Майче маха със ръчички и усмихва се на всички! - Тема 3

  • 24 310
  • 722
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 172
Здравейте и от нас  Grinning

Честит Рожден на Жира!!!. Да си жива,здрава и много ,много щастлива  newsm51 Дано лошото вече е зад гърба ви  Praynig Peace 

Да ви е жив и здрав таткото,Мушенце!!!  smile3525

Бубе...просто сте страхотни  Heart Eyes А Габ направо ти е одрал кожата,толкова е хубав и нежен/в добрия смисъл на думата де  LaughingHeart Eyes
Ралфи е такова бонбонче мило  Flutter Crazy

# 376
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте и от нас  Grinning
Мамчета с пътуващи мъже......ако мога да пратя моя вместо вашите да попътува, че много ме дразни напоследък. Здраво съм яхнала метлата, ама май е от преумора, не че толкова е прегрешил...
И аз съм така, само че нашия татко е с прегрешние, все няма време за нас  #Cussing out Вече взе да ми писва. ИСКАМ КОЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
Бубе, оправяйте се по-бързо  Hug
menyanthe, благодаря много, и аз така го направих  Hug Hug Hug
mushence, честит рожден ден на вашия тати, много да ви слуша и да ви помага
Два дни при нас се събужда добрия близнак  Whistling Яде, играем, спи и пак яде  Heart Eyes Снощи обаче като се събуди в 2:30, станах да й дам бибата и като ме видя, полудя от щастие. Усмивки, говорене, глупости... Играе му се на детето, а мама не може да отвори очи (нали легна в 2ч. пак  ooooh! ) Накрая я взех при мен на леглото и си играхме. Аз й пъхам бибата в устата да заспи, тя я плюе и ми се хили  Laughing Голяма игра  hahaha Накрая мама се е предала и кога е заспала малката и идея нямам  Embarassed
Имам 2 въпроса към ЛЛЛ
Първо: Ако ме ужили оса, пчела или нещо подобно пречи ли това на кърмата? Мога ли да я кърмя или трябва да се цедя? И колко време ще отнеме, ако се наложи да мина на АМ? Не че ми се е случило, но все кръжат около мене такива гадинки и да питам, преди да се случи  Grinning
Второ: Кърмата ми май намалява. Преди се хранеше само от едната гърда и й стигаше, сега трябва да давам и другата, че да се наяде. Може ли това да е от топлото време? Опитвах компресии, момпресии, нищо, сърди се и не иска повече. А яде около 10 минути от едната. Дам й другата и за още 5 минути и е доволна  newsm78
Благодаря ви предварително, момичета.  Hug Наистина без вас сме за никъде   bouquet

Последна редакция: нд, 17 юли 2011, 13:36 от nelka_bg

# 377
  • Мнения: 5 622

 Благодаря ви момичета  Hug

Елфи, вярно е, че Габ е с нежна красота. Той като цяло е доста крехък и "чуплив", което на мен никак не ми харесва, но в къщи всички сме такива, така, че и той явно ще пати от тази си чувствителност..Че и на физиономията му е изписано, че е такъв явно..

Марте, Елфи претендира да е 18 годишна, аз просто отдавна не се вписвам в тая категория, опитвам се да свиквам, че времето тече и няма как да сме все на тази прекрасна възраст  Crossing Arms

Нелли, твоите дечица наситина си приличат много. Очаквах и моите да си приличат, но нищо подобно..Съвсем различни са!

Хоупче, този парцал с глава го имахме в единия подаръчен комплект, който получих за раждането на Ралфи от една съседка. Беше в същия десен като дрешките от комплекта. Гледах го, чудих му се какво е и накрая го изхвърлих, защото не можах да фигурирам за какво са го сложили аджеба..  Embarassed
Представляваше глава на мече, а "одеалцето" отдолу беше на райета.
През цялото време докато се опитвах да рабера каква е функцията му се питах "Що за малоумщина е това?!" Накрая помислих, че е само ей така за украса на дрехите от комплекта и, че си е свършило вече работата, та заедно с опаковките го метнах и него  Embarassed
Аман от боклуци, аз периодично така или иначе разчиствам, че то иначе ще се заринем  #Cussing out

# 378
  • София
  • Мнения: 294
Честито на рождениците   bouquet Hug Да сте много здрави и щастливи


Хоупче, този парцал с глава го имахме в единия подаръчен комплект, който получих за раждането на Ралфи от една съседка. Беше в същия десен като дрешките от комплекта. Гледах го, чудих му се какво е и накрая го изхвърлих, защото не можах да фигурирам за какво са го сложили аджеба..  Embarassed
Представляваше глава на мече, а "одеалцето" отдолу беше на райета.
През цялото време докато се опитвах да рабера каква е функцията му се питах "Що за малоумщина е това?!" Накрая помислих, че е само ей така за украса на дрехите от комплекта и, че си е свършило вече работата, та заедно с опаковките го метнах и него  Embarassed
Аман от боклуци, аз периодично така или иначе разчиствам, че то иначе ще се заринем  #Cussing out

 hahaha Joy
Браво бе Бубе, изхвърли на детето играчката   Laughing
Децата ти са много хубави, личи си , че Габриел ще бъде страхотен мъж като порасне.
Да децата  ми си приличат  ,но не съвсем  Wink
Марта не са ми се обадили за потвърждаване на поръчката , предполагам , че не работят през почивните дни. Ако не ми се обадят утре ще ги търся аз   Mr. Green

# 379
  • Мнения: 2 172

Марте, Елфи претендира да е 18 годишна, аз просто отдавна не се вписвам в тая категория, опитвам се да свиквам, че времето тече и няма как да сме все на тази прекрасна възраст  Crossing Arms


За 18 претендирах преди 2-3 години ,сега и на 23 ще съм доволна  Mr. Green

Аз като те гледам Бубе,ти изглеждаш доста по-млада от мен  Flutter Направо си като момиченце,а какво голямо дете имаш  Crazy Скоро ще сте като приятели  Heart Eyes

Мен много ме бъркат пустите кила...като съм по-слаба друго казва,дънчиците,потничето,чантичка през рамо и бегом на дискотека ,но сега съм направо като някоя гадна лелка  Close

Ей тази мацка/Алиша Кийс/ е с моето телосложение точно/отгоре тънко,отдолу по-голямо  Mr. Green И в момента съм си като нея на кила и крака най вече/може би една малка идея по-малки.Абе свинска работа отвсякъде Tired
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/15/article-0-0D0477180000 … 8-489_468x823.jpg

/не че ще тръгна по къси дънки де,просто си показвам краката,да не кажете после ,че съм била слаба и само се оплаквам от глупости  Laughing

# 380
  • Мнения: 1
аз се включвам да питам два вапроса:1-на моита бебка пъпчето и е леко изпъкнало и е кафеникав,аиде за изпъкналото е нормално,но защо и е кафеникав.Тя си е бяла като сиранце,обаче пъпа и е кафяф  newsm78,та някои има ли кафяв пъп на бебчето и от какво се получава?                    2-преди два дена ни ухапа един комар на бузката,ама нещо много голяма стана таз пъпка бре,мажа я с крем здраве,но непомага,неще да се скрива,та да ми кажете ефикасно мазило за против насекоми? Иначе бяхме навън преди един час се прибрахме,нахранихме се и заспа.Качих малко снимки в феиса и това е друго интересно няма,само да добавя че на снимките като я снимах днес ни се вижда пъпката каква е и ми е мн страно...Честито на всички празнуващи:))оставям ви ,че моита пикла се сабуди и иска явно да играем.Лек ден момичета

# 381
  • Мнения: 23
Жира честити ви рожденни дни! Бъдете здрави и много щастливи!!! Прекрасна торта!!!  Hug newsm51

Мушенце, честит да е и рождения ден на вашия татко! Да е здрав, да ти помага, да те слушка, да те уважава и обича!  Hug smile3525

Бубеее, изглеждаш невероятно! Много свежа, много слабинка, много готина! Изобщо не може човек да предположи, че си майка на две деца, още повече родила съвсем скоро!  Hug

Елфиии, стига глупости... надали изглеждаш така..

Ей, това зверче не ме остава намира... една манджа не мога да сготвя, камо ли друго... Боже, като се замисля не съм яла днес... вчера успях да хапна към 18.00 часа, ей така се свалят килца ...  Tired

Мушенце, Макси направо е супер... много послушно детенце, айде дано и занапред да е така...  Hug Аз не мога да се похваля със същото  Crossing Arms


# 382
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
http://blog.pinkcakebox.com/nursery-baby-shower-cake-2011-05-04.htm

Maйчета,да се почерпите за рождения ден на нашия татко днес! Мушенце,честит рожден ден на вашия тати и много да си ви гледа и обича!  bouquet
На болничките-бързо да оздравяват! Hug
За пъпчето-и нашето е кафеникаво newsm78
За стоенето по корем-абсурд,веднага ревем като заклани. Tired
Да попитам-вие ще водите ли бебоците на плаж? И ако да-къде стоят на плажа? newsm78
За водата-и аз давам и той даже пие много,ама то в тая жега...
На мен пък ми се струва,че не пишкаме много-това обилно намокрени памперси е много относително...
Вечер след баня правим дългата пауза от 5-6 часа и нашият памперс също с сух след това. newsm78
Да попитам също-кога започват да се разреждат храненията? Ние още сме на 3 часа,пък и на два и половина дори...Затова се чудя дали не ми е понамаляла кърмата,но то в тези жеги аз и не се храня...

# 383
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте и от мен!

Малко се позагубих, ама от сряда сме в Разград при родителите и докато обиколим всички баби и мъжът ми овършее из всички градини и лозя, време не остава ooooh!. Аман от селска работа, свеки и бабата на мъжа ми отглеждат продукция като за цяла армия и само на него разчитат за помощ. Не се научиха да отглеждат по-малко неща, и без това физически е невъзможно да се изконсумират после  #Cussing out. Ама нали бабата е изкукала вече и тъй е свикнала да й е препълнена градината и мъжът ми трябва да се скапва всеки път като си дойдем  Twisted Evil. То хубаво да има екологично чисти продукти, ама не да се гледат в промишлени количества и после да се чудят в какви буркани да ги слагат и бурканите да залежават с години. Та така, оплаках се. Аз поне си имам оправдание да не се занимавам със зеленчукопроизводство - миналата година бях бременна, сега пък трябва да гледам бебето Whistling.

Няколко момичета се оплакаха, че вече работят. Ами честно казано, олекна ми, мислех, че съм единствената и постоянно се упреквах, че понякога лишавам детето от внимание, заради работата. Аз работих до 5-ти май /родих на 9-ти/ и някъде от 25-ти пак започнах да поработвам по малко от вкъщи /всъщност вече не е по малко #Crazy/. Какво да направя, трудно ми е да казвам "не", а и всякакви допълнителни парички са добре дошли в къщи. В тази връзка, въобще не ми се връща на работа, аз сега едва смогвам /главно работя вечер след 10 като приспя малкия/, пък ако трябва да съм в офиса от 9 до 6, не знам #Crazy.

Jira, радвам се, че вече сте добре!

Бубе, направо нямам думи, как може толкова болести да ви сполетят #Cussing out. Дано това да е знак, че оттук нататък предстоят само хубави неща Hug.

Искам да ви питам как различавате нормалното ако от разстройство Embarassed? Валентин имаше 2 дни, в които акаше малко по-рядко и по-начесто, но нямаше нито промяна в цвета, нито в миризмата, самия той също не изглеждаше да му има нещо, само искаше по-често да суче. На 3-тия ден това спря и нещата се нормализираха от само себе си, но днес пак ака по-рядко и повечко... Утре и без туй сме на лекар да го бодат пак за изследване на билирубина и ще питам, ама ако някой може да сподели дали има подобен проблем и трябва ли да се притеснявам /много некадърна майка съм, ама пък и не искам да звъня за щяло и нещяло на педиатъра, и без това досега колкото пъти съм го правила, ми е казвал, че е нормално Rolling Eyes/.

Много съчувствам на майките с дълго липсващи мъже. Моят мъж е само военен моряк и е отсъствал за плавания, но техните бяха най-много за месец и пак ми беше криво /а нямахме и дете преди/. За добро или лошо, от година и нещо държавата няма пари за военни плавания и напоследък са по-рядко и за по 4-5 дни макс. Но като се има предвид колко им орязаха заплатите, много ме е страх да не тръгне и той да плава по търговските кораби Sad. Другата седмица за първи път ще съм сама за 4 дни, че мъжът ми е на плаване, после пък в неделя ще ходи на ветроходна регата и пак съм сама. Но за сметка на това ми е обещал вторник да се занимава с малкия, та ще отида на козметик, че кожата на лицето ми и веждите ми на нищо не приличат. Иска ми се и на педикюр да отида, но от кварталните такива не съм доволна, а за неквартален ще ми трябват повече от 2 часа време /колкото максимум малкия може да кротува без да е гладен/. Освен да потърся някоя педикюристка да дойде в нас Laughing.

Много ви завиждам за слабите фигури, аз и преди да забременея си бях слонче, а сега съвсем. Но другата седмица почвам упражнения в нас вече и подновявам 90-дневната диета /че в Разград се освиних като ми готвят Laughing/, то лятото свършва вече и дето се вика, за кога да отслабвам, ама поне за другото лято да приличам на човек.

Голям роман изписах, тъй че спирам Embarassed.

# 384
  • София
  • Мнения: 294

Бубеее, изглеждаш невероятно! Много свежа, много слабинка, много готина! Изобщо не може човек да предположи, че си майка на две деца, още повече родила съвсем скоро!  Hug


 smile3521 smile3521 smile3521
Да не говорим , че си и секцио.  Браво , гена ти е страхотен    bouquet

Елфи ти какво сравнение направи  Laughing Така изглеждат моите крака, а съм доста над твоите кила,   а и какъв корем имам още ooooh!
Мария  и аз се подготвям за другото лято  smile3508 ( то това го изпуснах), че така ли се свалят 20 кг. даже и повече за да си върна формата от преди първата бременност. Вече започнах да правя упражнения. Спрях  сладките и тестените. Единствено си позволявам да пия бира, много добре ми действа за кърмата. Сутрин закусвам мюсли с плодове и кисело мляко, а през деня  ям салати, месо , яйца. Никакви сладоледи, пици, сладкиши и подобни  Naughty


# 385
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Адашче, абе вчера и аз пийнах биричка и днес наистина съм по-препълнена. Дали е от бирата?  newsm78 Да взема да изпия още една ли  Rolling Eyes По принцип не обичам бира, но вчера тооооооолко сладка ми се видя  Laughing
Златка, честит рожден ден и на вашия тати. Много да е послушен Simple Smile

# 386
  • София
  • Мнения: 294
По принцип не обичам бира, но вчера тооооооолко сладка ми се видя  Laughing


И аз на времето не я тачех , но сега си я пия като вода  Laughing

# 387
  • Мнения: 0
Честит рожден ден на Жира на патерици   bouquet Много усмивки и само хубави емоции за в бъдеще Hug
Честито и на татковците на  Мушенце и  Златка!Много да ви радват, слушат и помагат!
Бубе, много сте хубави цялото семейство!
За спането - мисля, че ние бием всички рекорди  Tired първата част от нощния сън на малката е три часа, след това се буди на всеки ДВА, за да яде  Tired Обикновено заспива към 22,30 - 23, 00, но снощи например заспа в 21,30 и съответно аз още не си бях легнала като свърши три-часовата пауза. Яде в 00, 30, после в 02,30, 04,00 (час и половина Twisted Evil) до 06 реши, че не й се спи, а й се играе, после пак яде и ...така  Shocked Вече съм абсолютно зомби  Crazy
Луси, питам, защото и на бебка нослето, още от началото е все запушено, хърка и т.н. Кърменето в повечето случаи е ад - реве, дърпа се, сърди се..., та предполагам, че е точно от запушен нос, не знам вече и аз какво да мисля  Confused
Цвети, кафявото на пъпчето мисля, че нормално, от самото срязване на пъпната връв (си го обяснявам аз).За изпъкналото - ако е малко - добре, ама ние например имахме пъпна херния, без въобще да заподозра( не искам да те плаша де, аз нямах никаква представа как изглежда бебешкото пъпче)
Мария, разтройството е много воднисто, дупето на бебето си е мокричко  Peace

П.П Двете Нелки ме успокоиха за биричката  Mr. Green че все някакви угризения изпитвах като пия от време на време  Rolling Eyes Дори мисля да зачестя  Mr. Green

Последна редакция: нд, 17 юли 2011, 21:36 от *polita*

# 388
  • Мнения: 23
Златка, аз храня на 3 1/2 часа, понякога стават и 4 часа. Нашето голямо спане също е след баня 5 - 6 часа.  Peace

Полита, защо имаш угризения за биричката? Ако е заради кърмата, то ще ти кажа, че моята педи, в началото когато кърмех, дори ми препоръча да си пийвам бира, понеже е добра за кърма..  Peace Grinning

За кафявото на пъпчето - ние също го имаме, питала съм педи, и тя каза че е ОК!  Peace

# 389
  • Мнения: 30
Честито на празнуващите! Много здраве и късмет!
Бубе, страхотни са ти мъжете!
Изобщо много са ни красиви бебетата в тази тема  Wink

Общи условия

Активация на акаунт