Проходилка?

  • 1 393
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Имали сме - подарък му беше, но почти не я ползвахме. Спокойно може да се мине и без нея. Нашата проходлика е ползвана не повече от 1 седмица за по 20- 30 минути на ден.
Детето успя да намери няколко начина за излизане от проходилката, аз я сметнах за достатъчно опасна и спрях да го слагам в нея. Не мисля, че проблема с тези пробиви е в проходликата, а по-скоро в енергичността на детето. От друга страна, аз никога не съм водила детето за 2 ръчички, защото съм смятала за излишно да го тормозя  и подканям да ходи - когато е готово, ще тръге само да се подпира по мебелите и ще проходи само. Така че не мога да оценя проходилката като отмяна и почивка за ръцете ми, въобще. Синът ми проходи на 10 месеца. Не смятам, че липсата на проходилка е оказала негативно влияние върху двигателното му развитие.

# 16
  • Мнения: 2 922
Не сме използвали проходилка...не съм усетила нужда от подобна екстра
Ние също.  Peace

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Разбира се че може стига да не е прекалено рано.
Ако се изправя само и се опитва да прави крачки
слагай смело! Аз мойто го сложих на 9 месеца,
а на 10 той проходи.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 397
слагаме го в проходилката докато вечеряме само, за да сме свободни и двамата и да не ходи към масата, защото иска да взима неща от там. През останалото време предпочитам да лази на пода. Приятелско семейство държат детето само в проходилка, но са с теракот и не смеят да пускат девойката да лази, за да не настине. Иначе знам, че е по-добре да проходи естествено, т.е. без проходилка.

# 19
  • Мнения: 46 518
На нас ни подариха, но не я ползвахме дълго, стоеше като паметник вътре, нещо не й хареса.

# 20
  • Мнения: 313
Абсолютно съм против проходилките. Лора започна да лази и постепенно се изправи,когато беше готова. Проходи марко преди 1год.Същественото беше ,че разви инстинкт да се пази ,когото пада  не се срутва като талпа и не си удря главичката.Да не говорим,че лазейки децата развиват определени мускулни групи.Изобщо аз съм по естествените процеси,без излишен зор.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Да- ползвам я и честно да си призная май за мое удобство  Embarassed.
Големият ми син обаче проходи на 9 месеца благодарение на  проходилка която обаче няма НИЩО ОБЩО със сегашните.Аз и брат ми сме проходили на нея.Беше дървена с 2 кръга - единия голям който държи колелата ,а другия малък който идва под мишниците на бебето и изобщо няма седалка, играрчки и разни подобни неща за забавление.Казваха им ПАЯЦИ ,а не проходилки  Laughing
Още ме е яд,че не я пазя,но все пак 3 деца са проходили с нея!Би трябвало такива да ги правят и сега!

# 22
  • Мнения: 2 274
Ами да - вредни са - забранени са в повечето цивилизовани държави. Но какво да правим - 15 минути кеф за майката- това е по-важно  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 1 427
Ами да - вредни са - забранени са в повечето цивилизовани държави. Но какво да правим - 15 минути кеф за майката- това е по-важно  Twisted Evil
E,айде сега -кеф.ами ако кеф е да успея да отида до тоалетна Embarassedнека е така.и аз бях против проходилките,но сега смятам тия дни да купя.Никой не говори за продължително седене.Някои явно имат късмет с по-кротки деца,но Йоана иска само на ръце и то да се разхождаме така.Тъй че,в моя случай с риск да ме обявят за майка-егоистка съм ЗА проходилките.

# 24
  • Мнения: 7 474
Ние не сме ползвали проходилка и не съм имала и желание.Детето си пълзеше из къщи ,после започна да се изправя по диваните  и накрая се отпусна и проходи без да залита и да се клатушка. Колкото до 15 мин. отмяна ние използвахме столчето за хранене на него слагам играчки и детето си играе без да се опасявам ,че ще се обърне както става с повечето проходилки. Друг вариянт е кошарата.Но дори и да купиш проходилка не е страшно,повечето майки ползват.Решението е твое.Успех!!! 1crib newsm30

# 25
  • Мнения: 2 673
то докато проходи , преди това ще лази Wink
Против съм! - забавя прохождането , стават мързеливи Wink

п.п. ей, виж ни без проходилка и вече ходим Simple Smile на 9.5, иначе първите два метра на 8.5 мес ги направи Wink
ако искам спокойствие- и по принцип - в кошарата за игра Grinning ако ще да става, ако ще да си играе Wink

Последна редакция: нд, 18 дек 2005, 20:24 от мойри

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
ЗА Peace
Започнах да го слагам от 6 месечен-по малко.Не е падал от проходилката и не сме имали проблеми Peace

 Peace И аз!

# 27
  • Мнения: 305
То много са противниците на проходилките, но понякога са си необходимост - я за да оставиш детето при спешност за минутка, я за да ти поотпочинат ръцете. Не бива да се прекалява, разбира се, но в моят случай детето ми просто ще затлъстее от мързел  Twisted Evil - Яна категорично не пълзи, а като види по-голямо съпротивление ляга и си играе с най-близката играчка. Искам да отбележа, че не пълзи НЕ по вина проходилката (не съм избързвала да я слагам там и т.н.)!  Просто си е такава - тогава единствения ми вариант за бебепридвижване на кратки разстояния е проходилката. Та, всеки си има своята истина - а западняците да мислят не само за физическото развитие на децата, ами и за проблеми като всепоглъщащата ги алиенация, например... Mr. Green.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нямам и няма и да купя. Даваха ми една за временно ползване, сложих дребният, орева орталъка и дотам с проходилката.
А бебо вече пълзи здраво, изправя се сам, за какво ми е проходилка.
За спокойствието - слагам го в люлката и готово Wink

# 29
  • Мнения: 5 299
ЗА с 2-те ръце Laughing
Първоначално бях против(и аз не знам защо точно) мислех си, че пречат на прохождането, но сега никой не може да ме убеди в това. Слагам Вики от 1 седмица (подариха ми я) иначе нямаше да купя) И двете сме доволни - по цял ден пребивава в нея. Кефи и се много и хвърчи из цялата къща като бясна(което съвсем не бих нарекла мързел) Като я извадя започва сама да прави крачки напред(като я придържам разбира се) Ще видим до кога ще й е ентусиазма, но за сега е много дива и щастлива. Абе с 2 думи - от както взехме проходилка - съм много доволна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт