Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 14 част

  • 61 778
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 200
Viva_123 , благодаря ти много за отговора! Да видим дали съм разбрала - не е необходимо да започне от сега да се осигурява - достатъчно е месеца преди 45-дневния болничен - в този случай ще взима 2 г. по 240 лв?
Да, достатъчни са и няколко дни. Ако увеличат МРЗ ще взима повече.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 349
А след като започне 45 дневния болничен трябва ли да продължи да се осигурява или може да напусне? Предвид, че е фиктивно ще трябва ли да продължи да плаща осигуровки и по време на майчинството?

# 77
Здравейте, искам да попитам каква е еднократната помощ за раждане на второ дете.Благодаря предварително

# 78
  • Мнения: 2 200
А след като започне 45 дневния болничен трябва ли да продължи да се осигурява или може да напусне? Предвид, че е фиктивно ще трябва ли да продължи да плаща осигуровки и по време на майчинството?
Ще плаща здравни по 20,16лв. на месец.

Здравейте, искам да попитам каква е еднократната помощ за раждане на второ дете.Благодаря предварително
600лв.

# 79
Здравейте.Току що разбрах,че за да получаваш 2 год. майчинство трябва 6 месеца преди термина да се водиш на работа,а аз съм бременна в 5-ти мец. и от 6 мес. съм регистрирана в бюрото по труда.Мислех септемви да се "зачисля" към някоя фирма,разбира се сама да си плащам осигуровките, но все пак да се водя на работа.Но сега научавам това,новоприето било.Моля помагайте вярно ли е?Защото ако е така ще получавам само някакви помощи от порядъка на 14о лв.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте.Току що разбрах,че за да получаваш 2 год. майчинство трябва 6 месеца преди термина да се водиш на работа,а аз съм бременна в 5-ти мец. и от 6 мес. съм регистрирана в бюрото по труда.Мислех септемви да се "зачисля" към някоя фирма,разбира се сама да си плащам осигуровките, но все пак да се водя на работа.Но сега научавам това,новоприето било.Моля помагайте вярно ли е?не.ако имаш 12 м осиг стаж през живота си и работиш в момента на издаване на 45 дневния,ще взимаш 2 г майчинство Защото ако е така ще получавам само някакви помощи от порядъка на 14о лв.

# 81
  • Мнения: 165
Момичета да ви попитам и аз : Имам стаж 1г 7м. , Сега не работя .Бременна съм в 12 седмица. Ако почна да се осигурявам в някоя фирма ще взимам ли 2 години майчинство ?  Благодаря  предварително.

# 82
  • Мнения: 24
Момичета да ви попитам и аз : Имам стаж 1г 7м. , Сега не работя .Бременна съм в 12 седмица. Ако почна да се осигурявам в някоя фирма ще взимам ли 2 години майчинство ?  Благодаря  предварително.

Можеш да почнеш няколко дни преди 45 дневния болничен ще можеш да вземаш 2г. майчинство колкото е МРЗ, условие е да имаш 12м осигурителен стаж през живота си което при теб виждам че го имаш.

# 83
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Записвам се,че не са ми ясни някои неща.

# 84
  • Мнения: 165
Можеш да почнеш няколко дни преди 45 дневния болничен ще можеш да вземаш 2г. майчинство колкото е МРЗ, условие е да имаш 12м осигурителен стаж през живота си което при теб виждам че го имаш.

Това нова промяна ли е ? Нали имаше нещо за 18 месеца непрекъснат стаж преди болничния? Извинявам се ако са ми глупави въпросите   Blush

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това нова промяна ли е ? Нали имаше нещо за 18 месеца непрекъснат стаж преди болничния? Извинявам се ако са ми глупави въпросите   Blush

никога не е имало такова изискване

# 86
  • Мнения: 165
Благодаря Елфита.Нещо  не съм разбрала значи.  Значи ако почна да се водя някъде сега на работа ще взимам 2 години майчинство равно на МРЗ ?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря Елфита.Нещо  не съм разбрала значи.  Значи ако почна да се водя някъде сега на работа ще взимам 2 години майчинство равно на МРЗ ?

колко осигурителен стаж имаш през живота си

размера на обезщетението първата година зависи от това на колко си се осигурявала 18 м назад.ако си на минималната-две години по 240 лв ,да

# 88
  • Мнения: 165
Момичета да ви попитам и аз : Имам стаж 1г 7м. , Сега не работя .Бременна съм в 12 седмица. Ако почна да се осигурявам в някоя фирма ще взимам ли 2 години майчинство ?  Благодаря  предварително.

18 месеца назад имам само здравни осигуровки платени.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ларр вече ти е отговорила -ще взимаш 2 г майчинство.само трябва да започнеш работа малко преди 45 дневния ти

отговорите се преглеждат и ако има неточност се отбелязва

Общи условия

Активация на акаунт