Параноята

  • 7 304
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Побърквам се постепенно, но сигурно.
За тези, които не знаят - зимата загубихме дъщеря си в петия месец.
Сега съм бременна отново.

Имам чувството, че от всякъде ме преследва токсоплазмоза. Спрях да ям навън пресни неща (салати...), защото не са добре измити. В къщи започнах да кисна целенчука в оцет. Мия чесъна, след като го обеля, със сапун... Днес мих и счупени орехи... Но съм крайно притеснена от овесените ядки, а много обичам... Мисля, че картинката е ясна.

Отделно развивам успешно и страх от болести. Особено след като докторът ми ми каза да се пазя от вируси като дявол от тамян... Не искам да видя човек наоколо си... Излизане - йок. Кино - по-рядко...

Мисля, че горе долу обрисувах картинката. Това сигурно е само началото на едни весели не знам колко месеца, пълни с всякакви лудости.
Вие как се справяте? Откачате ли?

Специално за токсоплазмозата искам да питам - водата с оцет помага ли? Знам, че вода с оцет трепе тениите, за това помислих, че може да помага и за токсоплазмоза. Мога ли да се заразя от овесени ядки?

# 1
  • Мнения: 114
Здравейте,
не съм запозната на 100% но мисля, че ако веднъж организма ви е заразен с токсиплазмоза и има изградени анти тела няма опасност......страшно е ако преди това не е преболедувана......посъветвайте се с вашият аг и си пуснете едни изследвания...иначе наистина ще са ви много забавни следващите 9 месеца  Hug

# 2
  • Мнения: 22
Мисля, че първо трябва да се успокоиш и да потърсиш подкрепа у съпруга си/баща на детето и след това заедно да отидете на психолог. Всичко това НЕ е нормално и ти влияе адски зле, както и на детето, което очаквате.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 660
Опасностите са съвсем реални. Проблемът е, че когато веднъж една опасност се е осъществила, не искаш и не можеш да рискуваш. Има вируси, които увреждат бебето безвъзвратно, а за възрастните са малко кашлица и хрема... За токсоплазмозата да не говорим...

# 4
  • Мнения: 11 747
Mademoiselle Chocolate, не съм преживявала загуба като твоята и не знам как се чувстваш. Въпреки това и макар, че първата в живота ми бременност беше напълно успешна, то и аз имах подобни залитания. Орехи не съм мила, но зелени салати, всъщност всичко, което не е минало термична обработка не ядях навън, освен няколко пъти и ми беше много гузно и притеснено. Параноята се подсилва от прекалното количество информация. Опасности дебнат на всеки сантиметър и реално не е по силите ни да ги предотвратим. Не трябва да изпадаш в крайности. Разбира се при теб е различно, защото ти се е случило това, което се случва в 0,001%... Съчувствам ти, но все така не можеш да вземеш космоса и вселената в ръцете си и да контролираш положението напълно. Иначе конкретни съвети за избягване на токсоплазмоза и други вируси не мога да дам.

# 5
  • Мнения: 10 918
За токсоплазмозата може да се пусне изследване, поне да се спокойна ако вече си се срещала с нея.
Ако наистина те побърква мисълта за нея, може би е по-добре да спреш да ядеш зеленчуците, които са потенциални носители.

# 6
  • Мнения: X
Mademoiselle Chocolate , здравей, от сърце ти пожелавам този път всичко да бъде наред. Спомням си през какво мина и сегашната ти параноя е съвсем обяснима.
Аз бях по абсолютно същия начин, всичко , което описваш го правих и мислих.
Като за начало вземи си пусни изследвания за токсоплазмоза IG G- това е за вече прекарана инфекция.
Ако ти е положителен резултата, значи няма страшно, не можеш да се заразиш повторно.
Ако е отрицателен ще се пазиш, като периодично можеш да си пускаш IG I или М, за да си сигурна, че не си се заразила сега.
А на мен ми помагаше една мисъл- Как 30 години не съм се пазила грам и не съм се заразила, а точно в тези няколко месеца ще се заразя? Значи все пак заразяването не е толкова лесно.

# 7
  • Мнения: 2 660
Елена, умирам от ужас да си направя такова изследване. Никога не съм си спестявала изследвания - била съм на мнение, че е по-добре да знам и да взема мерки, отколкото да си крия главата в пясъка. Но сега за мерки е късно...
Гледам филмчета, чета статии... Уж измиването със сапун и вода трябва да помага, но... малко вятър работа ми се струва това.... С една гъба мия всички чинии... Кой знае какво има по нея залепнало...

# 8
  • Мнения: X
Пусни си ги, излизат за няколко часа.
Ти всъщност защо си набелязала тая токсоплазмоза?

# 9
  • Мнения: 2 086
Mademoiselle Chocolate съжалявам за загубата ти , но се опитай да намалиш параноята . Колкото по-спокойна си , толкова по-добре за теб и бебето . направи си необходимите изследвания , сигурна съм , че всичко ще е наред. Това е един от най-щастливите периоди в живота , не го помрачавай със страхове.

# 10
  • Мнения: 4 500
Здравей, аз ще се включа в темата ти от страна на проблема с хипохондрията. Лошо е това нещо. Ако от скоро мислиш тези неща - болести, вируси и т.н., спри. Вредата е върху самата теб, и то психиката се скапва. А ти нямаш нужда от това  Hug Мой съвет ако приемаш - сложи точка на хипохондрията   bouquetЖелая красив финал   Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 11 523
Изследвания + консултация с психолог - това е съветът ми.
Всички опасности са реални - и да ни удари гръм, и да умрем при земетресение, и съвсем не се изчерпват до раждането. А след това - как ще го гледаш това дете?
Не ме разбирай погрешно - моята бременност също е дълго чакана, изстрадана с безброй процедури, изследвания, 2 ин витро опита, не е като да не съм се притеснявала и аз (защо изядох това полусурово кебапче, например). Но трябва да сложиш граница.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Mademoiselle Chocolate ,честно да ти кажа не виждам нищо странно в това,което правиш.Салати и аз избягвам по заведенията.Измивам добре и кисна всичко във вода.Бременността е отговорност все пак.Всеки път си повтарям,че като небременна не съм се разболяла,та и сега възможността е малка.При теб загубата засилва страха ти.Нормално е

Обаче си направи изследвания за токсоплазмозата.Не прави ли първата бременност и защо точно от нея си се психясала?Може пък да си я карала и излишно да се притесняваш

# 13
  • Мнения: 10 918
Аз през бременността си не ядях никой от подозрителните зеленчуци нито навън нито у дома. Тайната ми надежда беше, че съм се срещала с токсоплазмозата, все пак съм живяла и живея с котки, но честно казано и аз не се престраших да си направя изследването  Embarassed

# 14
  • Мнения: 2 660
А кои са всъщност подозрителните зеленчуци, за да ги избягвам?

Не знам защо съм си нарочила точно токсоплазмозата. За нея знам, от нея се страхувам, може би... Може би имам нужда от конкретен враг, срещу който мога да направя нещо (било то миене и киснене), а не от неизвестно нещастие, което дебне.

По природа не съм хипохондрик, никак даже. Начинаеща съм все още  Grinning

Никога не съм правила изследвания за токсоплазмоза. Нито при първата, нито при втората бременност. Сега ми е трета. Никой никога не ми е назначавал такива... Не, че не съм си самоназначавала... Но с втората бременност бях решила да не се тревожа особено, защото "всичко ще бъде наред"... Това е абсурдно. Човек трябва да направи всичко възможно като превенция.

Мога ли да се изследвам само за прекарана токсоплазмоза, но не и за настояща? Кръв от вената ли се взема?

Общи условия

Активация на акаунт