Януарските бонбони, правят пакости милиони /18/

  • 25 953
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 817
Аз май минавам само да кажа "Здрасти"!  Hug Hug

На нашия фронт нищо ново - няма зъби, не пълзи, не говори, няма коса....

Виолини, другата седмица бира????

ВиФреш, дай телефон да звънна като стигна до теб. Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 561
На нашия фронт нищо ново - няма зъби, не пълзи, не говори, няма коса....

Ети  Hug при нас също е така

Днес бяхме на ДК - 6870 (+860) и 64 (+2,5) за 1 месец и 1 седмица..Но още щом видя докторицата започна да плаче милото... После й направиха и последната инфанрикс - и на нея рев  Cry  Даде ни направление за кръв и урина...

После като ви изчета пак ще пиша

И едно питане - колко време след ваксина може да се даде нова храна?

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 11:49 от снуки

# 47
  • Мнения: 486
Inka- майка ми научи Калоян да не го носят постоянно на ръце като буташе количката вкъщи. Също така слагаше чехли по пода и минава върху тях, за да му друса, щото на паркета иначе няма как да друса Simple Smile

пюрета - яде си на обед. Вчера дадох за първи път месо - заешко. Купихме му домашно зайче. Утре мисля пак. Днес съм приготвила картоф с тиквички. По принцип аз му правя пюретата, макар че съм му давала и готови - тиква, круша и вчера круша с ябълка на Хип. Вчера взех и каши и от неделя или понеделник ще почвам и тях Simple Smile

Честити месечинки , имени и рождени дни на всички празнуващи Simple Smile

Снуки аз на предната ваксина същия ден дадох картоф. Но досега не сме имали проблеми с храната. До колкото си спомням вие май имахте нещо (изв,  но не помня  Embarassed)

И ние не пълзим, не седим, не стоим прави, нямаме зъби, вече имам чувството, че се хили на всички освен на мен. Особено като види баща си и се ухили като тиква.   Вече повечко време стоим по корем и започна по-често да се върти от гръб по корем

Вода - като смених биберона на 2-ка и започна да пие по около 50-60 мл. От чашата на д-р Brown's, коята Бира беше показала категорично ми отказва и я плюе.
Иначе става за играчка Grinning

# 48
  • Мнения: 58
Лейди, можеш нурофен,ако ти понася. Аз съм пила, а и Бубето каза,че няма проблем.

В анкетата отбелязах Хип,Гербер и домашно приготвени пюрета,които смятам по-нататък да приготвям. Е, може и други марки,ако тези зеленчуци,които искам ги няма на хип.

Честито на всички с повод да празнуват! Много здраве и усмивки!

Ние излизаме най-късно в 9ч сутринта,до към 10,30ч-11ч.
Днес му дадох тиква с картоф.

ПС: Жоржи, сложила си като отговор дом.приготвени пюрета и каши, но в отделните отговори няма кашите- например каша Хип, каша Слънчо, каша Милупа, каша Нестле..... или нещо подобно. КАто казах Нестле, сложи и като отговор за пюретата,ако искаш.....

# 49
  • София
  • Мнения: 598
Успях с вземането на урина!

 Бире, в аптеките продават специални бебешки колектори по 40-50 ст., те са едни пликчета, които се залепват за кожата. Аз успях от втория път, че първия тя почна да ака и се бяха събрали само 5 мл. При момченцата ставало по-лесно. За момиченцата пликчето на колектора трябва да сочи надолу.

Взеха й и кръв, изобщо не плака, май не разбра какво се случва. Само се ядоса, че лаборантката й държи ръката, докато се напълни епруветката.

Пюре днес ще дам за пръв път - почвам с картоф+АМ. Иначе ще готвя, но гледам да имам и бурканчета (засега съм купила ХИП и Гербер), за да слагам от тях, ако нямам под ръка качествени продукти. Т.е досега така процедирах с готовите сокчета.

Забравих отчета от ДК - 6800 г (+750) и 64 см (+1). Казаха ми вече да я слагам да сяда подпряна на възглавници. После постепенно да намалявам възглавниците, като почна от по-стабилната й страна. Така до към 7-ия месец трябвало вече да се е научила да седи сама.

# 50
  • Мнения: 455
Прибрахме се от разходка, успяхме да хванем хладинката рано...не се стои навън! ooooh!

Хемоглобина - днес сутринта ходихме до педката да види пишока и я питах за изследванията на Самуил - 112 е хемоглобина, уринатата е ОК. В таблицата, която пуснах пишеше, че за бебета от 6 мес. до 2 години стойностите са от 106 - 145. Careener аз също много се тревожех, защото Сами беше само на кърма.
Мелона - В колектора събрахме също много малко урина, ставаше за изследване.

От вчера  давам пащърнак Хареса го. Simple Smile Започнах да правя оризовата каша на Милупа малко по-гъстичка и така я харесва. В началото явно я разреждах повече и вкуса се губеше.
И Самуил НЕ ПИЕ вода. Купихме чашка с накрайник, пробвах с обикновена чаша, с лъжичка - НЕ ЩЕ. Днес купих ново шише с биберон - ще се пробваме и с него. Само се лигави и дъвче всичко, а водата се стича по врата...Притеснява ме, защото намаляха напишканите памперси! newsm78
През деня заспива в количката, вечер - кърмейки го, или сам в леглото /много рядко/

LadyAngel Аз пия само парацетамол - за глава, корем, кръст и каквото друго ме заболи. Peace

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Егати цяла тема пропуснах ooooh!

Честито на всички, които имат повод да празнуват днес  bouquet

За анкетата - не знам какво да отбележа Thinking имам купени пюрета на Хип, Гербер, Овко (1бр), Бейбилов,Милупа, Нестле, а дадох и домашно приготвен картоф Laughing

Захранването -  миналия понеделник започнах с тиква, Мартин има голямо желание да яде, но нещо ми се струва, че не е както трябва работата Thinking започна мн да ака и то зелено ooooh!. Изключвам да е претопляне, защото по цял ден сме в къщи на климатика и само вечер към 18ч. излизаме за една морска баня Laughing. Спрях тиквата на 2-я ден, изчаках 2-3 дена и предложих картоф - същата работа ooooh!
И сега вече не знам какво да правя, пак ли да спирам .... ама той вдига луди скандали за храна Crazy

mishe^ идеята с количката не е лоша....ама ние и в количка не се возим hahaha Joy Joy Joy
Inka ако това е успокоява и ние сме като вас + това, че и в количка не се возим Mr. Green

За заспиването -  заспива на спалнята сучейки, ако не му се сучи с биберона в уста, гушнат в мен Heart Eyes И М изгонихме от легло то та сега и нощно време сме заедно (а се бях зарекла, че него няма да го уча да спи при нас Blush)

Още нещо щях да пиша.... Rolling Eyes....ама забравих Blush

А снимков матирал от срещата с Ноеми, като се върне, че с нейната техника снимахме.....мн приятно си прекарахме....е като изключим мрънкащия Мартин Mr. Green

# 52
  • Мнения: 42
Запис и от мен

# 53
  • Мнения: 16
Бърз отчет от ДК. 8кг (+500г), 70см (+3см).
Сложиха ни последната ваксина за хепатит и трябва да ходим кръв да му вземат, ама вече другата седмица.
Тази вечер се изнасяме на село, тъй като продължаваме да нямаме вода.

# 54
  • Мнения: 93
Inka ако това е успокоява и ние сме като вас + това, че и в количка не се возим Mr. Green

и ние така за количката и там не ще, ти как процедираш с разходките? аз редовно я нося и бутам  Sick

Lady това от Хедра съм го чела, ама светлината още я чакам  Joy Joy Joy, но не се отчайвам

# 55
  • Мнения: 411
Някой бебок яде ли чиста оризова каша било то разтворена с вода, кърма или АМ?
Нашият не иска вече дори и да си отваря устата.
А някой да яде оризова каша с ванилия?

# 56
  • Мнения: 186
Кали яде чиста оризова каша, на Хип, безмлечна, безглутенова, направена с АМ. Много рядко слагам нещо вътре.

Димара, на село със сигурност ще е и по-хладно.

# 57
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се разхождаме Mr. Green
Излизаме всеки ден, но ходим (или М ни кара с колата) някъде където може да си оставим количката и аз да го държа Crazy
Все се надявах, като минем на лятната количка това да се промени....ама цъ . Като реши, че ще реве в количката си реве, нищо не е с състояние да го разсее ooooh!
Сега се успокоявам, че до 6м. ще проходи Mr. Green (надеждата умира последна Whistling)

П.П. Винаги съм се чудила как така ще носиш бебето и ще буташ количка....струваше ми се невероятно, че чак пък толкова няма да седи в количката. Е на дойде ми и на мойта глава ooooh!


Миналата седмица мн се смях с М, при ЛЛ той държи Мартин, аз му викам:
- Прибери това направление в твойта чантичка.
Той:
- Не мога сега държа Мартин.
Аз:
- Shocked е как не можеш, аз краставиците за салатата беля докато го държа Rolling Eyes
 hahaha hahaha hahaha



# 58
  • Мнения: 10
Etomira какви се оказаха тези пъпчици при вас, че забравих?  Embarassed
Като ги видях ми заприличаха на ухапване, но какви се оказаха в крайна сметка?

Днес на Михаела и излязоха три пъпчици подобни на петна на ръцете, първо бяха по-големи петна, а сега като че ли се свиха и се оформиха като пъпчица (оф, големи обяснения). Днес дадох морков за първи път и се зачудих дали не е от него. Гледам дали ще се появят и по корема сега.

Нали е логично ако е от храна да има пъпки и по корема  Confused Има някакви петънца там, но не са изразена пъпка и са бледи. Ама тя е постоянно потна навсякъде и може и от това да са...

Какво се прави ако е от храна? Утре дали да не и дам пак морков и да видя ще се засили ли и тогава да ходя пак на лекар, че вчера бяхме за пъпки от претопляне, днес за други. Опасно ли ще е ако си направя експеримент и и дам утре повторно?

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 15:11 от Христиана

# 59
  • Мнения: 455
Kalifornia аз правя оризовата каша само с вода - в началото ядеше, после спря, сега пак яде. Реших да спирам, предлагам друго някой ден и друг ден предлагам пак кашата. Сега четох, че едно бебе може чак на осмия път да хареса предложена храна - майките не бива да се предават лесно. Peace

Миналата седмица мн се смях с М, при ЛЛ той държи Мартин, аз му викам:
- Прибери това направление в твойта чантичка.
Той:
- Не мога сега държа Мартин.
Аз:
- Shocked е как не можеш, аз краставиците за салатата беля докато го държа Rolling Eyes
 hahaha hahaha hahaha


 hahaha hahaha hahaha Май с повечето мъже е така!

Общи условия

Активация на акаунт