Помогнете за заглавието на една стара книга

  • 940
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 433
Здравейте!

Имам нужда от помощ. Като малка четох един фантастичен роман и не мога да се сетя нито заглавието, нито на кой автор е. Имам и много бегли спомени относно сюжета - или земята се беше пренаселила, или бяхме унищожили околната среда и всички живееха под земята. Идеята беше, че няма място за всички и хората живееха на 2 смени на ротационен принцип. 1 легло - 2ма човека го използат. Докато единят спи, другият е буден и обратното. Обаче едно момче и момиче се засякоха и се влюбиха. И тук почнаха проблемите. Всеки си има свой свят, роднини, приятели. И до тук се сещам  newsm78

Някой има ли идея коя е тази книга?

# 1
  • Мнения: 6 993
Много познато ми звучи, но просто съм чела много апокалиптични сай-фита.
Дано някой се сети, защото ми звучи интересно и бих я прочела.

# 2
  • Мнения: 994
Не мога да помогна за фантастичната книга, но може ли и аз тук да попитам за друга, за да не отварям нова тема.
Книгата съм я чела в ученическите си години, доста отдавна беше Simple Smile.
Разказваше се за живота на едно момче, което го обучиха за невероятен убиец - беше в състояние да убие човек само с молив. Заглавието беше само с една дума и мисля, че беше от японски автор.

Благодаря   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 67
Ако не се лъжа книгата е Шибуми- КТВ надявам се да съм ти помогнала.

# 4
  • Мнения: 994
cheri, точно тя е! Много благодаря!   bouquet
Ще си я потърся да я прочета пак, искам да разбера защо преди години  ми е направила такова впечатление.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 1 072
.

# 6
  • Мнения: 1 615
Не мога и аз, но и аз ще попитам. Когато съществуваха списанията "Наука и техника", "Наука и техника за младежта", "Космос"... баща ми ги вземаше редовно и мнгоо ги четях. Там съм изчела камари фантастични разкази. Последният, който четох, беше с продължение, а по някаква причина не се сдобих със следващия брой. Да му се не види, дори не помня за какво беше, а така ме чопли, че не съм го дочела... Бих си го потърсила, ако помнех поне от кого беше  и точното заглавие. Може ли някой да ме подсети?
Беше "......... тръби на Йерихон".

# 7
  • София
  • Мнения: 433
Вклйчвам се, за да кажа, че открих коя е книгата - "Пътят на Икар" от Любен Дилов Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 993
Благодаря ти, че сподели  Grinning

# 9
  • Мнения: 945
И аз търся заглавието на една книга и ще попитам тук Grinning

Помня, че авторката беше от скандинавските страни, историята е за три поколения жени, за отношенията между майка и дъщеря. Върти ми се името Юла в главата, май една от героините се казваше така, и някаква мелница край река. Горе-долу това помня.
Дано и друг да е чел книгата и да се сети.

# 10
  • Мнения: X
И аз търся заглавието на една книга и ще попитам тук Grinning

Помня, че авторката беше от скандинавските страни, историята е за три поколения жени, за отношенията между майка и дъщеря. Върти ми се името Юла в главата, май една от героините се казваше така, и някаква мелница край река. Горе-долу това помня.
Дано и друг да е чел книгата и да се сети.
Да не е "Хана и нейните сестри" на Мариане Фредериксон

# 11
  • Мнения: 945
ananas, благодаря, помогна ми Hug
Книгата е "Дъщерите на Хана" от същата авторка.
"Хана и нейните сестри" е филм на онова дребното смешно човече Grinning
Благодаря още веднъж!

# 12
  • Мнения: X
   Пообъркала съм заглавията. но важното е, че Хана е помогнала..

Общи условия

Активация на акаунт