Отговори
# 435
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Понеже сега работата ми е свързана с хора и виждам и заможни и бедни и се чудя как едните го постигат другите не, като мен...
Знам сега ще кажете "негативна си, такова ти е мисленето", напротив, аз съм най-позитивния човек, или бях, но толкова време се боря, че вече ми се иска, до мен да има някой, който ми предлага всичко материално, без да е нужно аз да правя усилия.

Просто е  Wink взимай пример и съвети от хората на които искаш да приличаш  Hug

Ако искаш да отслабнеш взимай акъл от слаби/отслабнали хора , ако искаш да си заможна взимай пример съвети от такива   Wink


Забелязала съм една "закономерност" хора които не са постигнали/или не са кой знае колко успешни в нещо си, в дадена област умират да дават съвети за неща които и те  не са достигнали  Sunglasses



Преди време като четях книга на Лилиан Ту за Фън Шуй ми направи впечатление именно подобен  съвет/препоръка  Wink  Та тя казваше в книгата си "Като тръгнете да си избирате Фън Шуй консултант за подредба на дома ви за благополучие и просиритет  Wink пручете първо консултаната доколко той е успял и т.н. недопустимо е да взимате съвет от човек който сам се стреми към същото т.е. още не го е достигнал  "  Peace


wild flower Hug разбира се че си позитивна , учи се от хората които харесваш  на които се възхищаваш  Hug




Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 21:14 от Desss

# 436
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте момичета и момче!!

От известно време съм най-мощния си период, но нещо все не ми се удаваше възможност да си напиша желанията.
Днес ме е обзел вече ентусиазма, но си мисля дали днес-утре е подходящо време за писане на желанията?
Като гледам луната в момента е нарастваща (полупълна) и е в Козирог, дали е удачно да го правя?

Периода ми е до 18-ти...

# 437
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Тази вечер ще има падащи звезди GrinningДано видя някоя на хоризонта Praynig

# 438
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет момичета и момче,
напоследък се чувствам много странно и си разсъждавам върху закона за привличането и как наистина едни хора имат и постигат всичко материално, а аз например не мога  Sad.
Понеже сега работата ми е свързана с хора и виждам и заможни и бедни и се чудя как едните го постигат другите не, като мен...
Знам сега ще кажете "негативна си, такова ти е мисленето", напротив, аз съм най-позитивния човек, или бях, но толкова време се боря, че вече ми се иска, до мен да има някой, който ми предлага всичко материално, без да е нужно аз да правя усилия.
То не бяха техники, не бяха желания и нищо. А иначе много добре знам, че всички тези неща работят, защото последната поръчка ми се изпълни незабавно и на момента, но не и за парите, колкото и да поръчвам не става!!!
Кажете къде бъркам и къде бъркат повечето хора, съзнание, глава енергии какво?


„Желанията не се изпълняват, мечтите не се сбъдват – реализира се единствено чистото намерение. До реализация довежда не самото желание, а устремеността към желаното. Намерението не е усърдие, а спокойна съсредоточеност и решимост.“
                                                                          Вадим Зеланд


Разказът на stonetales, които много добре описва как на практика да действаме със СИЛАТА НА НАМЕРЕНИЕТО.

Alexa JT , благодаря ти за отговора   bouquet


Августовско Пълнолуние - "Есетрова Луна"

 

# 439
  • Мнения: 100
Лени, радвам се да помогна  spoko 

Малко след като написах горния ми пост прочетох един виц в същия дух:

-Ти какъв си?
-Изпитател.
-А какво изпитваш?
-Нужда.

Много често докато "изпитваме"  различни техники за промяна и постигане на някаква цел, всъщност изпитваме нужда.

Според мен техниките и ритуалите имат своето място и са полезни дотолкова, доколкото ги използваме да се концентрираме върху желанието си (а не очакваме магически резултати). И "изпитването на нуждата" е като прекъсвач, който не позволява желанието да се излъчи навън към вселената, все едно говорим на изключен микрофон.

Затова първо трябва да установим и да премахнем вибрацията, дето изключва връзката, например с ТЕС (поне на мен ми се струва най-категоричен и траен).

# 440
  • Мнения: 65
някой път нечии намерения може да не се реализират по причина на това, че НЕ трябва да се реализират или че не са в хармония със Вселената, а този зеланд повярвал ли си е просто   или е мошенник, съзнателно "помпащ" хората ,чувстващи "нужда"(която може да е илюзорна" и несъществена!(но това е вече една друга тема) ooooh!

# 441
  • Мнения: 65
Без истинско Разбиране за Вселената, без дълбока Мъдрост и духовно Виждане много по-вероятно е този дето има претенции, че е "велик създател на вселени" да ви..прати в трета глуха!

 
...не създаване на "относителни реалности", а развиване на връзката с Абсолютната Реалност, която те освобождава и дава Сила и Разбиране. Запознаване с  Принципите и законите във Вселената и хармонизиране на живота на човека с тях, вместо хакове на системата от вида носене на червен конец, апликации на кайен и апартамент всяко новолуние и други знайни и незнайни "открития" на руските форуми.
За алтернативата, която посочих - има достъпни и работещи методи, които също посочих. Може би просто някои имат други цели и желания и оттам да си търсят методи за тяхното удовлетворяване. Но Втората Благородна Истина в Будизма е че желанието води към страдание, дали ви харесва или не е друг въпрос.
http://it-light.net/forums/index.php?showtopic=2538

 
Ако някой има лични или егоистични желания, които не са подходящи за неговото развитие (което не определям аз подходящи ли са или не), то дори да бъдат "материализирани" - с ритуали или други техники, резултата може да е дори плачевен - за самите "желатели". Съответно аз искам да предпазя хората от това.
Конфликта е идейно концептуален, а не коя техника е по-по-най.
"Син Человечески дойде да му служат, не да послужи" - а някой може да иска да е "Повелител на Вселени" - ми да си иска, да не е само той.И това че нещо понякога ставало, не значи че метода и подхода е правилен, и не значи че това е добре за него, дори да му се е "изпълнило желанието". ако е излязъл на "червено" енергийно с преразход на енергия за залъгалки, последствията са си за него. Във Вселената се държи строг отчет за използваната енергия.
 
Смята се, че Атлантида е потънала поради злоупотреба с енергия. А тогава са можели неща, пред които зеланд & ко. дали просто не биха изглеждали пионерчета.

Но ако някой не знае, че във Вселената се държи строг отчет за използваната енергия и смята че може да си прави каквото си иска колкото си иска, без да му се държи сметка, дали не би се стигнало и до чичковците с "белите дрехи"?
Има и по-добри варианти от линейка и усмирителна риза. А "усмирителната риза" може и да е на друго ниво, за да не нарушава един или друг "велик" индивид хармонията във Вселената. "На бодлива крава рога..."
 

Степени на познание:
1. Материалното или предметно познание,което човек осъществява в нормалното си будно съзнание.  
2. Имагинативното познание, свързано с възприемането на съзнателно пораждани вътрешни образи, които следва да бъдат различавани от сетивните измами (афектогенни илюзии, халюцианции, рецидиви на атавистичното ясновидство и др.)  
3. Инспиративно познание. -  „духовно чуване", за „духовни тонове" и за „разчитане на скрита  писменост".  
4. Интуитивното познание: сливане с процесите и Съществата на духовния свят.
5. Познание за връзките между Микрокосмоса и Макрокосмоса.  
6. Единение с Макрокосмоса.  
7. Цялостно изживяване на миналите опитности като основно настроение на душата.  

никакъв кайен не може да се сравни с това!

закона за привличането съществува и преди зеланд и може да има по-подходящи методи за неговото приложение, съответно отчитайки и други закони във Вселената. Не съм против закона на привличането, опитвам се да предпазя от неговото ...неподходящо използване. (не само зеланд, а и относно силва метод, NLP, ритуали и др.)
Що се отнася за зеланд, мисля че там специално манипулират с "надъхване" и с рекламна цел(сугестивно) - вижте им сайта със заглавията и курсовете.
( КУРС «УПРАВЛЕНИЕ РЕАЛЬНОСТЬЮ» При оплате трех ступеней до 20 августа – 25 000 рублей ~20 рубли за лев -> ~1250 лв. - NOT BAD,  ISN'T IT?      ) ( аз не искам да ме "хващат за канарче", вие както прецените   )
Който работи за Цялото, силите на Цялото могат да му помагат на него. И това е по-добре, отколкото да се мъчи някой всяко новолуние да си "материализира" това, което си мисли, че му е нужно, щото то може да не е, или да не е то точно сега за него - нещата е хубаво да станат в подходящото време (ако трябва да станат - а това не винаги зависи само от нас, има Божествено Провидение,лична, родова, национална карма и др.).

Това че повечето хора живеят в относителни (техни си реалности) не значи че няма Абсолютна Реалност. Такава има, но достъп до нея имат Реализираните Учители, постигнали Просветление и Разкъсали булото на Мая(Илюзията)
Друг въпрос е че има методи и техники, усилващи връзката с Реалността и нейното възприятие, както и методи за развитие на Различаването. Така, че вместо да се държи на това което на някой му е изгодно, по-добре да се акцентира на развитие на Универсални Непреходни ценности и качества, които  имат значение във всички светове и времена.

Разбира се че има и други закони освен закона на привличането! Ако Зеланд не ги знае, или не иска да ги казва, не значи че не може да ги научиш от друго място. Не може някой да те научи на нещо, което сам не знае. По-добре, да планираш живота си в съответствие с това как са нещата в действителност, щото така както са ти по-изгодни на тебе не значи че винаги са по-изгодни и за Вселената, ти трябва да се съобразяваш с нея, не тя с тебе!

Когато човек има Различаване, би могъл да прецени точно и обективно кое е добре за него и кое не е, независимо какво му е изгодно или не. Някои неща, които са му "изгодни" може да имат неблагоприятни последствия за неговия живот и духовно развитие, ако се осъществят. Затова е по-добре първо да можем да преценяваме кое е наистина благоприятно за нас, преди да се занимаваме с това да реализираме едно или друго желание. За развиването на различаването също могат да спомогнат определени техники. Но е важно и пречистването и неегоистичен начин на живот и отношения. Езотериката не следва да се разбира в правене  на ритуали и техники за постигане на желанията, а в цялостно балансирано и хармонично развитие на човека, даващо добри плодове за него, за хората край него и за Вселената. Хората са свързани вътрешно и духовното повдигане на един човек може да способства повдигането на свързаните с него!

Истинското духовно развитие касае развитието на духовни качества - чистота, спокойствие, мир, тишина, хармония, търпение, смирение , милосърдие, постоянство, др.. Това е знак за истински и реални резултати, а не дали ни се е осъществило едно или друго желание. Ако се осъществи едно егоистично желание, което е донесло страдание и щета на други хора, това може да създаде неблагоприятни кармични последствия, и оттам спънки в развитието, загуба на енергия/светлина/свобода.Това че нещо работи, не значи че дава възможно най-максимално ефективен резултат. А може някой път да се постига нещо дребно, а велики и съществени неща да се губят. Без пречистване и вътрешен мир не може да има сериозно и дълбоко развитие.

Има методи, които спомагат за развитие на по-висока степен на съзнание и постепенно по-дълбоко възприемане на Реалността. Дълбокото познание касае по-висока степен на съзнание и възприятие на същността на нещата по вътрешен път(постепенно) и тогава може да няма нужда да се чете какво е казано в една или друга книга по някакъв въпрос, ако са развити способности за самостоятелно индивидуално възприятие.  

  Аз смятам, че трябва да има реално вътрешно развитие ,  неща като  фурличка, версаче, кайенче  и други малки и големи играчки за големи дечица  не са най същественото нещо в живота, и гонейки тях, не трябва да се губят съществените! И това че повечето хора може би ги смятат за важни, не значи, че това е така "Sic transit gloria mundi..." (http://bg.wikipedia.org/wiki/Sic_transit_gloria_mundi)

Развитието на позитивен характер с духовни качества е нещо което може да пренесем във Вечността след смъртта на физическото ни тяло, а банкови сметки и мерцедеси  не може да пренесеш там...


Цитат
Относителната реалност не разрешава въпросите.

Защо съществува злото в света? Защото Бог го е допуснал. Щом е допуснал злото в света, Бог имал някаква цел, но каква е тази цел, никой не знае. Злото и доброто, като принципи, влизат в абсолютната реалност, но защо са допуснати, не се казва. Абсолютната реалност не обяснява нещата. Те могат само да се опитват. Човешката, т.е. относителната реалност, дава обяснения. Достигна ли до абсолютната реалност на нещата, там нямам мнение. Какво нещо е Божията Любов, Мъдрост и Истина, там спирам, не казвам мнението си.

В Божествения свят нещата са единни и неразделни, а в човешкия – разделни.

Иска ли да не боледува, човек трябва да води чист и свет живот, да не греши. Грехът и престъпленията се дължат на отклоненията на човека от правилния път. Рече ли човек, че може да прави, каквото иска, той ще извърши много престъпления. Защо? Защото живее още в относителната реалност. Само Бог може да прави, каквото пожелае, защото Той живее в абсолютната реалност.

http://triangle.bg/books/1934-09-23-05.1998/1934-12-09-05.html


И тъй, остават две неща явни в света: любов към ближния – тя е относителната реалност. Любов към Бога – тя е абсолютната реалност. Единственото реално в света, единственото неизменно, това е Любовта към Бога. Върху тази Любов, може би, някой друг път ние ще се спрем да ви поговорим, какво нещо е абсолютната реалност в света, какви са принципите на тази реалност и как може да се измени нашият живот от временен към вечен, да стане животът ни хармоничен. Някои казват: „Толкова години вървим по този път и не виждаме никаква реалност“. – Методът ви е крив. Любов към Бога, нищо повече!

Христос казва: „Който има уши да слуша, нека слуша!“ Какво мислят сега учените, философите, дали има Господ или няма, това е тяхна работа. Има ли пространство, няма ли пространство, това е тяхна работа. Има ли време, няма ли време, това е тяхна работа. Ние изучаваме абсолютната реалност. Бог е една реалност, за която и въпрос не можем да правим. Ние във всичко можем да се усъмним, в съществуването на хората можем да се усъмним, но в съществуването на Бога – никога!
http://triangle.bg/timeline/1941/09/1941-09-28-10.html

Туй, което нито се увеличава, нито се намалява, то е реалното. Туй, което се увеличава и намалява, то е относително реално. Действителната реалност няма какво да се увеличава, няма какво да се намалява. Абсолютната реалност в света е една. "

# 442
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 380
....

Според мен техниките и ритуалите имат своето място и са полезни дотолкова, доколкото ги използваме да се концентрираме върху желанието си (а не очакваме магически резултати). И "изпитването на нуждата" е като прекъсвач, който не позволява желанието да се излъчи навън към вселената, все едно говорим на изключен микрофон.
......
И при мен е така.
Колкото до
Цитат
Без истинско Разбиране за Вселената, без дълбока Мъдрост и духовно Виждане много по-вероятно е този дето има претенции, че е "велик създател на вселени" да ви..прати в трета глуха!
... и абсолютна реалност, както и абсолютна истина - няма. Кой може да каже кое е истинското, абсолютно и за всички? Твоята трета глуха, за мен може да е челен коловоз.  Peace

А размишленията за Зеланд ... ами при мен се получава и ми харесва - идеята за пространството от варианти, помага ми да се видя отстрани. Желанията се изпълняват сякаш по-лесно и бързо, когато си в хармония с нещата, не просто каквото си искам, а това, което искам, но с уговорката - без вреда за никого и по най-добрия за всички начин. Не забравям и това, че позитивното мислене, без позитивно действие е едно позитивно нищо или не трябва само да искаш, а и да натискаш. Но по правилния за всички начин, без вреда за никого, без лоши мисли. Когато съм добра - към другите и себе си - се чувствам добре. И нещата около мен се променят, моят свят става един вариант по-близо до това, което искам. Когато нещо не става - търся отговор на въпроса защо. Най-често в себе си - дали това е нещото, което наистина искам, дали пък няма друго, с което ще се чувствам по-добре? Дали някъде не съм сбъркала - обидила неволно, излъгала съм някого, ядосала съм се за нещо или съм пропуснала да зарадвам някой, а съм можела - изобщо, направила съм нещо, което ме отдалечава от моята представа за добър човек.
Най-добре и лесно ми се получава, когато си представя това, което искам, в живота си. Как живея с него след 1-2-5-10 години? Когато имам визия за това пред мен, Вселената, Бог или Съдбата (който и да е, върши си добре работата, благодаря!) ми показват Пътя - какво да направя днес и сега, за да достигна до желаното, с минимален разход на енергия и много положителни емоции. Свикнала съм да се оглеждам за знаци, дори не го правя съзнателно, а виждайки го - разчитам какво да направя, за да не съм в преразход. Най-вече емоционален и енергиен.
Помагат ми дребни ритуалчета за повишаване на енергията и презареждане на батериите. Боледувам, защото съм го допуснала. Оздравявам, защото съм се осъзнала и съм го поискала. Получила съм поисканите пари, когато това, за което ще ги похарча, ще донесе най-много добро. Или пожеланото добро е имало нужда да разполагам с парите, за да му помогна да стане.

Без промяна към добро и позитивно, желанията се получават доста по-трудно. Най-вече, защото така поисканото често пъти е недообмислено, може да причини вреда на пожелаващия и/или други хора. В крайна сметка, затрудняваме изпълнителя на пожеланото, докато намери безопасния начин на го направи.  Thinking

Хубав да е денят ви!

# 443
  • София
  • Мнения: 642
Добро утроооооо!

И днес се очертава един прекрасен слънчев ден. Забелязала съм, че когато навън е слънчево и на мен ми е слънчево отвътре.  Simple Smile Просто всичко изглежда по съвсем различен начин.

Desss, чудесен аватар  Wink

Приятен ден от мен!!

# 444
  • Мнения: 65
Цитат
Кой може да каже кое е истинското, абсолютно
този, който го е постигнал. - Просветлен Учител. Повечето автори на "нюедж" """"бестселъри"""" май не са такива(ако въобще има такъв сега!)
(това е много по-различно от шаман, вещер и визуализатор!  Thinking )

# 445
  • Мнения: 730
А, кой определя кой е и кой не е  Grinning ?!

# 446
  • Мнения: 65
А, кой определя кой е и кой не е  Grinning ?!
А то трябва да си личи...
А и критерии има!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=601887.0

# 447
  • Мнения: 100
Извинявай, Вокс, но ми звучиш като католически пастор. Във всички хора с католическо възпитание, с които съм говорила, дори впоследствие мирогледът им да се е развил в друга посока, каквото да правят и да казват винаги се усеща чувство на страх и вина. Явно тези чувства веднъж насадени, трудно се изкореняват.
Сигурна съм, че го правиш с добро чувство, но според мен с постовете си насаждаш страх и вина, чувство, че човек не заслужава нищо, докато не постигне вътрешна чистота и покой, че да се иска е грешно, а ако получиш нещо неправомерно, следват страшна катастрофа за теб и човечеството.


Децата също нямат големи познания за света около тях и са застрашени поне по десет пъти на ден. Но ако им кажем, че нищо не разбират, че светът е опасен и ги затворим някъде, докато постигнат необходимото ниво на познание и вътрешна хармония, едва ли ще се развият особено. Най-много да стане „Вече сте осъзнати, вътрешно чисти и одухотворени, можете да излезете навън. 

Този тип апел за постоянно обръщане към вътрешното аз и постигане на вътрешно извисяване и свързване с източника ми прилича все едно да отидеш на купон и през цялото време да стоиш до вратата и да медитираш как да се върнеш обратно в къщи.

Развитие се постига чрез потапянето в реалността, в ежедневното сблъскване с все по-големи предизвикателства, а предизвикателство е всичко, което по някакъв начин надвишава настоящето ти развитие и изисква развиване на нови способности, за да го преодолееш. По-добре е да познаеш какво е нужда и силно желание да я запълниш, за да можеш в процеса на постигането на желаното да опознаеш по-добре себе си и ценностите си, а защо не и чистото удоволствие да си раздвижил физическите и „духовните мускули” и да постигнеш нещо сам.

Животът е движение. Духът по начало е чист. Целта е да се научим да го запазваме чист в процеса на движение. Малко от будистките монаси, постигнали вътрешен покой и честота биха се справили в един съвременен мегаполис, например. Значи тяхната чистота и вътрешен покой не са абсолютни, съществуват, защото средата им не предлага предизвикателства.

Колкото повече искаш, толкова повече предизвикателства по пътя, толкова повече нови умения и качества.

Ако получиш нещо, за което нямаш достатъчно сила да задържиш (в една по задните теми писах точно за това, че за да задържиш нещо, трябва да имаш достатъчно енергия да си го платиш, в противен случай плащаш със здравето и социалното си благополучие) или осъзнаваш какви са причините за това, развиваш необходимите качества и го постигаш или се научаваш повече да не го искаш. (Пример – децата и горещите котлони) Така че това също е развитие.

Парите, по отношение на които се насажда такава вина и презрение (и за които ти също се опитваш да внушиш, че не трябва да се търсят) са вид материални мускули на душата. Колкото повече имаш, толкова повече можеш да постигнеш. (изключвам пристрастяването и злоупотребата с тях). Колкото повече цветове използва художникът, толкова по-пълнокръвна картина създава.

Друг е въпросът, че за да имаш пари се иска сила, а силата носи отговорност да се действа и да се твори. Колко от най-великите открития и постиженията на човечеството са постигнати без пари?
Като оставим настрана, че съзнателно се създава отрицателен ореол около материалното богатство, защото бедните са по-лесно управляваеми, осъждането на парите в повечето случаи си е чисто подсъзнателно оправдание за бездействие и нежелание за по-големи отговорности.

Пари, съчетани с душевно благородство могат да променят света (в материален план, защото такива са материалните закони. Не визирам духовната промяна чрез всеобщите медитации)


Колкото повече искаме и действаме осъзнато за същността на исканото, наблюдаваме процеса на постигането му и развиваме съответните качества за привличането му, толкова по-голям напредък ще постигнем.

Тогава вече постигнатата душевна чистота и покой ще бъдат трайни и стабилни, защото ще са калени в огъня на желанията.
 

# 448
  • Мнения: 100
И не виждам какво лошо да имаш „фурличка, версаче и кайенче. За да ги имаш, значи си развил достатъчно качества и енергия, за да ги привлечеш
Ако всичко е ОК – продължаваш да си развиваш енергията за следващото ниво –  Ермес, ферари, личен световен дизайнер. Нали това е целта на играта – да се изкачваш по нивата.
Падаш, ставаш и продължаваш. Ако не успееш, се връщаш на по-долно ниво – в този или в следващия живот, зависи кое точно не си видял и не си разбрал Simple Smile

Но междувременно си изпитал нови усещания, които не е задължително да са само материално-егоистични. Често нещата отдалеч изглеждат по-хубави отколкото са и като имаш  преживяване „ръка да пипне, око  да види”, осъзнаваш, че всъщност нито са толкова по-хубав, нито, че са си заслужавали усилията, научаваш се да си доволен от това, което имаш, да не си привързан към материалното, да не се прехласваш от богатите, нито пък да смяташ всички богати за мутри и селяни, да откриеш, че можеш да си богат и благороден и състрадателен и едното не пречи на другото, а взаимно се допълват и т.н. - нещо духовно в този смисъл по твоята част.

Въпреки че не разбирам защо да не се развие и усещането за изобилие, след като векове наред човечеството е развивало усещане за недостиг и ограничение.
Ако бог и вселената са изобилие и искаме да се свържем с тях, то по принципа на подобното привлича подобно би трябвало да развием у себе си вибрацията на безкрайно изобилие.

# 449
  • Мнения: 65
Alexa JT, нямам католическо възпитание, както и православно и протестантско!
но това не значи, че не трябва да бъдем будни за някои неща, които са ...очевидни:
Защо му трябва на "монаха, който продаде ферарито си" да взема Преференциална цена при регистрация до 22 август 2011**   350 лв.? Да си купи ново ли?
http://robinsharma.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80 … 1%86%D0%B8%D1%8F/

Тези курсове съществуват, защото има кой да даде пари за това, което е подготвено предварително чрез реклама и PR - Кой би си дам парите на някой, който  не е  "true son of Odin"?

???

или на зеланд центъра да взема към 1200лв еквивалент, за да те учи "как да управляваш реалността" - в случая дали не се получава, че управлявани са тия, дето "искат да управляват реалността" - то това да не е концерт по желание, визуализираш си и по закона за привличане да е задължително да стане ("да, ама не")

Не съм против парите, а против неморални и опасни начини за тяхното придобиване - като платени курсове за мошеннически или манипулативни теории, незачитащи законите във Вселената или  чрез подхранване на лични желания с ОКУЛТНИ методи, за полезността на които не е сигурно развито ли е достатъчно Различаване. То може да се развива, и наистина трябва чистота и работа върху себе си - може би повече отколкото са си материализираш вила с басейн. Но е нещо което си струва. Важното е откъде започваме, накъде се движим, с какви мотиви и с какви методи. Това, че нещо на даден етап ни се иска или ни е изгодно не значи автоматично че ни принадлежи или че го заслужаваме.
Нямам идея да предизвиквам чувство за вина, бих се радвал, ако четящите това се замислят за желанията и мотивите си, преди да похарчат енергията си за някои неща напразно. Мислите ли че всеки тук правещ "карта на желанията" анализира дълбоко и безпристрастно нуждата и мотивацията си? А някои дали не биха ми препоръчали направо "да си гледам работата" - аз мога да си я гледам, но и Вселената...
Не случайно в миналото окултни и магически методи са пазени в тайна, и се е изисквало пречистване, подготовка и отдаденост на Висшето...
Дано да не са ми напразни всичките усилия де... но зависи "каква игра играем" - Тъмната или Светлата страна на Силата (да не мислите че Лукас си е измислил всичко? - не е съвсем художествена измислица...)

Не съм против Изобилието, но за това също има условия и предпоставки, което не са само нашето желание за изобилие.
Нещата трябва да се решават отвътре навън - това е истинското решение, обратното може да не е , дори да прилича на такова и да ни "устройва".
Може да бъде един човек добър и състрадателен и без да е богат външно и не трябва да чакаме първо да забогатеем за да станем такива.

Цитат

Живеем в един век, когато хората мислят, че много знаят и всичките страдания идат от много знания. Живеем в един век, дето хората са повече богати отколкото трябва и страдат от изобилието на богатството си. Живеем вече в един свят, дето хората се удоволствуват повече отколкото трябва и страдат от удоволствие. Казват: „Трябва да си поживеем малко на Земята.“ Че трябва да се живее, вярно е. Вълкът разбира живота по един начин. Ако попитате овцата, и тя казва: „Трябва да се живее.“ Но диаметрално се различава разбирането на овцата от това на вълка, разликата е колкото от Земята до небето.

Сега, това са фигури. Хората искат да живеят, но в какво седи добрият живот? Малко хора има, които знаят добре. За да живееш, непременно трябва ти храна. След като си роден, трябва ти вода, трябва ти въздух, светлина, топлина – тези са елементите на физическия свят. Без достатъчно храна, тялото страда и без въздух, пак страда и без светлина, пак страда. Когато на тялото не се дава достатъчно храна, то губи своята тежест. Щом човек започва да олеква, показва, че храна не взема. Щом започва да изсъхва, показва, че малко вода му дали. Щом започва да съхне, показва, че малко въздух му дали. Щом се спъвате навсякъде в живота, показва, че светлината е малко.

***

Съвременните хора, които живеят на земята, нямат една ясна представа за онзи великия порядък, който съществува, под който сме подчинени. Във всинца има желание да изменим този порядък, мислим, че разбираме нещата, всичките противоречия, които срещаме в живота, отдаваме на това, че причината е друга. Ние сме в противоречие с битието. Искаш да ядеш повече, защо? В света искат да ядат повече. Допуснете, че ти носиш едно шише със съдържание от едно кило и искаш да налееш две кила. Възможно ли е? Самата форма не съдържа две кила, ти искаш да туриш две кила. Ти си в противоречие със самата природа. Искаш да бъдеш учен човек, но мозъкът ти не е направен за учен човек, за малко учен може да бъдеш, но много учен не можеш. Не е работата в многото. Тази идея не зная от къде е дошла на света. Много, казва, ни трябва. Изобилието съдържа всичките нещастия, изобилната храна създава всичките болести. От недоядане хората страдат по-малко, отколкото от ядене. Почти всичките хора страдат от преядане. Богатите хора мислят само какво да ядат. Сега дошла купонната система, по 400 грама хляб, вече се замислят и казват как ще минем с 400 грама? Чудна работа! С колко минават пчелите? Ще кажете, че не сте пчели.

Сега да дойдем до реалното в света. Всичките хора са в много големи заблуждения. Заблудил си се, понеже щом остаряваш, отслабва умът ти и ти отслабваш, мислиш, че в онзи свят ще идеш. В онзи свят не си ходил, нито баща ти е ходил, нито майка ти е ходила и хората проповядват, че Христос едно време е дошел. Едно време преди две хиляди години, ако вярно беше всичко, хората щяха да го приемат, те не го приеха. Взеха, че го изпъдиха. Ние вярваме в онова, което Христос е казал. Казва: Аз вярвам в Христа, който е умрял. Хубаво, пък аз вярвам в Христа, който не е умрял. Ти, който вярваш в умрелия Христос или аз, който вярвам в живия Христос, кой от нас е по-силен, ти или аз?


Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 12:23 от Vox populi

Общи условия

Активация на акаунт