Параноята

  • 7 307
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мога ли да се изследвам само за прекарана токсоплазмоза, но не и за настояща? Кръв от вената ли се взема?

Да,направи си само IgG изследване.То ще покаже дали си карала преди токсоплазмозата.Кръв от вената,но може да си склониш и от пръста.Ако го предпочиташ

Някакви изследвания предполагам сте правили след втората загуба?

# 16
  • Мнения: 2 660
Да, имунологични. Имам завишени антитела, заради които започвам прием на кортикостероиди от следващата седмица.

Не, нямам проблем с вземането на кръв, просто питам какво е изследването.

# 17
  • Мнения: 11 031
Аз бях нарочила основно марулята и изобщо всички листни, при които трудно можеш да си сигурен, че са добре измити.
Също и месо, което не е напълно термично обработено. Мий си ръцете и плотовете с топла вода и сапун след работа със сурово месо.

# 18
  • Мнения: 2 660
Ще се оплача на лекаря ми, че съм луда. Може пък да даде нещо, да се оправя  Laughing

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ще се оплача на лекаря ми, че съм луда. Може пък да даде нещо, да се оправя  Laughing

Шоколад  Laughing

Не си луда.В предвид това,което ви се е случило,е нормално да мислиш такива неща

# 20
  • Мнения: 4 802
Да не те вкарвам в още по-големи лудости, обаче седенето вкъщи и непрекъснатата тревога могат да сринат имунната ти система - така че няма да има значение колко се пазиш.

Ако те притеснява точно токсоплазмозата, направи си изследвания наистина - те ще покажат дали имаш имунитет.

Аз си правих и през двете бременности и се оказа, че никога не съм боледувала. Това при положение, че съм гледала котки, яла съм немити череши и какво ли не 40 години - не съм докопала токсоплазмоза. Би трябвало да звучи успокоително, нали. Simple Smile

Мий си ръцете и зеленчуците, но се погрижи и за психологическия си комфорт.

Сигурна съм, че ти е трудно, както съм сигурна и че много хора стискаме палци всичко да е наред. Simple Smile

ПС Сега видях, че си при Сигридов. Е, какво да кажа - благодарение на него дочакахме до термина при втората ми бременност. Вероятно е най-добрият лекар за рискови бременности - тъй че смятам, че си в добри ръце. Simple Smile

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 13:17 от jp

# 21
  • Мнения: 2 660
Да, звучи успокояващо наистина. А аз не си стоя само вкъщи. Което не пречи да се чувствам по определен начин. Колкото до имунната система - тепърва ще я отслабваме с медикаменти, защото имам антитела, които нападат органите ми и плацентата. За мен силна имунна система означава проблеми Rolling Eyes
Но днес се чувствам по-добре. Може би параноята варира.  Grinning
Аз ли съм единствената параноична? Ако още някой си признае, поне ще си правим компания и ще обменяме опит за дезинфекция  Grinning
Елфита,  Hug

# 22
  • Мнения: 2 063
Не си единствената параноичка ! И аз съм така , обаче аз съм сигурна, че не съм карала токсоплазмоза , защото съм се изследвала още преди 7 год, след един спонтанен аборт .И следващата си бременност направо бях подлудила всички , не ядях салата навън , дори на гости когато отидох - само аз като си измиех зеленчуците и плодовете ,не ядях и марули , месото приготвях само с ръкавици.Сега 7 години след това пак съм бременна и мамка му през тия години не успях да я изкарам .Пак съм без имунитет и истерията ми започва отначало.При мен параноята се подхранва и от факта ,че в семейстовото ми имам случай на увредено детет от инфекциозно заболяване ! Не знам как да те успокоя , как аз самата да се ускоя на тази тема!

# 23
  • Мнения: 2 660
Явно наистина не е чак толкова лесно да се заразиш. Виж за тези 7 години едва ли си внимавала чак толкова и нищо не се е случило. А и токсоплазмозата е опасна само по време на органогенезата. Познавам жена, която се беше заразила в по-напреднала бременност - пи някакви хапчета. Сега има 15 годишна дъщеря, жива, здрава и нормална.

# 24
  • Мнения: 2 063
Въобще не съм се пазила, даже и преди това, израсла съм летата при баба и дядо  на село  ,ядях храна буквално от полето , доматите,ягодите никога не съм ги мила , ама ....

# 25
  • Мнения: 2 660
А от къде ти дойде тази мания тогава?

# 26
  • Мнения: 2 063
Аз писах по -горе имам спонтанен аборт преди сина си и след него се изследвах за листериоза и токсоплазмоза и така като прочетох в нета за тези болести и последствията за плода направо  лошо ми стана , а и в семействотото ми има случай на родено дете с увреждане  и така психясах на тая тема .Като родих ми мина , сега съм пак на тая вълна !

# 27
  • Мнения: 17
и аз се сблъсках с това. Токсоплазмата освен от плодове може да се хване и от домашни животни. Прави са момичетата , че трябва да си пуснеш изследвания. Цитомегаловирусът е по-страшен, той също има симптомите на настинка. ако е в неактивно състояние не е опасен. Всичко е въпрос на изследване. Успокой се, че до края ще превъртиш, а така вредиш не само на себе си.

# 28
  • Мнения: 2 063
Слава богу поне от CMV  съм боледувала , и макар да е пак възможно да се разболееш (при срив на имунната система може да се активира ) е много по безопасно от първи сблъсък със заболяването .Него поне не го гледам , не мога да се затворя в скафандър за следващите 9 месеца   ,че имам и друго дете , което боледува често !

# 29
  • Мнения: 5 134
Познато ми е доста това притеснение и на мен, но гледам да се вкарвам в някакви нормални граници. Макар че не е като да не съм слагала пресен лук в микровълновата да го стерилизирам Simple Smile
Мен лично ме успокояват данните за това колко е рядка реално токсоплазмозата по време на бременност. Ето тук едно изследване от Норвегия, в период на 2 години, изследвани са почти 36 хиляди жени, а заразени по време на бременност са само 47 (0.2 процента).
Малко гадно звучи, но сравнено с всички други рискове при бременност, това си е направо нищо.

Но малко по-глобално казано по темата, няма такъв емоционален ад като нова бременност след загуба (особено толкова травмираща като при теб, Мадмоазел). Всеки ден си на тръни, всяко изследване е нова битка. Завиждам често и искрено на тези жени, които не носят такива рани и страхове в себе си. Това, което аз се опитвам да си казвам е, че нещата се случват въпреки нас и това е за добро понякога: въпреки страховете, параноята, безсънните нощи и трескавото броене на дни и седмици, искрено вярвам, че всички ние този път ще успеем.

На мен ми помагат следните неща (понякога и според степента на истерясване): класическа музика или друга приятна музика, книга за разсейване нямаща нищо общо с бременността, по-малко седене в бг-мама, разсейващи занимания от всякакъв вид и род, споделяне на страховете със съпруга, ходене на лекар за успокоение и избор на такъв, които да те разбира и да не се сърди като имаш нужда от това, гушкане на котките (ха-ха, иронично предвид токсото, ама не им чистя тоалетната и не ги ги целувам), рев, разходка, сън, молитви. Много от тези стратегии са трудни за прилагане, но се опитвам. Има и няколко специализирани хубави книги на английски за бременност след загуба: помага ми да знам, че не съм сама и че безброй жени са минали този ад.   

Общи условия

Активация на акаунт