"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 082
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 379
Мами бебчето ми има запек,какво давахте на бебчетата ви да се освободи?Благодаря

# 706
  • Мнения: 2 456
Мами бебчето ми има запек,какво давахте на бебчетата ви да се освободи?Благодаря
почти на всяка страница пишем за запек.
Нищо не даваме!!!

# 707
  • Мнения: 20
Добър вечер момичета,
аз дадох малката на баба и да я гушка за 1 час и сега намерих време да пиша. Днес дойде една приятелка да ни види и бебка така я хареса. Макар и сънена и гладна и се усмихва много Simple Smile

Кити, мила... Благодаря за пожеланията! За Дара незнам какво да кажа. Като знам как аз се стрестнах от ушетата си представям на теб какво ти е в момента. Много те прегръщам и се надявам малката сладурка да е по-добре и бързо да се възстановява. И аз се разревах като прочетох какво е преживяло малкото човече.

Мейдънли
, браво на Виктор и на майка му!  Hug

Чин, да ти кажа и аз си мисля, че може Нико сам си показва колко му се яде. Аз не мисля, че кърмените бебоци всеки път поемат едно и също количество млекце. Като гледам Селин, тя веднъж папка много активно и дълго, друг път- слаба работа, но след това на 2рия час вече е озверяла от глад.
Орнелка, и от мен много поздрави на морето. Надявам се мъника да е спокоен и да успеете да се насладите на дните там.
Деска, браво на кученцето. Ние имаме 2е на двора и знам как му трепериш.
Роси, браво за ентусиазъма!   bouquet

Ани, много неприятно! Ама то и няма как да ги изолираш двамата. Чакаме новинки. Дано всичко е наред.

Хайде, отивам да взема змея и ще се къпем.
Лека вечер на всички!

# 708
  • Мнения: 379
Мами бебчето ми има запек,какво давахте на бебчетата ви да се освободи?Благодаря
почти на всяка страница пишем за запек.
Нищо не даваме!!!

Извинявам се,че не съм видяла

# 709
  • Мнения: 4 416
Ани, да не би Нико да се дави просто с лигите си? Дано не се е заразил, а Ивко да се оправя бързо.

Клавдия, сигурна ли си, че е запек? Това, че не ака всеки ден не означава това. Ана2 на няколко пъти е пускала статии за това, а и по-назад сме коментирали, че доста бебета като станаха на по месец и спряха да акат всеки ден.  Ако това ще успокои всички мами, Йоана вече ака всеки ден - т.е. към три месеца и половина се нормализира  при нас.

Симпли, куче, бебе, мъж, на всичко треперя аз  Joy Но няма как, като ни е такава природата, все да обгрижваме.

Ей, преди си виках няма да дондуркаам бебе. До скоро колики, някакви нервни периоди, се приспивах и гушках. От известно време Йо заспива сама - ми липсва ми да у гушкам. Няма угодия момичета.

Губят ми с доста мами  нещо, но го отдавам на почивните дни. Утре дано всички са тук с добри новини само.

# 710
  • Мнения: 379
deskatta Напъва се,свива крачета,нервира се и плаче  Cry Cry Cry

# 711
  • София
  • Мнения: 169
Добър вечер и от мен Hug
Кити, прегръщам ви с Дара и се моля скоро да е отново добре, както и ти Praynig Hug
Ние днес се разходихме в Борисовата градина с бебо и с 2 приятелки, за пръв път излизаме сами (в смисъл с колата и без таткото) и се справих добре Mr. Green Започвам да излизам повече Rolling Eyes
А пък Крис вече казва: ааа (пауза) гууу  Mr. Green най-вече говори на играчките си, веднъж днес и на цицата й каза ааа гууу Laughing
А ние май решихме все пак да скокнем до морето, кажете как да предпазя Крис от вируси и т.н. по морето newsm78
Ани, дано малкия не е болен, но то наистина няма как да ги разделиш Rolling Eyes
Клавдия, това на колики приличат
Лека нощ от мен Hug

# 712
  • Мнения: 4 416
deskatta Напъва се,свива крачета,нервира се и плаче  Cry Cry Cry

И на мен ми прилича на колики. От кога не е акала малката? Пробва ли с масажче на коремчето по посока начасовниковата стрелка? Даваш ли нещо колики? Сподели малко повече, за да можем да помогнем. Иначе Зверчето е писала как изаква бебето, порови в постовете й, за да видиш.

Зверчето, аз понеже съм от морето, та да си кажа. Там по принцип не върлуват повече вируси от нормалното. Просто е съвсем нормално при смяна на климат според мен човек да се разболее - плаж, прегряване, климатици. Много се коментира и храната по курортите, но според мен не е чак толкова зле положението. Аз до сега във Варна почти не съм хващала летен вирус. А и дори да има вирус, бебо е винаги с теб, кърмиш го и няма да има много контакт с други хора, няма да яде друга храна освен кърма, което според мен е напълно достатъчно да се предпази.

# 713
  • Мнения: 379
Не е акала от 2 дни.Нищо не и давам за колики,защото според мен няма.Нямаше никакви проблеми преди 2 дни,акаше само вечер преди баня и то по много.Но от два дни не е акала и според мен има запек.Мисля че е от АМ което и давам,давах и нан а днес купих Фризолак и дано е по-добре с него

# 714
  • Мнения: 4 416
Това свиване на крачетата, за което писа говори за колики. Провай да затоплиш коремчето, масаж, или да я сложиш върху теб по корем и виж дали ще й помогне да се успокои.

Запек може и да няма - ще разбереш дали е запек като се изака от консистенцията на акото. Но пък честно не знам как е при бебета, които хапват АМ. Не бързай да се паникьосваш. Йоана е имала случаи и по три дни да не ака, но пък тя е само на кърма. Аз мислех, че си спряла добавката, след като Ани2 ти беше писала как да се справиш с това  Peace

# 715
  • Мнения: 379
Аз си я кърмя постоянно,изцежда ме и не и стига и и додавам  Cry Cry за жалост немога да се нахрани само с кърма

# 716
  • София
  • Мнения: 169
Мерси Деска Hug Той си е само на кърма и се надявам наистина да е достатъчно, а и не смятам да се вижда с други хора. А и аз ще внимавам какво ям, за да не пипна нещо Rolling Eyes

# 717
  • Мнения: 4 416
Клавдия, Ана2 най-добре ще ти помогне, или консултантите от ЛЛЛ. Обърни се към тях и ще махнеш добавката  Peace Има много начини да се увеличи лактацията. Пробвай, не се отказвай лесно.

Зверчето, аз на непознати места бих заложила най-вече на храна като салати и скара. Вижда ми се най-безобидно. Не бих яла дюнери, хамбургери и всякакви такива, че те са най-съмнителни по принцип. Късмет и дано да нямате проблеми по време на почивката.

# 718
  • София
  • Мнения: 13 206
А пък Крис вече казва: ааа (пауза) гууу  Mr. Green най-вече говори на играчките си, веднъж днес и на цицата й каза ааа гууу Laughing

Е това е истински мъж!  Mr. Green
Моята мома все се кара на цицата, никога не й говори с такова възхищение като Крис  Laughing Laughing Laughing

# 719
  • Мнения: 43
Добро утро ,мамчета!
Накърмих Дара в 4,30 и реших да стана да пия кафе,душ и да изгладя ,докато е хладно .Нещо объркахме режима и ми е много криво .Снощи се кърмихме последно в 20ч .,спа до 01,30 -пак ханпа и после в 4,30-ей това кърмене в 3 или 4 просто ми се ще да го изместим,но явно още ни е рано и се водя по нея -когато й се хапва се кърмим .
Имам зор с къпането -таткото ни 2 дни беше по цял ден на работа ,та само се поливахме е водичка ,нямаме вана и сама няма как да я изкъпя , а в коритото нямаме такава подложка да я оставя ,но може и да се пробвам ,лошото е ,че му предстоят 2 седмици работа по цял ден до към 12вечерта и не знам как ще се справям сама.А и след къпане нещо ме е шубе да я изкарвам например 30мин . след баня на разходка и гледам поне 2 часа да са минали ...
Пожелавам ви много слънчеви разходки днес и мноооого гукащи и усмихващи се бебета. Hug

Общи условия

Активация на акаунт