От кога пресни плодове ???

  • 6 774
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 492
Ест. хистаминът не е в мъха на прасковите и кайсиите Laughing..не бях подробна Mr. Green

# 46
  • Мнения: 56
Мама на Хриси, давай пъпеш на детето. Прекрасен и суперполезен плод.
Вариант е да купуваш плодовете от проверен търговец на зарзават. Обикновено те знаят стоката си и биха ти препоръчали, като знаят, че е за бебенце.
Аз така пазарувам. Имам си 2 плод-зеленчука, познавам си хората и само от тях пазарувам. Знаят, че купувам за дете и досега всичко е било ок.
Редовно намирам червейчета и мушички в зелената салата, сините сливи, боровинките и пр. И това ме прави много доволна Simple Smile, нали уж гадинките не ходели при нитратни и пестицидно обработвани плодове/зеленчуци.

Днес четох една статия за нитратите в пъпешите/много над допустимата норма/ и се сетих за тази тема.Наистина,не купувайте от непознати търговци за децата си.По добре да не ядат,отколкото от сега да ги пълните с отрови.

# 47
  • Мнения: 31 375
Аз също бих пазарувала от доверен продавач.

# 48
  • Мнения: 3 114
Ние пазаруваме плодове и зеленчуци от търговци по пътищата на страната. Освен това имаме и двор и скромна продукция. Детето ми много обича пъпеш медена роса, праскови, банан с ябълка, круши.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 162
от 5-6 месец

# 50
  • Мнения: 65
Аз давах много пасирани плодови каши и малката много ги харесваше  Simple Smile

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 893
Плодове започнах да давам на 7 месеца. Започнах с ябълка, на резенчета, които тя сама си държеше и къде смучеше, къде гризеше с единия си зъб.  Grinning После започнах с банани и круши, по същия начин.

# 52
  • Мнения: 11 886
Започнах да давам около годинката, но обелени и пасирани под форма на пюре.

# 53
  • Мнения: 808
Аз дадох първо ябълка смляна като пюре (защото нямахме зъби още), беше на 7 месеца. После банан. Имаше два любими плода - банан и праскова (която дадох след годинката). Като цяло предпочиташе зеленчуците пред плодовете. 

# 54
  • Мнения: 426
Пресни плодове започнах да предлагам след 7ми месец-банан, ябълка, 8 ми мес. праскова, нектарина, пъпеш, сок от диня, круша и това е май за сега всичко от пресните. Боровинки, капинки и др. горски плодове, синът ми яде в пюрета и йогурти и са му любими.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 555
Започнах някъде към седмия-осмия месец - не помня точно - пресен банан.

# 56
  • Мнения: 74
Аз след 8мия месец започнах да давам пресни плодове.

# 57
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 826
Около осмия месец започнах да давам пресни плодове - първо въведох ябълка.

# 58
  • Мнения: 169
 newsm78  bouquet

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 11:11 от mireto

# 59
  • Мнения: 1 897
Въпросът зададен в темата може да се продължи и какво количество?
Ако питате педиатъра си,ще ви каже някакви мл/за сок/или грамчета,но вие си решавате,нали?Колкото поеме,толкова.Сок от диня,може ли да дадеш 50 мл и детето да иска повече,но педито каза така.Винаги са ме дразнели такива неща.
Тук май не съм се обяснила добре,та да поясня.
Обикновено педиатъра казва 50 мл сок и има майки,които стриктно спазват това,ако детето да иска повече.
А моята позната,понеже я нахокали,че дава на детето много сок,попитала колко трябва да дава за неговите месеци.Добре и следващия месец на консултацията,казала толкова,колкото трябва,а детето пие много повече.
Другото й дете въобще не близва сок,ама казва и за него сега,че пие,колкото й казват,за да си нямала проблеми с педито.А то като сложи езика отпред,иди му дай!
Поясни и този пост,че нищо не разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт