За кого ще бие камбаната този път

  • 40 761
  • 696
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Рокси, може ли да ми обясниш какво е 'доходност' на облигациите:)
Лихвата, която се изплаща по тях- обичайно на всеки 6 месеца ( самата главница се връща в края на периода).
Във връзка с високите лихви, които Гърция и сие дават по своите облигации- счита се, че колко е по висока лихвата, толкова е по висок и риска, т.е. трябва да обещаеш да платиш висока лихва, за да рискува някой да ти даде пари назаем.
Малко се получава затворен кръг- обещаваш все по високи лихви, защото се нуждаеш от все повече пари, но пък това отблъсква по консервативните.
Стана ми интересно, за какви иновации говорите в Германия?
Аз не съм много наясно със страната, чела съм тук таме недоволства покрай местенето на традиционни автомобилни заводи в по бедни европейски страни. ПРедполагам, че по натам и към още по бедни азиатски  Thinking По отношение на дрехите също ми се струва, че отдавна отдавна всичко се шие в Китай, Бангладеш и Индонезия, та започвам да се чудя какво ни остава на нас в Европа. Да управляваме разни хай тек  и финансово-застрахователни компании ми звучи добре, нон май рано или късно и това ще ни го вземат.
При нас от няколко години си е стабилна тенденция да изпращат един вагон индийци и пакистанци, които разработват, инсталират, коригират софтуеъра, а след това местните само поддържат и изпращат задания за някакви дребни корекции. А съм убедена, че на тях не им тежи плащането на разни блага като пенсии, здравеопазване,  интеграция и прочие.
Хич не обичам апокалиптични сценарии, но както и да го гледам ми се струва, че трябват сериозни промени.

# 31
  • загубено
  • Мнения: 6 604
Vjara,благодаря.

Постоянно излизат хора на борсата.
Вчера чух,че са спрели да изплащат обезщетения за безработни.
Сложили са някакво условие,ако единият от семейството работи,се
прилага бележка за доходи.И тогава се разглежда молбата за помощ.
Ако има някакъв минимум(не знам колко) не изплащат нищо.

И тук всички са настроени ваканционно.
Кои както може,я на село(някой остров),я тук по плажовете всички плажуват.
На есен ще му мислим Simple Smile
А тази зима ще е трудна.

# 32
  • Мнения: 4 399
chumbi, затова казах че за северно евро се говори под сурдинка, щото хем се говори, хем е тихо, да не дочуете.   Twisted Evil Но Франция в повечето случаи я броят вътре.  Peace

Кои както може,я на село(някой остров),я тук по плажовете всички плажуват.

Нека ходят хората по острови докато може. Тука казаха че част от парите, които трябва да дойдат от приватизация в Гърция, ще бъдат от продажба на острови. Идеята гръцките заеми да се погасяват с продажба на острови я имаше още миналата година, но тогава това звучеше много утопично. Ще има ли наистина продажби на острови? Какво казват при вас?

# 33
  • Мнения: 3 241
Рокси, немците традиционно са напред в иновациите в индустрията - особено в машинната. Развиват технологии и докато държат патентите си продават с добри печалби - затова има и толкова добър износ Simple Smile После китайците копират и почват да си правят сами.
Ясно е, че изнасянето на продукцията и тях ги тормози - но research-a си остава в страната.

Интересно ми е това със северното евро.
Французите обаче не биха се минали да не се закрепят. Те обичат да се месят в такива места. Simple Smile

Chumbi, на есен пак ще се почнат стачките, знаеш как е - иначе трябва да се работи Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 909

Chumbi, на есен пак ще се почнат стачките, знаеш как е - иначе трябва да се работи Simple Smile
   Мда, като минат мъртвите месеци юли и особено август, следваканционния период на адаптация, започват стачките - чак до предколедните празници Mr. Green 
Затова сме на такъв хал  я

# 35
  • Мнения: 1 959
Aз също не се заяждам просто ми стана интересно защо точно така си се изразила.Настроенията тук специално към евросъюза не са много приятелски настроени в последните 2-3 години и доста от това което хората пишат и желаят е незабавен референдом и откачане от евросъюза.
Не е само до не приемането на еврото като валутна еденица опитаха се да наложат и нови мерни еденици(и това не стана на 100%).Кое ще е следващото ще накарат всички тук да се научат да карат в дясно с десен волан.По мое мнение Англия прави много повече от останалите еврочленки за съюза.Преи 3 седмици обявиха че дават договор за нови вагони на Германия/Сименс при това те са за ползване в Англия.Заради загубата на този догавор 1300 човека остават без работа.В момента се води страхотна кампания за да върнат договора пак тук(стискам палци да успеят  Praynig).Нито Германия нито Франция дават договори на други държави.....Само с две думи по темата ще кажа че това което чета по весниците и слушам по новините е че очакват камбаната да бие за Италия.Дано прогнозата обаче да не се случи.Не знам колко от вас следят фондовия пазар на държавата си но от 1-2 седмици е някакъв ад(поне тук в Англия)
Пак казвам не се заяждам просто изразявам лично мнение  Peace

Май не си прочела/чула добре новините. И аз не се заяждам. Peace
Айде да ми обясниш кое не съм прочела /чула тогава.Ако става въпрос за фирмата за която споменах аз съм точно в града в който е и завода така че знам какво пиша

# 36
  • Мнения: 67
Вчера по испанските новини казаха за Италия ,че има предложение за такса от 10 ев при посещение на лекар и 25 ев за бърза помощ. Винаги съм си мислела , че това е само българска простотия !                                                                                                                                                  Тук  в Испания за сега със здравното осигуряване са в комунизма , но си мисля ,че няма да просъществува много .На здравно обслужване имат право всички , дори и неосигурените .Ако личния лекар ти изпише рецепта имаш 65% намаление на лекарствата , а пенсионерите с рецепта получават безплатни лекарства . 
 Единствения проблем тук е че за да стигнеш до специалист понякога чакаш от 3 до 6 месеца ( примерно за гинеколог)- това ако не ти е спешен проблема , а ако е спешен до 3 месеца .

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Вчера по испанските новини казаха за Италия ,че има предложение за такса от 10 ев при посещение на лекар и 25 ев за бърза помощ. Винаги съм си мислела , че това е само българска простотия !                                                                                                                                                 

не е за посеЩение на лекар (на домаШния ти такъв), а за специализирана визита, която домаШният ти препоръ4ва. и не за посеЩение на БП, а само ако ти сложат "бял код" т.е. липса на спеШност.
за втората прктика съм абсолЮтно съгласна, просто е невероятно Що народ ходи в БП за настинка, температура без особени други симптоми, които да наложат спеШност и неиз4акване до ли4ния на другия ден.

а за първата, просто Ще платим вси4ки за съЩата (типи4на и на българите) хипохондрия да изследваме квото и когато ни хрумне. и понеже, никой ли4ен тук нЕма да поеме отговорност, 4е не ти е направил изследвания, ако не дай си боже стане неЩо, те за тва стигаме дотук.

та и двете ми се струват простотия, да, но не от страната, която визираШ.  Peace

ах, и не са предложения, баШ са си заложени в реформата. и то не за първи път, имали сме ги ве4е  Twisted Evil (тва за да ни ривът българите, 4е "само при тях")

# 38
  • Мнения: 4 399

та и двете ми се струват простотия, да, но не от страната, която визираШ.  Peace

Това и аз така го виждам. На мен ми се струва далеч по-голяма простотия да чакам за специалист месеци и години. Пък да не говорим кой трябва да реши кое колко е спешно и каква корупционна яма открива такава практика. Изобщо хич не одобрявам тази практика общопрактикуващия лекар да става разбирач по всичко, щото просто не му е по силите.

# 39
  • Мнения: 67
 За „простотия„ имах в предвид , че в Бг се плаща 2,40 лв за посещение на личен лекар и мислех че никъде не съществува тази практика .

# 40
  • Мнения: 67
 А за корупцията , тя явно си съществува навсякъде !Не може да си представите как се зарадва личната ми лекарка на кутия бонбони (аз я занесох от благодарност , че се беше отнесла с мен като нормален човек , не като с някаква тъпа емигрантка , да ме прати в девета глуха ). Толкова и направи впечатление , че започна да звъни и да ми търси по-ранен час за гинеколог .Бях изумена ! .....Почти по български , само че там не минаваш с кутия бонбони , а те гледат в портомонето ...

# 41
  • Мнения: 6 648
Не знам за Гърция ама зълва ми вчера каза как им върнали над 1000 евро от събраните касови бележки и как вдигнали заплатата на мъжа и ,защото бил вече женен  newsm78
Странна работа за страна пред фалит.

# 42
  • Мнения: 5 710
Вчера по испанските новини казаха за Италия ,че има предложение за такса от 10 ев при посещение на лекар и 25 ев за бърза помощ. Винаги съм си мислела , че това е само българска простотия !   

Може би само да допълня Феиам: В Италия за изледвания и специализирани прегледи се плаща т.нар тикет, нещо като нашата българска потребителска такса. Има и случаи, при които човек може да е освободен от тикет, но да кажем, че средният работещ човек плаща тикет.
По закон тикетът не може да надвишава 36 еуро. ( от 18 до 36)
Спешната помощ (бе) изключение, тя не се обвързваше с тикет.
Там има 3 кода на спешност, които се дават според казуса, белият код е най-неспешния, за него ще въведат 25 евро тикет, така ще редуцират наплива към спешните по неспешни поводи, което.
Другият нов тикет е за направление за специалист - 10 евро, тикетът за преглед така или иначе си го плащаш, както досега, т.е накрая тикета ти максимум вместо да е 36 евро ще е 46.
Не мисля, че ще се отключат корупционни практики, просто тикета се увеличава с 10 евро.

# 43
  • Мнения: 6 648
В БГ също определени групи са освободени от потребителска такса.
Аз поне като бременна не плащах такава.

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не знам за Гърция ама зълва ми вчера каза как им върнали над 1000 евро от събраните касови бележки и как вдигнали заплатата на мъжа и ,защото бил вече женен  newsm78
Странна работа за страна пред фалит.

тва къде? (4е съм малко бавна и не разбрах  Embarassed)
при вси4ки положения, ако законът е такъв, докато не се обяви замразяване на прилагането му, си продължават да плаЩат установените неЩа.


Може би само да допълня Феиам:
не мисля, че ще се отключат корупционни практики, просто тикета се увеличава с 10 евро.


мерси, 4е аз нали съм малко джаста_праста, изобЩо не знаех как се нари4а потребителската такса в България  Embarassed

мисля, 4е Вяра нямаШе предвид отклЮ4ване, а принципно поро4на система, в която ли4ният те праЩа на прегледи, които не са ти необходими, като по този на4ин и ти, и държавата плаЩате за неЩо ненужно. но може и да съм разбрала греШно  Rolling Eyes
все пак не мога да си представя, ако не е той да прави направленията (тва го знам  Laughing), кой да определя какви изследвания да се правят?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт