаш предвид - цедиш и събираш за следобедното кърмене, или чакаш кърмата да се събере повече в гърдите?
Дали разбирам правилно, че ти не кърмиш вечер, защото смяташ, че гърдите имат нужда от почивка? Ако е така, би ли споделила какво те притеснява, за да се налага те да почиват? Една “почивка“ би могла да изиграе лоша шега на лактацията, като я намали, защото организма си мисли, че няма нужда да прави повече кърма, защото тогава бебето не суче. Същността на кърменето на поискване е това да оставяш Габи да суче колкото пъти иска и колкото дълго иска - така твоят организъм сам ще разбере колко кърма му трябва на твоето бебе и ще я прозвежда за него.

# 718
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета,

чета, но от доста време не съм писала; все нещо не намирам време…

nandi, само бързо да спомена - твоята снимка с клоунския нос направо ме уби. Е няма такъв смях - малкият, както си доцокваше и дремеше в мен, като скокна от моя смях и ококори еeeей такива очи… Горе долу вашия поглед докара Simple Smile

Hope, уби ме с твоята баба, да е жива и здрава. Много се радвам на такива енергични и живи възрастни хора и се ужасявам от масовото схващане на хората в БГ, че след 50-60 години вече няма за какво да се живее - само болежки и мрънкане… но просто животът ни тук е такъв… както и да е…

Ех, много се възхищавам на хора, които имат силата и енергията да свършат всичко веднага - само се обръщат и къщата свети, децата нахранени и приспани, манджата на котлона… Е, аз не съм от тях Simple Smile само се помотвам. Моите майка и свеки са супер, но са далече и работят и на тях ще може да разчитаме само в екстремни ситуации… Иначе си мисля, след като малкият навърши 3м, да се огледам за бавачка за по няколко часа 1-2 пъти седмично, че и ние сме хора. Сега си го мъкнем с нас - например вчера бяхме в слинг на бар на РД на приятел (от 22 до 01). Бяхме навън, музиката прилично тиха и малкият спа през цялото време. Приятелите ни не можеха да повярват Simple Smile  А и поуспокоихме няколко бъдещи татковци в компанията, които си представят бебетата непрестанно ревящи и тръшкащи се Wink

За уроките - аз мисля, че кой в каквото вярва и както е настроен, това му се случва. Ако вярва в уроки, урочасват го (или пък приписва на уроките всяко неразположение); ако чака все лошо да му се случи, някакси се случва. Например сестра ми е пример за каръщина - няма да описвам, но просто им се случват невероятни неща (но и мъжът и е невероятен песимист). Затова ние нямаме конче, ходим си навсякъде и нямам нищо против хората да се радват и да мачкат малкия - дори съм много горда с него.

За чалгата - нямам нищо против стойностния поп фолк и хората, които го слушат (има песни, които и на мен ми харесват, макар да не съм почитател); но се дразня на чалгарията като поведение и манталитет. Обичам да ходя на кръчми, но избирам такива, в които звучи тиха народна или неутрална музика - просто обичам да посещавам такива места, на които мога да се чуя с хората в компанията.

Еми това е от мен. Много сладки бебета сте показали всички. Ето и едно кенгурче от мен Simple Smile

 

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 17:47 от ljufis

# 719
  • Мнения: 22
Привет!

Няма да навлизам в "споровете", няма смисъл Simple Smile  Всеки със стила и вкуса си!

Деси_шиша, виждаш ли какъв кеф е сутрин рано с детето - то си спинка и има мир! И аз днес поизлязох сутринта, но по--късничко и за по-малко, че ме домързяваше.

Искам да се похваля аз, че моЙто детИ се научи за около седмица и нещо да ака. Нали ви бях споделила, че дните минаваха в някакво лудо напъване и резултата беше на около 3-4 дена. Съответно чух какви ли не акъли - с термометър, със сапун, с мушкато..... аз знам, че действат, но си казах, че ще се научи то само. И така започна великото акане. Всеки ден като го видех да се напъва и започвах да му притискам крачетата към коремчето, хем като гимнастика, хем да разбере къде да напъва, защото той си напъваше главата (дори му изпъкваше една вена на челото). И от 4 дни започна всеки ден да ака, а днес направо ме разби, до сега 3 пъти и то съвсем сам, без да помагам с краката аз. Супер съм доволна, че е имало смисъл всичкото това висене над него.
Еми похвалих се аз...... и то с к`во, с лайна, УЖАСТ!

Общи условия

Активация на акаунт