Всичко при единия ми син е НЕ!

  • 716
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Колко дълго продължава този период? Всичко, което кажа, получава отговор = не. И ако съм по=строга с тона, ми отговаря по същия начин. Имам чувството, че срещу мен е възрастен човек, който се защитава с всички методи. На 5 години са. Другият е много хармоничен в поведението си. Не знам какво да си мисля. Първият е все още с бебешко поведение, а иначе в интелектуално отношение е изпреварил възрастта си. Научи азбуката сам на 3 години, а от скоро чете. Има мигновена памет. Интересува се предимно от книжки, а в отношението си с хората е все наопъки. Характер ли е или период. Моля споделете опит и съвет за поведение ми!

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 17:23 от varq

# 1
  • хасково
  • Мнения: 290
Varq същият модел са и моите.Вече съм сигурна че опърничавият избира модел на поведение,различен от този на брат му.Целта е да е уникален и забележителен.В случаите,когато сговорчивият е в лоша фаза,другият става по-сговорчив.Та  мира и разбирателството са рядък и блажен момент.Поне аз се опитвам да го дарявам с внимание и ласки,когато е спокоен,а да го лиша от внимание в ситуациите на криза.Подканям го да отиде на леглото си ,да се успокои,да размисли и когато е готов,тогава ще разговарям с него.Обикновено са му нужни около 5 мин. и се овладява.Но след половин час е забравил . yesПак спирам да отговарям на въпросите му и се сеща защо  ideauu

# 2
  • Мнения: 125
Благодаря! Само това не  ми беше хрумвало.Ще опитам, ако ме послуша. Напоследък е научил лоши думи и само тях повтаря. Не знам какво да правя.

# 3
  • хасково
  • Мнения: 290
И тук уцели десятката.Същата работа.Научи ги от едно дете в градина и разбра че другите се смеят на глупостите BlushНов начин да е интересен.Нали си спомняш от училище ,че лошите момчета бяха най-привлекателни smile3503Ако можеш да не се караш е по-добре,но аз често не се сдържам.Не пропущам да отбелязвам доброто поведение на някое друго дете около нас и как това повече привлича околните,също и дамите kiss(защото и това ни вълнува вече)Идеята е да намерим добър модел на подражание.Стремя се да сведа до минимум контактите с това дете,но на градината са заедно волю-неволю.Бедата идва от това ,че смята себе си за по-малко харесван от брат си.Добре е да повдигнем самооценката му.Но това е дълъг и бавен процес.Винаги го поощрявай ,когато се държи добре с ласки,с думи(никога с подаръци)

# 4
  • Мнения: 125
Благодаря за помощта. Неоценима е. В нашия случай си мисля, че лошите думи не може да се отминават с нечуване от наша страна. Става дума за : тъпак, лигльо,дундьо,и подобни и понеже пробвах какво ли не. за да го откажа: активизирам го и започна мен да нарича така. Няма сила , която да го спре. Едва днес се принудих да казвам на всяка дума от тези думи = добре, и той се чудеше каква нова да измисли, за да ме ядоса.Не знам как ще се справя, но този ъгъл на нещата не ми е хрумвал. В нашият случай съм забелязала, че когато съм с двамата = се държи така, а когато съм само с него е нормален и послушен. Борба за надмощие и мама да е негова. Много се радвам, че се свързахме. моля те пиши ми често имам нужда от помощта ти. Варя = Виолета Поздрав за теб с поезията, за която в началото намирах време.Simple Smile


Две детски сърчица – утринни слънца.
Устремно, припряно – събличат си съня.
С зората си намигват, с росата се накичват,
перлен смях разхвърлят и с обич се обличат.

Всяко бърза първо – денят си да разлисти.
Мама да е негова - белИте да намисли.
Да надбяга тати, да усмихне Бога.
Силен - да опази - кода на живота!

# 5
  • хасково
  • Мнения: 290
Това,което никога вече не правя е да давам за пример брат му.Това засилва съперничеството.И наистина някои майки които пишат тук са прави,че е добре колкото има възможност да се разделят двамата.Да вършат неща самостоятелно без непрестанното сравнение с другия.Тогава са по-спокойни и съсредоточени и резултатът е по-добър.

# 6
  • Мнения: 125
Всяка твоя дума е истина. Усетила съм го, но понеже афектът ми е толкова голям, че  в ситуация не мога да мисля трезво. Благодаря ти.

# 7
  • хасково
  • Мнения: 290
Не се поддавай на афекта.когато е много изнервен и крив-гушкай.Когато ти идва да го напердашиш-гушни го и говори колко ти е трудно да му се караш и навикваш и нека се постарае да не те принуждава да го правиш.Той е усетил че това е начина да получи специално внимание от теб-да те вбеси.

# 8
  • Мнения: 1 174
Здравейте,включвам се при вас да споделя,че и при нас е така.Вили,децата ни знаеш, са на една възраст,в момента Дария се държи така.Не стига,че всичко е не,ами и ако и повиша малко тон започват едни истерии,писъци,крясъци,ужасссс.Но, 2 дни бях сама с нея и започнах да не и обръщам много внимание и нещата бяха по-добре.
На някаква странна за мен вълна са, да се лигавят и дори да говорят по бебешки,което ме изумява и незнам на какво се дължи.Говорят абсолютно правилно още преди да направят 2 годинки.
Търся причината и в себе си и често се осъзнавам,че съм много изнервена и бързо ми кипва и повишавам тона,което още повече  изнервя и тях  ooooh!
Определено се отразява добре на всички,когато са разделени за малко.

Общи условия

Активация на акаунт