Майче маха със ръчички и усмихва се на всички! - Тема 3

  • 24 289
  • 722
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 390
за луксацията - да споделя мнението на ортопеда, който води лекцията във Варна:  по-често се среща при момиченцата; наследствена е при родители със ставна хлабавост; с кенгуру детето може да се носи още отначалото и, ако се чака до 2-3 месец, вече е късно (???); не е вярно, че ако детето се носи на ръце, се набива вратлето - важното е да е с разтворени крачета около тялото на мама (като жабче); да не се повива и пристяга бебето, да може да рита и маха свободно; най-добрата поза е жабешката. профилактиката трябва да започне от най-ранна възраст и когато проблема се открие навреме - в първите месеци, е напълно лечим с гащички и гимнастика. каишките са вече следваща фаза на лечение при по-тежки случаи, операцията е най-крайния вариант за закъсняла диагноза. мнението беше, че децата не се раждат с луксация (освен при лекарска грешка при естествено раждане), а от неправилно гледане се получава... и така ми насадиха едно чувство на притеснение и вина!  Confused

# 586
  • Мнения: 2
Хера Честита ми месечинка  Hug жив и здрав да ви е малкия
И ние скоро имаме 3 месеца:) ама на мен май хич не ми минават бързо
Абе гледам говорете за яденете, а мойто днес направо ужас.много се упраших
Oт снощи не е яло от 6 часа и днес сутринта става в 6:30 весел.... давам  му цицата ,няма не иска,реве.... Shocked Shocked и пробвах от шишето пак не иска ,че го натиснах на цицата и малко засука...Притесних се да не би да нямам мляко и да не иска от мен,...
Но всех да цедя изкрарах 100 мл з веднага и му дадох ,но пак не искаше ,изяде малко и то с 300 зора...
И заспа и в 10 часа реве давам цицата пак не иска ,а от шишието веднага изяде 50 мл и после като свърши веднага засука цицата, изяде около не повече от 20-30 мл и ревна ..
 ТО ми се струва ,че ние пак сме с колики и от жегите не иска.. но пък вчера цял ден яде от цицата не съм ми давала шише .....Възможно ли е където е горещо и да не иска да го държа.... и заспа след това и сега буден и си гуга на играчките в кошарката....

Я споделете има ли някой като мене така ,че се притеснявам тва дете не иска да яде...

А за ебай.... бях казала ,че ако някой иска да се обади аз си пазаря от там ... играя на търгове и до сега няма нещо което да нее дошло... по принцип доставките до БГ е доста трудна... и преди това питам дали ще го пратят ... а мъжа ми сега е там и му пращам всичко на адреса в англия и после той ми ги праща по куриерска фирма .....ако някой толкова много иска няма проблем или бих обеснила как става всичко с картата защото Виза картата трябва да се регистрира в ПАЙПАЛ за да не стават кражби....

# 587
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте майчета! Laughing Laughing
Хера: Честити ви 3 месеца! Да ти е живо и здраво момчето, много да те радва!  bouquet
Мариета: Дано по- скоро да се оправите! PeaceДобре е, че сте хванали луксацията навреме!
Syma: E много сте хубави всички!И мама и бебе и кака!  Hug
Елфи: Ще ме спукаш от смях Joy- ти някога изобщо била ли си в лошо настроение newsm78
Нанди: Много сладки снимки- чудесни са ти момите! Hug
Ние пак мрънкахме цяла нощ- явно коликите са се завърнали и ни мъчат много!!! #Cussing out

# 588
  • Мнения: 1
ДОБРО УТРО Simple Smile
ние се мъчим да заспим ама нестава,много жега и се кривим и продължаваме да не се храним като хората,понякога яде понякога не  #Cussing out нямам нерви вече,аиде малко да се разхлади това време ,че ми пистна да се потим  Sad        ЧЕСТИТА месечинка на всички които празнуват,да са ви живи и здрави дечицата и много да слушкат:) Пожелавам на всички да оздравяват по бързо и на малко и големи:)   bouquet Много хубави снимки сте показали,всички сте прекрастни   bouquet И момичета всички сте красиви те килограмите не ви личат,не се притесняваите дори и малко кг да сте качили,ще ги свалите бързо покраи децата:) За луксацията-ми на нас педи ни каза, че сме добре и невиждала проблем ,но ще я водим на преглед задължително,защото всеки знае да казва нагледно какво вижда ,но докато не се направи преглед няма да се успокоя    Simple Smile))ех това е засега от нас отивам да пия едно кафе докато е задремнала моита муцунка че после ще трябва да играем ,имаме си програма с моита пикла  Laughing                                                                                                       

# 589
  • Мнения: 660
Привет, дами!

Минавам на бързо да ви кажа здрасти, че днес тук е почивен ден и учудващо не вали, та ще заведем децата в един прекрасен парк с животни и много детски съоръжения за игра, та поне каката да се набеснее, а дребното да поспи на въздух.

Хера, честита ви месечинка - все така бързо да растете и да ставатевсе по-чаровни и ти и Боримечков.

Syma, много сте хубави и ти и децата! Да са ти живи и здрави!
  
Нанди, и вие не отстъпвате на Syma. Peace

Искам да ви питам как различавате нормалното ако от разстройство Embarassed? Валентин имаше 2 дни, в които акаше малко по-рядко и по-начесто, но нямаше нито промяна в цвета, нито в миризмата, самия той също не изглеждаше да му има нещо, само искаше по-често да суче. На 3-тия ден това спря и нещата се нормализираха от само себе си, но днес пак ака по-рядко и повечко... Утре и без туй сме на лекар да го бодат пак за изследване на билирубина и ще питам, ама ако някой може да сподели дали има подобен проблем и трябва ли да се притеснявам /много некадърна майка съм, ама пък и не искам да звъня за щяло и нещяло на педиатъра, и без това досега колкото пъти съм го правила, ми е казвал, че е нормално Rolling Eyes/.

Здравей Maria_I,
Надявам се педиатъра да е потвърдил, че Валентин е физически здрав. Обикновено изпражненията на едно изключително кърмено бебе са жълтеникави с цвят на горчица, без особен мирис или с мирис на сметана, редки и често могат да се сбъркат с разстройство, може в тях да има нещо като малки топченца, възможно е и да са по-воднисти. За разстройство се счита, когато бебето ака повече от 12-16 пъти за денонощие, като изпражненията са с неприятна миризма. Някои изключително кърмени бебета се изхождат всеки път след хранене, други пък го правят веднъж на няколко дни. Тук , Бу е превела откъс от книгата The Womanly Art of Breastfeeding (Женското изкуство на кърмене). Предполагам, че ще представлява интерес за теб. Възможно е с възрастта Валентин да започне да се изхожда на по-голям интервал, но докато е само на кърма е по-вероятно акитата да си останат все така кашести, без особен мирис, което е напълно естествено.

# 590
  • Мнения: 1 674
Привет:)
Мариета-всичко ще се оправи, убедена съм Hug
За луксацията ние ходихме при Алексиев, прегледа беше по-малко от 10 мин, разгледа с ехограф двете страни на таза, отделно - ръчичките, крачетата, всички пръсти и вратлето. Каза, че всичко е 6 и не вижда смисъл следващият преглед да е преди седмя месец, но и той е препоръчителен, а не задължителен. Можем да продължаваме с умерено натоварване според възрастта-кенгуру и слинг може, а по нататък и бънджи-когато може да си държи главата изправена. Доволни сме от лекаря. Не виждам смисъл детето да се облъчва с рентген на такава крехка възраст, а и според лекаря се съди по пропускливостта на лъчите на ехографа.
Луси, и на Алейна главата и увисва като я вдигна. От легнало положение също я вдига малко по-трудно, но като е изправена си я държи без проблем.
Хера, честит празник на Борис Hug Бързо минава времето, ето и ние другата седмица ставаме на 3 месеца Heart Eyes
Нанди, Сима - много красиви деца имате Hug
Усмихнат ден!!!

# 591
  • Мнения: 2 172

Елфи: Ще ме спукаш от смях Joy- ти някога изобщо била ли си в лошо настроение newsm78


Ооо,била съм,била съм  Laughing Като ме ядосат  винаги  от яд започвам да чистя и да върша някакви забутани неща,които иначе все отлагам.И накрая се усещам,че съм ги свършила докато съм злобяла и псувала на ум без да се усетя Laughing
А междудругото на пръв поглед изглеждам много лоша и надменна и винаги такова първо впечатление оставям в хората,които ме виждат за първи път  Laughing Но като започна да говоря вече се променят нещата  Mr. Green


Честита месечинка на Борис на Хера  
Heart Eyes

# 592
  • До морето :)
  • Мнения: 328
*Cveteto*, благодаря за отговора  Hug Нещата взеха, че се нормализираха от себе си, иначе качваме (даже много повече от колкото трябва), жизнини и здрави сме  Mr. Green
Елфи, и аз не мога да си те представя ядосана. Толкова положителен човек си  Hug Винаги постовете ти ме зараждат с енергия  Hug
nandi, SYMa, страхотни са дечицата ви, просто....  Heart Eyes

# 593
  • Варна
  • Мнения: 302
Искам да питам майчетата от Варна - кои са ви педиатрите и доволни ли сте? Иска ми се да сменя моя /е, възможно е чак през декември, но дотогава да разуча/, защото е с много остарели разбирания /а е млад/ - каза да съм давала вече чай от шипки, а другия месец ябълков сок и т.н. бабини деветини. Аз естествено само кимам утвърдително и си правя каквото си знам /т.е. никакво захранване преди 5-6 месец/, но ми се иска да намеря педиатър, който да е повече в час.

Направо съм в недоумение, вуйната на мъжа ми, която е отдавна пенсиониран педиатър, си е направила труда да прочете това-онова и да осъвремени знанията си /тя също ми каза ако си наддава добре бебето, да не захранвам преди 6-ти месец/, а редица млади лекари си карат по схемите отпреди сто години ooooh!.

# 594
  • Мнения: 2 172

Елфи, и аз не мога да си те представя ядосана. Толкова положителен човек си  Hug Винаги постовете ти ме зараждат с енергия  Hug


Оооо,така викам,че сигурно съседите се плашат понякога Laughing А какво правя децатааа...направо жал ме хваща след това  Whistling Мога да съм много много истерична и много ЗЛА  Twisted Evil

А като се ядосам на ММ заемам една много особена навъсена физиономия и носът ми както е 5 метра по принцип става 2 пъти по-дълъг с тая физиономия  Outta Joint ,незнам как все така става.Някакъв точно определен израз придобивам  Mr. Green

Нанди,ами зетят ти е у баба си от 2 седмици ,така че нямам нови снимки,но ето една от началото на юни месец/дано не съм я пускала / Peace

# 595
  • на североизток
  • Мнения: 285
Елфи, разсмя ме с тази история с комарите Laughing. И аз като другите момичета не мога да си те представя ядосана Rolling Eyes

Видях снимки на прекрасни бебета - толкова са пораснали всички Hug

Луси, да кажа и аз за това упражнение - и на Ния й виси главата, докато правим това упражнение, рядко си повдига главата и докато е по корем. Но като я държим изправена успява да я задържи. Мързелана ми е тя, също като кака си. Grinning

Честита месечинка на Боримечков!  Да расте без проблеми жив и здрав и да е все така чаровен Hug Heart Eyes

# 596
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Здравейте и от нас с Коко! Hug
Майчета,искам да попитам вие колко време съхранявате кърма в хладилник(не в камера или фризер).Някъде четох,че може за 7-8 дни Rolling Eyes.Пробвах и изцедих към 30-40 мл. след голямата пауза снощи и реших така малко по малко да съхранявам,че да мога ако ми се наложи да отсъствам.При всяко цедене мога ли директно да добавям към вече охладената кърма?На мен ще ми трябва за неделя или понеделник-до тогава ще са минали 3-4 дни и мисля само в хладилника да я държа и да добавям.Дали е правилно това? newsm78
Другото,което се чудя е,колко кърма да събера? Бебоците на седмици горе-долу колкото Калоян по колко кърма средно изяждат на едно хранене? Питам,защото досега не съм давала от шише.
На всички месечинковци от вчера и днес-честито!  bouquet

И въпрос към консултантите по кърмене: Ако искам да цедя само след хранене ли може? Защото аз тогава не мога нищо да изцедя от гърдата-максимум 10 мл. А от другата ако изцедя ме е страх,че на следващото кърмене няма да му стигне,тъй като именно тази гърда е на ред(аз все още ги редувам,не предлагам и двете гърди).Така,че винаги ми е било интересно как става номера Embarassed

# 597
  • Мнения: 7
Здравейте!
Казвам си ще ви изчета и ще пиша... уви, нямате  наваксване.

Ние днес бяхме на консултация. Вече сме 58 сант. и тежим 4770. Биха ни и двете ваксини поплакахме си  Sad , и от както сме се прибрали само спи, едно такова неспокойно, но за хранене не мога да го събудя, яде по малко и пак се унася. Взехме си направление за ортопед. 

Вписах се поне в тази тема и се връщам да си дочета предната тема, че и тази ме чака  Shocked

# 598
  • София
  • Мнения: 153
zlatttka : Кърмата може да се съхравя в хладилник в рамките само на 1 ден- каквото изцедиш за него ,го прибавяш  на всяко кърмене и после го замразяваш във фризер! Аз те съветвам, ако искаш да цедиш да даваш на детето на всяко кърмене и от 2-те гърди и после или преди това да се поизцеждаш- така ще си сигурна, че детето не е гладно, а и постепенно ще си поувеличиш лактацията, за да стига и за цедене и за него ! Надявам се да съм била полезна!
Елфи: Завиждам ти,че работиш като се ядосаш- аз днес се ядосах на ММ, който счупи въртящата се играчка и се разревах...не направо се разридах за някаква глупост!Явно съм доста преуморена! #Cussing out
  Другата ми гадна реакция е да се разкрещя с мецосопрановия си тембър като мечка и да изкарам акъла на децата! Twisted Evil Понякога се ненавиждам и ми иде да се самоизям...ама после пак се изплювам и почвам отначало....Явно е от зодията! Peace
А може и да съм зла, защото се опитвам да пазя диета, а това не е по моята част! newsm78

# 599
  • Мнения: 1 674
Марта, не знам за твоя мецосопранов тембър, но ММ ми казва, че когато съм много ядосана и крещя гласът ми минава в други честоти и само кучетата ме чуват Joy Joy Joy
Мамите от София има ли някой записал бебето си на плуване?

Общи условия

Активация на акаунт