Най-нелепият подарък

  • 303 926
  • 3 091
  •   1
Отговори
# 2 595
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 064
Сещам се за един подарък, който не че не ми хареса,  а остана неизползваем по предназначение. Донесоха ми  типичните пантофки от Турция- отпред извити като малкия Мук, с пискюлче и камбанка накрая,  но 36 номер, а аз нося 40. Така и никога не ги обух, а ги сложих като екзотичен сувенир на секцията.
Извинявай, разхилих се. Нося 39 номер, 165 см съм., един познат преди време се шокира, че съм носела голям номер обувки, жена му носела 36, това бил дамски номер. 😁

# 2 596
  • Мнения: 3 025
Бяха ми подарени от роднина,  който можеше спокойно да ме пита за номера, но явно логиката на повечето мъже е такава, че жената носи 36 номер.

# 2 597
  • Мнения: 36 666
Аз нося 42, ако ми подарят малки обувки, направо ще ги върна.
Имам мъж роднина, който носи 37-ми номер (не близък роднина).

# 2 598
  • Мнения: 5 832
Не се чудете. Имала съм две гаджета, които казваха, че видят ли жена с голям номер, не започват нищо с нея. И други приятели са ми споделяли, че им е много важно жената да носи малък номер обувки. То като се замисля, аз също не бих обърнала внимание на мъж с 37 номер обувки. Явно нещо на подсъзнателно ниво влияе при някои хора.

# 2 599
  • Мнения: 36 666
Аз пък никога не съм обръщала внимание на това, при този роднина забелязах чак след като случайно видях миниатюрните му обувки.
Интересно, че повечето ми познати и роднини жени са от 38 нагоре. Нямам колежки или приятелки, които да носят 36-ти номер. Едната ми баба носеше някакъв нюню номер - даже може да е бил под 36, виждала съм обувките й и изглеждаха като детски.

# 2 600
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 064
Не се чудете. Имала съм две гаджета, които казваха, че видят ли жена с голям номер, не започват нищо с нея. И други приятели са ми споделяли, че им е много важно жената да носи малък номер обувки. То като се замисля, аз също не бих обърнала внимание на мъж с 37 номер обувки. Явно нещо на подсъзнателно ниво влияе при някои хора.
Приятел, преди години, сваля се с една мацка, в заведение са, разправя "Поглеждам надолу, тя с едни мънички стъпала, и се почувствах като педофил" 😁 Нямало продължение.

# 2 601
  • Мнения: 1 925
Сестра ми носи 34 номер Joy Не знам как, но пък доста често си намира обувки с дооста висок ток, а мислех, че от този номер има само детски обувки Grinning
Да не е спам - за един мой рожден ден, майката на ММ (с която вече не комуникирам), ми подари някакъв спрей от Орифлейм, който преди това го гледах да си стои на секцията при нейната козметика в продължение на повече от година защото на предния ми рожден ден пак седеше там JoyJoy

# 2 602
  • Мнения: 124
Снощи много учтиво ми беше предложено да измия и разтребя гримове бижута на близка за мен жена, умряла от ковид. Честно се страхувах. А бях питала мили ли са преди да я погребат за да не се заразят пак. Отговориха да. Много ме е страх. Изхвърлих лака и молива сенки който ми бяха подарени, синджирите и обеците, новата гривна сложих във вода и сапун, после в сода.

# 2 603
  • Мнения: X
Ако беше внимавала в часовете по биология, нямаше сега да се страхуваш.

# 2 604
  • Мнения: 36 666
Не се ли задържаше 2 дни върху повърхности? Използваната козметика е добре да се дезинфекцира, дори и без заплаха от вирус. Също и стара - сенките имат срок на годност след отваряне, след като изтече могат да се минат с памук със спирт и пак да се ползват.

# 2 605
  • Мнения: 124
FlushedМоже ли с не толкова заядлив тон? GrinningЗащото когато изкарах хепатит (вследствие на умряло куче в басейна с чиста вода в станцията вик) в отделението ни казаха всички гримове: гланцове и прочие които сме ползвали да ги изхвърлим. А няма много инфо по темата с Ковид. Имам  6 по биология, изучавала съм 6 вида биологии и химии, биогимия, органична, аналитична, молекумярна, биология на насекоми, растения и гъби и на човека. Така че тва ако помага....имам страх, това може да не се случи, но онзи ден в студа ходихме на гробището, от там нататък ме болят дробовете при дишане. Wink

# 2 606
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Явно при теб изобщо не е въпрос колко си имала по биология, ама не е тук темата. Защо изобщо си отишла да разчистваш нещата на болната, след като те е страх?! Можело да ги подарят на друг, който нямаше да ги изхвърли заради( необоснован) страх...

# 2 607
  • Мнения: 124
Не се чудете. Имала съм две гаджета, които казваха, че видят ли жена с голям номер, не започват нищо с нея. И други приятели са ми споделяли, че им е много важно жената да носи малък номер обувки. То като се замисля, аз също не бих обърнала внимание на мъж с 37 номер обувки. Явно нещо на подсъзнателно ниво влияе при някои хора.
Егаси откачалките. Значи мен са ме отписали. Мъжа ми носи 45 а аз 39-40. Значи съм мъжкарана ли, какво е обяснението? Мъжете и техните глупоати. Моя преди да се оженим беше го страх да правим секс да не ме било боляло.
Тарталета, добре това е свекърва ми. Те всички са много горди, не дават нищо да се пипне. Ама факта че и сега ме боли белия дроб няма общо с гримовете. Аз аъм имала и друг случай да взема на кандидат свеки нови дрехи подархци и поале да ме унижи да каже че ако не били нейните нямала съм нищо. Взех само молив и лак. Ще ги измия със спирт и нищо им няма.

Всичко старо хвърлихме. Имаше 10 тона сррбро и 5 дезодоранта които преместих на моя етаж. Аз парфюми си имам, поаледния любим пратиха от Англия, Ярдли. Много ми е лошо, дано не  съм пипнала нещо. Wink всичко и беше с изтекъл срок.

# 2 608
  • Мнения: 2 527
Аз знам, че по принцип така се прави, но задължително ли е раздаването на личните вещи на покойник? Аз поне не бих могла да приема. Не от страх за някаква зараза, а просто заради мисълта, че това е принадлежало на друг човек, който не е тук вече.

Относно обувките - с МП имаме 13 номера разлика. Joy Няма вариант, в който до него да ми изглеждат големи краката. Joy (Аз съм със съвсем нормални “параметри”)

И за да сме по темата - номинирам ухажорът на една приятелка, който ѝ подари роза в саксия и лекарство против въшки (за растението). Joy

# 2 609
  • Мнения: 9 396
Никой не е длъжен да вземе вещи на покойник. Който иска, взима нещо за спомен или да ползва. Ама някои са явно малко жадни, пък после са се уплашили.

Общи условия

Активация на акаунт