Да преправим старите мебели - 9

  • 99 998
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 527
Момичета дайте съвет какво да я правя тази маса: http://vaniliashokolad.snimka.bg/architecture/lampa.620650.25134985.big. Много не ми трябва, повреден е фурнира на горния плот  и й е нужен нов, но надолу си е добре. Хич  не ми се поправя. Мислех да я направя на малка масичка, т. като такава повече ми трябва (от долните плотове да взема), но май няма да стане. Нещо да се сещате? newsm78 Да я продавам ли, какво да я правя?
Доста е пострадала милата. А как е с дървояда?
Лошото на фурнира е че трудно се възстановява, а подмяната му не е много лесна като за домашни условия. Не съм сигурна, но щом е с фурнир предполагам отдолу е плоскост от частици, едва ли е масив. Изобщо ми се струва кауза пердута, освен нов дървен плот, но не си струва...


Няма дървояд, нито е с частици. Сериозен дървен плот си е. Просто трябва да й се смени фурнира.  Масата е скъпа, не е ширпотреба.

# 676
  • Мнения: 8 999
alra, ако плотът е от масив, а отгоре само е покрит с фурнир, то няма ли възможност да отчегърташ целия фурнир и да се покаже другото дърво /фактическия плот/. Тогава ще можеш да обработиш само него и да лакираш/боядисаш в желан от теб цвят и нюанс.

# 677
  • Мнения: 527
alra, ако плотът е от масив, а отгоре само е покрит с фурнир, то няма ли възможност да отчегърташ целия фурнир и да се покаже другото дърво /фактическия плот/. Тогава ще можеш да обработиш само него и да лакираш/боядисаш в желан от теб цвят и нюанс.

Да, може така да стане. Но аз много нямам място за нея. И не ми се сменя фурнир.... Обмислям дали да не я продам? Вие какво ще кажете?

# 678
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Че ти трябва да си решиш. Нямаш много място сега, ще си решиш една дилема... но не е само това.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 4 057
alra, ако плотът е от масив, а отгоре само е покрит с фурнир, то няма ли възможност да отчегърташ целия фурнир и да се покаже другото дърво /фактическия плот/. Тогава ще можеш да обработиш само него и да лакираш/боядисаш в желан от теб цвят и нюанс.
Подкрепям! Ако наистина е масив под фурнира едва ли ще се покаже чам, може би бук или дъб. А като се шкурне и един матов лак или масло ще стане чудо.
Не мисля, че можеш да и вземеш много пари в този вид, защото ще трябва да се вложат доста за реставрирането. Тази маса в продавалника е реставрирана и все още не си е намерила стопанин.
[url]http://bg-mamma.prodavalnik.com/masivna-retro-raztegatelna-masa-bryast-1930g-i1367194[\url]
Но е предизвикателство и можеш поне да опиташ да се справиш и след това ще решиш да я задържиш или продадеш. Ако се получи ще е страхотна трапезна маса не по-голяма от нормалните, но пък ценна Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:06 от Doris

# 680
  • Мнения: 1 296
В апартамента, който купихме заварихме спалня+голям гардероб. С резбовани елементи по тях. Спалнята е с винена тапицерия на таблата откъм главата и на фасадната страна. И спалнята и гардероба са на крачета с извита форма. В тъмната гама са.
Всъщност на нас не ни тряват и няма да ги ползваме. Затова ако някой е заинтересован от тях, подаряваме ги безвъзмездно. Само да си органира разглобяването и превоза.

# 681
  • Мнения: 527
В апартамента, който купихме заварихме спалня+голям гардероб. С резбовани елементи по тях. Спалнята е с винена тапицерия на таблата откъм главата и на фасадната страна. И спалнята и гардероба са на крачета с извита форма. В тъмната гама са.
Всъщност на нас не ни тряват и няма да ги ползваме. Затова ако някой е заинтересован от тях, подаряваме ги безвъзмездно. Само да си органира разглобяването и превоза.



Може ли да пуснеш снимки?

# 682
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не търся такива мебели, но търсих и аз линк към снимка /нали им аподчертано Simple Smile/. И къде се намират може да споменеш.

# 683
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мами моля ви пуснете ми линк към ремонтираните ви бебешки стаи - от старо ново.  Hug

# 684
  • София
  • Мнения: 247
Царина-линк?

# 685
  • Мнения: 1 296
Да, извинявам се, аз съм пропуснала да пусна линка Embarassed
Това е скрина. Дано да се видят добре детайлите, защото не успях да се справя с качеството на снимките.



гардероба

# 686
  • Мнения: 1 296
спалнята



тоалетка с огледало
малка тоалетка, 2 броя са

# 687
  • София
  • Мнения: 247
На мене ми харесват,за съжаление нямам място.Това са "румънските"мебели.Позавидях за скрина.

# 688
  • Мнения: 1 296
Честно казано и на мен ми харесват, защото си ги представям след едно изцикляне или как там се казва и  лакиране. Но при нас къщата е обзаведена преди година след ремонт и саниране. А в апартамента се предвиждат коренно преустройство и няма как да ги оставя, за да ги използвам след това. Освен това съм и астматичка и не искам никакви тапицерии в близост до мен. А на спалнята си има.

# 689
  • София
  • Мнения: 247
Това е фурнировано,не е масив.Но тука доста се заиграват с пребоядисване, това е точно за тази цел.Тапицерията може да се замени с нещо.Желаещи сугурно ще се намерят.Иначе подаръка не е малък  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт