Да преправим старите мебели - 9

  • 99 997
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 296
Важното е да свърши работа на някой Peace
Тапицера, който има ателие в нашия вход се натиска за тях. Но съм сигурна, че след мен ще ги препродаде на някой. Та затова ако някой си ги хареса и му занимава да си подсигури превоз - с удоволствие

# 691
  • Мнения: 0
Tzarina,откъде сте?Аз ли съм първата която си ги заплюва?Дано да ми се усмихне късмета.

# 692
  • Мнения: 1 296
Tzarina,откъде сте?Аз ли съм първата която си ги заплюва?Дано да ми се усмихне късмета.
От София съм, сравнително централен район.

# 693
  • Мнения: 32
Tzarina,откъде сте?Аз ли съм първата която си ги заплюва?Дано да ми се усмихне късмета.
Аз също я питах

# 694
  • Мнения: 0
Благодаря, писах Ви на лични.

# 695
  • Мнения: 186
Търся съвет. Confused
Значи,почнах да изшкурвам детския гардероб,но се чудя колко точно трябва да падне от гланца.Гардероба е по скоро полиран,а не гланциран(нямам подръка снимки да пусна). Като цяло няма много за изтъркване.Обаче моя мъж ми е купил шкурка 180 и 100(каквото и да значи точно),а навсякъде пише,че шкурките трябва да са 200-300 и 180.
питам се ще стане ли добре ?
Оказва се ,че погледнат отблизо повърхността не е толкова гладка,а сякаш има много мънички вдлъбнатини(по-малки от милиметър и едва се забелязват). Да търкам ли до пълно умопомрачение или не?
Предстои ми да търкам друга повърхност,която е доста запазена и силно гланцирана.Въпроса е да взема ли за нея по-сериозна шкурка?

# 696
  • Варна
  • Мнения: 141
Eved, зависи какво ще правиш с гардероба след това. Ако го боядисваш с боя е необходимо да го минеш с по-едра шкурка (аз ползвах 80) отгоре, отгоре, за да падне мръсотията и да го надереш, за да хване боята.

Но ако си решила да го минаваш с лак или някакво масло си иска стабилно шкурене. Първо с едра шкурка, после с по-финна. Ако използавш машинка много ще ти се улесни работата. Още повече гардеробът е с големи равни плоскости.

# 697
  • Мнения: 301
Eved, зависи какво ще правиш с гардероба след това. Ако го боядисваш с боя е необходимо да го минеш с по-едра шкурка (аз ползвах 80) отгоре, отгоре, за да падне мръсотията и да го надереш, за да хване боята.


Аз само искам да кажа, че първо се почиства нещото от мръсотията (винаги) и тогава се почва със шкурката  Peace

# 698
  • Мнения: 186
Ще го боядисвам.В момента минавам вратите с шкурка означена като 180,а имам и 100.Искам единствено да хване добре боята.
Машинка мога и да намеря,но това е гардероб от соца (не прекалено стар,но с фурнир;не е много изстрадал,но не смея с машинка). Мръсно  има малко по кантовете(или е нещо от химикала с който са го полирали) и остатъци от лепило от тиксо,което изтърках вече.
На 1-2 места си личат петна от слънчевата светлина - изтънели едни такива).
Ще пусна снимки след малко.

# 699
  • Мнения: 186
Това е вратичка от въпросния гардероб.Сивото е остатък прах(забърсах го на бързо). Изглежда кафеникав,макар в стая да е почти черен.Доста е запазен и голям ,та ще убием два заека.Хем ще спестим ,хем ще се ползва по-дълго.Защото като гледам детските гардероби са малки явно с идеята след време да се купуват по-големи.
http://eved.snimka.bg/experiment/garderob.623994.25168255

# 700
  • Мнения: 718
Имам една молба - някой беше писал за боя, която превръща дървото в черна дъска. Не откривам поста назад, ще помоля за марка, цена и къде мога да го намеря Grinning

# 701
  • Варна
  • Мнения: 141
Eved, зависи какво ще правиш с гардероба след това. Ако го боядисваш с боя е необходимо да го минеш с по-едра шкурка (аз ползвах 80) отгоре, отгоре, за да падне мръсотията и да го надереш, за да хване боята.


Аз само искам да кажа, че първо се почиства нещото от мръсотията (винаги) и тогава се почва със шкурката  Peace

Разбира се. Имах предвид, тази мръсотия, която не се измива, а е попила доста навътре. Аз чистих така надраскано с химикал, което хич не излизаше с вода и сапун...

# 702
  • Мнения: 186
Колкото и да е странно гардероба е чист.Поне видимо изглежда наред.Според мъжа това,което съм свършила е достатъчно.Сега ще го почистя с кореселин.

# 703
  • Мнения: 2 065
Felicidad не съм аз която е писала за боята  Embarassed но така и така съм тук  Mr. Green
под черна дъска предполагам имаш предвид това
http://impresia.bg/products.html?productid=303
http://www.impresia.bg/products.html?productid=334
http://vamko.com/levis-ambiance-tablo-mix.php
Между другото по телевизия Утилисима, нашенци показаха една "хватка"- боядисаха детска масичка с латекс и гипс/джуркано  Grinning/- казаха, че замества черната дъска.
Па латекса, ако ти е в цвят, дъската може и да не е черна
Естествено, че забърках адската смес и намазах за опит  ooooh! но нямам тебешир за да опитам  Sick докрай резултата

# 704
  • Мнения: 718
Ей, супер си! Hug Първата ме устройва идеално, благодаряяяя! Сподели дали се е получило като се сдобиеш с тебешир Grinning

Общи условия

Активация на акаунт