От кога пресни плодове ???

  • 6 782
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
Аз давам от седмица пасиран пъпеш. Как ще пропускам сезона им, това е толкова полезно. Както и диня на сок. Това в момента е актуално откъм плодове-ако не и дам сега, ще давам другата година по това време чак.

# 31
  • Мнения: 3
Моят бебчо няма още пълни 6 месеца, но и аз му пасирах пъпеш и му дадох(домашен при това) Няма никакви реакции, давала съм му и малко праскова към плодовото пюре Simple Smile Откога може да се дава банан плод на детето?

# 32
  • Мнения: 15 379
Моят бебчо няма още пълни 6 месеца, но и аз му пасирах пъпеш и му дадох(домашен при това) Няма никакви реакции, давала съм му и малко праскова към плодовото пюре Simple Smile Откога може да се дава банан плод на детето?

Вече можеш да дадеш.
Прасковата предлагай белена. Макар че още е много рано да я даваш, освен ако не е в готово пюре.

# 33
  • Мнения: 169
Моят бебчо няма още пълни 6 месеца, но и аз му пасирах пъпеш и му дадох(домашен при това) Няма никакви реакции, давала съм му и малко праскова към плодовото пюре Simple Smile Откога може да се дава банан плод на детето?
Според мен пъпеш е добре,но не прекалявайте.Той е доста натоварващ стомаха,а за прасковите мисля,че е рано тази година да давате.За пъпеша знам от личен опит.Още малко,още малко и после стомаха ми тежи.

# 34
  • Мнения: 27 524
Откога може да се дава банан плод на детето?

След 6 навършени месеца.  Peace

Защо да е натоварващ пъпешът за стомаха?  Thinking Не мисля.

# 35
  • Мнения: 15 379
Пъпешът изобщо не натоварва стомаха. Точно обратното, но е добре да се консумира самостоятелно, а не с други храни/плодове.
Проблемът при пъпешите е по-различен - плодът, който натрупва най-голямо количество нитрати.
Понякога са толкова много, че бебе може да бъде натровено, за съжаление да се стигне и до летален изход. За огромно съжаление има такива случаи. И те никак не са малко.
Купувала съм биопъпеши. Наше производство. Не зная доколко са решение.

# 36
  • Wonderland
  • Мнения: 813
След 6 тия месец започнах постепенно да давам пресни плодове според сезона.....Започнах с банан,ябълка,праскова,нектарина,круша,диня,пъпеш,грозде,боровинки.....в началото всичко беше пасирано...Сокове от пресни плодове пиеше много трудно,но сега вече не отказва.Пресни ягоди и малини не съм му давала,яде само в готови пюрета или йогурти.

# 37
  • Мнения: 76
Въпросът зададен в темата може да се продължи и какво количество?
Ако питате педиатъра си,ще ви каже някакви мл/за сок/или грамчета,но вие си решавате,нали?Колкото поеме,толкова.Сок от диня,може ли да дадеш 50 мл и детето да иска повече,но педито каза така.Винаги са ме дразнели такива неща.
Ние бяхме на 4м. когато започнах да давам сок от череши, пъпеш, диня. Само със семките на гроздето не се справих. След 6-я месец ги давах като каши - пасирах с пасатора, ядеше с огромно удоволствие. Сега на 1,6г , не иска и да опита плод- диня, пъпеш- нищо, само ги поглежда и се обръща на другата страна. Thinking
 Давах отначало помалко(захранвах) а след това колкото иска. Не слушах педито за никакви грамажи и не сме имали проблеми. Laughing

# 38
  • Мнения: 1 897
На 6м. дадох първо банан,след това круша,манго,ябълка,череши,касии,праскови,и двете белени,пъпеш, и днес за пръв път диня.Пъпеша го давах всеки ден,гледах да минат 2ч. от обяда и още толкова до следващото хранене,но това ме притесни:

Проблемът при пъпешите е по-различен - плодът, който натрупва най-голямо количество нитрати.
Понякога са толкова много, че бебе може да бъде натровено, за съжаление да се стигне и до летален изход. За огромно съжаление има такива случаи. И те никак не са малко.
Купувала съм биопъпеши. Наше производство. Не зная доколко са решение.

А толкова го обича Cryи въпреки това мисля,че ако се предлага по-рядко няма да е проблем,след старателно измиване на кората и ако се дава само сърцевината,поне така си мисля.

# 39
  • Мнения: 15 379
Мама на Хриси, давай пъпеш на детето. Прекрасен и суперполезен плод.
Вариант е да купуваш плодовете от проверен търговец на зарзават. Обикновено те знаят стоката си и биха ти препоръчали, като знаят, че е за бебенце.
Аз така пазарувам. Имам си 2 плод-зеленчука, познавам си хората и само от тях пазарувам. Знаят, че купувам за дете и досега всичко е било ок.
Редовно намирам червейчета и мушички в зелената салата, сините сливи, боровинките и пр. И това ме прави много доволна Simple Smile, нали уж гадинките не ходели при нитратни и пестицидно обработвани плодове/зеленчуци.

# 40
  • Мнения: 556
И според мен на 8м. трябва да се дават пресни плодове, особено сега през лятото. Аз започнах с ябълка, банан, круша, диня, нектарини. Само не съм давала ягоди и подобни.

# 41
  • Мнения: 169
То и не трябва.Ягоди,малини и праскови след 2 год/е,не е проблем и малко по рано,не преди годинка/,защото тези мъхчета и власинки дразнели стомахчето на детето.Така съм чела и не съм давала на децата си.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 349
Ягодите са много силен алерген, за тях поне след 2 години, ако детето е предразположено към алергии след 3, а може и повече.
Малини може и година по-рано.
Прасковите  може и преди 1 белени и с почистено, това, около  костилката, може и след година, по преценка. И кайсиите ако са преди годинка белени.
Праскови след 2 е доста пресилено.

# 43
  • Мнения: 9 496
То и не трябва.Ягоди,малини и праскови след 2 год/е,не е проблем и малко по рано,не преди годинка/,защото тези мъхчета и власинки дразнели стомахчето на детето.Така съм чела и не съм давала на децата си.

Не, не дразнят стомаха, а съдържат хистамин, който е алерген Peace

# 44
  • Мнения: 15 379
Ягоди, малини, къпини - след навършването на 1 година. Ако детето е здраво и няма информация за фамилна обремененост към тези плодове.
Праскова - може и след 6 месеца, ако е от готово пюре или каша. След 8 месеца - белена.
Прасковата не е алерген. Не зная откъде идва този мит?

Общи условия

Активация на акаунт