Дарсенвал

  • 9 306
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
В съвременната козметика приложение намира и електрическият ток. Използват се ток на Дарсонвал, диатермичен ток, галваничен ток и др.
Дарсонвализацията е лечебен метод. В козметиката се прилага местната дарсонвализация. Чрез нея се получава дразнене на нервните окончания и на нервните апарати в кожата и по рефлекторен път се причинява кратко свиване на кръвоносните съдове, последвано от продължителното им разширение и засилване на притока на кръв в кожата. А това води до подобряване на обмяната на веществата в нея. Токът на Дарсонвал намалява възбудимостта на нервните окончания в кожата, които възприемат болката. Има обезболяващ ефект. В резултат на всичко това тонусът на кожата и подлежащите тъкани се повишава, увеличава се еластичността на кожата и на стените на кожните съдове, подобрява се дейността на мастните жлези.
Дарсонвализацията се прилага при вяла, суха и отпусната кожа, при бръчки, при бледа и анемична кожа. Притовопоказана е при непоносимост на тока и при остри гнойни процеси.
В козметичните кабинети за дарсонвализация се използват носими апарати, които произвеждат малки искри. Дарсонвализацията на лицето се извършва с гъбовиден електрод, който се плъзга по кожата с равномерни кръгови движения по хода на основните масажни линии на лицето. Дарсонвализацията на шията се извършва с Т-образен електрод. Кръговите движения с него се правят в посока отгоре надолу. При бръчки около очите, при торбички под очите или оток на клепачите дарсонвализацията се извършва с електрод, чийто край е разширен сферично. При суха и чуплива коса, при падане и оредяване на косата се прилага дарсонвализация и на окосмената част на главата. Процедурата се извършва с електрод под формата на гребен, с който се правят движения както при ресането на косата.
Йонофорезата е метод на лечение с прав (галваничен) ток. Той се предава на организма през кожата с помощта на оловни електроди, които представляват гладки пластинки, поставени във влажни бархетни торбички. В течността, с която се овлажняват торбичките на електродите, е разтворено лекарствено вещество. Под действието на правия ток лекарствените йони от разтвора проникват в тъканите, където оказват лечебното си въздействие. По този начин към действието на правия ток се прибавя и действието на лекарството.
Йонофорезата с калиев йодид и аминозин се прилага при белези и келоиди, с цинков сулфат – при младежки пъпки, с ихтиол – при младежки пъпки с дълбоко възпаление и т. н.
 
Tags: апарати, бръчки, галваничен, Дарсонвал, дарсонвализация, Дарсонвализацията, движения, действието, електрод, извършва, Йонофорезата, кожата, косата, лицето, нервните, окончания, правия, правят, прилага, съдове

# 1
  • Мнения: 0
Някой да се е възползвал при козметик от тази услуга? За мазна и проблемна кожа подходящ ли е този метод?
Споделете ако знаете нещо! Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 89
За проблемна е идеално, особено ако имаш акне. Дарсонвализацията подпомага възстановяването на кожата, а дори и да не ти е проблемна е хубаво да се прави от време на време за профилактика Wink Поне така по физиотерапия ни учат Grinning (стажувам из болниците, ако има нещо друго питай;)

# 3
  • Мнения: 0
Това е добре, но процедурата не е ли като един вид пилинг на кожата и май не е много подходяща за лятото, когато е изложена на слънце. Да кожата ми е проблемна и използвам и ежедневен крем за лице с фактор 10(матиращ) , а за плаж 20. За ежедневно почистване гел с антибактериална основа, а за зимата крем който осигурява хидратация на кожата.
Дарсенвала не е ли подходящ за месеците октомври, ноември?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Трудно да е като пилинг, тъй като се работи с ток. Това ти е от високочестотните токове, само че електродите са стъклени с газ под ниско налягане(кондензаторни, вакуумни) и това стъкло ти играе ролята на диелектрик. Пускат ти се краткотрайни импулси с прибл. 100пъти по-дълба пауза ии се усеща нещо като боцкане, а вече ако ти го пуснат с по-голяма сила може да се получи парене .. Много е готино като цяло;), чува се едно пращене. Ако искаш мога да ти напиша едно подробно описание какво представлява.... Не смятам че е противопоказно лятото, но все пак се консултирай, за да не стане някой гаф, тъй като то ти затопля кожата, а и за да има ефект се правят от 10 до 18 процедури, това също трябва да се има предвид !

# 5
  • Мнения: 0
Ами до колкото разбрах било полезно да се прави на няколко месеца , независимо от годините?

# 6
  • Мнения: 138
редовно ходя на козметик и любимата ми процедура е дарсонвала. Верно е, че епитилизира и тонизира кожата. Не съм чувала да има няколкомесечен интервал м/у процедурител Но лицето е едно гладичко и греещо, опитайте и ще се убедите. Ако има разранени местенца, бързо завехват Peace

# 7
  • Мнения: 0
редовно ходя на козметик и любимата ми процедура е дарсонвала. Верно е, че епитилизира и тонизира кожата. Не съм чувала да има няколкомесечен интервал м/у процедурител Но лицето е едно гладичко и греещо, опитайте и ще се убедите. Ако има разранени местенца, бързо завехват Peace

Почти се навих и аз да се възползвам от тези процедури. Малко съм скептично настроена, защото преди години ходих на обикновено почистване на лице при козметик и тогава вместо положителен ефект , имаше отрицателен...
Ти как се грижиш за кожата ти в ежедневието?

# 8
  • Мнения: X
Д'арсонвалът е задължителна част от процедурата "Почистване на лице" в козметичният салон. Не се използва като самостоятелна процедура, не се прави "през определени интервали" от време. Подобрява кръвообращението, спомага за заздравяване на  зачервяваният,а причинени от механичното почистване на лице. И не може лицето да изглежда добре само и единствено от ползването на д'арсонвал.

# 9
  • Мнения: 1 416
А дали продават такъв уред - Д'арсонвал за домашна употреба? Някой има ли такова нещо вкъщи Simple Smile

# 10
  • Мнения: 0
А дали продават такъв уред - Д'арсонвал за домашна употреба? Някой има ли такова нещо вкъщи Simple Smile
Доколкото знам ДА! Но нямам представа за точната цена и т.н. Чух че в чужбина може да се намери сравнително по-евтино от България.

# 11
  • Мнения: X
Част е от процедурата по почистване на лице при козметичката ми. Забелязала съм, че на някои по големи или вътрешни пъпки набляга повече с уреда...Честно казано ми е малко неприятно, защото като се отдели от лицето и удря лек ток  Laughing С времето се свиква.. Но като цяло мисля, че има доста положителен ефект върху кожата  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 0
И моята козметичка го използва при всяко почистване, което значи че си го правя всеки месец. Не мисля, че е някаква революционна процедура, нито че има нещо общо с пилинг - по-скоро успокоява кожата след механичното почистване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт