"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 071
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 370
Ичка, опитай да я къпеш заедно с теб под душа, както Роси предложи. Аз вчера така опитах. Никак не е зле. А през деня защо я къпеш? Аз през деня мия само дупе по около три пъти на ден. И вечер само го къпя целия.

И аз се надявам да се дави в лигите си, но това накашляне започна съвсем скоро, чувам го от 2-3 дни.  Sad

# 721
  • Мнения: 2 837
Добро утро! Това ядене на ръце и нервничене стана епидемия в темата  Confused Цяла нощ беше дискотека, сега съм изтощена, а днес започва Световната седмица на кърменето и имаме среща, поканили сме и журналисти, ако вземат да дойдат, как ще вържа две смислени изречения, не е ясно...
Клавдия, бяхте ли на контролно мерене, за да се види дали Владис е започнала да качва повече? Неакането може да бъде в някои случаи от недохранване, но тъй като ти и кърмиш, и даваш добавка, по-вероятно е да е от АМ - повечето майки в темата имаха подобни опитности с НАН и Фризолак и смениха млякото.  Освен това след първия месец често бебетата разреждат изхожданията.
Чудесно е, че даваш гърдите на всяко хранене. Пробваш ли да изцеждаш след това? Дори нищо да не излиза, така стимулираш гърдите и постепенно би трябвало млякото да се увеличи. Колко кърмения имате в денонощието? Колко АМ додаваш? За запека пробвай масажчета: http://xedra.wordpress.com/2009/11/27/poop/   http://lalechebg.com/2009/09/colic-massage/
Ани, дано вс е наред с баткото и Никола  Hug
Оставям ви, че взе да се дере пак, чушчицата ми люта

# 722
  • Мнения: 2 456
Здравейте..

Ние отиваме на ортопед, следващата тема ще  я пусна като се приберем.
Никола още не е акал ( 3 дни), снощи яде последно в 22:30 и след това се събуди чак в 5:30... поне всичко си изяде.
Когато той не е добре и аз не съм в настроение.  Confused
Иначе се усмихва, не гука, а и не знам дали всички звуци, които издават не се приемат за гукане, но като се загледа казва: аууу, или ххххххххххх  Grinning

Ичка, когато съм сама пак къпя Никола във ваничката. Забравих си шезлонга при мама, така че слагам сгъната хавлия, като там където трябва да е главичката, я нагъвам на руло. Не пълня много коритото. Като го сложа, си ляга перфектно, пробвай.
Аз също, когато е топло го къпя и през деня.

Ани2,  Hug опитай сега да поспиш малко..

Хубав ден, дано да смогна за нова тема днес...

# 723
  • софия
  • Мнения: 1 305
Добро утро,
Кити чакам те да кажеш как сте Praynig
Ани дано им няма нищо сериозно на твоите момченца Praynig
Анн2, желая ти спорен ден, ще се справиш, сигурна съм Hug
Чинче, късмет на ортопеда, ри кой ще го водите newsm78,аз пък свързвам поведението на Никола с неакането му, представи си да ти се ходи, то не ти е до ядене, като се изака пак ще се върне змейчето Heart Eyes
Вярно ли е че имало двама Алексиеви ортопеди, този който е от Горна баня имал частен кабинет при Джъмбо и не е този от детско здраве, чудя се къде да водя Симона след като загубих направлението. Embarassed
Това време ни обърка плановете, мислех да съм на вън да избегна контакта със свеки, но увииии.
Хубав ден с повече слънце ви желая.

# 724
  • Мнения: 4 411
Добро утро
Ичка и Йоана яде между 4 и 5. След време ще си нагодят режима. Аз в големите жеги също къпя и през деня, иначе само дупето и после вечерта голямата баня. А ти след като оставаш сама по-добре си купете ваничка, за да ти е удобно. Аз иначе понякога къпя в мивката. Слагам хавлии като гледам на главата да е мекичко и действам там, но не е много удобно.
Ани2, дано успееш да си починеш малко, че ще капнеш  Hug
Ани, да кажеш как са децата.
Чин, после на отчет след ортопеда  Peace
Цвети, напълно те разбирам, че искаш да избягаш, ама по закона на Мърфи времето е винаги на страната на свекитата   bouquet
Шунка ми се губи  newsm78

# 725
  • Мнения: 57
Добро утро ,майчета!
Днес моята принцеска започва трети  месец и по този повод искам да ви почерпя така   party023,след като така и не намерих време да се понауча да качвам снимки тук.... ConfusedДа са ни живи и здрави бебчетат на всички!!! Hug
Набързо да си кажа ,преди Венцислава да си изяде ръцете.... Confused
Ана2, ще се мобилизираш ,знам си и ще "вържеш много повече от две смислени изречения"Wink
Ани ,дано всичко да е наред с дечицата и да е нещо безобидно !
Клавдия , аз смених Нан и Фризолак с Хип и съм много доволна- Венцислава е доста по- редовна с изхождането от преди - това мляко й действа добре, а дори и да забави ден- два- вече не се тревожа толкова..
Чин ,аз ходих при Алексиев в Детско здраве.. ти къде ще ходиш?
Цветич,Нямах идея ,че този Алексиев няма общо с този от Горна баня newsm78Но съм доволна , макар че накрая имах чувстовто, че ни попретупа- не му се говореше много-много, а аз си бях подготвила въпросчета Crazy
бягам сега... bouquet

# 726
  • Мнения: 2 456
здравейте..

всичко е наред с ортопеда, но се ядосах. Отидох с направление, а ми взе 15лв, за 2мин. пеглед. Ходих при Пиперов, препоръча го личната и въобще не потърсих информация за него. Ако знаех, че и пари ще ни вземе, щях да питам свекърва ми, поне да знам къде отивам и читав ли е...

Нико яде в 8:30, изпи всичко, в 12:15 пак яде и изяде всичко, но прави по-големи паузи...

Цвети, времето е суперр, има тук таме слънце, прохладно е... мятай се навън.

Мятам новата тема, дано успея..    bouquet

И аз чакам отчет от Кити  Hug

# 727
  • Мнения: 20
Добро утро мами!
Пожелавам ви усмихната и спокойна седмица!

Деска, Мейдънли, и двете пишете че бебоците си заспиват сами. Та въпроса ми е как става тоя номер? Аз с биберон и люшкане само се оправям.

Още един въпрос към всички, които оставят бебоците да си шляпкат във ваничката. Как се справяте с ушетата? Как ги шазите за да не влиза вода?

Ана2
, много стиснати палчета за днес! Сигурна съм, че ще си блестяща!  bouquet

И да ви кажа момичета, толкова съм щастлива че ви има. Около мен философи много.... базикат ме яко с тоя форум, но всеки път като се замисля виждам колко имам нужда от него. Дори са ми казвали, че с тоя форум затъпявам.  LaughingЗащо го пиша това...
Едно момиче роди преди няколко дни и сега са ги изписали. То горкото заобиколено от баби и прабаби и всеки със собствено мнение. Побъркали са я. А и от много разбирачи си е докарала и мастит....  ooooh! Аз благодарение на вас имах помощ за всичко и мисля, че се справих перфектно в първите дни на стрес и чудене "какво да го правя това бебе".

# 728
  • Мнения: 2 456
идеи за заглавие?

Симпли, просто подсушавам добре след това, а и гледам да не влиза вода, ползваш ли шезлонгче?

# 729
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Днес нашата малка кукла Теди става на 1 месец и искам да ви почерпя по случай първия ни мини рожден ден:

# 730

Общи условия

Активация на акаунт